Manta Emperor Hybrid DVBT05

wojtaas_pl

New member
Witam,

Zastanawiam sie na zakupem tego urzadzonka, tylko waham sie czy kupic to czy mante c200 - ten ma dodatkowo tuner dvb-t, który fajnie byloby miec ale nie jest to koniecznosc. Czy manta c200 ma lepszy hardware i odtwarza pliki wyzszej rozdzielczosci czy jako odtwarzacz filmow te dwa modele sa porownywalne?

pozdrawiam
 

badmoon

New member
...
Czy dźwięk z optyka jest w systemie 5.1 ?...
Olek

Tak, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Mam amplituner obsługujący zwykłe Dolby Digital 5.1. Jeśli film jest z dźwiękiem w AC3, to mam normalne 5.1. Jeśli natomiast tak jak w wielu ściąganych filmach HD masz dźwięk w AAC, to musisz też mieć ampli obsługujący ten format, bo inaczej będziesz miał zwykły Pro Logic.

Co mnie się bardzo podoba w XBMC, to automatyczne przekodowywanie AAC do AC3.
 

arcadiusz

New member
Chłopaki, a jak wygląda sprawa z Androidem, czy on ma możliwość pracy z dvb-t, jak musiałaby wyglądać sprawa z wgraniem go na dvbt05, a może bootowanie takiego androida z usb?
 

oliho

New member
no więc nabyłem drogą kupna w/w odtwarzacz , czekam tylko na dostarczenie mi go ;)
Współpracował będzie z lcd toshiba 635dg oraz ampli onkyo 304E ,a do środka dam mu samsunga 500GB sata ( jakiś starszy hdd)

Mam nadzieje ,ze się nie zawiodę na tym sprzęcie - w sumie to moja pierwsza "manta"
 

jbrach

New member
Witam

Widze ,że paru kolegów pisze też na forum manty o tym playerku ;) Czy tam zaglądają programiści z tej firmy ? Można by popytać o jakieś szczegóły dotyczące softu xEgreat-II_3.1.1.0_CSv0.9.9-DMD-XLCZv4.2 czemu nie działają filmy lub jak dodać moduł dvb-t . Myśle ,że powoli trzeba decydować się który soft zostawiamy do dalszej zabawy i jedziemy z koksem .
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
a jak wygląda sprawa z Androidem
W Androida wyposażone są playery z RTD 1186, bowiem tenże SoC ma wprowadzone modyfikacje umożliwiające współpracę z tym systemem. Nie znam żadnej dystrybucji Androida, która współpracowałaby z 1185. Pamiętać też trzeba, iż "Andek" dedykowany jest architekturze ARM.
 

jbrach

New member
Witam

Widze ,że paru kolegów pisze też na forum manty o tym playerku ;) Czy tam zaglądają programiści z tej firmy ? Można by popytać o jakieś szczegóły dotyczące softu xEgreat-II_3.1.1.0_CSv0.9.9-DMD-XLCZv4.2 czemu nie działają filmy lub jak dodać moduł dvb-t . Myśle ,że powoli trzeba decydować się który soft zostawiamy do dalszej zabawy i jedziemy z koksem .
No dobra poczytałem i jest plan . Jak wróce do domu postaram sie sprawdzić czy pewien myk odpali video na tym sofcie ;)
 

badmoon

New member
jbrach, nie ma co za dużo pisać na forum Manty. Tam panuje głęboki PRL, tzn totalna cenzura i zmiana treści przez cenzora. Napisałem tam kilka postów o alternatywnym sofcie i moje wypowiedzi zostały przeredagowane przez moderatora, a info o zmianie tylko małym druczkiem na samym dole (zamiast na czerwono tak jak np na elektrodzie).

Później dostałem PW od moderatora, że stawiam produkt w złym świetle, a ponieważ, i tu cytuję "to dobry produkt, ale nie może sam się bronić", pokasował moje posty. Najlepsze jest to, że info o alternatywnym sofcie dla wielu byłoby zaletą i niejednego skłoniłoby do kupna. Niech sobie tam robią co chcą. Dobrze, że mamy to forum ;)
 

_Luky_

New member
Panowie ile nasza manta ma pamięci wg posta #1 Kirka : Chipset RTD1185(Realtek), 2Gbit NAND FLASH SDRAM, 256 MB DDR2 SDRAM, decoder HD MPEG1/2/4,H.264, HD AVC/VC-1,RM/RMVB,Xvid/DivX3/4/5/6 ,RealVideo8/9/10
Wg forum Emitel • Zobacz wątek - MANTA DVBT05 oraz linka 2011 latest product Linux MultiMedia Player HD DVB-T twin tuner - Detailed info for 2011 latest product Linux MultiMedia Player HD DVB-T twin tuner,Linux MultiMedia Player HD DVB-T twin tuner,2011 latest product Linux MultiMedia Player HD DVB-T twin 128 MB ( ale to ta wersja bez uśmiechu)

