Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

mytho

New member
Dzięki za szybką odpowiedź ale już ten review przeczytałem chyba z 5 razy :) Chciałem się dowiedzieć czy ktoś miał okazje pobawić się tym telewizorem i jakie miał przy tym odczucia. Jeśli chodzi o sam test to nie najlepiej wypadł ale na av forums już są bardziej pozytywne komentarze na temat tego telewizora. Najbardziej jednak mi chodzi o specyfikacje matrycy i jak się ona prezentuje przy bardzo dynamicznym obrazie.
 

sl@veq

New member
Witam.
Ponawiam prośbę o opinie o lg 42lb670/700. Najlepiej jeśli wypowiedziałby się jakiś użytkownik tego modelu.
Pozdrawiam. SK.
 

Marasu

New member
Jeśli lg 42lb671v na ktory bylem zdecydowany, ma ta wade fabryczna w postaci plam to co polecicie w zamian w podobnej cenie, rownież z pasywnym 3d? chce miec po prostu spokoj. kupic i korzystac a nie bawic sie w wymiany ktore nic nie dadza :(
 

andreas2012

New member
Jeśli lg 42lb671v na ktory bylem zdecydowany, ma ta wade fabryczna w postaci plam to co polecicie w zamian w podobnej cenie, rownież z pasywnym 3d? chce miec po prostu spokoj. kupic i korzystac a nie bawic sie w wymiany ktore nic nie dadza :(


w dzisiejszych czasach nie wiem czy się da kupic ekran ze 100% pewnoscia, LCD maja podobno bardzo maly procent odrzutow (poniżej 5%) ale pytanie jak oni to licza pewnie chodzi o ekran który w ogole nie swieci, pozostaly procent ekranow idzie na rynek...
 

firekage

New member
Bez reklam
Dostałem odpowiedź z supportu w temacie modeli 67x oraz 700V i 730V. W skrócie:

-nie podają natywnej specyfikacji matryc. Podają jedynie indeks płynności MCI (czyli w zasadzie nie wiadomo po kiego dopłacać w okolicy nawet 700 zł przy modelach 730V względem modelu 670 i 671 bo skoro nie wiadomo czy to nie ta sama matryca, natywnie 100Hz, skoro o 240Hz nic się***nie mówi, to ja nie widzę***sensu w dopłacie, nawet gdyby ten droższy miał***lepszy system dźwięku, a pewnie ma mocniejsze głośniki, ale nie chce mi się***sprawdzać);

-według konsultanta LG modele 670 oraz droższe 700 i 730V to telewizory FULL LED.

W tym momemcie, zakładając, że support ma rację, pracownik sieci marketowej po niby szkoleniu produktowym wprowadził mnie w błąd...chyba, że znowu "full led" oznacza coś***innego niż***pełne podświetlanie led, względem podświetlania krawędziowego.
 

piotrek_spr

New member
Witam Mam w domu od 3dni lg 47lb670v i caly czas ostro go testuje :) zaskoczyl mnie dzwiek, bardzo pozytywnie i mnogosc ustawien obrazu.... wszystko mozna ustawic... Jutro napisze cos wiecej o nim, teraz ide dalej do testu:p Mam dwa tyg na ewentualny zwrot kasy jesli mi sie nie spodoba a wiec wchodze wszedzie gdzie sie da testuje co sie da i przestawiam co sie da. Jesli ktos ma pytania co do tv to pytac:)
 

firekage

New member
Bez reklam
Standardowo, czyli co z
-cloudingiem
-bandingiem
-dse
-płynnością***obrazu przy dynamicznych scenach i jego smużeniem
-co z CZERNIĄ w zaciemnonym pomieszczeniu, wieczorem, gdy ogląda się ciemny film (srebrzy, jest szara, czy ją po prostu dobrze widać).
 

piotrek_spr

New member
Lg 47lb670. Jesli chodzi o obraz, tak jak pisałem wyżej, mnogość ustawień. Każdy dla siebie znajdzie optymalne ustawienie :) Czerń... jest taka jak powinna być. To co ma byc czarne jest czarne. W nocy oglądałem film "300 początek imperium" a tam jest bardzo dużo ciemnych scen, cały film jest taki "mroczny", i nie miałem problemu z ogladaniem. Nie musiałem sie przygladac zeby cos zobaczyc. Tv bardzo fajnie oddaje głębie obrazu, czasami ma sie wrazenie ze oglada sie obraz w 3d. W sklepie porównywałem obraz z usb na filmie w jakosci 480p, chciałem zobaczyc jak tv bedzie sobie radził z obróbka obrazu. Testowałem LG 47lb670 Panasonic 47as650 i SAMSUNG UE48H6650. Najlepiej poradził sobie Lg potem Panas a na koncu Samsung. Jeśli chodzi o banding, clouding, dse, dla mnie to wszystko problemy z podświetleniem matrycy a jedynie co zauważyłem w lg to mniej podświetlone rogi ekranu ale to sa naprawde same rogi, panasonic 47as650 miał jeszcze mocniejszy ten defekt (porównianie w sklepie). A jesli chodzi o całą resztę matrycy jak najbardziej ok :) Żadnego smużenia czy zacinania obrazu. Wszystko płynnie nawet przy bardzo dynamicznych scenach. Obraz na kanałach hd bardzo dobry, czysty wyraźny a ze skalowaniem obrazu sd tv nie ma zadnego problemu. Kanał sd można oglądać nawet z 2 metrów. No i dźwięk. Jak na tv bardzo dobrze gra, wysokie średnie tony bardzo fajnie oddane. Basik też daje rade , wiadomo to nie dobry system stereo, ale jak na głośniki w tv to nie ma sie do czego przyczepić :) Co do systemu webos i pilota magicremote. Nie używam standardowego pilota ;p wszystko jade na magicu :) Bardzo ładny, wygodny, precyzyjny i ogólnie chyba najlepszy jak jest na rynku. Obsługa webos tym pilocikiem to przyjemność :) A co do webos... Faktycznie zdaza mu sie "myslec" ale to tylko przy właczeniu tv. Jak juz sie wszystko załaduje to działa bez większych opóźnień. Ogólnie na plus. Smart; HBO GO działa bardzo dobrze i płynie, szybko wybierasz filmy i uruchamiasz, IPLA równiez, YOUTUBE tak samo, wszystko szybko płynnie i w najlepszej jakości jaka jest dostępna . Jedynie zastrzeżenia mam co do przeglądarki www, jest i działa ale demon szybkości to to nie jest... Jest po prostu wolna. Tv bez problemu odczytał zawartość dysku WD 1TB. Pliki mkv po 20gb ciagnie bez problemu i przyciec a obraz... piękny :) Przełączanie sie pomiędzy różnymi źródłami np hdmi1-hdmi2-dysk-HBO GO wszystko w okolicach 1-2 sekund. Naprawdę bardzo szybko. To moje wrażenia tak na 4 dni zabawy z tv ;) Ogólnie jestem zadowolony z zakupu ale i tak mysle nad wymiana tv na Panasia, Philipsa o tak żeby sprawdzic :) Jeśli ktoś chce jakies zdjecia itp to pisac na priv, postaram sie pomóc. Pozdrawiam całe forum :)
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Miałeś możliwość oglądania na nim jakiejś***transmisji sportowej - np. mecz, F1? Tam dse będzie łatwo zauważyć. Widzialem dziś***dse na meczu, który transmitowany był na 47LB671 w jednym sklepie - choć może to DSE to prostu słaba jakość***sygnału bo było na całości matrycy...ostry rówież ten obraz nie był.

