Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

mp89

New member
a jaką macie ustawioną czułość ekranu dotykowego bo jak ją ustawiłem na bardzo słabą to pilot ciężej reaguje na ruch a kupiłem go wczoraj , jak przestawię opcję na większą czułośc to pilot znowu wzbudza się bardzo szybko.
 

totmes526

New member
Czułość ekranu

Po wielu próbach uważam, iż czułość ekranu powinna być ustawiona na małą lub bardzo małą, unikniemy wtedy wysyłania podwójnych poleceń

od dzisiaj brak połączenia z bazą Logitecha
moz-screenshot.jpg

moz-screenshot-1.jpg


czy u wszystkich to samo ?

już działa
 

Attachments

  • Pulpit.jpg
    Pulpit.jpg
    9,2 KB · Wyś: 495
Ostatnia edycja:

danielp

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy da się zmniejszyć czas między włączeniami kolejnych urządzeń?
Jak chcę oglądać np TV sat, to pilot najpierw wlącza TV, TV startuje szybko ale pilot cały czas coś tam wysyła, dopiero po jakimś czasie wlącza tuner. trwa to na tyle dlugo, że czasem żona odklada pilota i tuner nie zdąży się włączyć. Co dziwne w ustawieniach kolejność włączania jest odwrotna, najpierw tuner potem TV. Jak to ugryźć? Wyłączanie tych urządzen trwa sekundę, tyle samo mogło by trwać włączanie.

pzdr.
 

danielp

New member
Nie to nie Philips, to chyba nie zależy od sprzętu. Mam taki sam objaw zarówno na tunerze SAT Golden Interstar jak i tunerze kablowym (cyfrowym) z multimedii. Wyraźnie widać, że nie ma tu wpływu długość uruchaminia się danego tunera, poprostu pilot długo zwleka zanim wyśle mu sygnał uruchomienia.
 
Ostatnia edycja:

totmes526

New member
harmony One Przycisk Off

Głupie pytanie - do czego służy przycisk " Off " na pilocie Harmonuy One, skoro nie ma go w przyciskach standardowych, a i do dodatkowych nie bardzo można go dopasować
 

MMrozo

New member
danielp napisał:
Nie to nie Philips, to chyba nie zależy od sprzętu. Mam taki sam objaw zarówno na tunerze SAT Golden Interstar jak i tunerze kablowym (cyfrowym) z multimedii. Wyraźnie widać, że nie ma tu wpływu długość uruchaminia się danego tunera, poprostu pilot długo zwleka zanim wyśle mu sygnał uruchomienia.
Ja mam to samy i wydaje mi się, że tyle trwa włączanie i ustawianie odpowiednich wejść, dodatkowo często nie przełącza mi telewizora (40W4500) na odpowiedni sygnał.
 

Janunio63

New member
Harman Kardon AVR 255 i harmony one

ma ktos taki(lub wyzszy model) ampli i nasz pilot? Jakie wrazenia ze wspólpracy?
Pozdro
 

totmes526

New member
Off

Teraz już wiem, tylko przycisk zadziała wtedy gdy w ustawieniach zasilania urządzenia ustawimy opcję, żeby urządzenie było wyłączone gdy nie jest używane
 

lepp

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że można i wyłączania i włączania, chyba sam to ustawiałem, ale zabij mnie, nie pamiętam gdzie.
 

danielp

New member
MMrozo napisał:
Ja mam to samy i wydaje mi się, że tyle trwa włączanie i ustawianie odpowiednich wejść, dodatkowo często nie przełącza mi telewizora (40W4500) na odpowiedni sygnał.
TV przełącza się szybko tyle, że pilot chyba się "asekuruje" i wysyła sygnał dłuzej niż trzeba. Rozwiązaniem by było gdyby pierwszy włączał się tuner ale przestawienie kolejności nic nie daje. W moim tunerze od kablówki jest dioda sygnalizująca odbieranie sygnału z pilota więc wyraźnie widać kiedy pilot wysyła sygnał. Włącza go na samym koncu po dłuuuugim włączaniu TV, ktory tak naprawdę włącza się blyskawicznie.
Przyznam, że nie kombinowalem jeszcze za bardzo z ustawieniami. może da się jednak coś zrobić. Muszę przy tym posiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Sierek

New member
U mnie samo włączenie TV (Samsung 46A956) trwa dość szybko. Najwięcej czasu zajmuje przełączenie wejścia TV na odpowiednie. Zwróć na to uwagę.
 

danielp

New member
Mój Tv włącza się szybko i równie szybko przełącza się na odpowiednie wejście (HDMI w tym przypadku) lecz pilot nadal coś wysyła do TV mimo, że już nic więcej z TV się nie dzieje, w tym czasie mógłby już dawno włączyc tuner.
 

prince2005

New member
harmony one

Witam. Jestem użytkownikiem tego pilota od miesiąca i powiem tylko tyle, że absolutnie wart jest swojej ceny! Fakt konfiguracja trwa długo, ale jest to przyjemne ponieważ pilota możesz skonfigurować dokładnie do swoich potrzeb.
Jeżeli chodzi o dostosowanie prędkości (opóźnień) pilota to niestety trzeba pokombinować metodą prób i błędów i dopiero wtedy wszystko włącza i wyłącza się tak jak chcemy. Naprawdę możliwości konfiguracji jest bardzo wiele. Tak więc serdecznie polecam tego pilota.:eek:k:
 

Marcinw77

New member
Witam Serdecznie
Czy ktos moze instalowal pilota do uzywania Media Portal? bo ja walcze juz kolejny dzien i cos nie dziala chodzi o to ze po wyborze:

Urzadzenie: komputer > centrum mediow
Producent: Media Portal
Model: Media Portal

to Girder szaleje za kazdym wcisnienciem klawisza wysylany jest inny kod przez co nie mozna przypisac danego klawisza do funkcji w programie girder. prubowalem dodawac microsoft, x10, i to samo :(

Pytanie Moze ktos z uzytkowników uzywa pilota do sterowania Media Portal za pomoca programu girder, jakie urzadzenie wybrac przy dodawaniu aby przystosowac pilota do obslugi MP i jednoczesnie zeby girder nie wariowal?
Z gory dzieki za Pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry