Manta Emperor Hybrid DVBT05

noee

New member
Gdzieś mi się przewinęło, że z tym powerem trzeba pokombinować. Bez DVB-T to i tak dla mnie bezużyteczne, więc googluje dalej co z tym zrobić....

Co do power jeżeli nie działa to spróbujcie tak wpisać "0","e51afb04","a8579f00","POWERKEY_IRRP" może zadziała. O ile pamiętam jak był z tym problem to tak było w specyfikacji irfake.
 

-omen-

New member
Witam

Mam dwa pytanka odnośnie tej Manty:

1. Czy posiada jakąś przeglądarke internetową, czy można przeglądać np Youtube itp.
2. Czy posiada Wi-Fi ?
 

ellah

New member
Dzieki Panowie za updajty z placu boju, ale widze ze jeszcze bez rezultatow.

Kirek - czy Twoi chinscy towarzysze naprawde nie popelnili zadnego DYI na ten model?:)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek - czy Twoi chinscy towarzysze naprawde nie popelnili zadnego DYI na ten model?:)

"Moi" :) chińscy towarzysze nie popełnili. Jakoś trudno znaleźć tę skrzynkę poza firmą VideoStrong i hurtowniami typu Alibaba czy Chinavasion. Na razie poprosiłem support firmy, aby dali jakiś link do firmware, a może nawet kodu źródłowego, ale na razie napisali tyko jaka to wybitna konstrukcja i cisza... Może trzeba będzie sprawdzić firmware tożsamych produktów firmy Giec, bo w oryginalnym firmware Manty są jakieś resztki katalogów z nazwą "Giec" - może "pożyczali" firmware. Są też takie konstrukcje firmowane przez BlueTimes... Jak się znajdzie trochę czasu...
 

_Luky_

New member
Ciekawe czy taki firmware by wchodził ......xxx.iboum.com/pr/dx390.php i na androidzie :p
Lista playerków na 1185 z DVB-T : xxx.iboum.com/net-media-players.php?sort=sortrating&chip=real1085&pfilt=&hdd=&net=&fan=&lcd=&esata=&dts=&dtsp=&dolbt=&dolbtp=&dtsma=&dtsmap=&year=&ppp=40&bd=&dvd=&netflix=&dvbt=yes&dweb=&3D=&multi=&stream=&sparam=&ikey=&pg=1&rp=oddvbt
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ciekawe czy taki firmware by wchodził ......xxx.iboum.com/pr/dx390.php i na androidzie :p
Lista playerków na 1185 z DVB-T

Jeżeli coś ma SoC RTD 1185 to wcale nie znaczy, że jego firmware obsłuży inne playery z tym samym układem - byłoby to zbyt piękne. Jest kwestia różnic sprzętowych, dodatkowych złączy, zabezpieczeń, dopasowanych bootloaderów itp. W przypadku tego DXtreme Android jest portowany pod konkretne urządzenie. A poza tym tym: widzisz tam jakiś tuner DVB-T?

"Listy playerków" na 1185 większość członków tego forum dobrze zna, co wcale nie znaczy, że dopasowanie jest proste i łatwe...
 

_Luky_

New member
Jakaś ironia kapie z tego posta .......

- Dlatego było to pytanie.
- DX-390 Specifications - DVB-T HD Twin Tuners
- Lista była podana dla nieznających listy
- Właśnie zakupiłem DVBT05 - podzielę się opinią i ew zmianą fw
- "Dopasowanie" z tego co wynika z postów "jbrach" jest proste + mapa pilota.

Gwoli ścisłości miałem już kilka odtwarzaczy ze zmienianym fw i bootloaderem.

Jeżeli post był nie na temat lub łamał regulamin proszę o usunięcie a ewentualne uwagi na pw. Dziękuje.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jakaś ironia kapie z tego posta .......

Sorry, jeżeli tak zabrzmiało... Nie było zamierzone. Tym bardziej, że pomyliłem się: okazuje się, iż model DX-390, o którym wspomniałeś, występuje również w wersji linuksowej, a ja myślałem, że tylko w wersji "Droid"

Właśnie zakupiłem DVBT05 - podzielę się opinią i ew zmianą fw
"Dopasowanie" z tego co wynika z postów "jbrach" jest proste + mapa pilota.

Tutaj jest najnowszy firmware do tego XD-390 http://www.dxtreme.com.au/firmware/DX390-DX320--v9.5.56.r7547.zip można poeksperymentować. Teoretycznie sprzęty są tożsame pod względem funkcjonalności, choć zbudowane na innych płytach...


Podobne pod względem funkcjonalności i na tym samym SoC "skrzynki", choć na różnych płytach to: np. Astone AP-380DT, Hdium Revolution...
 

jbrach

New member
Ja od siebie dorzucę ,że niektóre softy miały problem z odtwarzaniem filmów . Jakos tego nie sprawdzałem bo jestem na etapie testów z softem ;) Pytanie do Kirka jak przeglądasz dany soft ? Ja nie ukrywam ,że to mój pierwszy Player i wszystkiego się ucze . Nie wiem czy dobrze robie ,bo dekompresuje softy skryptem który znalazłem na forum od hi-media .

edit

XD-390 http://www.dxtreme.com.au/firmware/D...5.56.r7547.zip wejść wszedł ;) pojawia sie jedna plansza , potem druga z napisem dtv i reset :) czynności zapętlone ;)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pytanie do Kirka jak przeglądasz dany soft ? Ja nie ukrywam ,że to mój pierwszy Player i wszystkiego się ucze . Nie wiem czy dobrze robie ,bo dekompresuje softy skryptem który znalazłem na forum od hi-media .

Można na różne sposoby: ja akurat do przeglądania używam 7zip - dekompresuje yaffs i squashfs, łatwe przeglądanie i otwieranie plików.
 

_Luky_

New member
Kirek50 ja też się pomyliłem (zły opis na iboum) DX-390 na 1185 to jeden model a DX-DROID na cortexie a9 to inny model. Chyba dopiero od RTD1186 jest opcja Androida.
Tak czy inaczej czekam na sprzęt zaciągam fw .... interesuje mnie od xtremera, dxtrema - mają tunery. Może Mede8er + AC Ryan . Zobaczymy, szukam na razie na rosyjskich forach niezablokowanych fw bez boota.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
... a tak przechodziłem sobie po prostu. Taa! Z tragarzami ..... i zakupiłem Mantę. ;)

Po wgraniu nowego FW i przed skanowaniem programów, ustawiłem kraj na Finlandia i nie widzę problemów z polskimi znakami w EPG.

Ps. Mały kwas. Przez pomyłkę wgrałem nowy soft od Manty do Himedia 600B. Wszystko chodzi ale tam tunera brak a obsługa oczywiście z pilota Manty :)
 

majkeljot

New member
Czy w sprzedaży są dwie wersje, jedna z prostą linią na froncie, a druga z "odwróconym uśmiechem" na klawiszach reset power ??? Pytam bo są jeszcze dwaj sprzedawcy w cenie promocyjnej, ale mają różne fotki.
 
Do góry