MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

Edek Łomiarz

New member
hmmm... nie wiem czy pomogę...
Na mkv nie przerabiałem, mam też ciut inny model, bo TX-P37X20, ale wiem jak przygotować plik MPEG2, aby bez problemu się odpalił.

Otóż, przede wszystkim film z jakiegokolwiek innego formatu należy przekonwertować do MPEG2 jakimś programem, ja używam "Free Video Converter". Rozdzielczość, bitrate - bez znaczenia (przynajmniej ja nie zauważyłem żadnego problemu, ale używałem "normalnych" parametrów, nie eksperymentowałem z max/min). WAŻNE jednak jest, aby dźwięk zakodowany został w AC3 - ile to ja się namęczyłem żeby to odkryć, a nie w każdym konwerterze mamy taką opcję do wyboru. Konwertowanie może trochę potrwać, czas zależny jest od ustawionych parametrów, głównie rozdzielczości.
Tak skonwertowanemu plikowi warto jeszcze skrócić nazwę, bo multiAVCHD nie lubi dziwnych, długich nazw z dziwnymi znakami.
Teraz czas na multiAVCHD - jego rola to głównie stworzenie odpowiedniej struktuy plików i folderów, więc trwa dużo krócej. Odpalamy go, potem za pomocą "Add video files" dodajemy wcześniej skonwertowany film (może być więcej niż 1), klikamy "Start", potem "TV / Camcoder (PAL / 50Hz)" i czekamy chwilkę. Efekt jego pracy znajdziemy najprawdop. w folderze C:\multiAVCHD\AVCHD\SD_VIDEO (przynajmniej tak jest u mnie). Kopiujemy na kartę SD cały folder SD_VIDEO, oczywiście łącznie z pełną zawartością.

Tak przygotowanie filmu daje u mnie 100% pewności, że TV bez problemu odtworzy film. Proponuję poeksperymentować, szczególnie z multiAVCHD, bo ja po tym wszystkim, co się namęczyłem, straciłem ochotę na dalsze eksperymenty.
 
Ostatnia edycja:

ajwi

New member
Witam ponownie

Jesteś wielki - to działa.

Fakt kodowanie na mpg2 trochę trwa ale potem w multiAVCHD to chwila moment - tylko struktura plików i OK.
Kodowanie z mkv na mpg2 robiłem w darmowym: Any Video Converter, ma sporo opcji.

Jeszcze raz dzięki
 

Wojcio

New member
zainstaluj wszystko wg tej kolejnosci jak tu pisze http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=7&t=17

witaj mistrzu Kasio !!!!
Chciałbym ci na wstępie podziękować, od dawna walczę jak tu uruchomić mkv przez USB.
Walczyłem chyba ze 3 dni.
Dopiero jak zrobiłem wszystko wg Twoich wskazówek, instalowanie po kolei kodeków i sprawdzenie w TEST multiAVCHD.
Wpierw mały filmik demo mkv 450MB..... poszedł.
Teraz czas na coś dużego: Avatar full HD 20GB, w opcjach usunąłem Audio język ENG, potem klik na Start i na Pal 50Hz i trochę czekania było, pliki pociął na 4GB.
Przekopiowałem folder AVCHD z filmem na dysk przenośny sformatowany na exFAT (FAT64) i.....
OBRAZ ŻYLETA, AUDIO PL LEKTOR, ZERO ZACINANIA PRZCYCINANIA czy też ZAWIESZENIA !!!!!!!!

Jeszcze raz dzieki wielkie !!!!!
 

Kasio

Member
Wojcio bez przesady z tym mistrzem :mrgreen:,dodam jeszcze że jeśli już masz dysk sformatowany w exFAT nie trzeba dzielić plików na 4GB, usuń wpis w multiAvchd zakładka Author okienko General jest tam linia odpowiadająca za rozmiar pliku Media (m2ts) split at (MiB) spokojnie możesz zostawić ją pustą wtedy film będzie w jednym pliku.Masz Avatara Full HD 20GB mój Avatar waży 7.8GB i dodatkowo (ostatnio nagrałem Avatara z Canal+ Film HD różnica minimalnie przemawia na lepsza jakość z pliku .mkv ) z tak dużymi plikami zapełnisz dysk baaaardzo szybko i niepotrzebnie bo rzadko kto jest w stanie odróżnić HD od FullHD i spokojnie bitrate możesz zmniejszyć do 5000kbps dla lepszego samozadowolenia max to 9000kbps,a i tak powyżej 4500kbps oko nie widzi zbytniej różnicy, resztę zrobi technologia IFC i 600Hz w naszych Panasach.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Wojcio

New member
chciałem przerbobić film który nie ma 720p tylko 534lini, i pokazało mi czas realizacji ponad 2h czyli cały film, to sobie odpuściłem :) aż tak mi się nie chce
 

Wojcio

New member
ok jednak powrócę do tematu filmów innych niż 1080 i 720
mam teraz filmik co ma 800linii i chce go zrobić na 1080 żeby w multiAVCHD przerobić,
pytanie:
czy jest jakiś inny szybszy sposób niz crop w multiAVCHD trwający całą wieczność ?
 

