marantz sr5007 czy yamaha 775

Meg

New member
Zwątpilam czytając powyższe posty Panowie. Czy zatem Denon Avr-x4000 mieści się w kategoriach statystycznego Kowalskiego? Słuchowo, bo cenowo na pewno nie.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Meg, nasze odpowiedzi nie rozwieją Twych wątpliwości a odsłuch :) Nie wiemy czy masz "słoniowe" uszy czy audiofilskie :p
Jeśli to możliwe to nawet w Twoich warunkach domowych. Niektóre salony pożyczają sprzęty do odsłuchów.
 

lm648

Banned
.........Czy zatem Denon Avr-x4000 mieści się w kategoriach statystycznego Kowalskiego? Słuchowo, bo cenowo na pewno nie.

Aby rozwiać Twoje wątpliwości podam takie porównanie, że w cenie tylko samego ampli Denon Avr-x4000 tj. ok. 5 k PLN kupisz pełny "budżetowy zestaw stereo", który położy go na łopatki w odtwarzaniu muzyki :) ... nie wspominając o tym, że do ampli niezbędny jest jeszcze zestaw kolumn 5.1 co najmniej w cenie tego ampli ... więc pomyśl jakbyś ten domniemany zestaw stereo wzbogaciła jeszcze i o taką kwotę ...... jaki wówczas byłby to zestaw stereo? .... chyba nie budżetowy w przeciwieństwie do KD zbudowanego na bazie tego ampli :)

....odsłuch :) Nie wiemy czy masz .....

... przede wszystkim odsłuch i akustyka, ... (nie waty i wysoka cena) ...... a w nim musi powstać między innymi taka zależność aby kolumny swoimi delikatnymi pomrukami masowały "podroby słuchacza" ... no i ta ......... "gęsia skóra".... i ... powietrze wokół .... jak to poczujesz wówczas trafiłaś na sprzęt dla siebie a nie dla "statystycznego Kowalskiego" :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, ale sprawa jest prosta.
Podstawa, to okreslenie swoich oczekiwan co do jakosci dzwieku z uwzględnieniem swojego budzetu.
Od tego trzeba zaczac.
Nastepnie decyzja, na czym nam zalezy: kino, kino+stereo, lub tylko stereo.
Kazdy znajdzie cos dla siebie.
To nie jest forum audiofilskie, cos co nas cieszy za 3-5 tys. innych moze smieszyc. Pojecia ktorymi operujemy, tez sa wgledne. Dobry, bardzo dobry, rewelacyjny itp.itd. Kluczowy jest tez budzet, jezeli nasze oczekiwania sie w nim mieszcza, to tylko sie cieszyc, gorzej jak ten jest ograniczony, a wymagania wysokie. W takiej sytuacji trzeba kombinowac.
Pomijam juz temat doboru odpowiednich klockow, warunkow akustycznych, kabli itp.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie do końca się z tym zgodzę i szybko wyjaśnię dlaczego. Obserwuję od lat stały schemat: osoby uważające się za audiofili lub powiedzmy zwolenników tzw. dobrego stereo (pytanie co to znaczy, czy wyróżnikiem ma być cena czy parametry, których statystyczny Kowalski nie jest w stanie usłyszeć) bardzo lubią "uświadamiać" nowicjuszy/poszukujących/ludzi, którym słoń na ucho nadepnął (w myśl zasady "albo wszystko albo nic"), że muszą kupić to, tamto, owamto, bo nigdy nie odnajdą drogi do muzycznej nirwany. I wielu, mimo że to kompletnie bez sensu to łyka (nie mają warunków, zapożyczą się, ale kupią), dziwiąc się potem, że efekt nie sprostał oczekiwaniom (większość się oczywiście publicznie na forum nie przyzna). Według mnie, niezależnie czy mówimy o KD czy stereo przymiotnik "dobry" dla każdego oznacza coś innego i nie ma powodu dyskredytować kogokolwiek (wiadomo, że różne są preferencje, gusta i subiektywizm zmysłów). Oczywiście można i należy sugerować się opiniami i doświadczeniami innych, bardziej obytych, ale zachowując zdrowy umiar. W gruncie rzeczy chodzi przecież o to, żeby każdy był zadowolony, a nie o to, żeby przekonani o wyższości posiadanego sprzętu i czułości ucha wytykali mniej zasobnym czy muzykalnym ich niedoskonałości.

