marantz sr5007 czy yamaha 775

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
widze ze duzo uwagi przywiazujecie do tego ile dany producent deklaruje W.
tylko ze kazdy mierzy to troche inaczej :)

A kto pytał ile podaje producent? Chodziło ile ma mocy w rzeczywistości. Producenci amplitunerów kd podają niestety moc pojedynczej końcówki bądź ewentualnie w stereo, a nie podają ile amplitunery mają mocy przy obciążeniu 5 czy 7 kanałów co jest tak naprawdę istotniejsze w przypadku amplitunerów kd.
 

CORTEZ

New member
Większość markowych urządzeń w tym segmencie przy deklarowanej mocy 5/6/7/9x100-180W nie przekracza w rzeczywistości 5x60W, przy większej ilości kanałów nawet nikt nie mierzy, przynajmniej w polskich testach.
 

milewski81

New member
no i jak narazie żaluje :/ Chwilowo test bez wzmacniacza dodatkowego (do jutra) - dźwięk hmmm słabiutki/sztuczny itp.

Na jakim ustawieniu oglądacie tv? w sensie UPC, NC+? zaktualizowałem urządzenie, zrobiłem automatyczną kalibrację głośników i strasznie mi się nie podoba to co otrzymałem. Jak ustawie na TV np FOX HD, HBO tryb Movie DOLBY PL II lub Music DOLBY to w różnych reklamach, wiadomościach surroundy brzeczą, trzeszczą, pierdzą ale nie cały czas (w zależności od programu lub reklamy). Czy TV muszę słuchać na stereo? Bawiłem się wcześniej kolegi Yamaha rx 671 lub 673 (już nie pamiętam) i było zdecydowanie więcej ustawień np 5.1 i inne pierdoły oraz takie porblemy z trzeszczeniem, buczeniem nie występowały. Można też było manualnie ustawić głośność/wielkość poszczególnych głośników. Sub też napier... jak wściekły. Jutro będę kombinował raz jeszcze z autokalibracją.

Jutro podłączam stary wzmak bo narazie syf ze stereo i filmy BR testy bo do TV to się nie nadaje ehhhhh Yamahę łatwiej było ustawić. Może jestem za głupi na marantza wrrrrr

PS: Z forum są problemy? Bo czasami nie mogę wejść w różne posty
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dziwne co piszesz. Pierwszy raz slysze o jakis trzaskach i brzeczeniu. Nie wiem jak w NC+, ale na UPC dzwiek jest bardzo ok.
Ja korzystam z DPLIIx (musik, lub movie) i dzwiek jest soczysty i mily dla ucha (biorac pod uwage ze to kablowka), malo tego, czasami na TVN HD leca od czasu do czasu "hity", chociazby Transformersi i dzwiek byl wyjatkowo solidny, nie bede tu pisal ze jak na BR, bo to bylaby juz gruba przesada, ale pieknie to gralo. Na SR6xxx i na SR7xxx podobnie dobrze. Niektore kanaly muzyczne to samo. Zrob ta kalibracje jeszcze raz, zastosuj sie do watku podwieszonego.
Edit. Wlacz sobie teraz na Polsacie HD "Krwawy diament" z DiCaprio, dzwiek bardzo przyzwoity, jak to u Ciebie nie zagra dobrze, to albo cos z NC+, kalibracją (ustawienia), kolumny cienkie, albo sam ampli jest uszkodzony.
 
Ostatnia edycja:

milewski81

New member
Armani ty chyba miałeś kiedyś Aelite Center (ja nigdy wcześniej nie używałem) - to bardzo słaby central? No co by to zmienić? I czy przy Movie Dolby wszystkie dialogi lecą tylko z centrala? Bo jakoś tak dziwnie - tak powinno być? Ja wychowany na stereo :) i spodziewałem się przestrzeni a tu mam wrażenie jakby grał mi sam TV ;) Na krwawym diamencie jest ok, może to wina tego że coś źle nadają coś się chrzani z tym brzęczeniem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdy nie miałem tego centrala, ale z tego co widzę to kosztuje trochę.
Nie wiem jak brzmi.
Ps. Krwawy Diament, leci na TVN HD, pomyliło mi sie.
Jak Ci sie nie uda rozwiązać problemów, to kup Transformatorów na BR, jak tam na Tobie sprzęt nie zrobi wrażenia, to juz nie wiem co poradzić.
Co do dialogów, to tak, lecą głownie na centralu, w przypadku lektora podobnie. Obecnie mam włączonego lektora, ustawienie DPLII Movie, dźwięk jak wspomniałem bdb. Zrób ta kalibracje jeszcze raz, ale porządnie.
 

