Monitor Audio RX8 - słaby bass ?

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dlatego ja już miałem parę wzmacniaczy i możecie mi wierzyć, każdy zagrał inaczej i to naprawdę słychać, wielkim albo gigantycznym problemem jest dobrać wzmacniacz i CD, MA mają to do siebie że lubią zagrać ostrawo i trzeba szukać wzmacniacza, który jest delikatny na górze.
 

edyp2003

New member
dlatego ja już miałem parę wzmacniaczy i możecie mi wierzyć, każdy zagrał inaczej i to naprawdę słychać, wielkim albo gigantycznym problemem jest dobrać wzmacniacz i CD, MA mają to do siebie że lubią zagrać ostrawo i trzeba szukać wzmacniacza, który jest delikatny na górze.

Dlatego polecam Cambridge Audio 740A lub 840A.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
słuchałem Cambridge niższych modeli i były słabe, ale może te wyższe są lepsze, niestety nie mam możliwości posłuchać - brak czasu na muzykę.
 

maracz

New member
PeterMac- myślę że niedobór basu jaki opisujesz nie jest spowodowany wadliwym działaniem któregokolwiek elementu obecnego toru audio, lecz wynika najprawdopodobniej z"wypaczenia" słuchu poprzednim przebasowionym brzmieniem.
 

Xisiek

New member
Pokój 18m2, Onkyo 905 + Monitor Audio RX8, tryb słuchania Pure Audio, kable Chord Oddysey2 (single)

Mam niedostatki bassu na moje ucho, tam gdzie powinno ładnie zejść to jest płasko i płytko bass jakis tam jest ale nic szczególnego, co moze być przyczyną ?

Tak jak bylo pisane wczesniej, te glosniki potrzebuja nieco wydluzonej rozgrzewki - niemniej nawet jak juz sie 'rozgrzeja' to jak ktos ma dobry sluch i pare rzeczy w zyciu slyszal moze narzekac na najnizsze rejestry (zwlaszcza brak wypelnienia i stosownej masy tego zakresu). Ale tak wlasnie gra MA - analitycznie, krystalicznie, przestrzenie, konturowo ale bez mocnego nasycenia i wypelnienia.

PS>Masz znakomite kable glosnikowe, moga byc nawet zbyt dobre (neutralne) do MA i Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
Tak jak bylo pisane wczesniej, te glosniki potrzebuja nieco wydluzonej rozgrzewki - niemniej nawet jak juz sie 'rozgrzeja' to jak ktos ma dobry sluch i pare rzeczy w zyciu slyszal moze narzekac na najnizsze rejestry (zwlaszcza brak wypelnienia i stosownej masy tego zakresu). Ale tak wlasnie gra MA - analitycznie, krystalicznie, przestrzenie, konturowo ale bez mocnego nasycenia i wypelnienia.

PS>Masz znakomite kable glosnikowe, moga byc nawet zbyt dobre (neutralne) do MA i Onkyo.
Chyba jest tak jak mówisz ten typ tak ma :) i o brzmieniu ich bym tak samo je podsumował jak Ty, ale znowu patrząc np na ta recenzje to dostały najwyzszą note w kwesti basu w porównaniu do konkurencji.
AREA DVD Hardware

Zarowno w streeo jak i w kd. Bas gleboki i bardzo dynamiczny. O ile dobrze zrozumialem pytanie...
Chodzi mi o konkretny tryb odsłuchu w amplitunerze typu: Stereo, Pure, Direct itd.:)
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
o brzmieniu ich bym tak samo je podsumował jak Ty, ale znowu patrząc np na ta recenzje to dostały najwyzszą note w kwesti basu w porównaniu do konkurencji.

Na wlasne uszy wiec przekonales sie ile warte sa "recenzje"...
Jezeli moglbym cos doradzic to probowalbym zaczac od zabawy z okablowaniem i wpieciem chwalonego zamulacza dzwieku i podbijacza basu Procaba LS25 - kabel jest stosunkowo tani i popularny wiec z odsprzedaza nie bedzie klopotu, a zobaczysz czy w ogole, w nowej konfiguracji dzwiek z MA stanie sie milszy i bardziej akceptowalny.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
a jaka różnica miedzy plikami bezstratnymi WAV zgranymi z płyty CD odpalanymi prosto z pendrive z USB a płytą CD ? nie sądze zeby była jakaś :)
Probowałem np. koncerty na BD tam gdzie jest dobra scieżka LFE np. koncert The Police - Certifiable i fronty dostają sciezke LFE i wtedy jest przyjemnie w kwestii basu.
 
Do góry