Meta quest 3 - newsy test recenzja opinie. Wszystko o meta quest 3

Jam Nius

piszę
LINK DO RECENCJI GOGLI META QUEST 3: https://hdtv.com.pl/showcase/recenzja-gogli-meta-quest-3-maly-krok-czy-moze-skok-naprzod.151929/

02_Hero-View_With-Copy-1.png


Meta przedstawiła, 2 pary nowych gogli Meta Quest 3 z darmowym ekskluzywnym sequelem Asgard's Wrath 2, o wartości $60 w przedsprzedaży. Dodatkowo, wersja 512 GB obejmuje sześciomiesięczną subskrypcję usługi gier w stylu PS Plus o nazwie Meta Quest+, o wartości $108.

Warto również dodać, że Quest 3 to pierwszy headset rzeczywistości mieszanej stworzony specjalnie z myślą o konsumentach. Zawiera on czujniki pozwalające na przeniesienie kolorów z zewnętrznego świata, co jest przydatne nie tylko podczas przełączania się między trybem VR a obserwowaniem otoczenia, ale także podczas grania w gry AR, wykorzystując swoje fizyczne otoczenie jako tło.

To pierwszy news o Meta quest 3. Dostępnych będzie jeszcze wiele więcej, więc śledź nas, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi XR.

Specyfikacja Meta Quest 3
  • Rozdzielczość: 2 064 x 2 208 (4,5 MP) na oko, LCD (2x)
  • Odświeżanie: 90Hz, 120Hz (eksperymentalne)
  • Soczewki: Pancake non-Fresnel
  • Pole widzenia (deklarowane): 110ºH x 96ºV
  • Dostosowanie optyczne: Ciągła regulacja IPD, płynna regulacja odległości od oczu (wbudowana)
  • Zakres regulacji IPD: 53–75mm
  • Procesor: Snapdragon XR2 Gen 2
  • RAM: 8 GB
  • Pojemność magazynowa: 128 GB, 512 GB
  • Złącza: USB-C, stykowe pady do opcjonalnego ładowania w dokującej stacji
  • Waga: 515g
  • Żywotność baterii: 1,5-3 godziny
  • Śledzenie wzroku: Brak
  • Kamery na pokładzie: 6 zewnętrznych (czujniki RGB 18ppd 2x)
  • Wejście: Touch Plus (bateria AA 1x), śledzenie dłoni, głos
  • Audio: Głośniki w opaskach na głowę, wyjście 3,5 mm
  • Mikrofon: Tak
  • Widok passthrough: Tak (kolor)
  • Cena sugerowana przez producenta: $500 (128 GB), $650 (512 GB)

Connect 2023 rozpoczął się i odbywa się 27 i 28 września w siedzibie Meta w Menlo Park.
 
Ostatnia edycja:

Jam Nius

piszę
meta quest 2 vs meta quest 1.jpg
Już nie mogę się doczekać zamówiłem w przedsprzedaży. Dam znać co i jak, gdy tylko je dorwę :). Jak czas pozwoli postaram się zrobić porównanie meta quest 3 vs meta quest 2 vs meta quest 1, które mam przy sobie :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do mnie ma przyjść dzisiaj, a właściwie nie do mnie, jak do syna. To jego prezent. Dlatego będę musiał jeszcze trochę poczekać. Ar, daj znać jak już będziesz miał, jak porównanie na żywo? Prawdopodobnie będziesz szybszy :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dużo lepsze soczewki, lepsza rozdzielczość, średnio wygodny pasek w porównaniu do Oculus Quest a porównywalny z Quest2. Wagowo choć nie lżejszy to waga się lepiej rozkłada, dzięki czemu bardziej komfortowy. Zabrałem do recenzji ;D

Dla chcących, darmowe 30 dolarów na wasze gry z meta store jeśli klikniecie w link i dodacie refferal przy aktywacji gogli https://www.oculus.com/referrals/link/r2rstudio.eu/ (dzięki wam ja też coś dostanę :) Nie wiem jeszcze czy działa na nowych goglach.
Nie wiem czy ktoś aktywował Quest 3 czy Quest 2, ale link działa.

Na szybko mogę polecić tytuły z moją zniżką 25%:

Dla fanów Jamesa Bonda i escape roomów: I Expect You To Die https://www.oculus.com/appreferrals...tion=2&utm_parent=frl&utm_medium=app_referral

Dla fanów IRON MANa https://www.oculus.com/appreferrals...tion=2&utm_parent=frl&utm_medium=app_referral [Z POWODU DYNAMICZNEGO SYSTEMU RUCHU TYTUŁ DLA ZAAWANSOWANYCH GRACZY VR]

Rewelacyjny przygodo escape room The Room VR: A Dark Matter https://www.oculus.com/appreferrals...tion=2&utm_parent=frl&utm_medium=app_referral

Tenis ziemny, zaskakujące jak dobrze się tego używa: First Person Tennis - The Real Tennis Simulator https://www.oculus.com/appreferrals...tion=2&utm_parent=frl&utm_medium=app_referral
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja to miałbym ochotę zerknąć, jak młody pozwoli :) Dzięki, zajrzę ;) Zabawka musi jednak jeszcze trochę poczekać, bo to prezent. Syn jest zakręcony odkąd testowaliśmy jakiś czas temu różne gogle VR. Na polu bitwy zostało PS oraz Quest 2. Wygrały Questy 2, chyba głównie na mobilność i niezależność do pudła. Niby to jego zabawka, ale stary musi prosić młodego, by się pobawić :) Przyznam, że mnie to kręci. Syn też się dość mocno wkręcił, dlatego nie zastanawiałem się jak pojawiła się możliwość zakupu Quest 3. I teraz albo pogonię Q2, albo zaanektuję :) Wiesz jak to jest; tatusiowie zawsze kupują zabawki niby swoim synom :grin:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To nie ja jestem właścicielem, tylko 14-sto latek, jeśli rozumiesz, co mam na myśli :) Młody bardziej gra, Na pewno są to BoneLab i BeatSaver. Mnie bardziej podobają się wszelkiego rodzaju symulatory, itp. Pierwszy raz kiedy miałem to łepetynie odpaliłem ISS i nie chciałem już tego zdejmować :) Znajomy używa tego służbowo. Robi w ubezpieczeniach i pracują teraz nad stworzeniem appki do spotkań z klientami. Mnie bardziej interesuje wykorzystanie tego do takich zastosowań. np. trener fitness, płacisz abonament i masz osobistego trenera. Podobają mi się też pomysł typu chat roomów. Dlatego mój niecny plan jest taki, ze młody przygarnie trójkę, a ja przejmę dwójkę i bardziej się w to wdrożę. Oczywiście wiem, że istnieje Quest Pro, ale za tą cenę nie wykorzystam potencjału tego urządzenia.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Uczestniczyłem kilka razy w konferencjach poprzez VR i mega zaskakujące jak nasze mózgi dają się oszukać nawet kolorowym awatarom...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi, po ostatniej dużej aktualizacji podobają się dłonie i klikanie z bardzo fajnie dopracowanym wrażeniem dotknięcia z tym delikatnym "klikiem". Raport Mniejszości stał się rzeczywistością :)
Ostatnio mój syn powiedział "...mój znajomy z Japonii, Australii, USA..." To też fakt. Rozmawiasz z ludźmi z całego globu... To zdecydowanie więcej niż Skype:D

Niestety Quest 2 dostał driftu obu kontrolerów. Odsyłamy do wymiany. Pol roku temu stało się to w jednym, przysłali nowy. Zobaczymy co teraz.
 
Do góry