Co ciekawe, miałem okazję sprawdzić 3D w nim. Na okularach pasywnych 3D, wystawionych przez sklep (to na pewno nie były okulary LG) w ogóle nie działało - nie wiem czemu skoro tutaj jest ips z pasywnym 3D.
 

piotrek_spr

New member
Jeśli chodzi o 3d to trzeba przejść w ustawienia i zwiększyć głębię 3d bo na standardowych uprawnieniach lg jest bardzo słaba ustawiona i dlatego różnica pomiędzy 3d a2d jest minimalna . Co do tego dse czego mam dokładnie szukać, na co zwrócić uwagę ?? A co do 3d jeszcze to w sklepie oglądałem 3d na panasonicu as650 sprzedawca poszedł po okulary panasia a że pod ręką miałem okulary lg to założyłem te. Sprawdziłem różnice na okularach i coś dziwnego wyszło , na okularach lg obraz 3D na panasiu był lepszy niż na oryginalnych , dużo ostrzejszy i bardziej wyrazy , nawet sprzedawca się zdziwił .... Tak więc niby pasywne 3d w lg i panasiu a różnica w okularach jest ....taki paradoks
 

firekage

New member
Bez reklam
LG i Panas mają***pewnie tą***samą matrycę...bo to od LG.

DSE? Szukaj jakby plam na matrycy, ciemniejszych miejsc, które są rozmieszczone losowo po całym ekranie - jednak aby to zobaczyć kamera musi przesuwać się***z prawej do lewej lub lewej do prawej strony, statyczny ruch.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
47Lb650 dzisiaj ustawiałem ten tv koleżance i powiem wam ze takiego cloudingu jeszcze nie widziałem to był koszmar podswietlenie ustawiłem na 40 tryb obrazu film i nie dało rady sie tego pozbyć prawa górna część ekranu tak świeciła ze koleżanka pytała czy wszystkie lg sa tak popsute czy tylko jej.
Jako drugi do sypialni poszedł na warsztat 40w650b okazał sie o niebo lepszy clouding był ledwo widoczny przy maxymalnym podswietleniu .
 
Ostatnia edycja:

piotrek_spr

New member
to niech go odda na gwarancje bo napewno to nie jest normalne, ja nic takiego nie mam. A co do DSE oglądam mecz na tvp sport hd ajax vs paris saint i powiem ze żadnych błedów w podswietlaniu matrycy nie widze. Czy na minimalnym czy maksymalnym podświetlaniu matrycy. Obraz jest płynny nawet przy bardzo szybkich przejsciach z jednej strony na druga strone boiska. Jedynie co widze to słabsze podwietlenie rogów ekranu. Jutro jak bede miał chwile to nagram filmik z jakiegoś meczu i wrzucę na youtuba. Ale naprawde jest ok.
 

andreas2012

New member
47Lb650 dzisiaj ustawiałem ten tv koleżance i powiem wam ze takiego cloudingu jeszcze nie widziałem to był koszmar podswietlenie ustawiłem na 40 tryb obrazu film i nie dało rady sie tego pozbyć prawa górna część ekranu tak świeciła ze koleżanka pytała czy wszystkie lg sa tak popsute czy tylko jej.
Jako drugi do sypialni poszedł na warsztat 40w650b okazał sie o niebo lepszy clouding był ledwo widoczny przy maxymalnym podswietleniu .


wymienić na dobry ustawić i ogladac, z rozrzutem jakości ciężko u LG ale jak już trafimy na dobry to w tej cenie ciężko o cos lepszego
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
idzie dzisiaj go oddać i wymienić na inny miejmy nadzieje ze będzie ok tym razem poprosi obsługę o sprawdzenie tv bo tego nie zrobiła i tragedia gotowa ,dodam jeszcze ze na środku matrycy świecił pięknie czerwony pixel na razie jeden ale kto wie co by było z czasem.
 
Do góry