Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

Meg

New member
Witam wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie!
Na wstępie chciałam zaznaczyć, że choć jestem fanką dobrego filmu i muzyki od dawna, absolutnie nie czuję się fachowcem w dziedzinie doboru sprzętu, więc proszę o wybaczenie wszelkich gaf i potknięć w tym zakresie. Zarejestrowałam się właśnie na hdtv, żeby rozwiać wątpliwości

Prześledziłam sporo ostatnich wpisów na forum w interesującym mnie zakresie, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, choć nauczyło mnie to trochę, jeśli chodzi o formułowanie zapytań (chyba).
W chwili obecnej korzystam z systemu wiekowej już Yamahy (ma chyba z 10 lub 11 lat), DVD Pioneera i 4 kolumn Bowers and Wilkins. Zmieniłam niedawno telewizor z kineskopowego na płaski, który chciałabym dobrze wykorzystać w zakresie kina domowego, nie rezygnując ze słuchania muzyki ze szczególnym uwzględnieniem możliwości słuchania z domowego serwera, stacji radiowych z internetu i w miarę porządnego trybu stereo (choć zdążyłam się zorientować, że większość znawców tematu doradza w takim przypadku zakup wzmacniacza stereofonicznego - co później chciałabym uczynić, więc po krótkiej analizie wybrałam wstępnie amplitunery z tzw. wyjściem pre-out). System nagłaśnia pokój o pow. niecałych 20 m2. Proszę o pomoc w dokonaniu optymalnego wyboru. Słuchałam kilku zestawów w sklepach stacjonarnych, ale niestety w żadnym nie udało mi się znaleźć połączenia wybranych marek z kolumnami Bowers and Wilkins.
Oto moi faworyci:
1) Denon AVR-X3000
2) Marantz SR5008 (nowy model) i ubiegłoroczny SR6007 (nawet taniej dostępny, ale chyba lepszy - tak?)
3) Yamaha RX-V775

Docelowo jeśli nie zadowoli mnie dźwięk w trybie stereo lub multichannell w nowym amplitunerze, chciałabym dokupić wzmacniacz, ale na razie muszę wymienić amplituner, bo ten stary nie oferuje udogodnień, o których pisałam wcześniej (musiałabym kupić jakiś odtwarzacz sieciowy, który kosztuje prawie 2000 zł, więc wolę przeznaczyć tę kwotę na zakup amplitunera). Z tego, co wyczytałam to Marantz lepiej spisuje się w stereo, ale w sumie to chyba podobne konstrukcje z Denonem, więc sama już nie wiem. Początkowo chciałam kupić model niższy czyli X2000, ale ten jak się okazuje nie ma tego wyjścia, które może się później przydać do podłączenia wzmacniacza.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki doświadczonych użytkowników forum, pozdrawiam!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wybrałaś już porządne modele amplitunerów. Co mogę doradzić to tylko tyle że z tych co wymieniłaś Yamaha w stereo by była na końcu ( oczywiście to subiektywne odczucia). Co do reszty to już musisz sama zadecydować, bo każdy z nich to dobre amplitunery. Z Marantza szkoda przepłacać za najnowszy model 5008, lepiej jak masz dojście kupić wyższy model a wcześniejszy - 6007, albo również starszy 5007. Nowe mają przeważnie wygórowane ceny. Jeżeli w przyszłości zamierzasz dokupić wzmacniacz to już praktycznie nie ma znaczenia który wybierzesz, bo będą służyły tylko do kina.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podobne zdanie do Krzyśka. Zainteresuj się SR6007 jest teraz w dobrych cenach. Nie słyszałem żadnych kolumny B&W więc nie powiem czy ten amplituner zgra się z nimi. Sklepy oferują teraz wypożyczenie sprzętu do domu więc możesz potestować na Swoich kolumnach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale powiało świeżością ;)
Tak jak chłopaki piszą. Problem w tym, ze Marantz oraz Denon to inna dystrybucja co Yamaha i B&W. Trzeba szukać niezależnych sklepów, dużych salonow. Dobrym (najlepszym) sposobem jest umówienie się ze sprzedawcą na wypożyczenie sprzętów do domu, np. na weekend, za 100% kaucji. To często praktykowane.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja jedynie słuchałem wzmacniacza Marantz 6004 i B&W 685, zgrywało się to nieźle więc pewnie z amplitunerem tez nie będzie źle.
 

