Migotanie plazm panasonic

bebeto97

New member
z moich obserwacji widać, że przy wieczornych ciemnościach zaczyna migotać (czyli światło sztuczne lecz jednolite nie migające nie zmieniające jasności). Wiem, że ten model posiada czujkę która reaguje na światło i dostosowuje obraz do oświetlenia ale nie wtedy kiedy oświetlenie się nie zmienia jest jednolite.
Dzwoniąc do serwisu dowiedziałem się, że niestety "nie posiadamy jeszcze informacji na temat tego TV";/
I co teraz??
 
B

burz

Guest
zaz napisał:
Dzisiaj przyglądałem się w sklepie plazmom. Blisko siebie stały 42 calowe: Panasonic X10 i LG PG2000 i zauważyłem, że obraz na panasonicu lekko migocze (niestety mój wzrok jest na to wyczulony:( ) .

A moze po prostu uklad 100 hz nie byl włączony? Jak dobrze pamiętam, to w pv80 fabryczna ustawa jest na 50 hz.
 

zaz

Member
Nie wiem jakie odświeżanie było nastawione, ale jak wcześniej napisałem zjawisko występowało na wszystkich Panasonicach. Faktem jest, że miały one obraz zdecydowanie jaśniejszy niż na LG, który nie migotał.
 

motobartcompany

New member
To o czym pisze marek76 nie jest tym samym co opisywałem, że występuje na pv70, pv700, pv80, c90 i 5080XD.

Na tych telewizorach widać normalne odświeżanie ( migotanie) które nie jest tak stabilne jak w LCD . Odświeżanie jest mniejsze gdy mamy jaśniejszy obraz, więc telewizor mocniej mruga.
Kilka lat interesuję się telewizorami i przez tysiące przeczytanych prze zemnie tematów nie raz trafiłem na coś takiego i opis zjawiska był taki, że to taka technologia. Nigdy obraz nie będzie tak stały jak w lcd. Tam piksele wygasają bardzo wolno, przez to obraz jest stabilniejszy ale mocniej smuży.

 

centomaniak

New member
motobartcompany napisał:
To o czym pisze marek76 nie jest tym samym co opisywałem, że występuje na pv70, pv700, pv80, c90 i 5080XD.

Na tych telewizorach widać normalne odświeżanie ( migotanie) które nie jest tak stabilne jak w LCD . Odświeżanie jest mniejsze gdy mamy jaśniejszy obraz, więc telewizor mocniej mruga.
Kilka lat interesuję się telewizorami i przez tysiące przeczytanych prze zemnie tematów nie raz trafiłem na coś takiego i opis zjawiska był taki, że to taka technologia. Nigdy obraz nie będzie tak stały jak w lcd. Tam piksele wygasają bardzo wolno, przez to obraz jest stabilniejszy ale mocniej smuży.

odświeżanie w lcd :shock: no tos palnął głupote , w lcd nie ma co odswieżać , proponuje koledze przeczytać w necie na jakiekj zasadzie działa plazma a na jakiej lcd , apropo tematu właśnie dlatego nie kupiłem plazmy tylko lcd
 

motobartcompany

New member
Odświeżanie w LCD

Każdy piksel matrycy LCD jest aktywowany oddzielnie i znajduje się w stanie włączonym albo wyłączonym. Dzięki większej bezwładności w monitorach LCD prezentacja stabilnego obrazu nie wymaga częstego odświeżania. Wystarczy częstotliwość rzędu 60 Hz.

pozdrawiam
 

Markko

New member
Mój brat ma plazme PV80 i tez zauważyłem u niego migotanie, tak jakby odświeżanie było na niskim poziomie a jest ustawione 100Hz. Od nowości tak ma. Kuzyn ma PY80 i migotania nie ma.
 

matias2004

New member
Migotanie w mojej plazmie pv80 wystepuje rzeczywiscie , przed chwila sprawdziłem , lecz trzeba stanać okolo 1 m od ekranu i patrzec w bok , nie bezposrednio na ekran.Podczas ogladanie tv to zjawisko jest nie widoczne .
 

bebeto97

New member
z tego co widzę mój problem nie polega na migotaniu. więc co zrobić z moją zmianą jasności (przypomnę: im jaśniejsza scena tym ekran się rozjaśnia a im ciemniejszy to z automatu ciemnieje, coś w stylu jak by była walnięta czujka która mierzy poziom światła) co z tym zrobić??
 

bebeto97

New member
u mnie dzieje się tak na kontraście "normalny" przełączając na "dynamiczny" nie "miga" ale jest bardzo jaskrawy i w niektórych scenach przeszkadza bo aż nie da się oglądać. A nie jest to wpływ tzw wypalania się plazmy?? zakupiłem ją nie cały miesiąc temu
 

bluray

Banned
Najgorsze jest to, że nawet kiedy nie widać migotania ( niska jasność i kontrast w nastawach) to mimo to oczy męczą się szybko, że o bólu głowy nie wspomnę.
O długim oglądaniu można zapomnieć.
To ostatnie było do graczy.

Jeżeli Panas w 2009 ostro nie zarobi na ostatnich seriach PDP to będzie to ostatni rok produkcji plazm.
GFK Polonia publikuje za 2008, że zyski Panasa z LCD są znacznie wyższe niż z PDP.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a mozesz powiedziec jaki model plazmy panasonica uzywales w domu ze odczules takie efekty ? osobiscie od dwoch lat uzywam th-42px70 i nigdy jeszcze nie spowodowal on u mnie bolu glowy nawet po dlugim ogladaniu.....(chyba ze na nastepny dzien po "zakrapianej" imprezie....)
 

skrayny

New member
bluray napisał:
Najgorsze jest to, że nawet kiedy nie widać migotania ( niska jasność i kontrast w nastawach) to mimo to oczy męczą się szybko, że o bólu głowy nie wspomnę.
O długim oglądaniu można zapomnieć.
To ostatnie było do graczy.

.

Witam,
mam dokladnie to samo w v10. Da sie tego jakoś uniknąć/pozbyc?
pozdr
Skrayny
 

stapoz

New member
Mam PZ85 od roku - jak się przyjrzeć, przy określonych warunkach, to może i widać migotanie, ale zupełnie jest nie odczuwalne i nie zauważalne przy normalnym oglądaniu - a zdarza się, że TV jest włączony cały dzień i w tym czasie spędzam przed TV kilka godzin oglądając filmy i programy - zero problemów (oczywiście wszystkie systemy mam włączone - tak jak było to domyślnie)
 

skrayny

New member
No ja niestety to migotanie widzę. Przy sygnale antenowym z kablowki jest na tyle ciezko ze po godzinie ogladania czuje ból głowy o oczach nie wspomne. Przy materiale HD jest lepiej aczkolwiek nie tak jak w przypadku lcd. Czy ktos moze wie co zrobic aby zwiekszyc odświeżanie w serii panasów v10?
 

maciey7

New member
l

zaz napisał:
Nie wiem jakie odświeżanie było nastawione, ale jak wcześniej napisałem zjawisko występowało na wszystkich Panasonicach. Faktem jest, że miały one obraz zdecydowanie jaśniejszy niż na LG, który nie migotał.
Ja ci powiem jak to jest poprostu w sklepie w którym byłeś w magazynie więcej mieli LG wię trzeba je było zepchnąć,no to potręca się parametry żeby dany telewizor lepiej się prezentował.Ja nałaziłem się po sklepach i wierz mi nie warto się przejmować tym co tam pokazują ani co mówią.

Dla potwierdzenia przeczytaj ten post
1. Dawno temu, pracowałem w takim sklepie, całe 6 godzin i podziękowałem :wink:Byłem zapaleńcem, chciałem pomagać klientom, ale znalazł się "kierownik", który stwierdził, ze "jesteś tu od sprzedawania, a nie uczenia klientów, co dobre, a co złe" ( powiedziałem klientowi, ze sprzęt za 9 tys. nie dorównuje temu za 3 tys.). Takze wiem, jak to wygląda i rozumiem tych ludzi.
 
Ostatnia edycja:

zgred72

New member
Panasonic 42x10y

Ja jestem uczulony na dobry obraz, szczególnie czerń, ponieważ jestem fotografikiem i tak zawsze będę stawiał na crt, ale od kilki tygodni jestem posiadaczem Panasa 42x10y i mogę stwierdzić,że:
1.Przy odtwarzaniu filmów z kina domowego obraz jest rewelacyjny nic nie miga , czerń jest doskonała (ustawienie - normalne nie kinowe)
2.Kablówka, obraz na czwóreczkę, wkurzają jedynie pionowe szare pasy przy przekazie z niektórych stacji tv.
3.Migotanie zdarza się ale na nieruchomym obrazie - obraz powitalny kina domowego, ale jest to migotanie bardzo dyskretne
Generalnie polecam do oglądania filmów z kina domowego - kolory, kontrast - bajka, i to bez żadnego podkręcania i innych pierdół, kablówki i słuchania muzyki.
Rewelacyjnie wypadają koncert dvd dobrze zrobione w pełnym strumieniu kina domowego.
Reszta "wodotrysków" naprawdę jest rzadko używana i nie wiem czy aż tak bardzo potrzebna;)...pzdr:eek:k:
 
Do góry