Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

Jan-Luc

New member
Pilot z odtwarzacza DVD-S29 umożliwia wysuwanie tacki w tej nagrywarce, Logitech harmony również :eek:, normalnie Panas zaoszczędził na klawiszu w pilocie.
 

kaliope

New member
eh-57 vs pioneer 645

czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego najlepszy i wszech chalony panasonic jest i tak o ponad 700zl tanszy od odpowednika pioneera? W czym jest lespszy pioneer? Gdzie nie ide to mowia 'tylko pioneer' ...no tak ale cena 2300zl..... i ma chyba tylko wiecej o 'usb' od panasa. Prosze o konkrety, co jest na plus panasa a co na plus pioneera?

Który jest łatwiejszy w obsłudze, fakt ze w panasie podczas nagrywania ni cinnego nie mozna robic jest niedopuszczalny

ktory odtarza lepej divx?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Brak klawisza Eject jest rzeczywiście dyskusyjny, jednak czasami wysunięcie płytki trwa dobrą chwilę i wówczas między naciśnięciem takiego przycisku, a podejściem do odtwarzacza płytka już na nas czeka.

@ArtS007 - jak zwykle strzał w 10 - czasssss to pieniądz /i wygoda/

Owsior napisał:
niewiem czy opłaca się dopłacić te około 250 zł

jeżeli nie wykorzystasz 90% nowych rozwiązań tej nagrywarki - to sobie daruj - po co przepłacać

kaliope napisał:
czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego najlepszy i wszech chalony panasonic jest i tak o ponad 700zl tanszy od odpowednika pioneera? W czym jest lespszy pioneer?

nawet nie wiesz ile jest gotów zapłacić fan-klient danej firmy.A jeżeli ma w domu jeszcze wszystko segmntowe i ta nagrywarka mu pasuje w segment to i 1000zł więcej zapłaci.
Na tym właśnie bazują producenci m.in Pioneer ale i Sony też

pozd
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
nawet nie wiesz ile jest gotów zapłacić fan-klient danej firmy.A jeżeli ma w domu jeszcze wszystko segmntowe i ta nagrywarka mu pasuje w segment to i 1000zł więcej zapłaci.
Na tym właśnie bazują producenci m.in Pioneer ale i Sony też
pozd

O ile się nie mylę marka (jako taka) Panasonic ma podobnie wielu "wyznawców" co Sony, a już z pewnościa znacznie więcej niż Pioneer. Chyba, że uważasz, iż stopień fanatyzmu (określenie "fan" pochodzi od fanatyzmu i od fanatyka różni się tylko tzw. zabarwieniem uczuciowym pozytywnym) miłośników Pioneera jest dużo większy niż użytkowników Panasonica. Być może jest tu "coś na rzeczy", bo wyroby snobistyczne sprzedają sie zwykle w mniejszych ilościach i po wyższych cenach. :)

No, ale do rzeczy! Czy nikt z właścicieli Pioneera nie podejmie się wyspecyfikowania jego zalet? A może nie ten wątek czyli NTW?
 

Hant

New member
Witam,

Bacznie się przyglądam całej dyskusji na temat tych nagrywarek, bo sam jestem zaiteresowany. Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego w modelu eh57 nowszym jest z tyłu tylko jedno wejście sygnału zewnętrznego, a w poprzednim modelu eh65 były dwa (czyżby oszczędność, tylko jaka) znowu trzeba bawić się kablami chcąc podłączyć więcej niż jedno źródło sygnału.

Pozdrawiam
Hant
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Hant napisał:
Witam, jest z tyłu tylko jedno wejście sygnału zewnętrznego, a w poprzednim modelu eh65 były dwa (czyżby oszczędność, tylko jaka) znowu trzeba bawić się kablami chcąc podłączyć więcej niż jedno źródło sygnału. Pozdrawiam Hant
witaj

