MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

lestek

New member
no i elegancko...mam rozumieć że w utworach bardziej dynamicznych pokroju młodzieżowego "techno" będą tętniły większym i szybszym wydźwiękiem w porównaniu do bx5....hehe ja to muszę być już stary jak napisałem "młodzieżowego"
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
są mocarniejszejak ja posiadam MR6 a słuchałem MR4 i MR6 jest mocarniejsze i lepiej śmigało na większym metrażu :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie. Mam okazję wyrwać w dobrej cenie nawet bardzo dobrej cenie BX6 od znajomego, zadbane igły. Obecnie posiadam cały zestaw MR i czy przeszkadzało by gdyby fronty były BX6 czyli 8 Ohm a reszta 6 Ohm. Reszty bym nie wymieniał bo to za duży koszt zwłaszcza że nie planowałem żadnych zmian , ale jest na prawdę okazja. Jeśli takie połączenie nie może być to trudno nie skorzystam z tej opcji BX6
 

grzelex

New member
Samą impedancją się nie przejmuj. Koledzy na forum mają całe serie Rx i nikt się nie skarżył, że ma problem, choć katalog podaje, że RX8 mają 4Ohm, a reszta RX 6Ohm.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja miałem na swoim ampli przez jakiś czas inne fronty i inne central/surround, nic się nie działo - poza różnicą w spójności barwy (teraz wiem jak duże znaczenie ma całość z tej samej serii).

Pytaniem osobnym jest, na ile odczujesz zmianę z MR6 na BX6?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz cena na prawdę świetna. Na pewno zyskam na ładniejszym wyglądzie i trochę poprawi się góra, bo duł na tym samym poziomie nawet MR6 mają trochę więcej basu. Znowu jak ma być taka różnica w spójności barwy i zmuszenie do wymiany reszty na BX to za drogi interes bynajmniej jak na razie. Nie wiem co mam zrobić, bo okazja jest fajna ale i może to też sporo namieszać hmm...
 

WiTT

New member
Bez reklam
Warunek okazji jest taki, ze trzeba pozbyc sie starych, i pytanie za ile. Jak sie nie uda pozbyc poprzednich to slaba okazja bo zostajesz z dwoma parami kolumn, a jak pozbywasz sie w zanizonej kwocie, to tez slabo, bo jaki to interes :)

Ja wychodze z zalozenia ze trzeba podliczyc sobie zyski do strat - jaki zyskam skok jakosciowy w stosunku do nakladu finansowego i energii w to wlozonej :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
"Nie czując dni, godzin i lat,
Nie licząc zysków, ani strat,
Okrążamy, opływamy wokół świat.
A jeśli drugi widać brzeg,
Muzyka to najlepszy lek,
Ona jest jak w długiej trasie
Piąty bieg!"

He,he,he:)
 

Jarro

New member
Witam po dłuższej przerwie, mam zestaw MA BX6, jako surroundy BXFX. Ze względu na przeprowadzkę muszę je (BXFX) zamienić na głośniki sufitowe, które wg Was najlepiej je zastąpią? W sumie mało je wykorzystuje do kina bo słucham głownie muzyki, wiec gotów jestem nawet na jakaś wersje budżetowa... A BXFX odstąpię jeśli ktoś zainteresowany, kupione tek temu u blackninja, maja jeszcze 4 lata gwarancji, szczegóły na priv :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

seguar

New member
Witam wszystkich forumowiczów:)
To mój pierwszy post, więc wypadałoby się przywitać:)

Jestem nowy w temacie sprzętu, ale chciałbym zakupić coś w miarę fajnego zarówno do słuchania muzyki jak i filmów. W związku z tym proszę o rady odnośnie wybranego przeze mnie sprzętu.

Pokój jaki posiadam to ok 4x3,5 m (ok. 14 m2). Telewizor znajduje się na szafce przy dłuższej ścianie, a więc odległość odsłuchowa od kolumn będzie wynosić jakieś 3m (ich rozstaw to będzie ok. 170 cm).

