Nagrywarka DVD Pioneer 560

Markuss1

New member
Witam serdecznie.
Od dwóch dni cieszę się użytkowaniem w/w nagrywarki.
Podłączyłem ją do TV Pioneer sx 5080D.
Oto moja opinia (zupełnie obiektywna).

ZALETY:

- przede wszystkim rewelacyjna jakość nagrań zarówno na HDD jak i DVD bez względu na źródło (TV, kamera, tuner sat, magnetowid VHS itd.). Obraz po nagraniu w jakości sp oraz xp niczym nie różni się od oryginału.
- możliwość podłączenia do komputera (!) przez złącze USB i przegrywanie plików muzycznych, zdjęć, filmów divx bezpośredno z peceta/laptopa na HDD nagrywarki,
- bezproblemowy odczyt filmów divx oraz polskiej czcionki,
- świetne możliwości edycji materiału,
- intuicyjna, łatwa obsługa (trudniej zrozumieć obszerną, ponad 230-sto stronicową instrukcję niż samą obsługę),
- cicha praca,
- mnóstwo innych, bardzo przydatnych funkcji,
- dosyć "niska" cena w porównaniu z innymi modelami nagrywarek Pioneera (zakupiłem w sklepie internetowym "DOMONET" - polska instrukcja oraz oryginalna gwarancja DSV; cena 1045 zł + 30 zł przesyłka).

WADY:

- czcionka jest dosyć mała i nie ma możliwości żadnych zmian (chociaż na plazmie 50 cali Pioneera wszystko dobrze widać),
- niektóre filmy DVD, które były wcześniej kopiowane na laptopie nie chodzą, chociać drugie DVD Ferguson 880 łyka je bez problemu,
- kopiowanie po podłączeniu przez USB do laptopa trwa dosyć długo - np. film divx 700MB kopiuje się ok 12 minut (!), a jeszcze dłużej z pamięci pendrive (bo też można z niej przegrywać na HDD m.in. pliki divx),
- nie ma możliwości odtwarzania divx bezpośrednio z pendrive (można tylko kopiować).

Ogólna ocena: -bdb

Szczerze polecam tą nagrywarkę, chociaż DVD Fergusona sobie zostawiam - bo wiadomo, że firmowy sprzęt lubi stroić czasem "wielkopańskie fochy"

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dune777

New member
Cześć

Jaki format napisów akceptuje dla divx ?
czy po skopiowaniu na dysk filmu divx i napisów do niego
mozna zmieniac ich nazwę, tak filmu jak i napisów ?
 

albert123

New member
Witam!
Rowniez jestem posiadaczem w/w nagrywarki. Ale z ta cicha praca to troche przesadziles bo chodzi jak wentylator ale da sie to przebolec poza tym wydaje mi sie ze nie ma sie do czego przyczepic. Ale mam pytanko?
jak to jest z tym dyskiem 160GB? U mnie jak wlaczam to pokazuje mi ok. 146 GB pomimo ze dysk jest pusty i druga rzecz to jak mozna podlaczyc z fergusonem 8800 tak zeby mozna bylo nagrywac z cyfry+?
pozdrawaim
 

dune777

New member
Cześć

Widzę że też jesteś posiadaczerm 560, może mi pomożesz
Jaki format napisów akceptuje dla divx ?
czy po skopiowaniu na dysk filmu divx i napisów do niego
mozna zmieniac ich nazwę, tak filmu jak i napisów ?
 

albert123

New member
Czesc!
Az tak dokladnie sie jeszcze nie bawilem ale to co zauwazylem to jak zgrasz na dysk jakis film to mozesz w opcji zmienic mu tytul a napisy chyba sie same dostosowuja
pozdrawaim
 

Chris_M

New member
albert123 napisał:
jak to jest z tym dyskiem 160GB? U mnie jak wlaczam to pokazuje mi ok. 146 GB pomimo ze dysk jest pusty
Po pierwsze, ten dysk ma 160 GB, ale wtedy, gdy wychodzi z fabryki.
Gdy go sformatujesz, to część pojemności jest tracona na to sformatowanie.
Po drugie, dysk wcale nie jest pusty, bo jest na nim zapisane demo (nic ciekawego!), które mozna włączyć w menu konfiguracyjnym.
 

