Marantz SR5003

lepp

New member
Bez reklam
Misiek czy dostałeś polską instrukcję, ciekaw jestem czy już zrobili, bo musze się upomnieć o moją.
 

misiekz

New member
Davero, ampli wymieniam u sprzedawcy na nowy.
Lepp niestety nie dostałem instrukcji w ojczystym języku. Swoją drogą ciekawe, że np. Słowacja ma większy potencjał nabywczy od nas i dla nich mogli przetłumaczyć instrukcję.
 

lepp

New member
Bez reklam
W sklepie w którym kupowałem poinformowali mnie, że dystrybutor pracuje nad tłumaczeniem i dostanę instrukcję jak tylko im doślą. Miałem nadzieję, że to szybciej nastąpi, na razie cisza z ich strony. Chyba pora zapytać jak sprawy stoją.
Dla przypomnienia, polska instrukcja nie jest jakimś luksusem, ale jest wymagana przez nasze prawo.
 

Amarok

New member
Audio Klan daje już polską instrukcję. Kolega kupował tego Marantza w warszawskim salonie (ul. Nowogrodzka) na początku listopada i widziałem instrukcję na własne oczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misiekz

New member
W takim wypadku trzeba się upomnieć.
aha jeszcze jedno pytanko bo nie doczytałem w instrukcji a to mój pierwszy sprzęt 7.1: mam zestaw głośników 5.1 do których wyjść podpiąć tyły ? surround rear czy sam surround? Logicznie myśląc pewnie rear:)) ale chcę sie upewnić
 

Davero

New member
No i posłuchałem sobie po raz pierwszy HK 255. Marantza 5003 również.
I HK została już lepsza tylko sekcja video ;). W audio uległ, choć nieznacznie.

Próbka dźwięku identyczna jak ostatnio. Na HK 255 efekt nieco podobny jak opisywany przeze mnie wyżej odnośnie do Yamahy V663 - takie jakby zakrycie dźwięku, przytłumienie. Ale o wiele słabszy niż na Yamasze. I rzeczywiście jest dynamiczny - Depeche Mode zagrali tak, że od razu mi się na uśmiech zebrało. Najlepiej - z jak dotąd przeze mnie przesłuchanych - radził sobie i z perkusją, i z elektronicznymi jej imitacjami. Było słychać "bum", a nie "stuk" z "szelestem" :p.

Marantz - dźwięk bez powyższego przysłonięcia. Nieco wyraźniejszy w górnej połowie tonów przez to (takie wrażenie). Słabszy na basie.

Słuchałem z MA BR5, z KEF C7 oraz z Jamo C605 (te ostatnie tylko z Hk 255).

I - mimo, że starałem się mocno je obronić (małe, zgrabne, ładne i mają dobre opinie tych, co znają się bardziej ode mnie ;)) - MA BR5 odpadły w tym starciu. Z HK 255 zagrały agresywnie. Dźwięk był mocny, w znaczeniu zbity. Czułem się jakby na mnie nacierał zbyt gwałtownie. Myślę, że miałbym kłopot ze słychaniem muzyki w ten sposób przez dłuższy czas na raz.

KEF C7 - więcej przestrzeni przede wszystkim. Łagodniej. Choć słychać i bas przyjemnie i pozostałe tony. Ale - podobnie jak Celestiony F28 w porównaniu do BR5 - jakoś tak płasko grają.
Zastanawiam się czy ta przestrzeń i płaskość to wynik większej (w porównaniu do BR5) skrzynki kolumny i głośników (w wypadku i KEF C7, i Celestionów F28)?

Jamo C605 - dosyć neutralnie, ale nie nudno. Słuchało się przyjemnie. Na tle poprzedniczej nic się jednak nie wyróżniało. Poza tym, że było słychać gorzej detale w górnych partiach (coś a la trójkąty, czy jak tam się takie metalowe trójkątne instrumenty nazywają :p).

Z Marantzem 5003 BR5 zagrały już mniej natarczywie niż z HK 255 (ogólnie przyjemnie jak podczas poprzedniego odsłuchu), choć wciąż dźwiękiem bardziej stłoczonym niż C7. Poza tym KEFy z tym ampli nie wypadały już tak płasko jak z HK 255, a poczucie przestrzeni pozostało. A na dodatek dodawały dźwiękowi więcej basu, przyjemniej brzmiąc - jak dla mnie - w tym aspekcie niż BR5.


Ktoś coś słyszał (wie) dobrego/złego o tych KEFach z serii C?
Dziwnie wyglądają (połączenie brązu a la drewno w błyszczącym czarnym plastikiem) i są obite tandetnie wyglądającą okleiną foliową drewnopodobną.
Drogie nie są więc pewnie i na czymś w środku producent oszczędził w związku z czymś gdzieś nie domagają. Ale w połączeniu z Marantzem na moje ucho laika zagrały dobrze. Martwi mnie to ;) o chętnie bym się dowiedział o nich czegoś więcej.

