Meta quest 3 - newsy test recenzja opinie. Wszystko o meta quest 3

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak zawsze, filmy nie do końca oddają to co widać na żywo, jeśli dodasz do tego, że youtube kompresuje video jak głupi to... Na pewno Quest 3 ma bardzo dobrze dopracowane soczewki, w Pro jest inny panel. Q2 nadal jest świetny w tym co robi, jednak ma zastosowaną całkowicie inną soczewkę.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie filmy 3D w goglach VR osiągają nową jakość, nie ma mowy o "crosstalk'u", przenikaniu się czy rozmywaniu. Tak jak byłem zdecydowanym przeciwnikiem 3D w okularach polaryzacyjnych tak w goglach VR obraz wygląda ostro. Już Quest 2 daje radę z filmami 3D.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W końcu, zapowiadali już od dłuższego czasu. Ciekawe jak z lagiem będzie, jeśli porównywalnie do innych platform do streamingu to większość gier będzie bardzo grywalna.

Dla posiadaczy gogli VR:
(jeśli korzystacie z oculusa to najlepiej YouTube odpalić przez przeglądarkę a nie aplikację YT ponieważ w przeglądarce można wybrać wyższą rozdzielczość.)

Jak ktoś nie posiada gogli to oglądać na smartfonie bo kompresja YT jest masakryczna.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak mnie dofinansujesz to ja chętnie zapoznam się z nowymi APPLE 😜. Ciekawe czy przyjmą się zamiast laptopa jako urządzenie do pracy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
możesz pójść do jakiegoś salonu vr w większym mieście na sesję godzinną i sprawdzić jak leżą
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Widziałem też wypożyczalnie...
A jakich programów używasz do oglądania filmów 3D i np. wirtualnych wycieczek ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
do streamowania najlepszą jakość obecnie ma oculus Quest tv, to apka, która jest domyślnie zainstalowana. Wg mnie ciężko się wyszukuje ale dostępne są wszelkie produkcje wysokobudżetowe zrobione dla Mety. Potem masz DeoVR - taki YT dla VR, spoko jakość, jak się poszuka to też ciekawe darmowe materiały. No i YT... ale ten najlepiej oglądać wg mnie przez domyślną przeglądarkę Quest'a. Spoko apka co ma sporą bazę wycieczek w dobrej jakości to Alcove - darmowa. Jak chcesz swoje oglądać np RIP Twoich płyt BD 3D, to możesz z serwera oglądać domowego np przez Skybox, albo też przez DeoVR (skybox jest płatny)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
apple pro mogą być ciekawą opcją dla kogoś kto ma dużo kasy i potrzebuje pracować w drodze, być może jeśli w przyszłości rozwiną jakoś oprogramowanie to może będzie to ciekawsze urządzenie. Cena obecnie ścina z nóg razem z nogami.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie wiele zarzutów wobec dzisiejszych gogli VR,związanych jest z dyskomfortem użytkowania,szczególnie przy dłuższych posiedzeniach,ale może za 10 lat,te zaawansowane,będą wyglądać jak okulary przeciwsłoneczne.
Coś podobnego było z ewolucją telefonów komórkowych...
A później będą Surogaci ;)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeśli ktoś planuje dłuższe sesje, to domyślny pasek quest 3 rzeczywiście pozostawia sporo do życzenia ale za ok 30 eur można kupić na rynku rozbudowany, wygodny.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem jak pasek firmowany przez Meta, wiem, że są inne firmy które tworzą takie rzeczy i mają dobre oceny.
 
Do góry