Meg

New member
Jestem mile zaskoczona, że tak szybko upewniliście mnie w słuszności wcześniejszej selekcji. Ja mam jakiś niższy model kolumn, z trójką na przedzie o ile dobrze pamiętam, ale podczas zakupu sugerowałam się odsłuchem oraz notami w tzw. prasie branżowej, gdzie były dobrze oceniane za uniwersalność brzmienia, choć jak ostatnio się dowiedziałam w sklepie Denona po przesiadce z Yamahy powinna nastąpić diametralna poprawa jakości muzyki - ale nie jestem pewna czy to nie sugestia podyktowana chęcią sprzedaży swojego produktu. Czy Marantz stosuje jakieś wentylatory, które hałasują jak u innych producentów i czy te dwa modele 5008 i 6007 są plastikowe czy metalowe, orientuje się ktoś? Bo ta moja stara Yamaha jest metalowa. Oczywiście nie wpływa to na brzmienie, ale jakoś nie jestem przekonana do ostatnich trendów stosowania bylejakości niemalże wszędzie. I czy w SR6007 ten uczący pilot oznacza jak przy moim aktualnym sprzęcie wbicie kodów innych producentów i umożliwienie obsługi innych elementów systemu, jak telewizor, dekoder TV, DVD itp.?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz wszyscy tną koszty, i to wiekszość producentów. Denon chyba ma tworzywo, ale nie wiem jak Marantz? Jak chcesz coś więcej dowiedzieć się o amplitunerach Marantza ( tak od podszewki) to pogadaj sobie na PW z Krzysztofradio, Armanig czy Paweł_Sz85, bo chłopaki posiadają te amplitunerki i z praktyki moga coś więcej o funkcjach powiedzieć:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jedną z wielu zalet Marantza jest to, ze są to całkowicie bezgłośne, bezwentylatorowe klocki.
Marantz ma front trzyczęściowy, zaokraglone boczne fragmenty są metalowe. Środek, gdzie umieszczone są przyciski jest juz z tworzywa.
Pilot jest uczący, obsługuje również kody.
 

Meg

New member
krzysztofradio dziękuję za wieści z pierwszej ręki, a jak oceniasz po czasie użytkowe walory tego małego, okrągłego wyświetlacza - da się z tym funkcjonować, zwłaszcza w odniesieniu do informacji RDS i radia internetowego? Czy raczej korzystasz z informacji wyświetlanych na ekranie telewizora? Nie bardzo wyobrażam sobie większej ilości danych w tym małym kółku, ale może one się przewijają czy jest więcej niż 1 linia tekstu?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ale powiało świeżością ;)
Prowokator ;)

Meg napisał:
choć zdążyłam się zorientować, że większość znawców tematu doradza w takim przypadku zakup wzmacniacza stereofonicznego - co później chciałabym uczynić, więc po krótkiej analizie wybrałam wstępnie amplitunery z tzw. wyjściem pre-out
Jak już wybierzesz ampli z PRE-OUT (żałuję że NAD T748 nie ma funkcji sieciowych - przerzucone zostały na BluRay T567 - inaczej bym polecił, jest świetnie muzykalny), to gdy skierujesz uwagę na wzmacniacze, to zachwalam zawczasu NAD'y, są dobrym partnerem do B&W ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysztofradio dziękuję za wieści z pierwszej ręki, a jak oceniasz po czasie użytkowe walory tego małego, okrągłego wyświetlacza - da się z tym funkcjonować, zwłaszcza w odniesieniu do informacji RDS i radia internetowego? Czy raczej korzystasz z informacji wyświetlanych na ekranie telewizora? Nie bardzo wyobrażam sobie większej ilości danych w tym małym kółku, ale może one się przewijają czy jest więcej niż 1 linia tekstu?

Tu masz opisany wyswietlacz:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out-5.html#34
Jezeli masz mozliwosc, to dozbieraj do SR7007. Za 4tys. kupisz.
 

robix1

New member
Witam
Podłączę się do tematu.
Przez 2,5 roku użytkuję bezproblemowo Yamahę rxv671. Obecnie rozważam wymianą na coś co w znacznym stopniu poprawi brzmienie muzyki w stereo.

Przeglądając oferty wpadł mi w oko denon x3000, to dla mnie max cenowy.

Czy jest on wart tej ceny i czy zagra naprawdę lepiej od yamahy?
 

Meg

New member
armanig ślicznie dziękuję za podesłanie linka, wiele się dowiedziałam z tamtego wątku na temat Marantzów serii SR, a ponieważ nie mogę przekroczyć budżetu 3000 zł na dzień dzisiejszy zaczęłam przychylniej patrzeć na Denona X3000, bo oprócz całości obudowy z tworzywa jest jednak bardziej przyjazny pod kątem obsługi. Pytanie, które i mnie dręczy brzmi: czy jest on porównywalny z Marantzem SR5008/6007 czy jednak gorszy, a jeśli tak czy dużo?
 

