Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

mataman

New member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników tv samsung. Wogóle nie moge poradzić sobie z tym aby tv po włączeniu przestawiał sie na HDMI. Albo nie przełącza sie wcale albo tylko na złącze1. Kombinowałem już w ustawieniach wejść ale nic z tego. Poradzcie.
 

totmes526

New member
TV Samsung

mataman napisał:
Pytanie do użytkowników tv samsung. Wogóle nie moge poradzić sobie z tym aby tv po włączeniu przestawiał sie na HDMI. Albo nie przełącza sie wcale albo tylko na złącze1. Kombinowałem już w ustawieniach wejść ale nic z tego. Poradzcie.

Mało informacji, podaj podstawowe dane:
- czy telewizor po wyłączeniu i ponownym włączeniu powraca do TV / tuner / lub innego wejścia, czy ustawia się na ostatnio ustawione wejście / TV, AV1, AV,2, Component, HDMI1, itd
- czy przy przełączaniu wejść AV1, AV2, itd czy pomija wejścia
:p
 

mataman

New member
Bez reklam
- powraca do ostatmiego wejscia (czyli np HDMI)

- nie pomija wejść

Kombinowałem juz na wszelkie sposoby i nic nie pomogło.
 

totmes526

New member
TV Samsung

To są moje ustawienia działania Nbox oraz ustawienia wejść przy konfiguracji ustawień telewizora Samsung, tuner mam podłączony właśnie do wejścia HDMI, poleceń dużo i długo trwa włączanie działania, ale jest pewność , że telewizor ustawi się na właściwe wejście - HDMI, a ponadto w działaniu musiałem dodać / zdublować / polecenie wyłączenia i wyłączenia Nboxa, bo po pierwszym włączeniu pojawia mi się ten upierdliwy komunikat / błąd HDCP - użytkownicy n-ki wiedzą o co chodzi /.
Oczywiście musisz wziąć pod uwagę opóźnienia i jeśli chcesz ustawić nie działanie a urządzenie czyli telewizor - pomijasz polecenia dla drugiego urządzenia w moim działaniu czyli pomijasz polecenia dla Nboxa.
Mam nadzieję, że wyjaśnienia pomogą. Pozdrawiam

Aha jeszcze jedno, w ustawieniach wejść telewizora wybrałem opcję 2 przycisków, bo jeden wybiera mi TV i powoduje powrót do TV a drugi przełącza wejścia AV1, AV2, S-Video, Component, HDMi, itd.

Żeby telewizor dobrze ustawiał wejści trzeba go " zmusić " do ustawienia po włączeniu na określone wejście / u mnie zmusiłem telewizor do powrotu na wejście TV, bo przecież gdy go włączam to włączy się na ostatnio wybranym wejśćiu, a chcę , żeby np: włączył się na TV.

Skomplikowane ale i proste.
 

Attachments

  • TV Samsung.jpg
    TV Samsung.jpg
    11,2 KB · Wyś: 694
  • Nbox.jpg
    Nbox.jpg
    51,5 KB · Wyś: 960
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
TV Samsung

Witam,

Ponizsze ustawienia sa troche mniej skomplikowane niz powyzsze, ale spelniaja swoja funkcje rewelacyjnie..

Ja mam Samsung LE32R82B- pilot obsluguje go nastepujaco:
1) Metoda 2
2) Lista wejsc:
-Zlacze 1 (przycisk pilota :InputAntenna)- ogladam Polsat z dachowej anteny
-zlacze 2 (input video2)-chwilowo nieużywany
-HDMI2v2 (InputHDMI2V2)-n-ka na kablu podlaczonym do HDMI1
-HDMI2v3 (Input HDMI2v3)- DVD na kablu podlaczonym do HDMI2

Uruchamiam Nke nastepujaco:
1. wlacz Samsung
2. wlacz n
3.wlacz amplituner
4. wszystko inne wylacz
5. dekoder nki na "tuner"
6. Samsung na HDMI2v2
7.amplituner na video1 (pod n-ke)

P.S Opoznienie wlaczania Samsunga mam na 7000 ms, gdyby nie to to cala operacja trwalaby ze 3 sekundy zamiast 9-ciu.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Panowie czy wam tez cos lata w srodku Harmony One ? Czy to jest czujnik ruchu czy mam wadliwy model? Jak mocniej nim potrzase to cos tam sie obija w srodku. Ogolnie pilot super, jest zadowolony:)
 