Chris_M

New member
Nagrywanie płyt DVD DL

Witam!
Czy komuś się udało na tej nagrywarce (lub ewentualnie na modelu 555) nagrać coś na płycie Double Layer?
Miałem przedtem Samsunga DVR-777, przy próbie nagrania na płycie DL od razu dostawałem komunikat "System error".
Teraz mam Pioneera DVR-560 i tutaj zaczyna się nagrywanie, ale po jakimś czasie wyświetla się komunika, że ukończenie kopiowania nie było możliwe (lub coś podobnego) i na tym sie kończy.

Próbowałem nagrywać na różnych płytach:
- Omega Double Layer DVD +R, 8x
- Platinum Double Layer DVD+R, speed 8x
- Maxell DVD+R DL, 2.4x speed
ale za każdym razem ten sam efekt.
A jak u Was?
 

Artur_id

New member
dune777 napisał:
Witam

Możecie się podzielic informacja jakie formaty napisów w DIVX odtwarza 560 ?
Według specyfikacji to smi,srt i sub ale też pliki txt. Tylko jest jeden problem zresztą wielokrotnie o tym jest mowa że napisy są bardzo małe.
Oczywiście jest na to sposób wystarczy plik z napisami txt przekonwertować do idx,sub i problem z mała czcionką znika, choć trzeba poświęcić na to krótką chwilę.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Markuss1 napisał:
Witam serdecznie.
Od dwóch dni cieszę się użytkowaniem w/w nagrywarki.
Podłączyłem ją do TV Pioneer sx 5080D.
Oto moja opinia (zupełnie obiektywna).

ZALETY:

- przede wszystkim rewelacyjna jakość nagrań zarówno na HDD jak i DVD bez względu na źródło (TV, kamera, tuner sat, magnetowid VHS itd.). Obraz po nagraniu w jakości sp oraz xp niczym nie różni się od oryginału.
- możliwość podłączenia do komputera (!) przez złącze USB i przegrywanie plików muzycznych, zdjęć, filmów divx bezpośredno z peceta/laptopa na HDD nagrywarki,
- bezproblemowy odczyt filmów divx oraz polskiej czcionki,
- świetne możliwości edycji materiału,
- intuicyjna, łatwa obsługa (trudniej zrozumieć obszerną, ponad 230-sto stronicową instrukcję niż samą obsługę),
- cicha praca,
- mnóstwo innych, bardzo przydatnych funkcji,
- dosyć "niska" cena w porównaniu z innymi modelami nagrywarek Pioneera (zakupiłem w sklepie internetowym "DOMONET" - polska instrukcja oraz oryginalna gwarancja DSV; cena 1045 zł + 30 zł przesyłka).

WADY:

- czcionka jest dosyć mała i nie ma możliwości żadnych zmian (chociaż na plazmie 50 cali Pioneera wszystko dobrze widać),
- niektóre filmy DVD, które były wcześniej kopiowane na laptopie nie chodzą, chociać drugie DVD Ferguson 880 łyka je bez problemu,
- kopiowanie po podłączeniu przez USB do laptopa trwa dosyć długo - np. film divx 700MB kopiuje się ok 12 minut (!), a jeszcze dłużej z pamięci pendrive (bo też można z niej przegrywać na HDD m.in. pliki divx),
- nie ma możliwości odtwarzania divx bezpośrednio z pendrive (można tylko kopiować).

Ogólna ocena: -bdb

Szczerze polecam tą nagrywarkę, chociaż DVD Fergusona sobie zostawiam - bo wiadomo, że firmowy sprzęt lubi stroić czasem "wielkopańskie fochy"

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam.


