MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka prawda, dlatego ja unikam sprzedawcow ktorzy maja "nascie" tysiecy komentarzy, oni nie ogarniaja tego co robia. Dla nich jeden niezadowolony klient w lewo czy w prawo nie robi roznicy, to tak jak w McDonaldzie (chociaz McD przy nich to jest wzor organizacji pracy)
Ci mniejsi jeszcze nie sa zepsuci, im jeszcze w miare zalezy na dobrej opini.
Tylko ze te salony audio, to mimo wszystko kameralne firmy, mozna nawiazac kontakt klient/sprzedawca. No, ale tez z drugiej strony nikt nie mowil ze bedzie latwo ;)
 

waldi198

Member
Jakie chcesz kupić kable? ja ja kupie niebawem kino to będę też miał problem z zakupem to o tym już nic kompletnie nie wiem:)




To jest w sumie logiczne, bo jakby ktoś uszkodził sprzet albo zniknął z nim:) Dlatego ja mam problem z odsłuchem kabli w domu. Do porządnego salonu mam ok. 40km, do tego kable które salony wyporzyczają są przewaznie konfekcjonowane, a te wiemy ile kosztują. Nie mam kasy żeby zostawiać w salonie ze 3k porzyczając chociaż 3 pary do porównania. A jeździć po jedną parę tyle kilometrów w obie strony mija się z celem, bo całośc bez konfekcji mnie mniej wyniesie niż paliwo za drogę. To jest tak właśnie, jak nie mieszka się w dużym mieście.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam kilka typów do odsłuchu, ale ja szukam tylko pod stereo. Do kina pozostają zwykłe kable, bo nie wierzę że na filmie czy koncercie i przy budżetowym amplitunerze wychwycę jakieś róznice w brzmieniu kabli. Ewentualnie kiedyś przy remoncie wymienię na takie za 10-15zł/m, ale to tak bardziej dla własnego lepszego samopoczucia:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja się pytałem w moim salonie i tak właśnie mi powiedzieli że trzeba zapłacić kaucje równowartość sprzętu:)

Kiedys zabierałem kilka kabli przez kilka kolejnych dni, kwoty, które musialem zastawić siegały 3-4 tys. Pamietam, ze nastepnego dnia nie musialem dawac całej kwoty, tylko nizszą, zaokragloną, a w ostani dzien pożyczyli mi bez kaucji. Wszystko kwestia dogadania się.
 

waldi198

Member
no ja też chce kupić tylko do frontów lepsze kable na tyły zostają na tym co mam bo i tak wkute w ściany:)


Mam kilka typów do odsłuchu, ale ja szukam tylko pod stereo. Do kina pozostają zwykłe kable, bo nie wierzę że na filmie czy koncercie i przy budżetowym amplitunerze wychwycę jakieś róznice w brzmieniu kabli. Ewentualnie kiedyś przy remoncie wymienię na takie za 10-15zł/m, ale to tak bardziej dla własnego lepszego samopoczucia:)
 

piter38

New member
Mam pytanie.Czy moge podlaczyc kable w bi-amp na glosniki basowe 4mm ,a na glosniki srednie i wysokie 2.5mm.Kolumny bx6 a amplituner yamaha rx-v1071.Odleglosc 2.5 metra.Czy lepiej taka samą grubosc.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Z tymi kablami to iście droga przez mękę. Na swoich frontach i centralu nie pożałowałem i mam w miarę porządne i sprawdzone (na moje ucho) kabelki. Ale już na surround potraktowałem je pomacoszemu - kupując zwój kabla 1,5mm w "bardzo przystępnej cenie". I co? I pstro. W weekend młody bawi się kabelkiem który gdzieś tam zwisał czy leżał. Zabierając mu z rączki stwierdzam że coś nie pasuje mi kolor. Ja z bliska patrzę, a ten kabel w środku mi najzwyczajniej wyblakł i poszarzał(!). I to na całej długości, nie tam na końcówkach. SZOK! Prawy i lewy surround kabel idzie do wymiany - bo mi wizualnie wpływa na jakość dźwięku odbieranego ;) Ale to jest nauczka.