AvataR

Banned
Panowie jakie urzadzenie USB-IRDA w efekcie oplaca sie kupic aby jak najlepiej obslugiwalo PS3 ? Oczywiscie najbardziej zalezy mi na samym odbiorniku bez dodatkowych pilotow w zestawie ;)
 

Alf2

New member
Liptonosz napisał:
Panowie czy wam tez cos lata w srodku Harmony One ? Czy to jest czujnik ruchu czy mam wadliwy model? Jak mocniej nim potrzase to cos tam sie obija w srodku. Ogolnie pilot super, jest zadowolony:)

Tak, to "czujnik ruchu"...
Ja tez jestem zadowolony z pilota,choc po kilku miesiacach przycisk zmiany programow zaczal strasznie skrzypiec....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
AvataR napisał:
Panowie jakie urzadzenie USB-IRDA w efekcie oplaca sie kupic aby jak najlepiej obslugiwalo PS3 ? Oczywiscie najbardziej zalezy mi na samym odbiorniku bez dodatkowych pilotow w zestawie ;)
Szczerze? Nie... Pilot na USB/IRDA jest mocno ograniczony - oryginalnym pilotem steruje się dużo wygodniej (i szybciej) niż logitechem z donglem. Sprawdziłem i wróciłem do pilota Sony...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o włączenie konsoli, to na USB nie ma napięcia w stand-by, zatem odpowiedź brzmi: nie. Wracając do pilota: dla mnie bt to piękne rozwiązanie (nawet sprzężenie zwrotne jest), więc podczerwień, ze swoimi ograniczeniami, staje się przeżytkiem...
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Pilot już zaprogramowany, jeżeli chodzi o funkcje jest świetny, bajka! Jestem trochę rozczarowany materiałami z jakich został wykonany, ekran lcd sprawia wrażenie tego z prostej nokii sprzed kilku lat:p. Dla mnie pilot super lecz wydaje mi się że wszyscy za niego przepłaciliśmy. 300zł byłoby rozsądną ceną:) Choć nie mam spinki że zapłaciłem za niego prawie 500zł, jedynie mam malutki niedosyt
 
No to mnie uspokoiliście, bo właśnie też się zastanawiałem, czy nie oddać go sklepu, bo też mi coś lata.

Ogólnie pilocik wypas, a czy ktoś wie jak ustawić głośność danego urządzenia, aby ustawiło się zaraz po wybraniu Activites po włączeniu Moje Działania ?

I czy ktoś rozwiązał problem z ulubionymi ? Chodzi mi o to, że po wybraniu danej ikonki wchodzi tylko 1 cyfra, np wybieram MTVN HD na kanale 60 i wciskam, to wchodzi mi tylko 6 - TVN CNBC BIZNES (mam nboxa). Jak dłużej się przytrzyma ikonkę to rzeczywiście wszystko jest ok, ale chyba nie o to chodzi.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
F_R_A_N_E_K napisał:
a czy ktoś wie jak ustawić głośność danego urządzenia, aby ustawiło się zaraz po wybraniu Activites po włączeniu Moje Działania ?
Raczej się nie da.

F_R_A_N_E_K napisał:
I czy ktoś rozwiązał problem z ulubionymi ?
Na dekoderze PVR HD C+ nie mam takiego problemu.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@F_R_A_N_E_K,

mam nbox białego - i po naciśnięciu (stuknięciu) palcem w ikonkę ulubionego programu przełącza prawidłowo (także dla dwu cyfrowych kanałów). natomiast jak przytrzymam to wybiera program równy pierwszej cyfrze. ustawiałem wszystko standardow i nie zmieniałem opóźnień.

trzycyfrowe ulubione mam ustawione na dekoderze upc (philips) wybiera prawidłowo.
 

Alf2

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Ogólnie pilocik wypas, a czy ktoś wie jak ustawić głośność danego urządzenia, aby ustawiło się zaraz po wybraniu Activites po włączeniu Moje Działania ?

U mnie po wlaczeniu amplitunera (ustawiona jest stala wartosc poziomu glosu dla wszystkich zrodel) jest wyraznie glosniej na radiu niz np n-ce.
Dlatego tez do operacji właczenia radia dodalem kilka komend nacisniecia "volume down", przez co rodzina nie musi sie juz stresowac przelaczaniem miedzy n-ka, DVD, radiem czy polsatem z dachowej anteny....

pozdrawiam
 

Krayes

New member
Witam
Wie ktoś może czy pilocik poradzi sobie ze ściemniaczem oświetlenia?
Np. taki jak na tej aukcji nr. 584564298
 
Do góry