Mój pierwszy zakup . Pomocy

M@T!

New member
Witam , na początku chciałem się przywitać . Mam na imię Mateusz po czytaniu różnych tekstów na w/w temat nie otrzymałem odpowiedniej odpowiedzi na mój problem . Posiadam pokój który ma 18 m2 i potrzebuję zrobić zakupy . Rozglądam się nad zestawem kina domowego , kwotę jaką posiadam to 6 tys zł . Prosił bym was o pomoc co myślicie na temat głośników TONSILa , JBLa ? Jaki amplituner i bluray ? Pioneer , denon czy yamaha ? Amplituner musi posiadać złącze Lan ponieważ posiadam dysk sieciowy i będzie on robił za biblioteke muzyki , filmów itd.... Proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli dysponujesz kwotą 6 tyś ,zł wybór wcale nie musi się ograniczać do Tonsila lub JBL ,można pomyśleć o innych głośnikach .Dobrze jakbyś napisał czy mają to być głośniki wolnostojące ,podstawkowe czy system 5.1 (czyli satelity+subwoofer)
Kwestia elektroniki jak rozumiem amplituner +blu ray (oddzielne elementy)
 

M@T!

New member
Dziękuje kolego za odpowiedź , co do systemu to chciałbym mieć 5:1 . To jakie proponujesz głośniki ? Jaki amplituner i bluray ? I ile mogą kosztować w miarę dobre kable do tego zestawu i jaki model/producent ? Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli nastawiasz sie na filmy to Yamaha albo Onkyo jesli chcesz tez posluchac muzyki to lepszym wyborem bedzie Marantz Denon lub Harman/kardon.
Powiedzmy na ampli przeznaczmy ok 2-2500 tys, do tego blu ray od siebie polecam Panasonica za ok 600zl a pozostale 3 tys na zestaw kolumn 5.1
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dodam jedynie, że lepiej kupić lepsze kolumny a na suba dozbierać. Dobry w miarę sub też trochę kosztuje. Nawet biorąc np. Jamo sub 260/360 ten tysiak i tak odejdzie od kwoty na kolumny, więc zostanie ze 2k, a w tej kwocie masz ograniczone mozliwości. W cenie powiedzmy 3,5k masz Monitor Audio MR 6, czy Roth Oli 40 (chociaż z tego co widać, cięzko skompletować 5.0). Na kolumny bym wydał najwięcej kasy, później ampli, sub, BD, kable itd. Z kablami to ostrożnie, bo wiele opinii dotyczących spektakularnych efektów poprawiających brzmienie jest przesadzona. Na początek kup zwykłe miedziaki w sklepie elektrycznym i też będzie ok. Ja jadę do dzisiaj na zwykłych kabelkach o odpowiednim przekroju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Max66

New member
Podpinam sie pod Post Jakie tanie a dobre kino kupić oczywiście obudowane drewnem bądź drewno podobne byle by nie plastik
 

Monkin

New member
Bez reklam
Max66 najlepszą drogą do taniego a dobrego KD jest porada Krzyśka1980. Inaczej kupisz naprawdę tanie i do d...y. Rozłóż sobie zakupy na etapy. Zacznij od naprawdę dobrych frontów i ampli a potem doskładaj na resztę elementów. Etapami najtaniej i najefektywniej. A zakup będzie cieszył przez lata. Szybciej wymienisz ampli niż kolumny. Krzysiek1980 ma całkowitą rację.
 

M@T!

New member
Dziękuje za odpowiedź , jakiej firmy i jakie modele polecacie najlepiej tych kolumn tak do kwoty 3,5 - 4 tys z subum . Też uważam że kolumny najwięcej roboty robią tylko nie wiem jaka firma będzie najlepsza . Biorę pod uwagę ampli 3 firmy takie jak : Pioneer , Yamaha i Denon i chciałbym żeby blu ray też był tej samej firmy co ampli . Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cena to jest pojęcie względne:) Zależy gdzie kupujesz i ile utargujesz. Np. Monitor Audio MR 6 + Jamo sub 260/360 + Denon 1713. Z ampli zobacz Yamaha 673, Pioneer 922. To z tych producentów co masz na oku. Kolumny możesz przesłuchać jeszcze Dali Zensor 5 ( lepsze by były 7, ale i te powinny dać radę), JBL Studio 180/190, Roth Oli 30/40. Ze subwooferów oprócz Jamo, niezły też jest JBL E150/ES 150. Oczywiście konfiguracja zależy od Twojego gustu i wynegocjowanych cen.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

M@T!

New member
Dziękuje kolejny raz za pomoc i podziwiam za wiedzę jaką posiadasz na temat audio , ale jest mały problemik potrzebuję cały zestaw z jednej firmy chodzi o głośniki ponieważ nie jestem tam jakimś super znawcą i expertem muzyki tylko też chodzi mi trochę o wygląd . Może da się wybrać jakiś gotowy zestaw z JBLa ? Tonsila ? jamo ? Jak myślisz da radę ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzisz, problem polega na tym , że przy takim budżecie bedzie kiepsko z całym zestawem jednej firmy, bo kupując np. subwoofer Jamo 260, wydasz ok. 900zł, a kupując sub dedykowany do np. Monitor Audio MR 6 - Monitor Audio MRW-10, ok. 1600zł. Tak samo sprawa wygląda z BD. Dobre BD kupujesz za 600zł, a takie w zestawie Yamahy, Denona itd, już musisz liczyć ponad 1k lub sporo więcej, a przeważnie jakość jest taka sama jak w Panasonicu, Samsungu czy LG. Po prostu płacisz za markę. Ja wiem że zestaw jednego producenta fajnie wygląda, ale jak liczy się dźwięk i do tego ma być taniej, to lepiej kompletować osobno. Móżna by było kupić komplet Jamo s506/606 + sub, ale te kolumny do pięt nie dorastają MA, Roth, Dali. Chłopaki mają tutaj zestawy jednego producenta, ale kwota jaką wydali żeby zestaw się ładnie prezentował jest nieadekwatna do uzyskanego brzmienia (piszę o DVD/BD). Ja kiedyś w starym DVD Yamahy miałem podzespoły Philipsa, a płaciłem za DVD Yamahy:) Rozumiesz w czym rzecz? W cenie ze subem jeszcze byś się zmieścił kupując JBL Studio 180 5.1, lub Tonsil Maestro II/ Fiesta + Aktiv 250. Z tańszych Jamo s506/606 5.1, JBL Loft 5.1, Wharfedale Obsidian 600 5.1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Max66