piter38 - ja bym dał ten sam przekrój, ale pewnie nic się nie stanie jak dasz 2,5 i 4mm. I uprzedzam - od 4mm zamiast 2,5mm na niskie tony basu nie przybędzie ;)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
W stereo (wzmacniacz) zapewne uświadczy różnicę w kablu za 20zł/m a tym 50zł/m - bo to nam daje na stereo 2 x 2,5metra = 5metrów odpowiednio 100zł i 250zł. Ale czy do wychwycenia na filmach na amplitunerze? Ciężko wywróżyć - choć raczej nie. Między tymi za 2zł/metr od tych 20zł/metr to już prędzej. Zwłaszcza jak taki kabelek ma np. dodatkową żyłę do niskich tonów.
Na fronty 2,5 i 4 mm jest ok.
 

lestek

New member
witam , może wyskoczę jak filip z konopi i przykleję się pod temat, a mianowicie..czy ktoś z was może mi opisać jakie zmiany w brzmieniu można usłyszeć po owym "wygrzaniu" (jak zwał tak zwał ) co prawda nie bx6 ale BX5 ...mój znajomy kupił i chciał się zapytać was o to..przyznam że mnie też to ciekawi bo się też zastanawiam nad nimi... napewno zagrają ciekawiej jak jamo c605 .....aktualne na nasze ucho to (nie wiem czy może nam sie tylko tak wydaje) coś nie tak ze średnicą jakby była z leksza wycofana, trochę cicha , nie wiem jak to dokładnie opisać...albo ten typ tak ma albo trzeba poczekać no i góra troszkę jakby za ostra zbyt dźwięczna ...proszę o jakieś sugestie...

ps.na razie grają tydzień i muszę przyznać że coś się poprawiło chyba że to efekt placebo
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przed wygrzaniem brzmienie jest bardziej sterylne, bas jest płytszy, brak tej mięsistości i rozmachu. Membrany nie są rozruszane, wszystko musi mieć czas żeby sie ułożyć. Po wygrzaniu bas nabiera mięsa, niżej schodzi i jest zróznicowany. Góra też ulega wygładzeniu i nabiera koloru, przejrzystości. Ciężko jest opisać brzmienie, ale coś w ten deseń:) Na pewno jakość dźwięku ulega poprawie na plus, i to niezależnie od kolumn czy subwoofera. Nawet kable czy elektronike też się wygrzewa.
 

WiTT

New member
Bez reklam
W tym całym procesie "wygrzewania" ja u siebie zanotowałem największe zmiany w niskich tonach, raz ich ubyło, raz przybyło, teraz się unormowało i jest gęsto i miło :) na drugimi miejscu poprawiły się wysokie. Najmniejsze zmiany odnotowałem w średnicy. Było i jest dobrze.

PS: Ja bym teraz zamiast BX5 brał jeśli są gdzieś jeszcze w promo RX6 ;)
 

lestek

New member
rx fajne kolumny ale raczej swój wątek skupiam na bx6 lub bx5, zastanawiam się czy bx5 lub bx6 do 17 mkw2 (2,7 m x 6 m + aneks) nie wiem czynie będą za duże (w sensie czy basu nie będzie za dużo) ma to grać na Kimber Kable 4pr( fajny kabelek mi po odsłuchu pasuje) ...bx6 myślę że średnica będzie lepsza ale mogę się mylić ..co o tym myślicie
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym już brał BX6 do tego metrażu, w stereo na pewno nie zabraknie basu bo z BX5 na takim metrażu może być niedosyt z basem
 

woytaski

New member
Bez reklam
Bx6 mają dużo głębokiego basu. Gabarytowych to jednak niewielkie kolumny, bardzo zgrabne. Po kilku miesiącach słuchania wcale nie uważam, że są za duże albo, że mają za dużo basu ... Mój metraż to 25m2.


Wysłane z iPhone przez Tapatalk
 

lestek

New member
a oprócz tego basu to czmyś charakterystycznym się jeszcze różnią bo bas to ja wiem o tym i bym się nie pytał
 
Do góry