PS1. Nie pisałem tego ad personam, to tylko ogólne wnioski na podstawie wybranych cytatów :)
PS2. Posiadane przeze mnie zestawy stereo są dla mnie optymalne, choć wielu skrytykowałoby je zapewnie, oceniając je jako przedszkole, by nie powiedzieć żłobek do świata muzyki (nie, nie są to plastikowe pierdziawki :lol: ). Audiofile są z gruntu bezkompromisowi, ja do nich ewidentnie nie należę, w życiu trzeba się kierować zasadą złotego środka, zwłaszcza w polskich realiach.

Panowie, przecież nie doradza się "zbuduj osobny pokój, popraw akustykę, dokup ustroje, zrób miejsce dla sprzętu, itd.". To leży już w kwestii zainteresowanego i to on powinien już o to zadbać we własnym zakresie jeśli porywa się na zakupy. Oczywiście, ze nawet najdroższe zestawy nie zagrają w kiepskim pomieszczeniu oraz odwrotnie, budżetówki pokażą wiele w przyzwoicie pomyślanym pokoju. Nie czarujmy się, mało kto ma osobny pokój do słuchania muzyki. Realia są takie, ze to zazwyczaj pokoje dzienne, gdzie też trzeba jakoś żyć i funkcjonować. Dla większości z nas dobre stereo to jest tylko przyjemny dodatek. Jednym wystarcza tańsze, innym droższe. Kwestia decyzji kto ile chce wydać na sprzęt i jak ma wrażliwe ucho to sprawa indywidualna. Z powyższych powodów uważam trochę, że ta dyskusja na ten temat jest trochę pozbawiona sensu.

Pozdrawiam
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Dokładnie to miałem na myśli w moich postach. Własne ucho i portfel są najlepszymi doradcami.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

Meg

New member
Aby rozwiać Twoje wątpliwości podam takie porównanie, że w cenie tylko samego ampli Denon Avr-x4000 tj. ok. 5 k PLN kupisz pełny "budżetowy zestaw stereo", który położy go na łopatki w odtwarzaniu muzyki :) ... nie wspominając o tym, że do ampli niezbędny jest jeszcze zestaw kolumn 5.1 co najmniej w cenie tego ampli ... więc pomyśl jakbyś ten domniemany zestaw stereo wzbogaciła jeszcze i o taką kwotę ...... jaki wówczas byłby to zestaw stereo? .... chyba nie budżetowy w przeciwieństwie do KD zbudowanego na bazie tego ampli :)

Ale ja już mam komplet głośników 5.1 B&W, stereo słucham z Denona D-M37, a na dniach kupię amplituner, bo zależy mi na radiu internetowym (koniecznie w jednej obudowie, żeby sprzętu nie mnożyć) i zamianie za starą Yamahę, zdecydowałam się w 99% na AVR-X4000, bo kupię go znacznie poniżej tych 5000 zł :eek:
 

lm648

Banned
Ale ja już mam komplet głośników 5.1 B&W, ..........zależy mi na radiu internetowym...........kupię go znacznie poniżej tych 5000 zł :eek:

w odpowiedzi przytoczę cytat:
Pełna zgoda ....., mierzyć podle własnej miary :)
Gratuluję dobrego poczucia humoru w parze: Bowers & Wilkins z radiem internetowym :grin:
I wówczas :) ...... w systemie 5.1 B&W to radio o bitrate 32-64 kbps pokarze "lwi pazur" :eek:k:
PS.przytoczona kwota pełniła w porównaniu tylko tzw. punkt odniesienia i nie jest adekwatna do sytuacji rynkowej :)
 