Kasio

Member
Możesz spróbowac WinAVI All in One Converter w niektórych kompresorach wykorzystuje technologie CUDA co znacznie przyspiesza kompresje ale MultiAvchd precyzyjniej i lepiej konwerteruje, stad taki czas oczekiwania.Nie licz na znacznie szybszą konwersje bo program i tak musi kazdą klatke pojedynczo przeliczyć dodając czarne pasy u góry i na dole.
 

samsharp

New member
Witam.

Czytałem cały wątek i nie do końca mi pomógł.
Mam taki problem a mianowicie, posiadam film blu ray 1080p MKV chciałem go odtworzyć poprzez odtwarzacz Panasonic DMP -BDT100. Kupiłem pendriva 16gb wrzuciłem film, napisy przerobiłem na Srt i nie czyta napisów. Film ładnie chodzi tylko nie ma napisów. Wiec użyłem programu MKVtoolnix, dodałem napisy do filmu, odpaliłem film na Lapku i dobrze chodzi z napisami. Wiec cały szczęśliwy ponownie zgrałem film na pendriva chce odpalić film i nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Mam ten film z dodanymi napisami wrzucić do multiAVCHD 4.1 i przerobić na inny format?

Czy może wrzucić film do multiAVCHD 4.1 i wtedy tam dodać napisy srt?

Czemu to nie może być takie proste , że dodaje napisy tylko za pomocą MKVtoolnix i po problemie.


Z Góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
 

Kasio

Member
Tak na szybko Podbno nie czyta napisów w mkv
proponuje wrzucić do MultiAvchd lecz przedtem dodac napisy w MKVMerge (MultiAvchd czasmi dziwnie sie zachowuje) i oczywiscie nazwy pliku mkv i srt,txt takie same,jesli film jest w rozdzelczosci 1280x720 lub 1920x1080 to konwert trwa około 15 min i zgraj to na karte SD lub na pena jesli z niego odtworzy AVCHD.
 
Ostatnia edycja:

samsharp

New member
Napisy jak mam dodane w MKVmerge to jak przepuszczam przez multiAwchd to wyskakuje błąd w windowsie i każe mi zamknąć program. Wczoraj cały dzień walczyłem, i używałem rożnych opcji "output" począwszy od Playstation 3, Panasonic blu -ray, Tv Viera Pal 50hz, po wrzuceniu na penka nie czytało i była kiszka, za każdym razem miałem tak wrzucone x:Awchd/BDVD , może powinienem mieć przed awchd dany folder PRIVATE? ale to chyba dotyczy się kart SD? dzisiaj specjalnie kupiłem kartę SDHC 16gb i właśnie konwertuje opcja Panasonic blu - ray, mam nadzieje, że w końcu zadziała.


Jeśli na penka chce to przerobić to jakiej opcji używać? może mógłbyś mi przesłać odpowiednie ustawienia? tam jest opcja żeby Zapisać:)
 

Kasio

Member
1.Widze ze nie czytałes dokładnie tematu.
2.Jaki bład ? przeczytaj na stronie 10 tego tematu o bledach,sprawdz który program powoduje konflikt w podgladzie zdazen systmu.
3.Powtarzam..... zainstaluj wszystko wg tej kolejnosci jak tu pisze i dokładnie te wersje programów ktore podaje autor KLIK
4.no jak ma Ci odczytac jak wpisałes zła nazwe folderu x:Awchd/BDVD ma być x:Avchd/BDMV
tak wyglada struktura plików AVCHD:
380px-AVCHD_actual_file_structure.svg.png


5.tak przed AVCHD warto wstawic folder PRIVATE i nie ma to znaczenia czy pliki są na karcie SD czy na dysku HDD USB ,czyta wraz z tym folderem (mowa o TV Panasonic G20) na pendrive nie sprawdzałem ale mysle ze powinno działać.
6. jak juz wszystko zainstalujesz poprawnie konwert wyjsciowy na TV / Camcoder (PAL / 50hz) i przegraj to na karte SD na 99% Twój odtwarzacz BD odtworzy pliki
7.ile dałeś za tą karte 16GB ?
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Słuchajcie czy jest szansa na to że jak nagram coś kamerą panasonic SD90 i wepnę kartę w slot w TV Panas P42G20ES to bez kombinacji alpejskich mi TV odtworzy ??
 

