Może jakiś test Yamahy-765

mat74

Well-known member
Bez reklam
brak mozliwosci nakladania DSP jest w tym momencie jak najbardziej prawidlowa funkcja ! z ps3 do ampli sciezka dzwiekowa wchodzi w postaci LPCM - nakladanie na to systemu DSP np. dts neo 6 spowoduje degradacje jakosci sygnalu !
 

MMrozo

New member
Sprawdziłem i niezależnie od ustawień konsoli (bitstream lub LPCM) mogę zmieniać programy DSP dowolnie. Wcześniej wydawało mi się, że nie było takiej możliwości przy ustawieniu dekodowania w konsoli tj. LPCM. Może to zostało zmienione w nowym firmware ampli ale teraz to już sam nie wiem jak było. Jedno jest pewne, można zmieniać programy DSP niezależnie od ustawień dźwięku w konsoli.
 

python636

New member
Kolego MMrozo aktualizowałeś firmware w Twoim ampli??
Jesli tak to powiedz jak często to trzeba robić i jak i czy w ogóle trzeba aktualizować oprogramowanie amplitunera??
Dzięki.
 

hawk11

New member
MMrozo napisał:
Sprawdziłem i niezależnie od ustawień konsoli (bitstream lub LPCM) mogę zmieniać programy DSP dowolnie. Wcześniej wydawało mi się, że nie było takiej możliwości przy ustawieniu dekodowania w konsoli tj. LPCM. Może to zostało zmienione w nowym firmware ampli ale teraz to już sam nie wiem jak było. Jedno jest pewne, można zmieniać programy DSP niezależnie od ustawień dźwięku w konsoli.
DSP możesz ale suround decode (PL i NEO) przy DTS nie. Ja tak mam z moim DVD, nie wiem jak na PS3.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jedno mnie zaciekawilo - piszecie o dzwieku z plyty BD , wiec wasze ps3 (nie slim) potrafia wyslac bitstream z formatow HD ?!
to jakas nowosc ?!
 

MMrozo

New member
python636 napisał:
Kolego MMrozo aktualizowałeś firmware w Twoim ampli??
Jesli tak to powiedz jak często to trzeba robić i jak i czy w ogóle trzeba aktualizować oprogramowanie amplitunera??
Aktualizowałem tylko raz, a potrzebne jest to w przypadku używania dekoderów telewizji np. N i Aster. Związane jest to z możliwością (brakiem możliwości przed aktualizacją) przypisania do cyfrowego wejścia dźwięku (optycznego lub elektrycznego) wejścia wideo HDMI, np. w telewizji N dźwięk DD 5.1 wysyłany jest tylko kablem optycznym a po HDMI przechodzi ścieżka stereo. Ustawiam w ampli odbiór na wejściu optycznym i przypisuję przesyłanie obrazu przez wejście HDMI i jest już wszystko prawidłowo. Oczywiście można kabel HDMI podłączyć bezpośrednio do TV ale nie zawsze można ze względów technicznych lub estetycznych.
mat74 napisał:
jedno mnie zaciekawilo - piszecie o dzwieku z plyty BD , wiec wasze ps3 (nie slim) potrafia wyslac bitstream z formatow HD ?!
to jakas nowosc ?!
PS3 fat nie wysyła dźwięków HD w postaci bitstream i nikt nie sugerował, że potrafi. Są dwa wyjścia HDMI i optyczne i można je niezależnie konfigurować tzn. mogę ustawić na HDMI wysyłanie dźwięku w LPCM a na optycznym bitstream.

hawk11 napisał:
DSP możesz ale suround decode (PL i NEO) przy DTS nie. Ja tak mam z moim DVD, nie wiem jak na PS3.

Specjalistą nie jestem ale IMHO kluczem są słowa suround decode więc rozumiem to jako dekodowanie dźwięku. Zakładam więc, że dźwięk jest zapisany właśnie w taki sposób. Mam kilka płyt DVD ze ścieżkami DTS ES (Piąty element) i DD EX (Harry Potter) i wtedy pojawia się Matrix czy jakoś tak. Jak będę w domu to sprawdzę bo teraz nie pamiętam dokładnie, tylko raz po zakupie ampli sprawdzałem te płyty.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
czy moglby ktos sprawdzić ile prądu uzywa RX-V765 przy przesyłaniu syngalu przez HDMI przy wył. ampli.
W recenzji na areadvd.de piszą ze tylko 1-3W, a model RX-V663 40W.

btw. mam ponad 5 odpowiedzi i nadal nie mogę dodawać linków do postów!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
python636 napisał:
Chodzi mi mianowicie o uzyskanie sceny dżwięku DTS np. Neo 6 Cinema podczas oglądania filmu BD , obraz i dżwięk wychodzi po kablu HDMI.
Nie mogę wybrać na ampl dekodera DTS ponieważ ampli pozwala tylko na STRIGHT.

MMrozo napisał:
Jeśli odtwarzacz jest ustawiony na bezpośrednie przesyłanie sygnału w formie bitstream to ampli zajmuje się doborem dekodera i rozkodowuje dźwięk. Jeśli ustawisz rozkodowywanie w odtwarzaczu to wysyła PCM i ampli już się tym nie zajmuje.

MMrozo napisał:
PS3 fat nie wysyła dźwięków HD w postaci bitstream i nikt nie sugerował, że potrafi.

widocznie cos zle zrozumialem ,lub popelnilem nadinterpretacje uznajac ,ze wszyscy uzytkownicy odpalajac plyte BD ustawiaja sciezke dzwiekowa w formacie HD.
 