Ostatnia edycja:

milewski81

New member
Widzę że wprowadziłem zamęt ;) Ja tylko tak stwierdziłem że jak ktoś ma dobre głośniki to powinien kupić albo amp za xx xxx zł bo budżetówka w moim przypadku sr5007 to jest tragedia (w stereo). I nie ubliżając nikomu bez wzmacniacza to to jest delikatnie mówiąc hmało warte. Mam papiery że jestem głuchy na jedno ucho (po koncercie w wwa - kilka db *dziekuje organizatorom 15lat temu ;) ale nie wiem jak można być głuchym żeby stwierdzić że gra to dobrze w stereo. Chyba wyrosło pokolenie ludzi wychowanych na mp3 i nie wiedzących jak może zagrać zwykły wzmacniacz za 600zł ze średnimi/tanimi głośnikami (mam AE2). Ale po podłączeniu do SR5007 moje głośniki grały jak ... 3x gorszy sprzęt i nie chodzi tu o głośność jak ktoś wcześniej sugerował. Słyszę różnicę w kablach więc tym bardziej w sprzętach. Przechodząc do meritum. Jestem mocno rozczarowany że wydając 2100zł - normalnie sprzęt warty 3400 - otrzymujemy produkt grający w stereo tak badziewnie/słabo. Ja tylko uprzedzam że jak ktoś ma stary wzmacniacz stereo i chce kupic nowy amp za 3500zł i spodziwa się naiwnie jak ja czegoś dobrego to się może mocno zdziwić. Jednym słowem słuchać słuchać słuchać!!!! wydać nawet 200zł na odsłuchy bo można później żałować.

PS: dla zainteresowanych odsłuchiwałem Denona, Onkyo w porównywalnej cenie i do stereo jeszcze słabiej. Yamahę dziś słyszałem i polecam *przynajmniej z AE się fajnie zgrało nawet bym zaryzykował że fajniej niż mój SR5007 - słucham dobrej elektroniki i powiedzmy muzyki gitarowej ;) nie mylić z techno i metalem.

aaaa i jeszcze ktoś wspominał o pomieszczeniach że nie mamy sali odsłuchowej. Pewnie że nie ale dziwi mnie że w tym samym pomieszczeniu stereo oraz 2.1 (po właczeniu suba) gra bardzo dobrze a po podłączeniu pod sr ... 2/3 razy gorzej. 3 dni ustawiania, zmian konfiguracji a i tak przy innym żródle dzwięku zawsze trzeba grzebać w menu wrrrrrrrrrr tak tak wiem, naiwny jestem i kiepskim specem od audio - tu się zgodzę. Ale tak jak w spominałem przy stereo prawie wcale nie zmieniałem ustawień a wszytko grało względnie dobrze.

Jak ktoś zainteresowany moim SR5007 kupionym w zeszłą niedzielę w salonie DENON w Galerii Mokotów z pełną 3 letnią gwarancją to pisać na PRV! cena 2100zł

Podjąłem decyzja do powrotu do stereo ale tym razem lepszego - dziś słuchałem Xindaka 6008 (08) i powiem że naprawdę fajny sprzęt.
 

Meg

New member
I wówczas :) ...... to radio internetowe ...... w systemie 5.1 B&W pokarze "lwi pazur" :eek:k:

Dziękuję za utwierdzenie w słuszności dokonanego wyboru :)
To nie do końca tak, że chcę kupić amplituner o niemałej wartości tylko po to żeby słuchać radia internetowego, ma z założenia być odbiornikiem uniwersalnym, a ponieważ nie kupiłabym go w cenie prawie 5000 zł (pierwotnie myślałam o modelu 2000, może 3000, które są znacznie gorsze jednak), dzięki informacji blackninja jednak, który zapowiedział obniżkę cen postanowiłam wstrzymać się z zakupem i chyba dobrze zrobiłam.
 

Meg

New member
No wiesz, niektórzy mają masę innych zajęć, w tle coś musi plumkać, ale człowiek tak naprawdę jest zajęty ważniejszymi rzeczami niż wsłuchiwanie się w bitrejty, różnice między kablami i "jaranie się" detalami sceny muzycznej - z całym szacunkiem do maniaków ;)
 

lm648

Banned
Widzę że wprowadziłem zamęt ;) ............ze średnimi/tanimi głośnikami (mam AE2) ....... - dziś słuchałem Xindaka 6008 (08) i powiem że naprawdę fajny sprzęt.

