Manta Emperor Hybrid DVBT05

Kirek50

Moderator
Bez reklam
SDK i kod źródłowy 1185

Pod tym adresem RTD1185_GPL_source_code.zip pobrać można kod źródłowy opublikowany zgodnie z zasadami GNU GPL przez firmę Astone (sprzedają produkty Zinwell). Ten konkretny jest do modelu Astone Media Gear MP-310DT, czyli prawie bliźniaczego do Manty, na 1185 i z podwójnym tunerem DVB-T. Jeżeli ktoś czuje się mocny w Linkuksie można pobawić się zmianami i skompilować plik instalacyjny firmware pod Mantę...

Tutaj są informacje o ostatnich zmianach w firmware, dość ciekawe... http://www.astone.com.au/forum/viewtopic.php?f=27&t=5438
 

_Luky_

New member
U mnie też.
Sprawdziłem jeszcze jeden FW HD600A_1.0.4.21_iMAX_Live_for_EG-R1-II prawie takie sam.
Wracam do CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II - polecam update skryptów w linkach.
Widzę iż w tym FW jest jeden skin tylko
 

jbrach

New member
U mnie Manta do końca nie wył. się z pilota. Niby zamyka ale słychać że pracuje i dioda się świeci. Więc wł./wył. tylko ze switch'a. Zauważyłem też nie działa zmiana kanałów Up Down w tunerze.
no właśnie też tak mam . Ryje w tym sofcie jak i tym z xlivcz aby to jakoś przerzucić . Jedyne wnioski jakie do tej pory mam ,że musialem odpalic ubuntu bo kompilowanie softu pod windowsem było nie do wykonania .
 

badmoon

New member
Ze względu na powyższe problemy najlepszym wyjściem wydaje się zmodyfikowanie oryginalnego softu. Chyba jako jeden z nielicznych obsługuje napisy txt. Nie ma problemów z przełączaniem kanałów, włączaniem / wyłączaniem tunera i innych dolegliwości obcych softów.

Dla mnie idealny firmware to oryginał z obsługą php, żeby była opcja dorzucenia xlivecz i weeb.tv. Myślę, że temat do rozpracowania. Teraz mielimy softy z tunera A, przeznaczone pod tuner B, uruchamiane na tunerze C, a to raczej nie tędy droga...
 

_Luky_

New member
Gotowy irfake.conf dla DVBT05 na sofcie CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II - w załączniku.
View attachment 7061

Wszystkie przyciski z softu zmapowane, zostało parę wolnych na pilocie. Ewentualne zmiany opisane w formie PRZYCISK1 -> PRZYCISK2.

Wystarczy wrzucić przez ftp (user: root, pass: [puste]) do:
usr/local/etc/irfake/

Najszybsze źródło tego firmware'u jest chyba tu:
CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II.rar
Z pierwotnego leciało mi koło 0.2Mbit na łączu 40M.

PS. Z nowym irfake.conf nie będzie działać pilot webowy.

badmoon a zmieniałeś hasło root-a mi coś dziwnego wyskakuje "unknown signal 11"
 

jbrach

New member
No dobra zaczynam podmiane softy orginalnego z tym co nam pasuje ;) zobaczymy efekty . Ciezko idzie bo na 15 calowym laptopie srednio mi to wszystko ogarniać . Jutro w robocie na 2 monitorach bedzie łatwiej ,ale walcze .
 

jbrach

New member
Moje próby skompilowania softu i wrzucenia go do pudla kończą sie na : no space for squash image! :( walcze dalej. Jakby kto miał siły i chęci to może na forum u pepików zagadac czy by nie doszlifowali nam softu ( zrobili przeszczep kilku funkcji do naszego oryginalnego )
 

arcadiusz

New member
Może ktoś mi wyjaśnić jak wyglądać będzie wgrywanie polskich serwisów typu ipla tvnplayer itp..., czy to sa jakieś gotowe skrypty czy pod każdą wersje softu jest pisany osobny skrypt.
A tak przy okazji znalazłem ofertę na tego pleyerka za 220zł od wtorku 24.04.2012r. w jednym marketów cash&carry, żona jest już pozytywnie nastawiona - jest szansa zakupu :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
irfake.conf => CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II

Gdyby ktoś miał problemy z połączeniem się do playera po po sieci (po zmianie softu) niech użyje klawiatury USB i w Ustawieniach ustawi DHCP.
 

badmoon

New member
Co do skryptów. Przyznam się, że kilka razy próbowałem zainstalować moservices3, ale bez skutku. Korzystałem z różnych metod opisanych w necie i ciągle różne błędy przy instalacji (a to uprawnienia, a to jakiejś biblioteki brakowało).

Na szczęście dzięki GUTKOWI z forum emitel mamy prostą metodę instalacji moservices3.

Kod:
cd /tmp
wget [url]http://www.moservices.org/mos3/install[/url]
chmod +x install
./install

Tuner musi mieć dostęp do netu, a sama instalacja trochę trwa.

Nie wiem tylko czy za krótko czekałem z rebootem, bo nie mogę uruchomić ipla.tv pomimo poprawnej instalacji modułu. W każdym razie mos3 zgłasza się poprawnie pod adresem:
ip.manty/index.php

Jest też prosty pilot webowy:
ip.manty/remote.html
 
Do góry