MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

Sk_uter

New member
Bez reklam
Zobaczę dzisiaj wieczorem, a co to daje wgl, jakby miał źle wybrane?

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy rozsądnym słuchaniu nic. Impedancja wzmaka może byc niższa niż kolumn, ale odwrotnie się nie zaleca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Nie widzę tego u mnie, kolego co masz yamaha gdzie to znalazłeś?

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam Onkyo. W starej Yamaszce miałem z tyłu obudowy, a w nowych powinno być gdzieś w opcjach. Ale musisz popytać tych co posiadają Yamahę, lub dobrze przejrzeć instrukcję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
Przy rozsądnym słuchaniu nic. Impedancja wzmaka może byc niższa niż kolumn, ale odwrotnie się nie zaleca.

A co może piardnac? Bardziej szkodzi to kolumną czy AV? Pojawił mi sie problem. Dziś chcialem przygotować przewód i jechać po te magnaty ,sprawdzam miernikiem który lewy który prawy a tu miernik piszczy. Kabel ma jakiś potencjał,miernik nie pokazuje wartości ale reaguje. Miernik to Eazy volt 2. Podlaczylem mini wieżę i zapuscilem i gra muzyka. Ale mimo wszystko dziwię sie ze zbiera tyle syfu. Kabel jest bardzo tani bo do głośników do kuchni i leci z kablami antenowymi i tylnymi że strefy głównej. Widocznie te 230V pod tynkiem
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Raczej tak. Kiedyś w starszych modelach był przełacznik z tyłu obudowy. W nowszych przełaczasz poprzez menu ekranowe. U mnie w Onkyo na początku kalibracji się pyta o impedancje kolumn i sposób podłaczenia. Albo mogę wejść po kalibracji w pierwszą zakładkę i też mam możliwośc zmiany.
Szukałem w AVR2113 i.. nie znalazłem. W trakcie kalibracji pytał mnie tylko o podłączone głośniki i o nic więcej. Automatycznie wykrył i ustawił? Bo nie znajduję tego w menu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szukałem w AVR2113 i.. nie znalazłem. W trakcie kalibracji pytał mnie tylko o podłączone głośniki i o nic więcej. Automatycznie wykrył i ustawił? Bo nie znajduję tego w menu.

Nie mam Denona, więc nie powiem jak jest sprawa rozwiązana. Możliwe że jest podobnie jak we wzmacniaczach, zakres od - do, i nie trzeba nic przełączać?
 

Jarro

New member
Witam,
Kompletuje sprzet do pokoju 5,5 x 3,3 (18m. kw.), tv na krótszej scianie.
Muzyka 80% (głównie ciezszy rock, metal, reggae), 20% kino.
Zakupilem juz Denona avr 1713. Rozważam zakup kolumn Wharfedale Diamond, albo Monitor Audio BX lub MR.
Jesli chodzi o głośniki tylne, to raczej bylbym zdecydowany na najmniejsze, czyli Diamondy 10.0 albo Monitory BX1 lub MR1.
Głośnik centralny to albo Diamond 10CC (również najmniejszy), albo BX/MR Centre (tutaj wyboru nie ma).
Z suba na razie rezygnuje.
- czy wybor najmniejszych glosnikow tylnych jest OK (kino mniej ważne niz muzyka)?
- czy rezygnacja z suba jest OK (kino zagra gorzej, ale czy muzyka straci duzo bez suba)?


Teraz fronty - czy jest sens celowac w największe Diamondy 10.7 i Monitory BX6 lub MR6? chodzi mi o dwa aspekty:
- czy denon 1713 nie jest dla nich za slaby
- czy pokój 18 m2 nie jest dla nich za maly


Pytanie kolejne - jaki zestaw 5.0 proponowalibyscie dobrac do tego denona, rozmiaru pokoju i gustow muzycznych?