Zamęt w takim temacie jest jak najbardziej wskazany, gdyż niektórym "audiofilom mp3" i "radia internetowego" należy uświadomić pewne różnice w pojmowaniu "stereo", że nie jest to bynajmniej "radiomagnetofonocd" z napisem stereo lecz pewna filozofia prezentacji dźwięku, a to już jest niektórym ciężko zrozumieć :)
Kierunek obrałeś słuszny z dzisiejszym słuchaniem a co do AE2 nie przesadzaj oprócz tego, że tanie :)
 
Ostatnia edycja:

Meg

New member
Nie chciałabym nikogo urazić, ale ktoś już zdaje się napisał, że niepotrzebnie wchodzi się w czyjeś buty. Dobra rada, sugestia są w porządku, ale kategoryzowanie na "audiofili mp3" itp. jest moim zdaniem nie fair, zwłaszcza w odniesieniu do osób nie uważających się za specjalistów (jak ja), które wyraźnie precyzują swoje oczekiwania i deklarują na wstępie, jeśli proszą o radę, że są pogodzeni z kompromisami, jakie wynikają z wyboru sprzętu uniwersalnego. Tak jak napisałam wcześniej, nie każdy ma potrzebę rozbierania muzyki na nuty, półnuty i ćwierćnuty i nie widzę powodu, żeby mu to wytykać. Oczywiście nie czuję się urażona, w końcu Beethoven pod koniec życia też ogłuchł, podobnie jak przygłucha jest większość perkusistów z dłuższym stażem, a jednak potrafią grać :)
 

lm648

Banned
Dziękuję za utwierdzenie w słuszności dokonanego wyboru :)...

Wybacz :) ... lecz nie zrozumiałaś ironii :wink:
.... nie zostałaś z kategoryzowana na "audiofili mp3" lecz słuchacz radia internetowego ..... to pierwsze określenie stoi trochę na wyższym poziomie .....
Pozdrawiam i życzę przyjemnego odbioru :)
 
Ostatnia edycja:

Meg

New member
Zrozumiałam w Twoim wypadku i dlatego nie poczułam się dyskryminowana :)
Chodziło mi o to, że wielu forumowiczów, którzy mają za sobą jakąś edukację w temacie, traktuje z wyższością niezaawansowanych i z automatu wydaje wyroki niczym wyrocznia delficka. A przecież są różne oczekiwania i jeśli komuś nie zależy na megabrzmieniu w stereo, nie ma powodu, by go degradować jako użytkownika gorszej kategorii. To trochę tak jak z moją akwarystyką, jak zaczynałam przygodę pojechałam do kolegi, który zęby zjadł na tym temacie i mówię chciałabym amazonię, średnio-dużą, bo nie mam miejsca na większe akwarium, a on "Kup od razu minimum 500 l, łatwiej zaszczepić, lepsze warunki dla ryb, no i koniecznie 2 filtry kubełkowe i oświetlenie HQI. Już nie chodzi o pieniądze, ale sposób prezentacji poglądów z zapasem na 10 lat do przodu.
 

Meg

New member
No oczywiście, że nie, bo nie miałam miejsca nawet na 300-litrowe. Kupiłam 200 l z szafką, po 3 latach musiałam wyjechać na pół roku, a ponieważ nikt nie chciał się opiekować inwentarzem zmuszona byłam sprzedać za bezcen komplet (mimo, że sprzedawałam oddzielnie, żeby jednak coś odzyskać), strach pomyśleć, co by było, gdybym sugerowała się radami kolegi (koszty jakieś 2xwyższe). Aktualnie mam znowu, ale małe 50-litrowe iwagami, bo łatwiej nad nim zapanować w razie nieprzewidzianych wyjazdów, ale ideą zaraziłam się na chyba całe życie.
 
Ostatnia edycja:

milewski81

New member
Jeszcze zauważyłem jeden mały problem, czy słyszycie szum w głośnikach na tweeterze? (nie brzęczenie) bo nie wiem czy to przez zaklocenia z sieci czy ten sprzęt tak ma ...
 
Do góry