WEJŚCIA:
Wejścia wideo AV1/AV2 (21-pinowe)
AV3 (gniazdo RCA)
S-Video AV2 (21-pinowe)
AV3 (terminal S)
RGB AV2 (21-pinowe)
Wejście audio AV1/AV2 (21-pionowe), AV3/AV4 (mini jack)

są 2
pozd
 

Hant

New member
jarwisz napisał:
witaj

WEJŚCIA:
Wejścia wideo AV1/AV2 (21-pinowe)
AV3 (gniazdo RCA)
S-Video AV2 (21-pinowe)
AV3 (terminal S)
RGB AV2 (21-pinowe)
Wejście audio AV1/AV2 (21-pionowe), AV3/AV4 (mini jack)

są 2
pozd

Witaj

Z tyłu eh57 nie widzę żadnego innego wejścia, poza AV1/AV2.
Zakładając, że do AV1 podłączę TV to zostaje tylko jedno wejście AV2 i żeby połączyć dwa źródła sygnału (magnetowid,tuner ) muszę przełączać kable (bardzo niewygodne mając to ustawione wszystko w szafce) lub skorzystać z gniazda z przodu. Wszystkie inne gniazda z tyłu są opisane jako OUT.
W modelu eh65 jest z tyłu jeszcze jedno AV4 IN, które rozwiązuje ten problem.

Pozdrawiam
Hant
 

Kaceli

New member
Hant napisał:
Witaj

Z tyłu eh57 nie widzę żadnego innego wejścia, poza AV1/AV2.
Zakładając, że do AV1 podłączę TV to zostaje tylko jedno wejście AV2 i żeby połączyć dwa źródła sygnału (magnetowid,tuner ) muszę przełączać kable (bardzo niewygodne mając to ustawione wszystko w szafce) lub skorzystać z gniazda z przodu. Wszystkie inne gniazda z tyłu są opisane jako OUT.
W modelu eh65 jest z tyłu jeszcze jedno AV4 IN, które rozwiązuje ten problem.
Pozdrawiam
Hant

Też miałem takie wrażenie, że tyłu EH57 jest jakoś tak mniej niż w EH65, ale że żadnej z nich nie mam fizycznie, sądziłem, że to tylko wrażenie. A jednak potwierdza się.
O dziwacznych oszczędnościach producentów sprzętu była tu już mowa wielokrotnie. Może by więc pora na jakąś "petycję" do Matsushity, żeby brali pod uwagę opinie użytkowników. Zwłaszcza, że cena EH57 odbiega raczej w górę od EH55, której to nowy model jest formalnym następcą.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Hant napisał:
Zakładając, że do AV1 podłączę TV to zostaje tylko jedno wejście AV2
no tu masz rację - ale problem masz tylko Ty
Ja nie mam tego problemu, po prostu nagrywarkę łączę z LCD przez HDMI :p
i jak mi się zdaje - jest to najlepsze połaczenie
Jak ktoś kupuje już taki sprzęt to powinien mieć jakiś TV z HDMI inaczej rzeczywiście "skórka nie warta wyprawki"

przecież tą nagrywarkę kupuje się dla 1080p - a tego nie osiągniesz po Scart

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
A mnie się wydawało, że nagrywarkę kupuje się przede wszystkim po to, aby na niej nagrywać.

ArtS :)

tak - tylko mi chodziło dokładnie o EH57 i jej zalety
jak nie ma ktoś HDMI to powinien zainteresować się EH65
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Swoją drogą trudno zrozumieć te "oszczędności" na złączach. Może za kilka dobrych lat HDMI będzie wszechstandardem, ale jak na razie wiele nagrywarek zastępuje wysłużone magnetowisy i potrafi stać pod 21" ekranami. Poważnie.

ArtS :)
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
tak - tylko mi chodziło dokładnie o EH57 i jej zalety
jak nie ma ktoś HDMI to powinien zainteresować się EH65

Pozwolę sobie zauważyć, ze EH65 również była kupowana dla HDMI, które jak najbardziej posiada. Może myślałeś o EH55 tylko nastąpił "lapsus palec"?
:)
Pozdrowienia.
 