hans2

Banned
A kto pytał ile podaje producent? Chodziło ile ma mocy w rzeczywistości. Producenci amplitunerów kd podają niestety moc pojedynczej końcówki bądź ewentualnie w stereo, a nie podają ile amplitunery mają mocy przy obciążeniu 5 czy 7 kanałów co jest tak naprawdę istotniejsze w przypadku amplitunerów kd.

no rozumiem, ale to tez jest ciezko porownac bo kazdy testuje inaczej a i procedury testowe czasem sa zmieniane.

przykladowo jakis klocek moze miec 7x100w przy sygnale 1khz ale 7x50w przy sygnale 100hz.

chyba ze umawiamy sie ze porownujemy sprzety ktore zostaly testowane przez tych samych testerow w taki sam sposob. to rozumiem.
 

milewski81

New member
Kupiłem, testowałem 3 dni (zwolnienie lekarskie) i teraz trochę pomarudzę ale raczej stwierdzę jaki ja głupi byłem kupując amp :) rozważam sprzedaż nowo kupionego sr5007.

Wkurzające jest to że jednak apli to "tylko" do kina się nadaje a może nawet pokuszę się o stwierdzenie że i w kinie wkurza mnie dźwięk z frontów. Słuchanie jakiejkolwiek muzyki to już kompletna porażka. Dopiero po podpięciu wzmacniacza Yamaha lub stare poczciwe CA A500 to dopiero "jakoś" w kinie gra i czegoś takiego się spodziewałem po Marantz * więc polecam wszystkim przy zakupie nowego amp od razu kupić końcówkę za 600zł.

Kolejną denerwującą mnie rzeczą jest to, że jak miałem swoje pseudo kino 2.1 podpięte pod wzmacniacz stereo to nie zależnie czy oglądałem TV, słuchałem muzyki, filmy z BR, DVD czy komputera nie musiałem regulować sub chyba że basu mi brakowało a teraz to co przełączę na inne źródło czy iphone, czy CD, radio internetowe, tv czy film to są drastyczne zmiany basu i muszę non stop go regulować !!!! Po za tym mam sub skręconego praktycznie na godz 9 a w amp skręcony jest na -12dB po autokalibracji (robiona 6 razy) wrrrr nie wiem jak go mam skręcić aby był dobrze ustawiony. Wcześniej był ustawiony na godz 10 i nie musiałem wcale go regulować. Teraz basik nie jest miły dla ucha a dudniący a nie mam możliwości go przestawić. Dziwi mnie fakt że wcześniej bas z tego samego miejsca był rewelacyjny a po podpięciu pod amp jest źle ...

Muszę się przespać z problemem bo efekty w kinie BR są ok ale ciągłe zmiany przy TV itp są wkurzające. Może sprzedam i kupię jakąś hybrydę np Xindaka i zostanę przy pseudo 2.1 ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co czytam, wniosek nasuwa sie jeden. Przeprowadz kalibracje zgodnie z zasadami. Zastosuj sie do wszystkich zalecen i nie kombinuj dalej.
Mialem SR6xxx i gral rewelacyjnie, jezeli Tobi ten ampli mimo poprawnych ustawien (w tym akustycznych) nie zagra jak chcesz, to przy innym ampli bedziesz mial dokladnie ten sam efekt.
Ja po poprawnej kalibracji, nigdy nie miale potrzeby dalszego krecenia. Nie bylo takiej potrzeby.
Wartosc -12 jest tez bledna. Ustaw tak, zeby nie scinalo go na -12. Kazda inna bedzie poprawna.
Problemem nie jest ampli, a dostosowanie go do panujacych warunkow w mieszkaniu. Inna sprawa, ze nigdy ampli nie zagra w stereo tak, jak wzmacniacz. Sam w sobie Marantz (jak na ampli) gra swietnie w stereo.
 
