Monitor Audio BX6 - jaki wzmacniacz do stereo

gaja29

New member
Witam wszystkich i proszę o poradę. Posiadam od roku zestaw KD: Marantz SR5008 + Monitor Audio BX6/BX2/BXCenter/BXW10. Po przesiadce z plastikowego kina domowego, jak dla mnie: miód-malina. Przyszedł jednak czas, aby pójść krok dalej - osobne stereo, ale bez wachlowania kablami. Marantz posiada wyjście Pre Out (przeczuwałem, że mogę się wkręcić i amplituner do słuchania muzyki już nie wystarczy) . Do rzeczy, czy dokupując wzmaka zyskam na jakości ( nie chciałbym się rozczarować), bo to kolejny klocek, który musi zaakceptować druga połówka. Mam na oku MARANTZ PM7001. Jak sądzicie warto, odczuję róznicę w stereo czy może mając takie fronty wybralibyście coś innego (oczywiście wejście MAIN IN jest dla mnie dosyć istotne, a MARANTZ PM7001 posiada takie. Dziękuję za wszelkie porady. Najważniejsze (tak mi się wydaje) - muzyka jakiej słuchamy: dobry pop/rock/jazz/world/folk/metal ... , kurcze wszystko oprócz disco, dance itp rmfu.Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku Monitor Audio jedną z lepszych propozycji będą NAD ,Cambridge Audio .Jeżeli możesz więcej wydać na wzmacniacz - Creek lub Rotel
 

gaja29

New member
Ciekawa propozycja, jednak myślałem o czymś używanym, ze względu na ograniczony budżet. Music Hall a35.2 to 3500zł (na chwile obecną to dla mnie zbyt wiele)
 

gaja29

New member
Troszkę się oczytałem i kolejne wątpliwości. Wzmacniacz miał mi poprawić jakość w stereo, nie napisałem jednak, że większość to pliki mp3. Być może Cambridge Audio DacMagic 100 byłby dla mnie lepszym rozwiązaniem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
DAC zamieni sygnał cyfrowy na analogowy, lecz niestety nie przywróci oryginalnego dźwięku z mp3. To nie ta droga.
 

gaja29

New member
Czyli wychodzi na to, że dobrze kombinowałem chcąc dokupić wzmacniacz żeby napędzał fronty zamiast amplitunera i dzięki temu uzyskać lepszą jakość stereo (nawet z plików mp3)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Według mnie, ten amplituner jest aż za dobry do mp3. Zmień pliki na bezstratne i wtedy, zastanów się nad dalszą modernizacją. Bo inaczej, nie będzie to miało sensu.
 

mrosi

Member
Podczepię się pod temat... :)
Mam MA BX6 plus BX2 (A+B), do tego klocki Denona: PMA-980R, TU-580RD i DCD-1015R. Powoli chyba zaczynają umierać, więc czas zmienić je na coś nowszego.
Z uwagi na niewielki budżet (max 1200-1500 PLN), myślałem o używanych klockach z serii DCD i PMA 700 lub 720AE plus tuner 1500AE (w ostateczności DRA). Jakieś uwagi lub propozycje? Mocno "zjeżdżam" z jakością dźwięku?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lepszym rozwiązaniem w przypadku wzmacniacza byłby Rotel ,ma naprawdę wiele zalet .Osobiście bardziej bym się skłaniał ku Cambridge Audio
 

mrosi

Member
Lepszym rozwiązaniem w przypadku wzmacniacza byłby Rotel ,ma naprawdę wiele zalet .Osobiście bardziej bym się skłaniał ku Cambridge Audio

Tyle tylko, że na to, aby dogonić poziom jakości dźwięku w tej cenie, nie ma najmniejszych szans. Rotel i CA grają dobrze, ale w znacznie (kilkukrotnie) droższych klockach...
 
Do góry