Migotanie plazm panasonic

kosztowiok

New member
zgred72 napisał:
Ja jestem uczulony na dobry obraz, szczególnie czerń, ponieważ jestem fotografikiem i tak zawsze będę stawiał na crt, ale od kilki tygodni jestem posiadaczem Panasa 42x10y i mogę stwierdzić,że:
1.Przy odtwarzaniu filmów z kina domowego obraz jest rewelacyjny nic nie miga , czerń jest doskonała (ustawienie - normalne nie kinowe)
2.Kablówka, obraz na czwóreczkę, wkurzają jedynie pionowe szare pasy przy przekazie z niektórych stacji tv.
3.Migotanie zdarza się ale na nieruchomym obrazie - obraz powitalny kina domowego, ale jest to migotanie bardzo dyskretne
Generalnie polecam do oglądania filmów z kina domowego - kolory, kontrast - bajka, i to bez żadnego podkręcania i innych pierdół, kablówki i słuchania muzyki.
Rewelacyjnie wypadają koncert dvd dobrze zrobione w pełnym strumieniu kina domowego.
Reszta "wodotrysków" naprawdę jest rzadko używana i nie wiem czy aż tak bardzo potrzebna;)...pzdr:eek:k:


A czy te pasy nie znikają po wybraniu opcji automatycznego formatowania obrazu?
 

Danielvoisa

New member
migotanie panas.tx-p46s10e

napisy koncowe filmu...białe litery na czarnym tle..migocząca trzęsawka liter...nie moge tego pominac nie skupiajac sie na tym jak inni radzą...to poprostu w morde widac z 3m...tak ogladam . Po podejsciu do telewizora na 30, 40 cm odnosze wrazenie ze cała powierzchnia ekranu w tle lekko sie żarzy.Ogladam cos na sport HD ...przechodzi gracz do stołu bilardowego ( patrze na to z 50cm ) i wiedze szczególnie w momencie jak sie porusza nad jego głową minimalna zarzacą sie aureole. kurcze ...znacie takie zjawisko na waszych plazmach????
 

don111

Banned
plazma to tv do oglądania z normalnej odległości :p
z 50cm to nie jest najlepszy pomysł, poza tym z tej odległości zaczynają być widoczne ruchome piksele, nie da się jej oglądać z tak bliska jak LCD

co do tej "aureoli" to nie za bardzo sobie mogę wyobrazić ten efekt, ale to raczej nie wina tv, chyba że może patrzysz pod kątem i widzisz podwójny obraz odbijający się od szyby ?

A czy te pasy nie znikają po wybraniu opcji automatycznego formatowania obrazu?
Niestety nie, ale będę jeszcze kombinował, aczkolwiek nie jest , to tak bardzo bolesne...;-)
czasami pasy muszą być chociaż możesz sam ustawić formatowanie obrazu inne niż auto, a ten szary kolor bocznych pasów można zmienić w menu na czarny
 

apo5

New member
plazma to tv do oglądania z normalnej odległości :p
z 50cm to nie jest najlepszy pomysł, poza tym z tej odległości zaczynają być widoczne ruchome piksele, nie da się jej oglądać z tak bliska jak LCD

Nie chce wyjść na jakiegoś fanboja plazm (posiadaczem jestem od wczoraj ;) ) ale z tego co widzę po sklepach, znajomych i w dużym pokoju u siebie w domu to festiwal pixeli jest domeną właśnie telewizorów LCD o_O Z bliska na LCD 42 cale (nie wazne czy full hd czy hd ready) to się da oglądać tylko BR - EWENTUALNIE programy HD - pozostała jakość w dvd oraz sd jest przynajmniej dla mnie NIE DO PRZYJĘCIA - własnie dlatego kupiłem plazmę, bo w niej wyżej wymienionego festiwalu pikseli nie ma :) LCD z bliska do oglądania to tylko komputerowy monitor w natywnej rozdzielczości xD
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie wiem jakie macie plazmy czy wzrok, że widzicie uciążliwe migotanie.

