MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

Scrollek

New member
Jeżeli nie będziesz używał systemu 5.1 nie kupuj ampli do słuchania muzyki stereo. Wybierz wzmacniacz. Osobiście słuchałem CD+ NAD 326 podłączony do MA BX6 i podłączony do ampli X4000. Wzmak wygrał. Lepsza kontrola, dynamika przy niskim poziomie głośności.
Za 7k możesz mieć fajny zestaw stereo. Pytanie do czego Ci sa potrzebne funkcje sieciowe i w jaki sposób zamierzasz odtwarzać muzyke (CD, DAC, odtwarzacz sieciowy) i w jakim formacie.
7k to max czy możesz coś dorzucić. Chce wiedzieć co w danym budżecie możesz fajnego kupić. Do 14m proponuje większe monitory niż małe podłogówki, BX6 wydają mi się za duże.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
X4000 to porządny amplituner bardzo możliwe, że Cię zadowoli. Jednak tak jak radzi kolega Scrollek możesz pomyśleć o wzmacniaczu stereo + np. odtwarzacz CD z funkcjami sieciowymi Yamaha CD-N500. Co do kolumn myślę, że rozmiarowo lepsze będą BX5. A jakiej muzyki słuchasz?
 

seguar

New member
Dzięki za odpowiedzi. Powiem tak, myślałem o mniejszych monitorach, ale z uwagi na specyfikę pomieszczenia nie miałbym gdzie ich położyć, dlatego wolałbym fajne podłogowe a na temat BX6 sporo dobrego usłyszałem i poczytałem.

Kanapa jest pod samą ścianą, więc nie wiem, czy głośniki sorround mogły by stać kilka cm za słuchaczem. Ale wiem, że prędzej czy później sprzęt wyląduje w większym pokoju, stąd przyszłościowe spojrzenie na lepszy ampli.

Wybrałem Denona X4000 ponieważ ma on wszystko w jednym (ampli, wbudowany wzmacniacz, tuner, funkcje sieciowe - planuję korzystać ze stacji internetowych + dysk sieciowy), dodatkowo wpływa na to prestiż marki i estetyka urządzenia (minimalizm + jasny kolor). Poza tym jak policzyłem np. trzymając sie już Denona, to zakup osobno wzmacniacza + odtwarzacza sieciowego w miarę dobrej jakości przekroczy założony budżet.
Jeśli chodzi o muzykę to dla mnie typowa elektronika (nie żadne łupanki) + coś bardziej gitarowego (żona), więc jakoś specjalnie bas nie musi być jakis niesamowity, a ze względu na niewielki pokój moje potrzeby powinien zaspokoić BX6.
Jeśli możecie koledzy, to doradźcie jakąś alternatywę z Denona.
PS. Czy aż tak słabo grałby ten zestaw X4000+BX6, by szukać alternatywy w komponentach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostales juz odpowiedzi 2 strony wczesniej.
Podbiles temat i dostales ponownie te same odpowiedzi.
Widze ze na sile szukasz potwiedzenia swojego wyboru.
Zrozum, ze wzmacniacz zagra lepiej, ale jezeli dla Ciebie wazniejszy jest wyglad czy estetyka, to nie do konca mi tu pasuje kolejnosc wyboru.
Odsluchaj gdzies ampli, chociazby podobnej klasy i sam sie przekonaj czy stereo Cie zadowoli, sa tacy co ciesza sie z stereo na ampli po 1200zl.
Byc moze zaliczysz sie do tego grona, gorzej jak tak nie bedzie.
Nie lepiej zaczac od wzmacniacza, a nastepnie, z czasem pomyslec o ampli?
 

Scrollek

New member
Widzę że już wybrałeś. Ampli służy do KD do stereo wzmak. Oczywiście można na nim słuchać muzyki ale różnica jest. Proponuję Ci iść do kilku salonów AV i przesłuchać sobie tego zestawu a później w konfrontacji z wzmakiem. Przesłuchaj też innych kolumn i nie sugeruj się opiniami innych. Sam wybierz sprzęt pod Twoje preferencje muzyczne.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jeśli nie będzie Ci przeszkadzać przepinanie kabli to jak najbardziej TAK.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

seguar

New member
Witam ponownie,
troszkę już dojrzałem w temacie (dziękuję za komentarze), ale jednak kilka rzeczy mnie jeszcze nurtuje. Z uwagi na miejsce zamieszkania nie mam łatwych możliwości odsłuchu. Proszę o ocenę poniższych wyborów:
1. Monitor Audio BX6 (kolumny) + Monitor Audio BX Centre (głośnik centralny)
2. W miarę dobry amplituner sieciowy, myślałem nad Marantz SR5008 (proszę o opinie lub alternatywy)
3. I tu największy dylemat:
- czy w celu poprawy jakości dźwięku w muzyce mogę do amplitunera dokupić wzmacniacz (np. HORN - PRODUKTY :: STEREO :: WZMACNIACZE :: PM6005)
- czy taki eksperyment zadziała? Jeśli tak, to czy będzie działać bez przełączania kabli w zależności czego używam (kino czy muzyka).

