Moduł PLIMS - Polskie IMS dla moservices

DOMEL9

New member
Bez reklam
panowie pytanko czy ktos z was robił update moserwis core i moserwice cos tam i busy boxa ? jak zrobilem update modułów na webserwisie to wyskoczyło mi że są dostepne aktualizacje i pytanie czy warto i czy potrzeba bo nie wiem czy mi sie zmieszczą do pamięci - szukam szczegółów an forum mosa
 

ogs

New member
Spotkaliście się z jakimś dodatkiem, który pozwala podglądać ratingi IMDB (lub Filmwebu) na podstawie nazwy pliku z filmem?
 

syberka

New member
Witam.Potrzebuję pomocy.Z racji tego,iż na egreat r300 nie działa "wbudowane"weeb.tv chciałbym zainstalować plism.Jednak nie wiem jak się do tego zabrać.Gdzie wpisywać komendy itp.?Jak wejść w TELNET i co to znaczy?
 
Ostatnia edycja:

pretekst

New member
łaczysz się np. poprzez putty (po IP urządzenia, dostęp na roota). Ja do mojego PBO (patriot box office) tak się dostaję. Przy modyfikacji softa plims juz mialem w paczce. Poszukaj forum egreat - lub innego forum jesli modyfikowałeś soft. Ja swoje bajery brałem z forum playonx.unixstorm.org
 

syberka

New member
łaczysz się np. poprzez putty (po IP urządzenia, dostęp na roota). Ja do mojego PBO (patriot box office) tak się dostaję. Przy modyfikacji softa plims juz mialem w paczce. Poszukaj forum egreat - lub innego forum jesli modyfikowałeś soft. Ja swoje bajery brałem z forum playonx.unixstorm.org

Mam soft z południa 3.0.5.3 ale pomimo,że wpisuje w przegladarce w kompie IP egreat komp go nie widzi.Szukam konkretnej odpowiedzi.Co jak i gdzie zainstalować,bo z tego co wiem softy na E6 czy R200,300 sa bardzo podobne
Udało mi sie wejść poprzez przegladarkę w MOS ale wszystko jest we wschodnim języku!!!!A ja nie paniemaju
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
@syberka, jak wejdziesz do MOS'a przez przeglądarkę to możesz zmienić język na angielski
Na czerwono zaznaczyłem opcję którą musisz wybrać, jak tam klikniesz to będziesz miał trzy pozycje do wyboru, klikasz najniższą i wejdziesz wtedy w ustawienia. Dużo tego tam nie będzie to już sobie poradzisz :)

1312207594_www.satsis.info_moservice.jpg
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@coobah,

widzę w twoim mos iTunes server. czy on udostępnia tylko to co jest na dyskach podpietych do r6s czy także to co jest udostępnione dla r6s w sieci lokalnej?
 

syberka

New member
Panowie.Nie mogę zainstalować PLIMS-a konkretniej uzywałem softu BestCastle i tam PLIMS wgrywa sie bez problemu,ale nie działa na nim odtwarzanie katalogów bluray.Wgrałem więc soft 2.5.6.0 z południa.Zainstalowałem PLIMS i było ok,ale z racji smieci z poprzedniego softu,wgrałem go od nowa i teraz nie ma możliwości wgrania PLIMS.MOS jest ale PLIMS nie przyjmuje.Resetowałem kompa i playera i nadal to samo!Przeinstalowanie MOS działa,ale jeśli chodzi o PLIMS wyświetla,że plik już istnieje-choć nigdzie go nie ma?
Podczas instalacji(próby)PLIMS yskakuje w telnet "Cannot Link executable"??
 
Ostatnia edycja:

shoogeer

New member
Emtec Movie Cube n200

Witam.