Ostatnia edycja:

milewski81

New member
Zgadzam się jak na amp może i dobrze ale przesiadka ze wzmaka stereo za 600zł na niego to nieporozumienie :) tak piszę aby ludzie nie spodziewali się cudów - takich nie ma ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie ze tak, uzywany wzmak za kilkaset zl. zagra lepiej w stereo od ampli 2x drozszych od SR5xxx. To zadna nowosc. :)
 

lm648

Banned
Oczywiscie ze tak, uzywany wzmak za kilkaset zl. zagra lepiej w stereo od ampli 2x drozszych od SR5xxx. To zadna nowosc. :)

Czyli wniosek jest bardzo prosty :) ..... jeżeli przedkładasz muzykę nad film ... wówczas lepiej jest zainwestować w dobre (nawet budżetowe) stereo (które też zadowalająco z "+" sprawdzi się na filmie ) niż w średniej klasy KD, które w wyniku swoich wymogów 5.1 pewnikiem będzie dwukrotnie droższe :)
Doświadczyłem tego na "własnej skórze" kilka lat temu ..... też byłem zawiedziony Ampli KD i jego "podejściem do odtwarzania" muzyki w stereo .... pozbyłem się tego "cudu techniki" w "tri miga" .... wróciłem do stereo i rozkoszuje się dźwiękiem :)
KD, które miałoby dobrze zabrzmieć w stereo musi kosztować w okolicach min. 20 k PLN, natomiast zestawy KD w okolicach 4-6 k PLN (+/- 2 k) są to budżetówki i każdy który ma choć odrobinę słuchu szybko się o tym przekona, że muzyka w takim uwarunkowaniu sprzętowym brzmi fatalnie.
milewski81 pogoń to całe ustrojstwo KD z domu, nie baw się w żadne kalibracje i modernizacje (podświadomość działa i będzie mówiła co innego), .... wracaj do stereo .... będziesz zadowolony .... szkoda nerwów ... a doświadczenie z KD już zdobyłeś :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mniej wiecej tak to wyglada, juz sporo o tym pisalismy.
Istotną sprawą tez sa oczekiwania, dla jednego stereo z ampli bedzie zadawalajace, dla drugiego nie do zaakceptowania. Kazdy sobie sam indywidualnie musi odsluchac i zdecydowac.
Najgorzej maja ci, to sa milosnikami jednego i drugiego.
Mozna to tez pogodzic, dokupujac do ampli np. wzmacniacz.
Dla mnie "kino" to podstawa, dzwiek wielokanalowy tez wymaga odpowiednich zabiegow i nie wystarczy podlaczyc byle co i byle jak, ale jak ktos chce miec kino przy okazji, a jest milosnikiem bezkompromisowego brzmienia stereo, to ampli trzeba skreslic z listy zakupow.
 

