Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

sulik

New member
Kaceli napisał:
Jeśli chodzi o "taniej", to tutaj:
http://www.avpartner.pl/product_info.php?cPath=42_155&products_id=1409
kosztuje to jeszcze mniej, bo tylko 1,4 k PLN, a tutaj:
http://www.afgcomputers.pl/panasonic-dmreh57eps-srebrny-p-7111.html
ledwie 18 zł powyżej 1,4 k PLN.

Nie wiem tylko czy już fizycznie są.

Pozdrowienia.
K.
Witam.

Zapewniam was że fizycznie nie ma tych nagrywarek (pytałem w kilku sklepach internetowych które ją oferują). Jest tylko oferta ich sprzedaży. W sobote dostałem info ze sklepu w którym ją zamówiłem że w tym tyg. ma przyjść do nich dostawa sprzętu z panasonic'a ale nie wiedzą czy będzie tam ta nagrywarka.

Pozdrawiam
Sulik
 

sulik

New member
Witam.

Właśnie przed chwilką dzwoniłem na infolinię Panasonic i co ciekawe poinformowano mnie że nagrywarka EH57 jest już w ich magazynie i jest dostępna w ich sklepie internetowym, ale od razu dostałem informację że na całą Polskę nie wystarczy i trzeba jeszcze poczekać. Aż tak mi się nie spieszy żeby płacić im ponad 200 zł więcej. A swoją drogą, dobre podejście - najpierw do swojego sklepu a potem dla innych :D

Pozdrawiam
Sulik
 

Kaceli

New member
sulik napisał:
Witam.
Właśnie przed chwilką dzwoniłem na infolinię Panasonic i co ciekawe poinformowano mnie że nagrywarka EH57 jest już w ich magazynie i jest dostępna w ich sklepie internetowym, ale od razu dostałem informację że na całą Polskę nie wystarczy i trzeba jeszcze poczekać. Aż tak mi się nie spieszy żeby płacić im ponad 200 zł więcej. A swoją drogą, dobre podejście - najpierw do swojego sklepu a potem dla innych :D
Pozdrawiam
Sulik

Nie wiem jaka jest struktura własnościowa tego "ich" sklepu, ale formalnie jest to odrębna spółka z o.o. Być może zatem jest to nawet nie "ich" sklep, a "czyjś", tylko z wykupioną licencją na używanie logo Panasonica, a to, że jest w nim znacznie drożej niż u konkurencyjnych sprzedawców, to chyba właśnie koszty tej licencji.
W każdym razie czekamy na EH57 po rozsądnej cenie. Nieprawdaż?
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
To wszystko siła marketingu. Najwyraźniej podaż jest większa od popytu.
ArtS :)

... i trzeba wytworzyć "podciśnienie"? ;)
Możliwe, całkiem możliwe. Z rozmaitych zachowań koncenru Matsushita można wyprowadzić taki wniosek.
 

marek1984

New member
Hej,

Ja z krotkim pytaniem. Czy ktos ma pojecie czy jesli chodzi o divxy to
ta nagrywarka bedzie wspolpracowala doskonale z napisami polskimi tak jak EH65? Dzisiaj sprzedalem swoja EH65 na allegro i zamieniam na EH57, upscaling do 1080p byl przyczyna zamiany :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś własnie wjechały do Panasonica Polska nagrywarki. Są w kolorach - czarnym i srebrnym.

Dzięki nowym systemom Viera Link -podłączenie po HDMI spowoduje że jeśli wciśniesz play na nagrywarce , Twój telewizor Panasonica sam się przełączy na wybrane wejście.
Pilot od telewizora pozwala obsługiwać nowe nagrywarki / mowa o Panasonicu/.
Konwersja do 1080p po złączu HDMI / interpolacja rozdzielczości/

DMREH 67 :
skalowanie obrazu do 1080 p po HDMI
do 443 godzin nagrania -250 GB
Viera link
slot na SD
Nagrywanie i odtwarzanie MPEG2 na kartę Sd

DMREH 57 nie slotu SD i ma mniejszy dysk - bo 160 GB
Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Konwersja do 1080p po złączu HDMI / interpolacja rozdzielczości/

DMREH 67 :
skalowanie obrazu do 1080 p po HDMI
do 443 godzin nagrania -250 GB
Viera link
slot na SD
Nagrywanie i odtwarzanie MPEG2 na kartę Sd

do pełni szczęścia przydałaby się chociaż orientacyjna cena;)
czekam na Samsunga 745 a tu widzę alternatywne rozwiązanie ....

pozdrawiam
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
do pełni szczęścia przydałaby się chociaż orientacyjna cena;)
czekam na Samsunga 745 a tu widzę alternatywne rozwiązanie ....
pozdrawiam

Ceny modelu EH57 są znane, bo kilka sklepów internetowych podało je z dużym wyprzedzeniem. Kształtują się one w granicach 1400 - 1700 zł. O cenie modely EH67 nic nie wiadomo, bo z dotychczasowych enuncjacji wynikało, że ma on pojawić się najwcześniej w czerwcu.
Jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy, bo ja, osobiście, podchodze z rezerwą również i do tej informacji przedstawiciela sklepu e-Panasonic, która poprzedza twój list.
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
...czekam na Samsunga 745....
pozdrawiam