Z początku planowałem zakupić zestaw 5.1 + amplituner sieciowy (mój budżet to +/- 7000,-), jednak po głębszych przemyśleniach wpadłem na pomysł by zrezygnować z subwoofera i 3 głośników na korzyść lepszego amplitunera sieciowego (zależy mi na jego funkcjach internetowych) i porządniejszych kolumn.

Bez odsłuchu, jedynie z przeglądania ofert sklepów wstępnie wytypowałem amplituner 7.2 DENON AVR-X4000 oraz kolumny Monitor Audio BX6 (przy okazji żonie spodobał się ich kolor - identyczny jak mebli:) ). Rozumiem, że ampli potrafi dużo więcej niż wymaga tego sprzęt ale możliwe, że w przyszłości będę miał większy pokój.

W związku z powyższym proszę o informacje:
- czy rozsądnie jest kupować taki "wypasiony" ampli tylko do 2 kolumn?
- co sądzicie zarówno o amplitunerze jak i kolumnach?
- czy w tak małym pokoju będę mógł się cieszyć ze słuchania muzyki na takim sprzęcie, czy nie będzie żadnych zakłóceń?
- z ciekawości - ile lat są już na rynku te kolumny?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, bez sensu ampli do samych frontow. Dla samego radia, nie warto. Nie tedy droga. Od tego sa tunery sieciowe.
Chyba ze autor planuje w przyszlosci rozbudowe do 5.1?
 

seguar

New member
Ale jeśli kiedyś będę to rozbudowywał, to warto chyba mieć taką fajną rezerwę :) Bardziej martwi mnie czy do tak małego pokoju taki sprzęt byłby ok
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, fajnie miec, ale pamietaj ze wzmacniacz da Ci o wiele lepsza jakosc.
Amplitunery srednio sie sprawdzaja w stereo, mimo ze X4000 to fajny klocek, to duzo tanszy wzmacniacz zdeklasuje go w tym temacie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lecz w tej cenie fajny jest i da dużo radości z użytkowania. Pierwszy lepszy i tańszy wzmacniacz może mieć z nim problem, co innego dopiero ten odpowiednio dobrany pod nasze gusta muzyczne.
 

seguar

New member
Koledzy możecie odpowiedzieć na wszystkie moje wątpliwości. I jeśli mogę, to proszę o linki z konkretnymi Denonami.

PS.
Po prostu w tym budżecie połączyć fajny wzmacniacz z fajnym odtwarzaczem sieciowym nie jest łatwo, a wybierałem marek Yamaha i Denon. Stąd mój wybór padł na 2 w 1.
 
Ostatnia edycja:

seguar

New member
Podbijam temat:
Chciałbym zakupić coś w miarę fajnego zarówno do słuchania muzyki jak i filmów. W związku z tym proszę o rady odnośnie wybranego przeze mnie sprzętu.

Pokój jaki posiadam to ok 4x3,5 m (ok. 14 m2). Telewizor znajduje się na szafce przy dłuższej ścianie, a więc odległość odsłuchowa od kolumn będzie wynosić jakieś 3m (ich rozstaw to będzie ok. 170 cm).

Z początku planowałem zakupić zestaw 5.1 + amplituner sieciowy (mój budżet to +/- 7000,-), jednak po głębszych przemyśleniach wpadłem na pomysł by zrezygnować z subwoofera i 3 głośników na korzyść lepszego amplitunera sieciowego (zależy mi na jego funkcjach internetowych) i porządniejszych kolumn.

Bez odsłuchu, jedynie z przeglądania ofert sklepów wstępnie wytypowałem amplituner 7.2 DENON AVR-X4000 oraz kolumny Monitor Audio BX6 (przy okazji żonie spodobał się ich kolor - identyczny jak mebli ). Rozumiem, że ampli potrafi dużo więcej niż wymaga tego sprzęt ale możliwe, że w przyszłości będę miał większy pokój.

W związku z powyższym proszę o informacje:
- czy rozsądnie jest kupować taki "wypasiony" ampli tylko do 2 kolumn, co o nich sądzicie?
- czy w tak małym pokoju będę mógł się cieszyć ze słuchania muzyki na takim sprzęcie, czy nie będzie żadnych zakłóceń?
 
Do góry