CORTEZ

New member
Przyznam, że trochę się uśmiecham pod nosem. Być może wynika to z faktu, że do słuchania muzyki używam klasycznego stereo, a być może z faktu nieznajomości praw fizyki przez wielu :)
Niezrozumiałe dla mnie jest oczekiwania znakomitej większości nabywców amplitunerów AV jakości (często mylonej z głośnością) stereo. Niby jak sygnał rozdzielany na dwa ma się równać dynamiką 5, 7 czy więcej głośników, "to še nedá" jak mawiają nasi sąsiedzi Czesi. Drugą zagadką jest dla mnie stawianie na równi/oczekiwanie od rozwiązań uniwersalnych (KD w tym przypadku - wszak obiegowa opinia głosi, że jak coś jest do wszystkiego równocześnie jest do niczego) parametrów rozwiązań dedykowanych (stereo). Uniwersalność kosztuje w dosłownym tego słowa znaczeniu, po prostu ampituner służy głównie do nagłośnienia KD, słuchanie muzyki należy traktować pobocznie, by nie powiedzieć marginalnie. Oczywiście ma swoje plusy, których nie zapewnia (w coraz mniejszym stopniu zważywszy na warianty pośrednie w stylu chociażby Yamahy R-N500) tradycyjny wzmacniacz stereo, jak chociażby tuner, funkcje sieciowe itp., ale jeśli ktoś nie przerobił mieszkania/pomieszczenia na quasi studio odsłuchowe to - nie oszukujmy się - nie jest w stanie wyłapać detali na takim poziomie, jak to często opisuje. Dla innych konieczność dokładania niemałych kwot do rozbudowy systemu (proponowany przez wielu pre-out i dołożenie do amplitunera AV wzmacniacza, DAC-a itp.) jest zwyczajnie utrudniona, by nie powiedzieć niemożliwa lub prozaicznie nie mają miejsca na komponowanie szafy grającej. Wybaczcie, ale trudno mi sobie wyobrazić z jednej strony maniaka dźwięku, który zastanawia się nad wystarczającą mocą nabywanego sprzętu, który jednocześnie podaje że ma do nagłośnienia przedział od 10-20 m2 (przerost formy nad treścią?), a z drugiej zastrzega, że nie bardzo ma miejsce na półce koło TV, żeby wszystko ustawić. Tak to często wygląda, więc naturalnie budzi uśmiech zażenowania. Trzeba się zdecydować: albo jest się koneserem sterylnego brzmienia stereo albo stawia na efekty dźwiękowe z DVD/BR. I naprawdę nie uwierzę, że posiadacze amplitunerów do posłuchania muzyki non stop wklepują tryb dwukanałowy, słuchają przecież muzyki na wszystkich kanałach, a może jestem w mniejszości?

W końcu poruszamy się w sekcji Amplitunery AV, a nie HI-END stereo, czyż nie?
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
I naprawdę nie uwierzę, że posiadacze amplitunerów do posłuchania muzyki non stop wklepują tryb dwukanałowy, słuchają przecież muzyki na wszystkich kanałach, a może jestem w mniejszości?

W końcu poruszamy się w sekcji Amplitunery AV, a nie HI-END stereo, czyż nie?

Nie musisz wierzyć, ale tak jest. Jak włączam radio, USB czy strumieniuję po DLNA to ampli sam przełącza się z automatu na stereo bo tak słucha się muzyki. Oczywiście można przełączyć na All Channel Stereo ale to akurat nie dla mnie. I myślę, że większość z nas muzyki słucha tylko na frontach, a tam działają tylko 2 końcówki które generują moc w większości przypadków większą 2-3 razy niż wzmaki (nie ma to oczywiście nic wspólnego z jakością).
 

CORTEZ

New member
Dlatego na końcu zdania pozostawiłem pytajnik :)
Więc jestem w mniejszości, muszę powiedzieć znajomym (w sumie kilkanaście osób, że też należą do elitarnego grona).

PS. Ale interesuje mnie właściwie jedno: należysz do użytkowników, którym jakość amplitunera a trybie frontów zadowala czy jednak stoisz po stronie tych, którzy twierdzą, że nie da się słuchać muzyki w taki sposób.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Uważam, że stereo z mojego zestawu KD mnie zadowala i wielokrotnie na tym forum to pisałem. Nie czarujmy się, ampli nie grają doskonale ale również nie tragicznie, trzeba je tylko dobrze poustawiać i zestawić z odpowiednimi kolumnami. Zwykły zjadacz chleba po przesiadce z plastików czy po dokupieniu budżetowych klocków do TV będzie wniebowzięty. Oczywiście do momentu kiedy nie posłucha dobrego stereo :)
Jest to jakiś kompromis, chcesz mieć kino i stereo? Ampli (+ wzmak jak masz miejsce i Cię stać). Chcesz mieć dobre stereo? Wzmak.
 