PS. w tym celu mógłbym nagiąć trochę budżet.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
bardzo dobre propozycje. Nic bym nie zmieniał
1. OK
2. OK
3. OK, lecz jeśli chcialbys mieć wygodne gniazdo Main Im to dopiero model wyżej PM7004. Inaczej trochę upierdliwej zabawy z regulacją, sterowaniem głośnością
:)
 
Ostatnia edycja:

seguar

New member
Ufff.... a już się bałem że tak się nie da. Dzięki za opinię:)
A mógłbyś dokładniej wyjaśnić tą kwestię:
"jeśli chcialbys mieć wygodne gniazdo Main Im to dopiero model wyżej PM7004. Inaczej trochę upierdliwej zabawy z regulacją, sterowaniem głośnością"
bo jestem całkowitym laikiem, więc czegoś się znowu dowiem. A w ogóle nie mogę znaleźć tego modelu PM7004 na stronie Marantza - Marantz PL | Strona startowa.
Może już go nie produkują? Dasz namiar z tej stronki na jakiś zamiennik?

I jeszcze jedno pytanie:
czy do amplitunera kina domowego powinien być wzmacniacz do kona czy do hi-fi, bo na tej stronce są w dziale produkty osobne dla tych kategorii?
 

seguar

New member
Rozumiem Cię CleaneR - gratuluję, ale ja będę miał tylko 3 głośniki, więc dźwięk przestrzenny będzie taki sobie, a chciałbym żeby i kino i muzyka grały powiedzmy porównywalnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html
W tym temacie powinno być wszystko ładnie wyjaśnione.
PM7004 już w tym roku nie jest oficjalnie w ofercie, lecz pewnie jeszcze można go nabyc tu i ówdzie.
http://www.marantz.pl/pl/products/p...atid=hifi&subcatid=amplifier&productid=pm7004
Jeśli nie planujesz rozbudowy kina to może wystarczy dobre stereo? Szkoda kasy na amplituner do kina by nie wykorzystać tego do czego został stwrzonym czyli do dźwięku przestrzennego. Dobre stereo dobrze ustawione też da Ci wirtualnego centrala ;)
I jeszcze jedno pytanie:
czy do amplitunera kina domowego powinien być wzmacniacz do kona czy do hi-fi, bo na tej stronce są w dziale produkty osobne dla tych kategorii?
Nie rozumiem pytania
 
Ostatnia edycja:

seguar

New member
Dzięki za rady Krzysztofradio:)
Jeśli chodzi o: "Jeśli nie planujesz rozbudowy kina to może wystarczy dobre stereo? Szkoda kasy na amplituner do kina by nie wykorzystać tego do czego został stwrzonym czyli do dźwięku przestrzennego. Dobre stereo dobrze ustawione też da Ci wirtualnego centrala "
to jak pisałem wyżej planuję do kolumn Monitor Audio dokupić również głośnik centralny :) a więc to już nie stereo:D A tak poważnie, to jak kiedyś finanse pozwolą to dokupię do tego 2 monitory. Subwoofera nie planuję ze względu na mały metraż - 15m2.
 

seguar

New member
Jeszcze raz dzięki Krzysztofradio:)
W rozmowie na priv kolega Blackninja polecił mi jednak zamiast wzmacniacza stereo PM7004, wzmacniacz mocy MM7025. Możesz napisać co o tym sądzisz?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już napisał Armanig, to jest dwukanałowa zabawka do amplitunera. Owszem możesz zastosować ją jako koncowke w stereo, ale musisz musisz miec do czego czyli np, PM7004. Integra jest w tym przypadku znacznie wygodniejsza. Porozmaiwaj z Armanigiem na ten temat.
 

phoba

New member
Odkopuje dosyc stary watek, bo mam dylemat.

Waham sie miedzy zakupem Dali Zensor 7 a MA BX6. Czy ci z Was, ktorzy maja BX6 moga napisac w jakiej odleglosci od tylnej sciany maja ustawione kolumny? Wiem jaka jest teoria i ze nie powinno sie stawiac kolumn tuz przy scianie. U mnie niestety musza byc tak dosuniete i z tego wzgledu bardziej nadaja sie Zensory. Ale jestem ciekaw czy ktos ma lub mial BX6 dosuniete do samej sciany i jak to brzmi bo BXy maja jeden bas reflex z tylu.

Przepraszam za brak polskich znakow - cos przestawilo sie w tablecie.
 
Do góry