Myślę, że informacji zebrałem już wystarczająco. Czas przyglądnąć się cenom ostatecznie i coś wybrać :D.
 

misiekz

New member
może ktoś bardziej doświadczony podpowie mi jak ustawić marantza sr5003, mam problem z subwooferem tzn wogóle się nie włącza, wszystko jest dobrze podłączone przy teście ładnie dudni ale podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki nic a nic. Dodam, że głośniki ustawione mam na LARGE, subwofer na YES, dvd i nrecorder podłaczone przez hdmi.
 

imalas

New member
Trochę mało danych!, a sekcji "jasnowidzów" brak na tym forum!:)
1.Czy podłączyłeś dzwięk wieokanałowy 5.1 z n-recordera kablem optycznym do ampa? N-recoreder ma HDMI 1.1(w źródłach dźwieku od HDMI 1.2a dopiero idzie 5.1 , a tak masz stereo + wizja)
2.DVD jakie ma HDMI, jak połączone audio?
3.Scieżka suba jest czytana, gdy jest "widoczna" i jeszcze puść jakieś wybuchy czy coś takiego i zobacz, praca suba nie polega na ciągłym dudnieniu!:D Jakie masz ustawienia suba?
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Może też być ustawiona opcja, że bas idzie tylko przez fronty. Wątpię ale warto sprawdzić. Skoro dudni przy teście to raczej wszystko z ampli ok. Chyba, że coś nie tak z procesorem DSP i niepoprawnie dekoduje ścieżki, ale to chyba nie to.
 

misiekz

New member
jest okej faktycznie było ustawione, że ampli rozkładał basy wyłącznie na fronty.
Imlas nie ma znaczenia jakie jest podłączenie sprawdzałem zarówno po analogu jak i cyfrowym sub gra.

Dzięki pozdrawiam
 

kbrz1

New member
Witam! Kurcze nie mogę sie doprosić odpowiedzi ale może tutaj się uda. Zastanawia mnie dekoder dolby headphone Marantza. Czy ktoś się orientuje co on daje? Czytałem dyskusje na temat słuchawek 5.1 ale każde z polecanych przez Was miały własny procesor(dekoder?). Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co daje ta opcja marantza? I przy okazji czy ktoś jeszcze miał problemy z "czarnym" dekoderem UPC? Mam taki a chciałbym uniknąć ewentualnych problemów już na starcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz do steeze - na priw . Z pewnością dostaniesz pełną informację.
Ma na sklepie może więc Ci nawet sprawdzić.
 

Babers

New member
Od paru dni bawię się SR 5003 + zestaw 5.0 i oto mój pierwszy problem. Dla filmów zakodowanych w Dolby Digital EX głośniki surround grają bardzo cicho (prawie wcale). Na wyświetlaczu ampli świeci się ikonka DD EX i siedem głośników:
L, C, R,
SL, LFE, SR,
S
czyli dostaje sygnał 6.1.

W ustawieniach ampli mam:
SUB W: NO
Front: Large
Center: Small
Surr.: Small
Surr. B: None
Czyli ustawione na 5.0 i jak film jest zakodowany w DD (5.1) to wszystko jest ok! A jak jest w DD EX (6.1) to tylnich nie słychać (jako podejde blisko i posłucham to cichutko grają ale główny sygnał gdzieć sie gubi...)

Czy można jakoś manualnie ustawić/zamienić sygnał DD EX(6.1) na DD (5.0)?
Albo jak przekierować sygnał z tylnego głośnika (S) na głośniki sourround (SL i SR)?
 

krzemo

New member
Ferrari95 napisał:
Widzę, że informacje są rozbierzne :???:

Prośba do kolegi Lepp, czy mógłbyś sprawdzić, czy SR 5003 będzie skalował do rozdzielczości 1080p obraz podany przez HDMI (np. film z DVD)?

Z góry dziękuję!!! :)

witam, w odpowiedzi stwierdzam, że występuje bardzo dziwne zjawisko. przy podaniu sygnału dvd 480p z PS3 po hdmi do sr5003 a później do tv obraz nie jest przeskalowany. sprawdziłem dokładnie. skaler jest włączony, ustawiony na 1080p. ten sam obraz puszczony z dvd przez hdmi jest przeskalowany. również cyfra po hdmi też zostaje przeskalowana natomiast takie połącznie (cyfry) wyeliminowało skutecznie sygnał audio DD. jak nie urok to sraczka. reasumując, problem ze skalowaniem wystapił przy PS3. dlaczego nie wiem.
 

Babers

New member
lepp napisał:
A zrobiłeś automatyczną konfigurację?

Zrobilem auto konfiguracje na poczatku ktorej podalem ze tylnych glosnikow sourround brak.
Problem (jak narazie) dotyczy tylko dwoch plyt dvd. Mianowice, kupilem w MM Piratow z Karaibow 1, 2 i 3. Plyty 1 i 2 rozpoznawane sa jako DD EX plyta 3 jako DD. Inne plyty (ktore wiem ze sa nagrane w DD EX) rozpoznawane sa automatycznie jako DD i wszystko gra OK.
Jak recznie zmienic DD EX na DD zeby ampli przekierowal tylne sourround na sourround?
 

Poziomkowiec

New member
Połaczenie SR 5003+Laptop przez HDMI

Witam serdecznie,
Mam mały problem z połączeniem Laptopa dv5-1130ew z SR 5003, chodzi o sygnał audio. Łączę oba urządzenia przez HDMI obraz jest (jednak skalowanie jest nieprawidłowe na TV nie widzę dolnego paska, jest to plazma FULL HD PY80) brak jest jednak sygnału audio. Gdy podłączam Laptopa bezpośrednio pod TV nie ma z tym problemu, obraz i audio jest (skalowanie do 1080p) Czy spróbowac podłączyc dźwięk oddzielnie przez złącze słuchawkowe (SPDIF), a co do skalowania pobawic sie ustawieniami?. Kolejne sprawa to to, że rozmawiałem dziś telefonicznie z przedstawicielstwem Marantza w Polsce i oni wyraźnie odradzają podłączanie laptopa przez HDMI do amp. A/V ze wzgledu na "dośc niestabilizowany sygnal z karty dzwiekowej", który moze uszkodzic amplituner. Czy spotkaliście się z czymś takim? Proszę o jakiekolwiek porady.
Serdecznie dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 
Do góry