A mógłbyś powiedzieć co Cię tak w tym Samsungu urzekło? :) Czy poza dyskiem 400 GB ma on jakieś istotne przewagi nad modelem HR738, który jest dość dobrze znany.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Ceny modelu EH57 są znane, bo kilka sklepów internetowych podało je z dużym wyprzedzeniem. Kształtują się one w granicach 1400 - 1700 zł. O cenie modely EH67 nic nie wiadomo, bo z dotychczasowych enuncjacji wynikało, że ma on pojawić się najwcześniej w czerwcu.
Jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy, bo ja, osobiście, podchodze z rezerwą również i do tej informacji przedstawiciela sklepu e-Panasonic, która poprzedza twój list.

thx, pytałem jednak o cenę EH67 :?
czyli co przyszły jakieś modele testowe ,bez ceny,jako ekspozycja i do testów, to jaki sens jest to podawać.Przecież wszelkiego rodzaju testowe modele są w obiegu od dawna nie wspominając o DM8000 który mnie już wk***a.
pozd
 

Kaceli

New member
Hej, Sulik, gdzie się ukrywasz? Miałeś czuwać nad modelem EH57 i dać znać o jego fizycznym pojawieniu sie na rynku, a tymczasem dostajemy tu wiadomości od kogoś innego. To ja Ty wywiązujesz się z roli dyżurnego? :D
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale przed godziną wysłałem formularz zamówienia na czarną EH57 do firmy z Prudnika. Jeśli się ośmieszę, to - na skutek zaniedbania - będziesz współsprawcą tej mojej kompromitacji! :p :D
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
A mógłbyś powiedzieć co Cię tak w tym Samsungu urzekło? :) Czy poza dyskiem 400 GB ma on jakieś istotne przewagi nad modelem HR738, który jest dość dobrze znany.

wiadomo,HDMI etc etc ale najważniejszą sprawą jest podobno brak ograniczenia między kopiowaniem HDD a innymi peryferiami co jest standardem w innych nagrywarkach

pozd
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
wiadomo,HDMI etc etc ale najważniejszą sprawą jest podobno brak ograniczenia między kopiowaniem HDD a innymi peryferiami co jest standardem w innych nagrywarkach
pozd

Obie cechy, które wymieniasz, (HDMI oraz kopiowanie "z wszystkiego na wszystko") ma też model 738, wygląda więc na to, że model 745 ma tylko pojemniejszy dysk.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Obie cechy, które wymieniasz, (HDMI oraz kopiowanie "z wszystkiego na wszystko") ma też model 738, wygląda więc na to, że model 745 ma tylko pojemniejszy dysk.

Czy aby na pewno skopiujesz DVD na HDD bez ograniczeń ????
możesz to potwierdzić ???
czytałem że nie można.

pozd
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
Czy aby na pewno skopiujesz DVD na HDD bez ograniczeń ????
możesz to potwierdzić ???
czytałem że nie można.
pozd

Nie wiem jakie ograniczenia masz na myśli, czy może te, wynikające z zabezpieczenia niektórych płyt przed kopiowaniem? W takim przypadku ograniczenia pewnie występują.
Pisząc, że można kopiować "ze wszystkiego na wszystko" chodziło mi o to, że istnieje w ogóle możliwość kopiowania np. z HDD na USB lub z USB na płytę, czego nie dopuszcza większośc nagrywarek. Np. w LG możesz kopiować tylko na HDD, a z HDD tylko na płytę i tylko w formacie DVD-Video.
Samsung, niezależnie od innych wad, jest w tej kwestii prawdziwym "kombajnem", bo pozwala kopiować z dowolnego nośnika na dowolny, w tym również pliki *mp3 i DivX (instr. obsł. str.5). Oczywiście z ewentualnymi ograniczeniami, wynikającymi ze sprzętowo-programowej ochrony praw autorskich.
 

JacekZ

New member
Eh57

Na różnych stronach związanych z branżą AV zaroiło się od info o nowych nagrywarkach Panasonic (EH57 i 67). He, he, według nich EH57 jest dostępna od końca marca ...... A w sklepach internetowych (oczywiście nie panasonic.totu.pl) nadal cisza. Może coś po niedzieli ......
 

JacekZ

New member
EH57 pojawiła się na Allegro, sprzedawca z Gliwic, atrakcyjna cena. Ja czekam na sklepy internetowe z Wawy (tylko odbiór osobisty).
 

Kaceli

New member
JacekZ napisał:
EH57 pojawiła się na Allegro, sprzedawca z Gliwic, atrakcyjna cena. Ja czekam na sklepy internetowe z Wawy (tylko odbiór osobisty).

Owszem, pojawiła się, ale tylko 5 sztuk i tylko srebrne. Ponadto, przciśnięty telefonicznie do muru pracownik firmy sprzedającej (pytanie brzmiało: czy można dziś zalicytować i przyjść odebrać osobiście?) zeznał w końcu, że ... fizycznie jeszcze nie mają sprzętu, mają mieć jutro lub pojutrze, a do końca licytacji jeszcze 13 dni, więc na pewno zdążą dostarczyć w tym czasie.
Z kolei pracownik firmy, w której parę dni temu złożyłem zamówienie, odpowiedział mi, że sprawdzał dziś w hurtowni, ale jeszcze i tam nie mają, więc u nich będzie najwcześniej w piątek lub dopiero w przyszłym tygodniu. Ponadto nie wie czy w pierwszej dostawie będą w ogóle egzemplarze w kolorze czarnym, o który mi chodziło.
Czyli .. wszystko w normie. Polskiej. :(
 
Do góry