Hant

New member
jarwisz napisał:
no tu masz rację - ale problem masz tylko Ty
Ja nie mam tego problemu, po prostu nagrywarkę łączę z LCD przez HDMI :p
i jak mi się zdaje - jest to najlepsze połaczenie
Jak ktoś kupuje już taki sprzęt to powinien mieć jakiś TV z HDMI inaczej rzeczywiście "skórka nie warta wyprawki"

przecież tą nagrywarkę kupuje się dla 1080p - a tego nie osiągniesz po Scart

pozd

Witam,
TV mam plazmę ale nie oto chodzi. Chodzi mi tylko o to, że nie rozumię tej polityki firmy, jedno gniazdo wejściowe z tyłu to stanowczo za mało w dzisiejszych czasach. Przypominają mi się telewizory, które miały tylko jedno EURO. Mój wysłużony stary telewizor miał trzy EURA z tyłu nie wpominając o przodzie.

Łącząc TV po HDMI mogę tylko odtwarzać, żeby nagrać z TV muszę połączyć też EURO (nagrywając to co oglądam). Przecież po HDMI nie da się nic nagrać. Mając dwa tunery Tvsat i magnetowid zawsze muszę sięgać z tyłu przelączać kable (bardzo nie wygodne).
Poprzednie modele eh55, eh65 miały jeszcze jedno dodatkowe wejście z którego według instrukcji w eh57 i eh67 zrezygnowano.
Na dzień dzisiejszy bacznie obserwuję wszystkie opinie, przede wszystkim różnice między tymi modelami, ponieważ nie tylko funkcje są najważniejsze ale też konfort obsługi, (o wyglądzie nie wspomnę, bo to rzecz gustu), a eh65 nadal jest dostępny w sklepach bez problemu. Zakup któregoś modelu planuję na maj.

Pozdrawiam
Hant
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
Hant napisał:
Witam,
Łącząc TV po HDMI mogę tylko odtwarzać, żeby nagrać z TV muszę połączyć też EURO (nagrywając to co oglądam). Przecież po HDMI nie da się nic nagrać. Mając dwa tunery Tvsat i magnetowid zawsze muszę sięgać z tyłu przelączać kable (bardzo nie wygodne).

ogólnie masz rację.Ale ja jeszcze nigdy nic nie nagrywałem z TV ? Po co.Co Ty takiego nagrywasz czego nie możesz nagrać z anteny albo z innego żródła.Przecież TV jest tylko odbiornikiem a nie nadajnikiem i z niego się nie nagrywa.
Jeżeli chodzi o wymienione przez Ciebie 2 tunery - u mnie rozwiązaniem są 2 nagrywarki :D /w.w. panas i LiteOn 5045/.
Sam nie wiem skąd w panasie te oszczędności ale na koniec Ci powiem że te 1080p dobrze się sprawuje.
pozd
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
ogólnie masz rację.Ale ja jeszcze nigdy nic nie nagrywałem z TV ? Po co.Co Ty takiego nagrywasz czego nie możesz nagrać z anteny albo z innego żródła.Przecież TV jest tylko odbiornikiem a nie nadajnikiem i z niego się nie nagrywa.
Jeżeli chodzi o wymienione przez Ciebie 2 tunery - u mnie rozwiązaniem są 2 nagrywarki :D /w.w. panas i LiteOn 5045/.
Sam nie wiem skąd w panasie te oszczędności ale na koniec Ci powiem że te 1080p dobrze się sprawuje.
pozd

Przeczytaj jeszcze raz uważnie, co napisał Hant. Ma dwa tunery ... TVSat. Dwie nagrywarki nie są więc raczej ekwiwalentne.
A swoją drogą ja również nie rozumiem idei nagrywania czegokowiek z telewizora, skoro tunery tv naziemnej są zarówno w nagrywarkach jak i magnetowidzie, a sygnał elektryczny (niskiej częstotliwości) trzeba i tak mu dostarczyć z zewnątrz. Poza tym telewizor, w najlepszym wypadku, może wysłać sygnał audio jako zwykłe stereo.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Przeczytaj jeszcze raz uważnie, co napisał Hant. Ma dwa tunery ... TVSat. Dwie nagrywarki nie są więc raczej ekwiwalentne.

bardzo dokładnie przeczytałem....
i uważam że są jednak ekwiwalentne - dlaczego - ?
a co zrobisz jak chcesz nagrać program w tym samym czasie i z tego i z drugiego tunera SAT ? On nie nagra a ja nagram - prawda czy fałsz?