z gory dziekuje za odpowiedz.
o budzecie na razie nie wspominam, bo w zależności od zebranych informacji albo kupie sprzet wczesniej wydajac to co juz mam przygotowane, albo pozniej, gdy troche zwieksze zasoby finansowe :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli 80% muzyka to szkoda że nie kupiłeś chociaż Denona 2113. Jeśli chodzi o kolumny to z wymienionych oczywiście najlepsze MA BX. Na 18m2 możesz kupić BX6. Choć do muzyki jakiej słuchasz to wybrałbym Paradigm Monitor 9 v.7 lub mniejsze 7 v.7. Tylko na pewno Twój Denon nie pokarze ich potencjału. Jeśli chcesz słuchać na tyłach również w stereo to lepiej większe, jako efektowe w kinie to wystarczą mniejsze. jak kupisz odpowiednie kolumny to sub do muzyki nie będzie Ci potrzebny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam,
Kompletuje sprzet do pokoju 5,5 x 3,3 (18m. kw.), tv na krótszej scianie.
Muzyka 80% (głównie ciezszy rock, metal, reggae), 20% kino.
Zakupilem juz Denona avr 1713. Rozważam zakup kolumn Wharfedale Diamond, albo Monitor Audio BX lub MR.
Jesli chodzi o głośniki tylne, to raczej bylbym zdecydowany na najmniejsze, czyli Diamondy 10.0 albo Monitory BX1 lub MR1.
Głośnik centralny to albo Diamond 10CC (również najmniejszy), albo BX/MR Centre (tutaj wyboru nie ma).
Z suba na razie rezygnuje.
- czy wybor najmniejszych glosnikow tylnych jest OK (kino mniej ważne niz muzyka)?
- czy rezygnacja z suba jest OK (kino zagra gorzej, ale czy muzyka straci duzo bez suba)?


Teraz fronty - czy jest sens celowac w największe Diamondy 10.7 i Monitory BX6 lub MR6? chodzi mi o dwa aspekty:
- czy denon 1713 nie jest dla nich za slaby
- czy pokój 18 m2 nie jest dla nich za maly


Pytanie kolejne - jaki zestaw 5.0 proponowalibyscie dobrac do tego denona, rozmiaru pokoju i gustow muzycznych?

z gory dziekuje za odpowiedz.
o budzecie na razie nie wspominam, bo w zależności od zebranych informacji albo kupie sprzet wczesniej wydajac to co juz mam przygotowane, albo pozniej, gdy troche zwieksze zasoby finansowe :)

Nie ulega wątpliwości że MA MR/BX są lepszymi kolumnami niż Wharfedale Diamond. Nawet można się przekonac po samej cenie zestawów. Osobiście bym poszedł w MA. Do 18 mkw Denon nie będzie za słaby, zagra bdb. Kolumny spokojnie napędzi. Do tego metrażu możesz kupić mniejsze surroundy. Ja też mam mniejsze Oli 10 zamiast 20 na 15mkw, i spokojnie dają radę. Szczególnie że piszesz o kinie jako dodatku. Sub do kina to podstawa, ale do stereo już nie. Osobiście preferuję stereo bez suba. Jeżeli 80% to muzyka, pomyśl dobrze czy zamiast KD nie lepiej wzmacniacz stereo? Róznica w brzmieniu muzyki jest kolosalna, a i wzmak z takich MA wyciągnie wszystkie smaczki. Jeżeli chciałbyć mieć i jedno i drugie może dobrym wyborem byłoby dokupienie takiego wzmaka i dzielnika napięcia? Coś takiego Beresford TC-7220 - Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research Piszesz że nie chcesz suba, więc może tą kasę lepiej zainwestować w taki dzielnik i wzmak do 1500zł?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
- czy wybor najmniejszych glosnikow tylnych jest OK (kino mniej ważne niz muzyka)?
- czy rezygnacja z suba jest OK (kino zagra gorzej, ale czy muzyka straci duzo bez suba)?

Teraz fronty - czy jest sens celowac w największe Diamondy 10.7 i Monitory BX6 lub MR6? chodzi mi o dwa aspekty:

- czy denon 1713 nie jest dla nich za slaby
- czy pokój 18 m2 nie jest dla nich za maly

Pytanie kolejne - jaki zestaw 5.0 proponowalibyscie dobrac do tego denona, rozmiaru pokoju i gustow muzycznych?

Moim zdaniem Ani Wafle, Ani Monitor do ciezkiej muzy sie nie nadają, natomiast odpowiadajac na pytanie do 18 m MR6, BX6 w sam raz, diamondy tez, ale 10.6 by tez wystarczyly.
Szedlbym w strone Klipsch RF 62 lub Paradigm Monitor
Ampli tez wzialbym mocniejszy niz 17XX
Malutkie tyly spokojnie dadza radę w kinie, w muzy ich uzywac ne bedziesz, jedynie w koncertach.
Sub przyda sie w kinie, ale do muzy tez się go nie stosuje (raczej)
Natomiast u Ciebie jest spora przewaga Muzy, dlatego zastanowilbym sie na wyborem wzmaka do 2000 zl na poczatek

Czy cos juz sluchales w salonach, sklepach? Zabierz plyte ze soba i ruszaj na objazdówkę na odsluchy. Bez tego sie nie obejdzie.
 