Dalsze testy :
himedia hd600 1.0.6.6 imax 12.01.2012 - restart plansza
himedia hd600 1.0.5.7 zhw mod optware 02.01.2012 - restart plansza
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
PANOWIE SUKCES :)
FW : CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II

Działa DVBT - do końca nie mogę sprawdzić - brak anteny
Działa odtwarzanie filmów
Polski język w menu - bez polskich znaków
Ładne menu
Nie działa pilot (do zrobienia)
Nie działa wyświetlacz - bez predatora :p

Chyba mój faworyt. Zapraszam do testów - na własną odpowiedzialność :)

DOWNLOAD : http://www.enjoyhdlife.net/download...CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II.rar
Wrzuciłem ten soft. Jak widać po pliku jest to soft od Himedia 600 dla Egreat.
OK wchodzi soft od Himedia. Pojawia się znane menu początkowe (uwaga!! Kirek) i odblokowane dwie pozycje:
TV Region
Channel Scan
Dalej trudno coś ustalić bowiem pilot od Himedia też nie współpracuje :shock:

_Luky_ "Polski język w menu - bez polskich znaków" jak to zobaczyłeś??

Edit
CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II
CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II
HiMedia_HD600_FW_1.0.4.21_for_Egreat_RTD1185_CS_rev0.2.3_VNreMod

sprawdziłem ten softy i też bez reakcji na pilota Himedia 600
 
Ostatnia edycja:

_Luky_

New member
Wrzuciłem ten soft. Jak widać po pliku jest to soft od Himedia 600 dla Egreat.
OK wchodzi soft od Himedia. Pojawia się znane menu początkowe (uwaga!! Kirek) i odblokowane dwie pozycje:
TV Region
Channel Scan
Dalej trudno coś ustalić bowiem pilot od Himedia też nie współpracuje :shock:

_Luky_ "Polski język w menu - bez polskich znaków" jak to zobaczyłeś??

Edit
CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II
CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II
HiMedia_HD600_FW_1.0.4.21_for_Egreat_RTD1185_CS_rev0.2.3_VNreMod

sprawdziłem ten softy i też bez reakcji na pilota Himedia 600

A masz klawiaturę na usb ?? to podłącz ........ w większości FW działają klawiatury i myszy u mnie akurat bezprzewodowa dell.....

kilka dodatkowych FW na stronie Firmware Harddisk Player

R180_R200 II+
R180,R200-II+ FW,version:3.0.1.5(2012-01-18 update)
MOD_HD600A_1.0.4.21_iMAX_Live
CS_rev0.9.2b_FW_2.4.0.8
CS_r0.1.2a_Xtreamer_SW2_3.0.11
CS rev0.2.1a HD600A 1.0.4.21 MO_HiMedia
 

jbrach

New member
PANOWIE SUKCES :)
FW : CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II

Działa DVBT - do końca nie mogę sprawdzić - brak anteny
Działa odtwarzanie filmów
Polski język w menu - bez polskich znaków
Ładne menu
Nie działa pilot (do zrobienia)
Nie działa wyświetlacz - bez predatora :p

Chyba mój faworyt. Zapraszam do testów - na własną odpowiedzialność :)



DOWNLOAD : http://www.enjoyhdlife.net/download...CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II.rar

A jak formaty video ? odpala filmy ?
 

_Luky_

New member
A jak formaty video ? odpala filmy ?

Oczywiście - chłopaki napisałem wyżej czytajcie :p

+ zaszyte menu z youtube, vod, radiem fb itp z możliwością dogrania skryptów
+ przeglądarka google (wolno działa)
- menu ustawień wolno działa

Mam wolne łącze więc na szybko sprawdzam .......
 
Ostatnia edycja:

jbrach

New member
Oczywiście - chłopaki napisałem wyżej czytajcie :p

+ zaszyte menu z youtube, vod, radiem fb itp z możliwością dogrania skryptów
+ przeglądarka google (wolno działa)
- menu ustawień wolno działa

Mam wolne łącze więc na szybko sprawdzam .......
ciekawe czy skrypt do weeb.tv bedzie mozna odpalić z innego softu :blagam:
 

_Luky_

New member
he,he. No mam ale nigdy nie wpadłem na to by się nią podpierać zamiast pilota.
No to zeskanował i znalazł programy. Oj pilot by się przydał.

No to może byśmy wcześniej wiedzieli iż FW z EG działają. Myślałem iż każdy ma tak podłączone do testów FW. Moje typy na FW były inne xtreamer, acryan, med8er ...... a nie EG.
 
Do góry