New member
Hmm.. Ja z nowu jak wyskocze z Ceną to troche śmieszna będzie ale chciałbym jakies kino do 1000 zł zmieszcze sie w ogóle tak by grało ale oczywiście nie plastik Wiem że amplitinery do tanich nie nalezą chciałbym tanie kino Da sie komuś polecić czyli mi za 1k Kino Domowe czy jak możno to nazwac w ten cenie kino 5:1
krzysiek1980 co proponujesz jak jest w ogóle co Nie chodzi mi tutaj o super dźwiek po prostu chce miec kono ale nie chcę mieć badziewnego całego plastikowego zestawu jak proponują firmy chcę własny zestaw i nie musi być zbyt głośny
Masz jakieś rady dla mnie jesli chodzi o amplitiner kolumny centralne i subofer oraz jakies piszczałki tylnie
Pozdro
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
do 1tysia to raczej nic się nie wymyśli :/, jak by to były 2 tysie to by było można pokombinować, nawet jak by było tak z 1,5 tysiaczka to by cos tam się skleciło ze znanych marek, jakiś najniższy model ampli danej marki i tanie kolumny typu Taga, M-Audio
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Hmm.. Ja z nowu jak wyskocze z Ceną to troche śmieszna będzie ale chciałbym jakies kino do 1000 zł zmieszcze sie w ogóle tak by grało ale oczywiście nie plastik Wiem że amplitinery do tanich nie nalezą chciałbym tanie kino Da sie komuś polecić czyli mi za 1k Kino Domowe czy jak możno to nazwac w ten cenie kino 5:1
krzysiek1980 co proponujesz jak jest w ogóle co Nie chodzi mi tutaj o super dźwiek po prostu chce miec kono ale nie chcę mieć badziewnego całego plastikowego zestawu jak proponują firmy chcę własny zestaw i nie musi być zbyt głośny
Masz jakieś rady dla mnie jesli chodzi o amplitiner kolumny centralne i subofer oraz jakies piszczałki tylnie
Pozdro

Nie wiem jaki masz metraż? Teoretycznie można by było kupić jakieś Tagi, Kody czy VK 5.1 i do tego używany ampli, ale czy jakość dźwięku będzie na odpowiednim poziomie....Po prostu będzie to grało, i film też obejrzysz. Z drugiej strony przy takiej kwocie to nie wiem czy te plastiki nie byłyby lepsze? Dobre ampli, nawet używane za bezcen nikt nie oddaje, więc ciężko będzie coś znaleźć godnego uwagi. Musisz szukać używek, jeśli chcesz osobne elementy. Nieraz ktoś chce się szybko pozbyć. Sam kiedyś Kody 5.0 i Yamahę 430 sprzedałem za 600zł.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
M@T! ja od siebie poza propozycjami chlopakow polece Ci moj zestaw JBL, rok temu niezle sie nachodzilem za kolumnami bo chcialem jak najtaniej i najlepiej. Za +/- 3500 masz wg. mnie bardzo dobry zestaw JBL 5.1 z Subem ktory jak na swoje gabaryty bardzo ladnie dmucha. Plusem jest bassreflex z przodu wiec mozna smialo stawiac kolumny na scianie. Seria studio 180/190 nie jest rewelacja, sluchalem ich i brzmia srednio bez emocji tak jakby byly ustawione za zaslona.
Skoro chcesz 5.1 to mysle ze z Cine Pack bedziesz w pelni zadowolony.
 

M@T!

New member
Dziękuje koledzy za takie zainteresowanie moim tematem , mało teraz jest osób co tak chcą chętnie pomóc .

@Whiplash - brałem je pod uwagę ale ten wygląd kosmiczny mnie troszkę przeraża :)
@krzysiek1980 - mistrzu ale podkręcasz mnie na większą inwestycję ale dobrze bo mi wytłumaczyłeś jasno co i jak DZIĘKUJE .

Mam pomysł , wybieramy teraz kolumny a potem zabieramy się za Ampli i Bd . Co powiecie na temat zestawu : Monitor Audio MR6/MR2/MR-Centre/MRW-10 ? Gdzie najlepiej kupować taki sprzęt ? Ile jestem w stanie urwać na całym komplecie ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobry uniwersalny zestaw. Będziesz z niego zadowolony. Co do cen sporo można negocjować. Napisz do blackninja od nas z forum na dobre oferty.
 

M@T!

New member
Dziękuje kolego za odpowiedź a możecie coś napisać więcej na temat tego zestawu ? Ja szuka opinii na jego temat cały czas . A kolega Blackninja sprzedaje nowy sprzęt ? Napisałem pw ale nie odp , ma jakąś ofertę ?
 

M@T!

New member
@up heheh tak pomyliło mi się ze studio a ten zestaw jbl co ty polecasz w jakiej cenie ? Nie mogę ogarnąć go .....
 
Do góry