Ostatnia edycja:

Jarro

New member
Co do wzmacniacza to jest juz "po ptakach" :) wybralem tego denona bo gra w standardzie 5.1, wyzsze modele to 7.1 i to juz mnie nie interesowalo - po prostu nie wykorzystalbym potencjalu, bo max co chce rozmiescic w pokoju to 5.1. W dodatku trafilem na promocje amazona i zamowilem go za 1150 zł, podczas gdy u nas najtaniej udalo mi sie znalezc za cos ok. 1600.

Teraz kolumny - sklaniam sie ku MA BX, choc troche budzet trzeba zwiekszyc... Przegladajac net i instrukcje instalacji tych glosnikow chyba zamiast bx1 zamowie bxfx - raz, ze mozna je przykrecic do sciany (a fx1 nie bardzo), dwa ze MA zaleca fx jako surround do zestawu 5.1.

Teraz czy mozecie cos poradzic w kwestii sklepu z atrakcyjnymi cenami:) Widze, ze zestaw BX6, BXFX i BXC w Polsce mozna kupić za ok. 5 650 (nie licze dostawy), sciagajac z anglii to ok 5 250. To dobre ceny? a moze jest jeszcze margines do negocjacji? :)

Co do odsluchow, wiem ze to profanacja, ale nie bardzo mam czas na to. Jest to moje poerwsze podejscie do lepszego sprzetu i probuje kupic cos, co ma dobre opinie u wiekszosci uzytkownikow. Troche sie na tym sprzecie wyrobie, nabiore doswiadczenia i wtedy bede mial punkt odniesienia przy wyborze kolejnych kolumn, ale to pewnie za pare lat :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nie zgodzę się z Wami. Nie słucham co prawda ostrej, ciężkiej muzyki, ale koncert Metallica się trafił w 5.1 a Phil Collins (Drums, Drums & More Drums) brzmi suuuper na MA BX6.

Uważam, że do pokoju 18m2 nawet BX5 się sprawdzą a na tyły BX1 (ja na 30m2 mam na tyłach te właśnie satelity). Takie moje odczucia...
Wypowiedź moją podeprę opinią faceta z salonu muzycznego, który posiada na 25m2 MA MR4 + MR1 i spokojnie to daje radę.
Zależy jak głośno słuchasz...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do wzmacniacza to jest juz "po ptakach" :) wybralem tego denona bo gra w standardzie 5.1, wyzsze modele to 7.1 i to juz mnie nie interesowalo - po prostu nie wykorzystalbym potencjalu, bo max co chce rozmiescic w pokoju to 5.1.

Błędne myślenie. Nawet Ci ktorzy mają klocki po kilka tys. w wiekszosci mają 5.1. Wyzsze modele to nie tylko 7.1 i wiecej, ale przedewszystkim wiecej mocy, lepsze podsespoly, lepsze brzmienie. No ale coz, "juz po ptakach" :)

Co do odsluchow, wiem ze to profanacja, ale nie bardzo mam czas na to. Jest to moje poerwsze podejscie do lepszego sprzetu i probuje kupic cos, co ma dobre opinie u wiekszosci uzytkownikow.

Tak samo. Kazdy z nas moze cos doradzic, ale kazdy slyszy to inczej. Moze podobnie, ale nie tak samo. Mi moze sie podobac to, koledze tamto, itd. Warto poswiec czas na wybor sprzetu bez wzgledu na jego wartosc. To jednak Twoja zarobiona kasa, szkoda potem zalowac wydanych pieniedzy.

Pozdrawiam
 

Jarro

New member
Hmmm, nie wiedzialem ze to standard miec sprzet 7.1 a uzywac tylko 5.1, ale jak juz pisalem jest za pozno na modyfikacje, mysle ze i tak bede powalony jakoscia muzy po przejsciu ze zwyklej wiezy philipsa na avr 1713 :)
 
Do góry