Moduł PLIMS - Polskie IMS dla moservices

WalczOnLine

New member
Gdy zainstalowałem moservice i próbowałem uruchomić pojawił się błąd:

/usr/local/etc/mos # ./services start
/usr/local/etc/mos # Starting lighttp service...
2013-04-09 22:08:49: (network.c.358) can't bind to port: 80 Address already in use

Czy przypadkiem używany port 80 nie jest powodem nie działających plimsów ??? Co trzeba wyłączyć żeby odblokować go ??W zasadzie mam wyłączone wszystkie serwery, klienta torrent itd.
 

xury

Member
Prawdopodobnie httpd zajmuje port 80. Mos powinien sam to poprawić, ale czasem tak nie robi.
Nie wiem jak w tym modelu jest uruchamiane httpd. Przez inetd czy samodzielnie
W pierwszym przypadku trzeba wyedytować inetd.conf, a w drugim poszukać w pisu w pliku rcS
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś z twórców PLIMS mógłby się wypowiedzieć na temat instalacji tego modułu na Xtreamerze SW3 w ramach Xtreemering/xLive. Niby jest w pakiecie, ale wszelkie czynione przeze mnie kombinacje nie dają szansy, aby pokazał się w menu.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam pytanko zainstalowałem dziś na Egreata R6S PLIMS poprzez instrukcje coobah działa super ( co prawda nie wszystko chodzi, ale to nie tylko u mnie ) mam tylko pytanko czy jakość filmów jest jakoś ustawiona odgórnie czy da się jakoś przestawiać pilotem jakość ? chodzi mi o iple, tvp, tvn player, czy onet vod ? no o iptak to tam jest marna jakość to wiem ale da się obejrzeć, szkoda tylko że się nie da zoomować obrazu sporo bajek jest 4/3.
I drugie pytanie czy trzeba to jakoś aktualizować co jakiś czas ?
Czy trzeba instalować ten menager resposites ? po co on i ostatnie pytanko co to jest za deamon w menu internet ?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
mozesz zainstalowac reposytory bo potem bedziesz mogl sobie update robic przez webserwis- jakoscjest jaka jest ale jest tez duzo dobrego - deamon ? sa samby do obslugi lanu 2.0.32 polecam jesli o tym piszesz
 

broda1725

New member
Bez reklam
tylko powiedz gdzie to instalować też przez telnet do odtwarzacza ? i później robić przez webserwis w odtwarzaczu update? deamon tak chodzi mi o tego w internet/serwis/deamon ftp czy jakoś tak, do obsługi lanu ?

Wszystko fajnie PLIMS jest super ale net (wifi) u mnie w odtwarzaczu to porażka, wczoraj nagrałem ten soft marginalny z mos3 i wgrałem plimsa net był 5 godzin ciągłego odtwarzania, a później nagle bach i koniec nadajnik widzi ale nie chce się połączyć. Brak mi już sił.
A może użyć ustawień tam zaawansowanych ? jest tam taka opcja ale nie ustawiałem nic.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
normalnie instalujesz z mosa modulow i potem sie przelaczasz -update repositories i masz nowa liste serwisow lacznie z plims i dalej updatujesz
 

broda1725

New member
Bez reklam
Kurde chyba nie kontaktuje jak z mosów ? gdzie trzeba wejść ?
Mógłbyś po kolei napisać ?
Ja wgrywałem wczoraj PLIMS a na manta stronie jest data zaktualizowanego plimsa z 26 marca wiec co trzeba aktualizować baze serwerów ?
 

SzczeMar

New member
Wejdz przeglądarką internetową na adres który ma przypisany odtwarzacz, pojawi ci się interfejs do zarządzania moservice.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
sorki napisałem jakby każdy wiedział co i jak, a dodatkowo nieskładnie i niejasno hyhyh
- atakujesz wszystko przez www serwis mos - prosto i wygodnie :bober:
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie czy u was też na weeb.tv niektóre kanały, w zasadzie SD są w formacie 4:3 chodź widać że obraz jest w pionie rozciągnięty co wnioskuje że jest nadawany w 16:9 ? jak to zmienić ? kanały HD są na pełnym ekranie.
W odtwarzaczu mam 16:9 ustawione, w tv także. Co to może być, da się to jakoś zmienić ?.

I drugie pytanie czy podczas odbioru kanału nie ma możliwości sprawdzić co w danym momencie jest nadawane, prawda ?
I czy da się zmienić jakość obrazu jak to jest na stronie web WEEB.TV ?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no jest tak jak piszesz i chyba nie da się tego zmienić - to kwestia żródła jak sądze czyli nadajacych,
ja nie mam żadnych opcji wszysto poblokowane - kwestia ustawień na stronie weeb w odtwarzaczu i braku takiej możliwosci w skryptach oprogramowania odtwarzajacego może xury sie wypowie i coś rozjaśni
 

broda1725

New member
Bez reklam
To troche kicha sporo nadaje w 4:3 ale to mnie dziwi ze na stronie internetowej czasem jest ok obraz znaczy jest wybór proporcji obrazu.
 

gooru2

New member
Prawdopodobnie jest to na stałe zapisane w pliku konfiguracyjnym dotyczącym online w plims. Poszukam - może jakoś pomogę. Nie wiem jak wygląda ale prawdopodobnie jest pobierany jedynie stream, a nie korzysta się z wbudowanego na stronie playera. W zwiażku z tym musimy przekazać format obrazu do playera na naszych odtwarzaczach. A to musi być zapisane w jakimś pliku conf.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie jest to na stałe zapisane w pliku konfiguracyjnym dotyczącym online w plims. Poszukam - może jakoś pomogę. Nie wiem jak wygląda ale prawdopodobnie jest pobierany jedynie stream, a nie korzysta się z wbudowanego na stronie playera. W zwiażku z tym musimy przekazać format obrazu do playera na naszych odtwarzaczach. A to musi być zapisane w jakimś pliku conf.
Hejka i co udało ci się coś zrobić z tym obrazem ?

Ps. Czy u was działają HD trailers ? bo u mnie pisze "nie można odtworzyć pliku" ?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
mam problem z językiem interfejsu do zarządzania moservice w przegladarce internetowej po wywołaniu na adresu odtwarzacza (r6s plus). pojawia się język rosyjski (soft BastCastle_NB_V1.03.v3_Mos_DMD.7z). czy wiecie gdzie zmienić ustawienia języka na angielski (bo polskiego pewnie nie ma).
 
Do góry