MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

fenix79

Member
A ja wczoraj zrobiłem eksperyment, wywaliłem fotel przesunąłem kolumnę o 70 cm w bok wraz ze stolikiem z całym sprzętem. Potem włączyłem smooth jazz, regge i ..... zamarłem. Jaki dźwięk, jaka scena!!!! Mogłem tak siedzieć i siedzieć.
Przy rozstawie kolumn 150 cm już byłem zadowolony z muzyki ale nie wiedziałem że przy 220 cm będzie taka różnica i szczegółowość. Pamiętam jak BX6 miałem podpięte pod Onkyo 608 to płyt nawet za bardzo nie słuchałem bo mi się średnio podobało a teraz przy Marantz SR7005 to masakra. Dźwięk wbija w podłogę :)
Jednak póki co żona jest nieubłagana i nie chce zaakceptować takiego przemeblowania w pokoju. Fotel musi być:) Zwracam tylko uwagę jak ważne jest rozplanowanie położenia głośników jakto wpływa na dźwięk.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja wczoraj z ciekawości odsunąłem kolumny od ściany tylko 10cm, i od razu bas stał się pełniejszy i wypełnia większy obszar w pomieszczeniu a nie tylko przy oknie. Zacząłem się bawić w ustawieniach mojej yamahy i po roku udało mi się jeszcze znacznie poprawić dźwięk, wystarczyło że zmieniłem jedną opcje i jak by w kolumny wstąpił nowy duch, poczułem się jak bym zakupił właśnie nowy sprzęt hehe:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytając Wasze wypowiedzi postanowiłem że w najbliższy weekend też pobawię się i poprzestawiam trochę kolumny:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja też czytając pewne tematy oglądając zdjęcia mówię sobie, pobawię się a co mi szkodzi i tak u mnie już lepszego efektu nie może być. A tu taka niespodzianka, siedziałem wczoraj jak bym pierwszy raz mia styczność z takim sprzętem. Po zmianie pewnej opcji w ampli, średnica i wysokie diametralnie się poprawiły (wcześniej już było dla mnie elegancko) oraz dynamika, porządny wokal aż przeszywa ciało. Jestem mega zadowolony i to po roku użytkowania hehe:D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Penie masz tak ustawione, ja nie miałem i dopiero wczoraj to odkryłem i zauważyłem że gra znacznie lepiej. Zmieniłem w Parametric EQ z manual na YPAO:Front:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darekguma

New member
Bez reklam
Ja lecę na manualu, tam mam ustawione korekcje dla wszystkich głośników. Moje JBL-ki kekko niedomagają na średnich tonach (przynajmniej z tym ampli) i mam je podbite w ustawieniach. Mi jednak bardziej odpowiada takie ustawienie, inne kolumny, inny dzwięk.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to się mówi co kraj to obyczaj:) no u mnie ten zabieg poprawił wszystko znacząco, ale już w innych warunkach może było by odwrotnie. Najważniejsze, że są sposoby na poprawę dźwięku dla różnych warunków:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kwasior21

New member
Czy probowal ktos w tym modelu zatkac bassreflexy i z przodu i z tylu tworzac kolumne zamknieta?Ponoc dla mniejszych pomieszczen tak sie robi, mniej dudniacy bas i wieksza kontrola nad tonami.

Pozdrawiam.
 

erni13

New member
Mam Denon AVR 2113 + DBT 1713 UD. Docelowo będą się znajdowały w pokoju o wymiarach 8 na 4 metry (32 m2). Słucham muzyki rock. Chciałem kupić w promocji zestaw 5 głośników Diamond 10.7 set. Zastanawiam się jednak czy za tą cenę nie kupić na razie frontów BX6.
 

erni13

New member
No i kupione BX 6. Bałem się trochę, że basy będą zbyt słabe ale są ok. Nawet ich nie podbijam. Podłączyłem tuner "N" przez kabel Hdmi do ampiltunera Denona AVR 2113 i jakoś mam słaby dźwięk z satelity na programach TV. Co z tym zrobić?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolumny się jeszcze wygrzeją i zagrają jeszcze lepiej. Pobaw się ustawieniami amplitunera i dopasuj pod Siebie. Kalibrację przeprowadziłeś? Co do "N" to się nie wypowiem bo jej nie mam, ale oczywiste jest że jakość będzie gorsza niż np. z DVD czy BD.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Ja mam od jakiegoś miesiąca bx i czuję jak się wygrzewaja, najbardziej bass się poprawia

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
bas dojdzie do normy i pokaże swoją potęgę po paru miesiącach ja u siebie na początku podbiłem bas a teraz musiałem sporo odjąć hehe:)
 

grzela8

New member
Do mojego kompletu rx773 i komplety MA BX dolaczylem dziś Rel T5;pozostała mi tylko druga strefa i tu moje pytanie. Czy jeśli ampli mam ustawione na 8omow (bo BX ssą 8 omowe) to na drugiej strefie też powinienem mieć 8omowe kolumny? Do kuchni gdzie fruwa olej w powietrzu chcialem zakupić jak najtensze. Jakieś propozycje kolumn na 2 strefe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Raczej tak. Kiedyś w starszych modelach był przełacznik z tyłu obudowy. W nowszych przełaczasz poprzez menu ekranowe. U mnie w Onkyo na początku kalibracji się pyta o impedancje kolumn i sposób podłaczenia. Albo mogę wejść po kalibracji w pierwszą zakładkę i też mam możliwośc zmiany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry