Metal Gear Solid 4

Free_Animator

New member
-AS- napisał:
To, co na razie mnie zniechęciło (między innymi) do wydania pieniędzy na nowe przygody Snake'a, to opisy ludzi w UK, którzy przeszli single player'a w tydzień. Piszą, że gra jest niesamowita i dlatego poświęcili dużo czasu, ale tydzień? By przejść całą grę? Szkoda mi pieniędzy. Jak gra będzie do kupienia w grach 'second hand', to może się skuszę. Nie interesuje mnie MultiPlayer - w GTA4 po sieci zagrałem dwa razy. Jedyny multiplayer, jaki mnie wciąga to TT w GT5P.

W ogóle, trochę mi się nie podoba nowa tendencja w grach wideo, aby zrobić je jak najłatwiejsze, żeby jak najwięcej ludzi je przeszło. Swoją opinię o MGS4 opieram, tylko i wyłącznie o opinie innych graczy, więc na pewno jest ona mylna, ale nie zachęca mnie ona do wydania pieniędzy.

Jaka jest Wasza opinia - ludzi, którzy już mają MGS4 i grają w tą grę - warto czy nie warto? Krótki single player?

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

no ja mam 20H na liczniku i wlasnie koncze ostatni akt ;) jesli to jest dla ciebie krotka gra (dodam tylko ze mase ludzi gra 2 czy nawet 3 raz by odblokowac rozne sekrety jak kamuflaze czy bronie + metal gear online) to rownie dobrze nie powinienes grac w 5 godzinnego Heavenly sword czy 8-9 godzinnego Uncharted ;)
Akt 4 byl fenomenalny a walka na koncu to doslownie CG_ gdybym wam to nagral kamera nie uwierzylibyscie ze to gra a nie film 3d :eek:
Jest to bez 2 zdan najlepsza gra na ps3 _ ludzie w polsce nie zaluja kasy AS a ty gardzisz te pare funciakow na taki tytul - wstydz sie ;)
 

-AS-

New member
Free_Animator napisał:
ludzie w polsce nie zaluja kasy AS a ty gardzisz te pare funciakow na taki tytul - wstydz sie ;)

Wsytdzę się ;) Problem nie tkwi w 'paru funciakach', tylko we mnie. Nie jestem wielkim fanem serii MGS (inaczej już miałbym tą grę). Niemniej jednak, dziękuję za szybką opdpwiedź.

Dalej się miotam. Jak mam być szczery 20h gry, to niezbyt dużo (np w GTA4 miałem blisko 80). Poczekam chyba na wersję z 'drugiej ręki'. Wybaczcie upublicznianie moich rozterek :roll:

Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Szczerze tez myślałem ze więcej :( Ktoś zanim przeszedł pisał ze 30 ,50 godzin byłem tego pewien .Nie jest tragicznie :)Śmiałem się z jakiegos goscia na Allegro ze wystawił bo przeszedł a to faktycznie moze byc prawda hehe
 

dienekes' shade

New member
Ja na dniach kupuję MGS 4, choć będzie to mój pierwszy kontakt z tą serią...Nie potrzebuje dotakowych zachęt - po gameplay' u który widziałem i entuzjastycznym przyjęciu przez graczy, wiem, że nie będę żałował.

Obecnie stajemy przed wyborem pt. "Jakość czy ilość?". Ja wybieram to pierwsze.

Co z tego, że przeszedłem Uncharted na hardzie w ok. 9 godzin? Każda minuta napakowana była audiowizualnymi fajerwerkami, do których jeszcze kiedyś wrócę. Do tej pory to najlepsza TPP w jaką grałem i nie żałuję ani grosza wydanego na ten tytuł.

Co z tego, że GTA IV oferuje kilkadziesiąt godzin (50+) rozgrywki, kiedy już po 20 mam jej dość i nawet nie myślę, żeby do niej wrócić? Banał, sztampa i cierpienia estety :p Cholera, mogłem poczekać i kupić MGS' a miast mrozić sos w tej łatwiutkiej i paskudnej gierce, eh :rolleyes:

Jeśli MGS 4 oferuje 20 h rozgrywki (a czytałem, że trzeba przejść grę 3 razy, żeby wszystko odblokować - ok. 60 h) choćby na takim poziomie jak Uncharted (wszyscy piszą, że jest DUUUUUUUUUUUUUUUZO lepiej) to jest to pewniak.

Pozdrawiam.

Ps. -AS- więcej odwagi :mrgreen:
Ps. 2 Faktycznie, przed premierą co chwila natykałem się na info o 30 godzinach gameplay' u...
 
Ostatnia edycja:

szakal9999

New member
I tak warto było kupić :p (został mi piąty akt)

Co do nagrywania po kilka razy tych samych danych, bo się niby ścieżki gubią, to są jakieś bajki. Po kilka razy nagrywane są te same tekstury i modele, a to ze wzglądów na oczśżędność mocy obliczeniowej. Jak kamera jest daleko, to mieści się więcej obiektów na ekranie, więc jest więcej punktów do przetwarzania, a z daleka i tak nie widać różnicy pomiędzy bardzo dokładnym a mniej dokładnym, więc stosuje się model uproszczony, to samo tyczy się tekstur.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie no super!! Tak jak pisałem nie mam pojecia na temat tworzenia gier .To miejsce na płycie jakie zajał MGS to kosmos i ja w ten sposób to przekładam . Jle z tych 20 godzin zajmuja filmy:) Czy to sie nie liczy ?
 

Free_Animator

New member
uwierz mi ze jak zobaczysz filmiki na silniku gry to bedziesz zly ze tak malo jest tych wstawek ;)

w sumie juz was nie namawiam_ jesli ktos potrafi sie oprzec grze ktora wszedzie zbiera same 10 i jest jedna z najbardziej oczekiwanych gier na ps3 to jego sprawa _ ja tez nie jestem fanem Mgs tzn pamietam ze poprzednie gry wygladaly swietnie i gralo sie super ale oprocz 2 czesci nie gralem w zadna inna_ (w 2 utknalem gdzies na poczatku wiec nawet nie znam za duzo historii itd)
niczego to nie zmienia wedlug mnie_ trzeba byc otwartym na inne gatunki i wspierac ludzi ktorzy poswiecaja 4 lata ciezkiej pracy by zrobic gre na nasz konsole :eek:k:
 

Free_Animator

New member
wlasnie sie mecze w ostatnim aktcie _ grafika momentami zabija_jak kamera przechodzi za plecy postaci to nie chce mi sie czasem wierzyc ze juz moge sterowac postacia :eek:
 

szakal9999

New member
już po grze od wczoraj:(
Ale po zakończeniu szystko stanęło do góry nogami:p
Trzeba będzie przejść jeszcze raz, bo nie wszystko jeszcze znalazłem.
nie wiecie, czy ta gra ma jedno zakończenie, czy więcej??
 

szakal9999

New member
21godzin +-15 minut, ale dokładnie nie pamiętam.(tak mi napisała gra w podsumowaniu)
Ale można poniżej 6 chyba, bo tak wyczytalem w opisie rzeczy do odblokowania.
"Big Boss Emblem - Beat the game on the highest difficulty with no deaths, no alerts, no kills, no recovery items, no stealth suit, no bandanna items, in under 5 hours." - czyli musi się tak dać:p Ale ja chyba nawet nie będę próbować:p.
 
Ostatnia edycja:

Free_Animator

New member
tez wczoraj skonczylem - 27H na poziomie hard _ ranga Eagle :cool:
teraz mam odblokowany poziom extreme Hard to sie dopiero bedzie dzialo :D
fenomenalna gra
w pracy dzisiaj pokazalem gre znajomym to nie wierzyli jak to wyglada jak na poczatku byly te przejscia plynne z cut scenki do gry
 

dienekes' shade

New member
Mam pytanie do Koleżanek i Kolegów z Olsztyna:

Jak przedstawia się dostępność i cena MGS 4 w Waszych sklepach? Spędzę ten weekend w stolicy Warmii i Mazur i chciałbym nabyć tę grę.

Z góry dziękuję za info :)

Pozdrawiam

EDIT:
Nabyłem grę i już nim włożyłem płytę do napędu wiedziałem, że będzie moim nr 1 - samo wydanie gry pokazuje jak Kojima szanuje graczy i ich pieniądze. IMO, jedna z najlepszych gier w jakie grałem w swoim życiu. Nie będę się rozpisywał, wystarczająco napisali przedmówcy i internetowi recenzenci. Zresztą, szkoda czasu, biegnę dalej grać :p

:krol::krol::krol: Absolutny must have, epicka rozrywka.:krol::krol::krol:



Jest taka magiczna opcja "edytuj" - marcin0903
 

VViking

New member
Dlaczego w Guns of The Patriots nie ma, jak w Snake Eater, opcji powótrnego oglądania kazdego filmiku, po zakończeniu singla? (Theaterical mode to się chyba nazywało :) Brakuje mi tego...
 
Do góry