Ja na swojej esce nie widzę żadnego migotania. No może przesadzam- czasami, ale naprawdę bardzo rzadko, szczególnie na zwolnionych screenach (np. powtórki akcji siatkarskich w zwolnionym tempie) da się zauważyć leciutkie migotanie w jasnych partiach, ale to naprawdę znikome zjawisko.
 

zaz

Member
Nie wiem jakie macie plazmy czy wzrok, że widzicie uciążliwe migotanie.

Ja na swojej esce nie widzę żadnego migotania. No może przesadzam- czasami, ale naprawdę bardzo rzadko, szczególnie na zwolnionych screenach (np. powtórki akcji siatkarskich w zwolnionym tempie) da się zauważyć leciutkie migotanie w jasnych partiach, ale to naprawdę znikome zjawisko.

Gorylla czy widziałeś kiedyś obok siebie włączone crt 50 i 100 hz? Ja jestem czuły na migotanie od dawna i wszystkim, którzy nie rozumieli o co chodzi pokazywałem ten sam obraz na stojących obok siebie takich telewizorach. Dopiero wtedy zauważali jak TV 50hz niemiłosiernie migocze i przeważnie kończyło się to wymianą odbiornika na 100hz. Niestety dla mnie obraz w dotychczasowych modelach plazm panasonica jest bardzo zbliżony do crt 50hz.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
DO ZAZ !!!!!!!!!!!!!
Gorylla czy widziałeś kiedyś obok siebie włączone crt 50 i 100 hz? Ja jestem czuły na migotanie od dawna i wszystkim, którzy nie rozumieli o co chodzi pokazywałem ten sam obraz na stojących obok siebie takich telewizorach. Dopiero wtedy zauważali jak TV 50hz niemiłosiernie migocze i przeważnie kończyło się to wymianą odbiornika na 100hz. Niestety dla mnie obraz w dotychczasowych modelach plazm panasonica jest bardzo zbliżony do crt 50hz.[/QUOTE

A ja podzielam pogląd Gorylli i też stwierdzam,że rzadko widać objaw migotania plazmy.No jeżeli ma się wyłączone 100hz to trudno się dziwić,że migocze jak CRT 50hz.Posiadam jeszcze topowy model Philipsa z Pixel+ i był moment kiedy je bezpośrednio porównywałem.Na tym Philipsie migotanie było widoczne w stopniu znacznym a na mojej kochanej plazmie miodzio.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Gorylla czy widziałeś kiedyś obok siebie włączone crt 50 i 100 hz?

No tutaj to mnie zabolało ;)

Z komputerami spędziłem już pół swojego życia (jak zaliczyć do tego AtariXL czy Commodora 64 to nawet z 2/3 i doskonale potrafię odróżnić sygnał 50Hz a 100Hz. Powiem więcej, potrafię odróżnić refresh w granicach 20Hz np. 50/70Hz, czy 85/100Hz.

Nie wiem jak to jest zrobione z technicznego punktu widzenia, bo w S10 nie ma opcji wł/wył 100Hz (tu wchodzą w grę kombinacje z IFC włączonym/wyłączonym), a obraz jest stały jak żyleta. I to niezależnie od włączenia/wyłączenia IFC. Dlatego nie widzę żadnego uciążliwego migotania, charakterystycznego dla niskich refreshów i tylko o tym pisałem. Pozdr.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W jeszcze starszych modelach też często nie było a obraz stabilny jak żyleta, bez migotania. Do dziś nie mogę odgadnąć po co z kolei np. w takim PV80 ta opcja jest dostępna, nigdy niczego nie oglądałem na włączonym ustawieniu 50 Hz...
:)

Pozdrowienia!
 

slimak

New member
Bez reklam

zaz

Member

Slimak, dzięki za oryginalną radę, ale LCD już mam i chcę plazmę.
Niestety należę do tych którzy widzą migotanie. Miałem nadzieję, że w nowych modelach panasonica nie będzie tego zjawiska (choć wielu forumowiczów twierdzi, że ten typ tak ma i każda plazma będzie migotać). Po przeczytaniu tego testu TEST: Panasonic Full-HD-Plasma TX-P42GW20 - brandneuer Bildkönner im exklusiven Review (25.02.2010) byłem zdecydowany na G20, ale niestety natrafiłem na opinię z AVForums i ... koniec marzeń.
 
Do góry