samsharp

New member
Literówka mi się wkradła, pisząc posta odnośnie x:\AWCHD\BDMV - tak miałem zawsze. Ddinstalowałem programy i według tej kolejności i ustawień robiłem - no nic zrobię to jeszcze raz. Mam jeszcze PS3, jak na pendriva wrzuciłem i przerobiłem film output PS3 to działał film tylko napisów nie było. Za kartę dałem 200zl SanDisc Extreme Sdhc 16GB 20MB/s :) wiec daje radę myślę:)

Dziękuje za wskazówki, zaraz będę kombinował.

P.s Film już oglądałem podłączyłem lapka pod kino domowe za pomocą kabla HDMI i obraz żyleta:) , ale nie spocznę póki nie zrobię tego na Kartę:)
 

Kasio

Member
Słuchajcie czy jest szansa na to że jak nagram coś kamerą panasonic SD90 i wepnę kartę w slot w TV Panas P42G20ES to bez kombinacji alpejskich mi TV odtworzy ??

To wsadź karte i sprawdz,:hihi: przecież od tego TV sie nie spali sądzac po specyfikacji kamery to pójdzie.




Za kartę dałem 200zl SanDisc Extreme Sdhc 16GB 20MB/s :) wiec daje radę myślę:)

No popatrz jak to potanialo ,ja za swoją 8GB SanDisk Extreme III SDHC Class 6 30MB/s ponad rok temu temu dawalem 199 .
 

Trezor

New member
Sprawdzone działać nie działa :/

Chyba pozostaje mi zabawa programem MultiAVCHD.

Co do kart to ja za Patriota 32GB Class 10 dałem 200zł :)
 

Kasio

Member
spróbuj wczytac cały folder z karty kamery do MultiAVCHD przez AVCHD / BDMV / DVD folders , jaka jest struktura plików na karcie ?
 

Wojcio

New member
Możesz spróbowac WinAVI All in One Converter w niektórych kompresorach wykorzystuje technologie CUDA co znacznie przyspiesza kompresje ale MultiAvchd precyzyjniej i lepiej konwerteruje, stad taki czas oczekiwania.Nie licz na znacznie szybszą konwersje bo program i tak musi kazdą klatke pojedynczo przeliczyć dodając czarne pasy u góry i na dole.

ojj spróbuje
film 8GB o rozdzielczość 1920x800 robiłem do 1080 i na lapku trwało to 11godzin !!!!
technologię CUDA do tej pory wykorzystywałem zarówno w łamaniu haseł jak i w programach graficznych, mam nadzieję że tutaj też się sprawdzi
 

Wojcio

New member
Możesz spróbowac WinAVI All in One Converter w niektórych kompresorach wykorzystuje technologie CUDA co znacznie przyspiesza kompresje ale MultiAvchd precyzyjniej i lepiej konwerteruje, stad taki czas oczekiwania.Nie licz na znacznie szybszą konwersje bo program i tak musi kazdą klatke pojedynczo przeliczyć dodając czarne pasy u góry i na dole.

a skąd full wersje można zapodać? bo wersja trial dodaje jakiś watermark
a samo WinAVI Conwerter nie ma tylu opcji co All in One :(
 

Wojcio

New member
Mam problem.
Po dekodowaniu w multiAVCHD filmu Hereafter z 800 na 1080 (wcześniej podobnie było po dekodowaniu z 534 na 720), dźwięk się rozjeżdża o kilka sekund.
Napisy wcześniej dodałem w MKVMERGE, i sprawdzałem, było dobrze z dźwiękiem.
Podaje parametry filmu z MediaInfo, ma ktoś jakieś pomysly ?
Czy wogóle dźwięk DTS trzeba zmieniać na AC3 ???

hereafter1080p.mkv
Format : Matroska
File size : 9.83 GiB
Duration : 2h 9mn
Overall bit rate : 10.9 Mbps
Encoded date : UTC 2011-03-13 18:19:11
Writing application : mkvmerge v4.5.0 ('Speed of Light') built on Feb 1 2011 02:10:32
Writing library : libebml v1.2.0 + libmatroska v1.1.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 9mn
Bit rate : 9 402 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.255
Stream size : 8.27 GiB (84%)
Writing library : x264 core 114 r1913 5fd3dce
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=1 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=9402 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 9mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.36 GiB (14%)
Title : English DTS
Language : English

Text
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : Polish
 
Do góry