CORTEZ

New member
Oczywiście do momentu kiedy nie posłucha dobrego stereo :)
Jest to jakiś kompromis, chcesz mieć kino i stereo? Ampli (+ wzmak jak masz miejsce i Cię stać). Chcesz mieć dobre stereo? Wzmak.

Nie do końca się z tym zgodzę i szybko wyjaśnię dlaczego. Obserwuję od lat stały schemat: osoby uważające się za audiofili lub powiedzmy zwolenników tzw. dobrego stereo (pytanie co to znaczy, czy wyróżnikiem ma być cena czy parametry, których statystyczny Kowalski nie jest w stanie usłyszeć) bardzo lubią "uświadamiać" nowicjuszy/poszukujących/ludzi, którym słoń na ucho nadepnął (w myśl zasady "albo wszystko albo nic"), że muszą kupić to, tamto, owamto, bo nigdy nie odnajdą drogi do muzycznej nirwany. I wielu, mimo że to kompletnie bez sensu to łyka (nie mają warunków, zapożyczą się, ale kupią), dziwiąc się potem, że efekt nie sprostał oczekiwaniom (większość się oczywiście publicznie na forum nie przyzna). Według mnie, niezależnie czy mówimy o KD czy stereo przymiotnik "dobry" dla każdego oznacza coś innego i nie ma powodu dyskredytować kogokolwiek (wiadomo, że różne są preferencje, gusta i subiektywizm zmysłów). Oczywiście można i należy sugerować się opiniami i doświadczeniami innych, bardziej obytych, ale zachowując zdrowy umiar. W gruncie rzeczy chodzi przecież o to, żeby każdy był zadowolony, a nie o to, żeby przekonani o wyższości posiadanego sprzętu i czułości ucha wytykali mniej zasobnym czy muzykalnym ich niedoskonałości.

PS1. Nie pisałem tego ad personam, to tylko ogólne wnioski na podstawie wybranych cytatów :)
PS2. Posiadane przeze mnie zestawy stereo są dla mnie optymalne, choć wielu skrytykowałoby je zapewnie, oceniając je jako przedszkole, by nie powiedzieć żłobek do świata muzyki (nie, nie są to plastikowe pierdziawki :lol: ). Audiofile są z gruntu bezkompromisowi, ja do nich ewidentnie nie należę, w życiu trzeba się kierować zasadą złotego środka, zwłaszcza w polskich realiach.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Według mnie, niezależnie czy mówimy o KD czy stereo przymiotnik "dobry" dla każdego oznacza coś innego i nie ma powodu dyskredytować kogokolwiek (wiadomo, że różne są preferencje, gusta i subiektywizm zmysłów). Oczywiście można i należy sugerować się opiniami i doświadczeniami innych, bardziej obytych, ale zachowując zdrowy umiar. W gruncie rzeczy chodzi przecież o to, żeby każdy był zadowolony, a nie o to, żeby przekonani o wyższości posiadanego sprzętu i czułości ucha wytykali mniej zasobnym czy muzykalnym ich niedoskonałości.

Dokładnie, w pełni się z Tobą zgadzam. Dlatego, jeśli czytasz to forum uważnie, koledzy (ja nie czuję się jeszcze na tyle osłuchany) doradzają konkretne zestawy, ale zawsze podkreślają, że przede wszystkim odsłuch i własne wrażenia muszą zadecydować o tym co kupić. Kolejny krok to poprawne ustawienie, połączenie i skalibrowanie sprzętu.
I każdy na tym forum powtarza mantrę, że nawet najwyższy model ampli danego producenta nie zagra tak dobrze jak o wiele tańszy wzmak. Amen
Jednakże, większości "szarej nieaudiofilskiej masy" w zupełności do KD i muzyki wystarczy średniej klasy ampli i odpowiednie kolumny. Ja również się do tej masy zaliczam, z czego niezmiernie się cieszę, bo patrząc na ceny sprzętów, kabli i fikuśność ustroi akustycznych musiałbym chyba szykować torbę zielonych na zaspokojenie moich uszu i dobudować sobie małą halę do ustawienia sprzętów, pochłaniaczy, rozpraszaczy i polepszaczy dźwięków :).
 
Do góry