gosciu jestes beznadziejny naprawde nie było cie stac na napisanie czegos od siebie :hmm:

http://www.lcdreview.sat-hdtv.info/nagrywarka-dvd-pioneer-560/
 

Chris_M

New member
Artur_id napisał:
Według specyfikacji to smi,srt i sub ale też pliki txt. Tylko jest jeden problem zresztą wielokrotnie o tym jest mowa że napisy są bardzo małe.
Oczywiście jest na to sposób wystarczy plik z napisami txt przekonwertować do idx,sub i problem z mała czcionką znika, choć trzeba poświęcić na to krótką chwilę.
Stary!
Miód wlałeś w serce moje!
Ta cholerna mała czcionka spowodowała, ze ja już całkowicie skreśliłem tę nagrywarkę jako sprzęt do odtwarzania plików AVI!
Jeśli ktoś ma plazmę 50" to może jest w stanie, ale ja mam CRT 25", który oglądam z odległości 3,5 m i czytanie tych drobnych napisów to była prawdziwa mordęga!
Dzisiaj wieczorem rozpoczynam eksperymenty z konwertowaniem :)
 

Markuss1

New member
Ostatnia edycja:

Artur_id

New member
Chris_M napisał:
Stary!
Miód wlałeś w serce moje!
Ta cholerna mała czcionka spowodowała, ze ja już całkowicie skreśliłem tę nagrywarkę jako sprzęt do odtwarzania plików AVI!
Jeśli ktoś ma plazmę 50" to może jest w stanie, ale ja mam CRT 25", który oglądam z odległości 3,5 m i czytanie tych drobnych napisów to była prawdziwa mordęga!
Dzisiaj wieczorem rozpoczynam eksperymenty z konwertowaniem :)
Swojego czasu dokładnie wszystk było opisane na forach pioneera jeśli chcesz mogę na priv przesłać Ci linki z dokładnym opisem co i jak zrobić.
Wczoraj testowałem włąsnie takie rozwiązanie i wszystko wyszło bardzo ładnie ...
 

Chris_M

New member
Artur_id napisał:
Swojego czasu dokładnie wszystk było opisane na forach pioneera jeśli chcesz mogę na priv przesłać Ci linki z dokładnym opisem co i jak zrobić.
A dlaczego nie chcesz podać tutaj?
Przecież tymi linkami będą zainteresowani chyba wszyscy użytkownicy Pionków?
Jeśli chodzi Ci o systemowe ograniczenie w podawaniu linków, to wpisz te adresy jako normalny "nieklikalny" tekst, myślę, że powinno się dać.
A gdyby się nie dało, to przyślij mi je na priva, wtedy ja je opublikuję.
 

Artur_id

New member
Chris_M napisał:
A dlaczego nie chcesz podać tutaj?
Przecież tymi linkami będą zainteresowani chyba wszyscy użytkownicy Pionków?
Jeśli chodzi Ci o systemowe ograniczenie w podawaniu linków, to wpisz te adresy jako normalny "nieklikalny" tekst, myślę, że powinno się dać.
A gdyby się nie dało, to przyślij mi je na priva, wtedy ja je opublikuję.
Oki, i mam nadzieję że linki te pomogą przygotować takie napisy które będzie można oglądać w każdym miejscu pokoju:) opis jest na tyle przejrzysty że każdemu bez kłopotów uda się je przygotować.


Nie udało mi się znaleźć czcionki która jest tam opisywana ale można wybrać dowolną.
 

PWK

New member
Markuss1 napisał:
Sam jesteś beznadziejny! Pisałem tego posta bardzo długo, a ten link to nie wiem skąd? Ktoś skopiował MOJĄ opinię i tyle:twisted:
Tak jak napisał dwa posty wyżej kolega - naucz się wyciągać wnioski, seniorze...

Markuss jeśli możesz to wklej skan lub zdjęcie paragonu i czekamy na przeprosiny pewnego użytkownika, który zresztą - jak zauważyłem - już niejednokrotnie na tym forum zwracał się do innych w niezbyt miły sposób.
 

mare37

Banned
Pytanie do uzytkownikow tej nagrywarki. Czy warto ja kupowac w zamian za pioneera 400? Czy wszystkie funkcje dotyczace ustawien obrazu w nagrywarce sa okrojone jak to ma miejsce w przypadku panasonicow? Czy odtwarzanie plyt i ustawienia sa takie same jak w odtwaraczach dvd? Czy przetwornik audio jest 192? czy 96?
 

sygutek

New member
Mam pytanie do uzytkowników tej nagrywarki. Czy przez wejście USB można podłączyć zewn. dysk i skopiować z niego pliki na dysk nagrywarki?
 
Ostatnia edycja:
Do góry