Dzisiaj udało mi się wejść w posiadanie ww. sprzętu. Z tego co widzę to ma wgrane oprogramowanie MANTY. Po podłączeniu sprzętu pod tv skonfigurowałem wifi (sprzęt głównie pod tv internetową) i włączyłem PLIMS. Odpaliłem weeb.tv i wszystko byłoby okej gdyby nie to że nie mogłem wpisać swoich danych z weeb.tv konta premium, kombinowałem i przypadkowo ... nie śmiać mi się tylko proszę ... usunąłem moduł PLIMSa. Chciałbym ponownie go zainstalować jednak jestem w tym zieloniutki. Czytałem kilka wątków że muszę się zalogować na sprzęt przez telnet ale nie wiem co mam wpisać, jaki adres itp. Moja znajomość linuksa nie jest jakaś wybitna więc prosiłbym o konkrety jak dla zielonego ; ) Btw. Pilot (o ile można to coś tak nazwać jest tragiczny). Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

xury

Member
Pierwszy post czytałeś ?
Jeśli masz faktycznie mój modowany soft od maty to możesz również przez przeglądarkę wpisując w pasek adresu IP playera.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie co się porobiło z Plimsem 3.6 ani Youtube nie działa, Ipla jak coś pójdzie to świeto, HD trailery nie działają, GT Trailer nie uzupełnione o nowsze trailery FilmWeb to samo. Czy niezapomnienie o nas ?
 

Williusz

New member
Witam, czy udało się komuś uruchomić PLIMS na odtwarzaczu Egreat opartym na Realtek-u 1185 (modele: R1-II, R100, R160, R180, R200-II, R6A-II, R800), ponieważ pomimo wielu prób nie udało mi się tego dokonać, z góry dziękuje za pomoc.
 

broda1725

New member
Bez reklam
IP odtwarzacza masz podany w ustawieniach odtwarzacza (sieć) a jaki nr. to zależy jak ruther przydzielił. Sprawdz jaki jest na odtwarzaczu i wpisz w przeglądarce na kompie i wejdziesz do odtwarzacza oczywiście jak masz soft z mos3.
 

xury

Member
Witam, czy udało się komuś uruchomić PLIMS na odtwarzaczu Egreat opartym na Realtek-u 1185 (modele: R1-II, R100, R160, R180, R200-II, R6A-II, R800), ponieważ pomimo wielu prób nie udało mi się tego dokonać, z góry dziękuje za pomoc.
Na pewno się da kiedy zainstalujesz na nim najpierw moservices. Opis znajdziesz w sieci.
Czyli jak rozumiem Player działa jako serwer dhcp? Jakie jest jego IP?
Nie. Player nie działa jako serwer DHCP. Jego IP wyświetla się w w ustawieniach sieci.
Panowie co się porobiło z Plimsem 3.6 ani Youtube nie działa, Ipla jak coś pójdzie to świeto, HD trailery nie działają, GT Trailer nie uzupełnione o nowsze trailery FilmWeb to samo. Czy niezapomnienie o nas ?
Jak wiadomo projekt PLIMS to projekt non profit. Nie każdy ma zawsze czas i ochotę poświęcać swój czas, by zawsze był aktualny. Kiedy się da to się robi, ale nie zawsze się da, bo każdy ma coś ważniejszego do roboty niż aktualizacja PLIMS
PLIMS 3.7 nie ma już youtube ze względu na to już kod był zapożyczony z xLiveCZ. Z szacunku do kolegów Czechów został usunięty na ich prośbę. Można sobie zainstalować moduł xLivecz, lub nasz autorski (a raczej Zbigniewa Hellmanna) moduł youtube4, który też już działa.
 

shoogeer

New member
Z góry dzięki za odpowiedz ale już sobie poradziłem, teraz mam jeszcze tylko dwa pytania po pierwsze jak mogę się zalogować na swoje weeb tv? Napisano że należy wcisnąć klawisz numeryczny na pilocie jednak pilotopodobne coś nie posiada numerycznej klawiatury tutaj więc drugie pytanie, czy istnieje jakaś aplikacja WiFi na androida pozwalająca sterować tym sprzętem?
 
Do góry