Monitor Audio RX8 - słaby bass ?

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie masz suba ale już jest lipny :)

Jak po wygrzaniu jeszcze będzie brakło basu to RXW12

DSC_0030.JPG
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Probowałem np. koncerty na BD tam gdzie jest dobra scieżka LFE np. koncert The Police - Certifiable i fronty dostają sciezke LFE i wtedy jest przyjemnie w kwestii basu.

wiec moze niekoniecznie wina obciazasz kolumny ?;)

btw.ten koncert brzmi jednak calkiem inaczej z subem...;) w wielokanalowce go nie unikniesz.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Nie masz suba ale już jest lipny :)

Jak po wygrzaniu jeszcze będzie brakło basu to RXW12

DSC_0030.JPG
trzeba bedzie pomysleć o tym sub'ie :) jednak dopiero po nowym roku.

W zadnym trybie nie brakuje basu, i czasem nawet go przykrecam na ampie. Mam caly komplet kd RX z ampem HK 460.
a to zmienia postać rzeczy jesli masz sub'a z tego zestawu to ja bym tez na pewno nie narzekał na niedostatki basu :)
Co do tych trybów to przeciez w trybie Pure Audio np. w Onkyo sub woffer nie zagra, jak jest w H/K ?
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
Panowie odswieze troszke temat odnosnie moich wrazen z odsłuchu, mianowicie dzis dostałem olśnienia :) w kwesti dzwięku na moim sprzecie, moze to dla wielu osób sprawa oczywista z takimi ustawieniami ale ja od początku słuchałem na Pure Audio, dziś postanowiłem pobawić sie troszke Tone Control dla trybu Stereo podbiłem Treble+10 i Bas+10 i co z tego wyszło bas stał sie o niebo potezniejszy ale nadal cos mi nie grało w jakosci dzwieku jakis taki zniekształcony w porównaniu do Pure/Direct, co do podbicia takiego to nie sądze zeby miało to wpływ na jakies przesterowanie tak mi sie wydaje ze przesterowania są tylko po ustawieniu/podbiciu w Equalizerze.

No i okazał sie winny włączony Equalizer od kalibracji Audysey po jego wyłączeniu na OFF dzwiek z takmi ustawieniami jak wyżej jest po prostu genialny w zakresie dynamiki basu normalnie brak słów jaka różnica na plus, ide słuchać dalej szczekę zbieram :)
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
dokładnie mi tez cos do konca nie pasowało w tym brzmieniu owszem było dobrze ale zbyt płasko i jakos tak bezpłuciowo w basie ;) teraz jest rewelka, tylko zastanawiam sie czy takie podbicie Bas/Treble +10dB ma jakis wpływ na jakość czy to nie przesterowuje sygnału ? ale w sumie audiofilskie wzmaki tez mają pokrętła od Bas i Trebla.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
przedkryzysowe onkyo 905/906 to yes to...........

ps.
a tak apropo PeterMac- jaka masz ver. firmware w 905tce? 1.08 czy 1.09?
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
:) a tego 5007 sprzedałeś czemu? gorszy był jakoś brzmieniowo od 905, pamietam wkurzało Cie to częstsze pstrykanie przekazników.

mam 1.08 na 99% jak dobrze pamietam ale jutro jeszcze sprawdzę
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
dokładnie mi tez cos do konca nie pasowało w tym brzmieniu owszem było dobrze ale zbyt płasko i jakos tak bezpłuciowo w basie ;) teraz jest rewelka, tylko zastanawiam sie czy takie podbicie Bas/Treble +10dB ma jakis wpływ na jakość czy to nie przesterowuje sygnału ? ale w sumie audiofilskie wzmaki tez mają pokrętła od Bas i Trebla.
Jak dobrze skompletujesz caly zestaw audio to szybko zapomnisz o jakichkolwiek pokretlach.
+10db. O boziu.
 

ziut

New member
a czy ktos porownywal dzwiek onkyo 905 do 805/875??? na papierze wyglada ze to sa praktycznie blizniacze konstrukcje. natomiast w sieci widzialem sprzeczne wypowiedzi - jedni pisali ze 905 to inna liga a drudzy ze ledwie slyszalna poprawa jakosci
 

BD

Member
Bez reklam
starsze/wyzsze modele onkyo to klasa sama w sobie-mam 905 bo dynamika wzgledem 805/875 wg mnie jest o jakies 20% lepsza, moze ten toroid tak czaruje ;]- musisz sam posluchac bo moge plec glupoty ;)-najwazniejszy odsluch bo to co wszyscy pisza na forach to miarodajne wyniki pzdr
 

PeterMac

New member
Bez reklam
BD - a ja bym chetnie zamienił swoją 905 na 5007/8 :) analizując dokladną specyfikacje tych klocków nie są one składane z gorszych bebechów niz 905-tka.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
w sumie to nie brakuje mi niczego az tak bardzo ważnego, ale 5007 ma bardziej rozbudowany soft daje wiecej możliwosci ustawień, bardziej dopracowany system kalibracji, dodatkowo ma 2 USB jeden z tyłu to by sie przydał bo nie lubie otwierać klapki za kazdym razem jak mam podpinać pendraka a tak mozna fajnie sobie wyprowadzić przedłużaczem tylny USB na przód :). Brakuje własnie update'ów przez USB/sieć, wsparcia dla formatu flac na szczescie czyta wma lossless, dziwie sie czemu nie wprowadzono flac przy ostatnich firmware'ach np. 1.09.
 
Ostatnia edycja:
Do góry