MMrozo

New member
Już odpisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=453770&postcount=68

mat74 napisał:
widocznie cos zle zrozumialem ,lub popelnilem nadinterpretacje uznajac ,ze wszyscy uzytkownicy odpalajac plyte BD ustawiaja sciezke dzwiekowa w formacie HD.

Oczywiście, że ustawiam ścieżkę dźwiękową w formacie HD. Tak jak pisałem dźwięk może być rozkodowany w konsoli i wysłany w postaci LPCM. Tu trochę informacji http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=221308&postcount=6
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
Skanowanie obrazu

Jak zrobic skalowanie do 1080p i czy jak wlaczam film DVD przez konsole ps3 kablem hdmi to tez mi przeskaluje ??
 

dakkon7

New member
Witam Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedział na postanowione pytanie, czy warto kupić 765?? Obecnie posiadam 663 i jestem przekonany czy zmieniać, za przemawia to iż posiada 4 wejścia HDMI, które to nie ukrywam byłby mi przydatne. Jednak jak jest z tym jak ten amp gra w porównaniu z 663. Wiele osób ponadto wspomina o wadze. Czy 765 jest okrojony w porównaniu do 663 czy po prostu nowa technologia, miniaturyzacja dlatego waży mniej? ps. Czy w modelu z USB Y1065 można słuchać muzyki z penie w jakości mp3? jezeli tak jak się odbywa wybierania upragnionego kawałka? można to zrobić za pośrednictwem wyświetlacza i pilota YAMAHY, czy musi być włączony TV??
 

MMrozo

New member
Jak zrobic skalowanie do 1080p i czy jak wlaczam film DVD przez konsole ps3 kablem hdmi to tez mi przeskaluje ??

W konfiguracji ampli ustawiasz sygnał wyjścia na 1080 i skaluje ale to jest właściwie tylko do analogowego sygnału. Najlepiej ustawić w źródle więc w DVD albo PS3 sygnał wyjścia na 1080p. Amplituner nie skaluje sygnału hd więc 720p i 1080i.
 

NIEMEN

New member
Witam Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedział na postanowione pytanie, czy warto kupić 765?? Obecnie posiadam 663 i jestem przekonany czy zmieniać, za przemawia to iż posiada 4 wejścia HDMI, które to nie ukrywam byłby mi przydatne. Jednak jak jest z tym jak ten amp gra w porównaniu z 663. Wiele osób ponadto wspomina o wadze. Czy 765 jest okrojony w porównaniu do 663 czy po prostu nowa technologia, miniaturyzacja dlatego waży mniej? ps. Czy w modelu z USB Y1065 można słuchać muzyki z penie w jakości mp3? jezeli tak jak się odbywa wybierania upragnionego kawałka? można to zrobić za pośrednictwem wyświetlacza i pilota YAMAHY, czy musi być włączony TV??
Wlasnie zmienilem 663 na 765 (to zalezy za ile sprzedaz 663 a za ile kupisz 765) a czy warto bylo to jestem jeszcze w trakcie tekstu ale fakt ze jest nowa technologia ( jest problem w tym ze nie mam juz tych kolumn co uzywalem z 663)
 

dakkon7

New member
Wlasnie zmienilem 663 na 765 (to zalezy za ile sprzedaz 663 a za ile kupisz 765) a czy warto bylo to jestem jeszcze w trakcie tekstu ale fakt ze jest nowa technologia ( jest problem w tym ze nie mam juz tych kolumn co uzywalem z 663)

a tobie za ile się udało sprzedać? na aukcji nie widzę już tych modeli
pytanie moje to czy warto się bawić w zmianę? czy są to te same modele z nowym wyglądem i innymy pierdółkami czy krok do przedu

ps. jak tam nowa yamaszka, grzeje się?
ps2. chociaż mi powiedz czy różnica w pilocie bądź wyświetlacz?, gdzie jest bardziej czytelny i lepszy w użyciu (pilot)
 

Kuman

New member
usb

Witam Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedział na postanowione pytanie, czy warto kupić 765?? Obecnie posiadam 663 i jestem przekonany czy zmieniać, za przemawia to iż posiada 4 wejścia HDMI, które to nie ukrywam byłby mi przydatne. Jednak jak jest z tym jak ten amp gra w porównaniu z 663. Wiele osób ponadto wspomina o wadze. Czy 765 jest okrojony w porównaniu do 663 czy po prostu nowa technologia, miniaturyzacja dlatego waży mniej? ps. Czy w modelu z USB Y1065 można słuchać muzyki z penie w jakości mp3? jezeli tak jak się odbywa wybierania upragnionego kawałka? można to zrobić za pośrednictwem wyświetlacza i pilota YAMAHY, czy musi być włączony TV??

Mam 2065 i przypuszczam, że w 1065 jest tak samo. Z pena (oraz z dysku) można słuchać mp3, oraz co ważniejsze FLAC. Nie musisz mieć włączonego TV, aby wybierać i zmieniać utwory. Na wyświetlaczu ampli wyświetlają się nazwy folderów i utworów, oraz strzałki nawigacji, którą można oczywiście przeprowadzać przy pomocy pilota (choć oczywiście z TV jest to wygodniejsze, gdyż jest ładne menu i wyświetlane są okładki płyt, jeśli znajdują się w katalogu z muzyką).
 
Do góry