Może jakiś test Yamahy-765

jopanic

New member
python636 napisał:
Do użytkownikówYamaszki RXV 765 a widzę, że grono ich się powieksza ;)
Może będziecie wiedziec coś na ten temat??
Orientujecie sie jak uzyskać na ampli Yamahy RXV 765 scenę dzwieku 2.1 ??
Po uruchomieniu podczas odsłuchu muzyki w 2 ch stereo subwoofer nie gra ponieważ ampli nie wysyła sygnału na suba, jak uzyskać w takim razie 2.1 ch stereo. (a może to jest niemożliwe)
I jeszcze pytanie jaka jest różnica w 7 CH ENHANCER , 7 ch stereo ??

Witam wszystkich

Posiadam akurat RX-V559 i żeby uzyskać 2.1 to muszę ustawić w menu: "FRONT SP" na "SMALL" i "LFE/BASS OUT" na "SWFR" lub "LFE/BASS OUT" na "BOTH" a fronty mogą być ustawione na "LARGE"

Pozdrawiam
 

hawk11

New member
@lukaszalbert

Może się skrzykniemy i zróbmy razem (co posiadają Yamkę), bo ja mam stary telewizor i sekcja wideo odpada. Poproszę Foresta i Pytona to może się uda. Jakiś chętny na współpracę, to na priva. Może się uda coś sklecić. Pomyślę nad tym.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Nie wydaje sie wam ze yamaha 1065 jest lepszym wyborem choc wiem ze jest drozsza ale roznica pomiedzy ok 2tys za 765 a ok 2,8tys za 1065 no jest ale 800zl jak kupujemy na kilka lat a poza tym 1065 ma to usb i piekne nowoczesne menu i jeszcze peewnie kilka innych zalet ktorych 765 nie ma. Moglby ktos lepiej obeznany wypisac wszystko co 1065 ma wiecej i lepiej od 765? i wteedy wszyscy mogliby rozwazyc czy warto dodac te 800zl.

Poza tym to czytalem ze 1065 ma procesor odpowiedzialny za deinterlacing i upscaling tej samej firmy z ktorej ma denon nowej serii ale nie ten sam tylko tej samej firmy i nie jest to furodja dci. A jaki jest w 765 ? Jak ktos wie niech napisze czy jest w 765 upscaling i deinterlacing? Czy 1065 ma rozbudowane funkcje odpowiedzialne za tor video czy wyglada to tak samo jak w 765?

Znalazlem procesor w 1065 to ABT-1012 tylko upscaling podobno wszystkie w serii od 465 go maja
http://www.anchorbaytech.com/products/semiconductors/abt1012.php
w denon 2310 to ABT2010 upscaling i deinterlacing
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Może i jest lepszym wyborem, ale jakbym miał wydać 800 pln więcej to wydałbym na fronty. Nie wiem i nie muszę wiedzieć co siedzi w środku bo za 6 mieś. to i tak już będzie "stare". USB na dzień dzisiejszy posiada prawie każde DVD i BD, dla mnie liczył się pre out i wejście phono. Za 6 miesięcy pewnie nabył bym 1065 ale tak to można nigdy nic nie kupić, bo za rok pewnie wyjdzie coś nowszego.
 

python636

New member
Mam pytanie do użytkowników 765, pewnie będzie tych pytań jeszcze troszku bacząc na możliwości tego amplitunerka.
Chodzi mi mianowicie o uzyskanie sceny dżwięku DTS np. Neo 6 Cinema podczas oglądania filmu BD , obraz i dżwięk wychodzi po kablu HDMI.
Nie mogę wybrać na ampl dekodera DTS ponieważ ampli pozwala tylko na STRIGHT.
O co to chodzi wie ktoś może ??
Dzięki za pomoc.
 

MMrozo

New member
Nie da się wybrać ręcznie dekodera, ampli tylko informuje jakiego używa do rozkodowania strumienia danych (chyba przycisk info na pilocie ale nie mam pewności bo używam Logitech'a). Jeśli odtwarzacz jest ustawiony na bezpośrednie przesyłanie sygnału w formie bitstream to ampli zajmuje się doborem dekodera i rozkodowuje dźwięk. Jeśli ustawisz rozkodowywanie w odtwarzaczu to wysyła PCM i ampli już się tym nie zajmuje. Generalnie na wyświetlaczu pokazuje "w jaki sposób" jest przesyłany dźwięk, ścieżkę wybierasz w odtwarzaczu i to właśnie tu i tylko tu możesz wybrać rodzaj dekodera. Właściwie wybierasz z tego co jest nagrane na płycie, a często nie ma zbyt dużego wyboru.

A STRIGHT to jest dekodowanie proste bez wprowadzania zmian typu opóźnienia czy pogłosy, tak jak jest na płycie nagrane. Ta informacja nie mówi o rodzaju dekodera tylko o rodzaju programu DSP. Ampli ma 3 ustawienia wyświetlanej informacji: rodzaj wejścia, rodzaj dekodera i rodzaj programu DSP.
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Czyli trzeba zmienić ustawienia w odtwarzaczu tak żeby móc samodzielnie wybrać sobie program DSP lub typ dekodera tak (w moim przypadku jest to PS3 ) ?
Powiedz mi kolego jeśli wiesz jeszcze jakie to muszą być ustawienia żeby tak można sobie manipulować ?
Dzięki.
 

MMrozo

New member
Program DSP możesz zmieniać zasadniczo dowolnie, jednak z PS3 właśnie chyba jest problem. Oglądając płyty BD tez mam niedostępne programy DSP w przypadku gdy dekodowanie odbywa się w konsoli. Nie sprawdzałem czy można zmieniać DSP w przypadku ustawienia konsoli na wysyłanie bitstream. Mogę dzisiaj popatrzeć i dam znać jak coś ustalę.
 
Do góry