Meg

New member
Faktycznie, Twój wątek bardzo mi pomógł, nie wiem dokładnie na czym to polega, bo sprzedawca w autoryzowanym salonie Denona nie umiał mi powiedzieć czym różni się elektronika w modelu X2000 i X3000 (jego zdaniem niczym, więc polecał zdecydowanie X2000, bo "nie opłaca się dopłacić prawie 2xtyle"), a jednak przy bezpośrednim porównaniu na tych samych ustawieniach X3000 grał w moim odczuciu zauważalnie lepiej. Może to subiektywne odczucie usprawiedliwiające wydanie dodatkowych 1500 zł na pozornie identyczny sprzęt, przynajmniej wizualnie ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oj tam :) Kobieca część forumowiczów zawsze cieszy, tym bardziej, że to jednak częściej nam, samcom przypisuje się podjęcie decyzji w wyborze domowego audio/video, doradztwo i rozwiązywanie tego typu problemów. Liczba użytkowniczek wzrasta, a to cieszy podwójnie ;)
krzysztofradio dziękuję za wieści z pierwszej ręki, a jak oceniasz po czasie użytkowe walory tego małego, okrągłego wyświetlacza - da się z tym funkcjonować, zwłaszcza w odniesieniu do informacji RDS i radia internetowego? Czy raczej korzystasz z informacji wyświetlanych na ekranie telewizora? Nie bardzo wyobrażam sobie większej ilości danych w tym małym kółku, ale może one się przewijają czy jest więcej niż 1 linia tekstu?
Na początku też miałem obawy, że za mały. Jednak 90% mojego kryterium było brzmienie. O małym wyświetlaczu szybko zapomniałem. Podczas filmów jest tam głośność, ilość ścieżek i inne mniej informacje, czasem sa przewijane, inne mniejszą czcionką sa wokół głownej informacji. Jeśli chcę coś głębiej pogrzebać używam telewizora. Przyznam się, że radia internetowego słucham bardzo rzadko, dlatego mały rozmiar nie doskwiera mi wcale (wyświetlacza :D - nie przejmuj się, my tu tak zawsze :D ). Więcej informacji mam na odtwarzaczu BD. Jeśli chcesz koniecznie większy wyświetlacz to już seria wyżej, jak napisał armanig - 7xxx, lecz wtedy klapka musi być otwarta.

Wybór modelu wyższego (nie nowszego) przeważnie związany jest z lepszym brzmieniem i nie chodzi tu tylko o większą moc, ale często lepsze elementy, składowe, rozwiązania. Oczywiście większa liczba często niechcianych złącz czy niepotrzebnych gadżetów też.
 
Ostatnia edycja:

Meg

New member
Ale Panowie szarmanccy :)
A gdzie miałam się udać jak nie najlepsze forum tematyczne, skoro na doradztwie sprzedawców sklepowych nie raz się już przejechałam.

Reasumując na tę chwilę: wiadomo, że za nowości słono się płaci, a często nie warto, lepiej zapłacić tyle samo lub mniej za ubiegłoroczny sprzęt, tyle, że nie jestem pewna czy SR6007 jest w końcu lepszy od X3000 czy nie, a jeśli bym wiedziała, że są porównywalne brzmieniowo z moimi kolumnami to wzięłabym chyba Denona z uwagi na czytelniejszy sposób prezentacj informacji i w sumie prostopadłościenną formę, a nie z zaokrąglonymi narożnikami (nie bardzo to pasuje to aktualnego wystroju), wiem jestem kobietą i bardziej patrzę na wygląd, a nie tzw. wnętrze - inaczej niż w przypadku mężczyzn, hihihi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nam podobają się zaokrąglone narożniki :D
Denon ma jednak nieco inne brzmienie vs Marantz, mimo, ze teraz to ta sama stajnia.
A tu wycinek z instrukcji z rysunkiem wyświetlacza:
 

Attachments

  • bez tdytułu.jpg
    bez tdytułu.jpg
    45,5 KB · Wyś: 147
Ostatnia edycja:

Meg

New member
krzysztofradio, a czy możesz mnie oświecić w zakresie sposobu wyświetlania informacji RDS (to jest przewijanie podobne do wyświetlacza w radioodbiorniku samochodowym?) i trybie radia internetowego (jak to wygląda, bo mam porównanie z pięknym wyświetlaczem Melody Media-510, gdzie wszystko jest czytelne, 3-liniowe i przesuwane zarówno z góry na dół (menu), jak i z lewej do prawej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hmm, tak jak pisalem wczesniej, radia raczej nie słucham. Jesli oczekujesz duzego wyświetlacza, z duzą ilością informacji oraz kilku linijek tekstu, to nie jest to wyświetlacz dla Ciebie. NA poprzedniej ilustracji jest w zsdie wszystko. Ja posiłkuje się info na telewizorze lub o wiele bogatszym wyswietlaczem z odtwarzacza. Melody Media też ma wiecej informacji ,ale tak jak pisałem, nie bylo to moim priorytetem. Na wzgledy muzyczne nie narzekam.
 
Do góry