pozd
 

Hant

New member
jarwisz napisał:
ogólnie masz rację.Ale ja jeszcze nigdy nic nie nagrywałem z TV ? Po co.Co Ty takiego nagrywasz czego nie możesz nagrać z anteny albo z innego żródła.Przecież TV jest tylko odbiornikiem a nie nadajnikiem i z niego się nie nagrywa.
Jeżeli chodzi o wymienione przez Ciebie 2 tunery - u mnie rozwiązaniem są 2 nagrywarki :D /w.w. panas i LiteOn 5045/.
Sam nie wiem skąd w panasie te oszczędności ale na koniec Ci powiem że te 1080p dobrze się sprawuje.
pozd

Witam,

Ja też nigdy nie nagrywałem nic z TV, nawet nie mam anteny naziemnej ani kablowej, wszystko TVsat.
Chodzi mi wyłącznie o wygodę i konfort obsługi, połączone wszytko na stałe i tylko wybieranie źródła. Pamiętam jakie są problemy z podłączeniem więcej niż pięciu źródeł sygnału do jednego TV, a jeszcze do tego gdy się chce co nagrać, wieczne przełanczanie kabli. Różnego rodzaju rozdzielacze (pasywne czy aktywne) nie zdają egzaminu. A jeśli wszysko jest zamknięte w oszklonej szafce to dopiero jest zabawa.
W nowych TV zaczynają montować (nie wszyscy) po dwa wejścia HDMI
i jeszcze jakieś jedno lub dwa EURO - to jest moim zdanie dobry kierunek, ale takie jak w eh57,eh67 oszczedności mnie po prostu drażnią delikatnie mówiąc. Gdyby eh57 kosztował jakieś 600zł potrafiłbym zrozumieć, a tu taka szanująca się firma i takie braki, tym bardziej, że poprzednie modele miały o to jedno wejście więcej.

Mimo to bardzo mnie podbudowało Twoje ostatnie zdanie (nie miałem okazji widzieć jej w akcji) i za to Ci dziękuję. Mam nadzieję, że już nie długo się doczekam na eh67, chyba, że już nie wytrzymam i zakupię eh57.

Pozdrawiam
Hant
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
bardzo dokładnie przeczytałem....
i uważam że są jednak ekwiwalentne - dlaczego - ?
a co zrobisz jak chcesz nagrać program w tym samym czasie i z tego i z drugiego tunera SAT ? On nie nagra a ja nagram - prawda czy fałsz?
pozd

Być może nie rozumiemy się wzajemnie. Ja mam na myśli to, że nagrywarki mają tunery telewizji naziemnej, więc nie mogą zastąpić tunera telewizji satelitarnej, nawet jednego :)
Chyba, że "repertuar" tv naziemnej, nadawanej na jego terenie, byłby dokładnie taki sam jak w tv sat., ale to mało prawdopodobne.
Oczywiście, mając dwie nagrywarki możesz nagrać dwa razy więcej od tego, kto ma tylko jedną :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja rozwiązałem to inaczej. Ja mam Cyfrę i Nagrywarkę Sony oraz moja znajoma ma Cyfrę i nagrywarkę Sony. Rzadko się zdarza, aby wypadały trzy rzeczy do nagrania na raz, choć bywało. :)

Szkoda, że żaden z producentów nie wprowadził do produkcji nagrywarki, która posiadała dwa niezależne wejścia i umożliwiała równoczesne nagrywanie z tych wejść. Oczywiście druga nagrywarka to jest jakieś wyjście. I, na szczęście, ich ceny spadły do bardziej akceptowalnego poziomu, niż jeszcze półtora roku temu, gdy kupowałem swoją.

Jest oczywiście jeszcze inne wyjście: kupno tunera satelitarnego wyposażonego w dwie głowice i umożliwiającego nagrywanie dwóch programów na własny dysk. Niektóre pozwalają jeszcze na jednoczesne oglądanie trzeciego programu, ale z tego samoego transpondera. Później można sobie taki program przegrać na nagrywarkę lub czasami przez USB prosto do komputera.

Wszystko zależy od modelu i zasobności portfela kupującego.

ArtS :)
 
Do góry