Loewe Xelos, czy Sharp?

Burton

New member
xelos A32 czy SL32

Witam po raz pierwszy :) ,
Przeczytałem ten interesujacy watek i mam kilka pytan odnosnie xelosa SL32. Nie moge z powyzszej dyskusji ani z parametrow zamieszczanych na stronach dociec czy starszy model wlasnie SL32 oparty na L2550 jest w kwestii obrazu gorszy niz nowe A32 ? Wiem ze ma zewnętrznego boxa na elektronike i ma tez HD itp wodotryski. Ale czy jest jakas drastyczna roznica in minus jesli chodzi o obraz ?? Czy jest to w kwestii obrazu to samo ? I czy ten SL ma cos takiego (wiem ze nie ma dokladnie tak nazwanego systemu poprawy obrazu ) jak ten słynny image+
Pozdrawiam
Burton
 

GIMI

New member
Witam

Postaram sie odpowiedziec na Wasze watpliwosci, po analizie materiałów Loewe, dostępnych na www.loewe.de.

1. System poprawy obrazu Image+ występuje w nastepujących modelach Loewe: Xelos A37/A42, Individual 32 Selection, linia Spheros. W Xelosie A32 nie ma Image+.

2. AWEGO - Czytaj moje posty dokladnie. Napisalem ze trojwymiar nie zalezy od Image+. Trojwymiar w Xelosie, czyli wyszczegolnienie pierwszego planu, jest powodowany poprzez wbudowany system Digital Movie Mode Plus (DMM Plus) występujący w Xelosie - nie ma go natomiast w Conceptach. System ten jest jednocześnie jedną ze składowych systemu poprawy obrazu Image+. Image+ posiada dodatkowo system poprawy czerni oraz zmniejszania efektu smuzenia.

Roznice miedzy Conceptem a Xelosem, oprocz DMMPlus w Xelosie to pamiec telegazety (3.500 stron), lepsze głośniki (40 Watt) na korzysc Xelosa. Moim zdaniem takze ciekawszy desiagn, ale to rzecz gustu. Loewe traktuje Concepta jako model podstawowy, a Xelosa jako sredni i takze tak ustawia poziomy cen (oczywiscie odnoszac sie do cen niemieckich).

3.Xelos dobrze radzi sobie z kablowka. Mam u siebie podpietego Xelosa do satelity, ale rowniez do kablowki. Oczywiscie zle nadawane kanaly kablowe, zreszta i satelitarne, wygladaja zle ale to nie wina LCD tylko nadawcy (EuropaEuropa, TV Trwam, TV Podroze). Canal+, HBO chodzi wystrzalowo, podłączone cyfrowym wyjsciem do amplitunera jest bajer!

4. Kazdy TV Loewe dopasowuje format jak i rozdzielczosc obrazu do swoich mozliwosci.

5. W innych moich postach pisalem juz o MPEG2 i MPEG4. Dziwie sie Tom0000 ze pytasz o to samo na kazdym poscie no ale zeby odpowiedziec: MPEG2 i MPEG4 to 2 rozne systemy. Jak pisalem nikt nie robi jeszcze dekoderow DVB-T z MPEG4- rowniez Loewe. Dopiero teraz niektorzy producenci wogole decyduja sie wprowadzic tunery multisystemowe (hybrydowe) gdzie jest mozliwosc odbioru DVB-T - w MPEG2. Jak sie to rozwinie - trudno powiedziec. W Europie jest DVB-T i MPEG2 i chyba na razie tak pozostanie. U nas niech ktos w koncu cos postanowi to moze bedzie tez jakis sprzet, byle tylko był producent, który go robi.

6. Tom0000 - HDMI jest na płycie L2650 jedno. Podlaczaj jak chcesz... 2 HDMI znajdziesz jeszcze w niewielu urzadzeniach. Rozwiazaniem jest przelotka lub hub HDMI w amplitunerze np. AX2 / AX4 Pioneer - ale to juz dosc wysoka polka. Zreszta za nowe rozwiazania trzeba placic ;) . Pytasz o rzeczy ciekawe i nowe co znaczy drogie. Jednoczesnie zadajesz pytanie czy warto wydac 2.000 wiecej. Albo nowosci i elektronika na najwyzszym poziomie albo MANTA. Inaczej sie nie da...

7. Xelos SL jest najstarszym modelem Xelosa opartym na płycie L2550. Posiada pewnie ciekawe funkcje niedostepne w pozniejszych modelach (np. PhotoViewer) ale tez wczesniejsze wersje matryc Sharpa. Stad tez oraz na starszych matrycach bedzie odpowiednio gorszy niz na nowych. Jesli chodzi o systemy poprawy obrazu to tozsame z Xelosem A32. Image+ nie ma bo wtedy jeszcze nie było, dzis w Xelosie A32 tez nie ma. DMMPlus jest wiec obraz powinien byc takze trojwymiarowy.

Pozdrawiam

GIMI
 

Tom0000

New member
Wybralem sie do sklepu wymienionego na stronie dystrybutora Loewe (jedynego w moim miescie) w celu stwierdzenia opisywanej przez wszystkich trojwymiarowosci w xelosach.
Co ciekawe w sklepie nie mieli lcd loewe. Twierdzili , ze loewe wlasnie zmienia modele i dystrybutor na razie nie ma w ofercie wystarczajacych ilosci aby sklepy mogly sie zaopatrzyc.

Jesli xelos seria a jest juz na wyjsciu , to jaka jest nowa seria ? Moze ktos wie jakie zmiany zostana wprowadzone w nowej seri (B?) ?
 

paradygma

New member
Ja też ostatno dowiadywałem sie na temat xelosów ponieważ jestem zainteresowany wersją a37 i powiedzino mi ze cala linia xelosów nadal bedzie produkowana. Ciekawe kto ma racje, musze sie jeszcze podowiadywać bo moze ktoś chce mi wcisnąc model który za kilka miesiący bedzie lekko starawy. Tom0000 gdzie sie dowiadywałeś o te tv, jak mozesz to daj mi namiary do tych kolesi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w trójmiescie pokazy w piatek
więc możesz zamówić pokaz do domu.
Oczywiście ,że Xelos 37- jest produkowany na bieżąco a o wymianie modeli w Loewe jeszcze nie słyszeli. Tym bardziej ,że jest plan dostaw.
wejdą tylko modele 40" - ale nikt nie wie w jakiej cenie.
pozdrawiam
 

GIMI

New member
Witam

Tom000 - pytales - juz jakis zas temu, to fakt - co zmieni sie w Xelosach. No coż, seria Xelos bynajmniej nie zniknie w zaden sposób z rynku i o ile mi wiadomo LOEWE zamierza zmienić delikatnie design. Na razie na temat tej serii nie znalazlem zadnych nowości pomijajac dyskretny restyling. Nowościa będzie w tym roku kolejny LCD w klasie podstawowej czyli Modus L37, dostepny obecnie wyłącznie jako plazma Modus L42.

Oczywiscie oba nowe telewizory zachowają pełną funkcjonalność, tj wszystkie wejscia i wyjscia, tunery DVB-T/C i możliwość wbudowania tunera DVB-S.

Wkrótce pewnie nowe "twarze" Xelosów bedzie można zobaczyć na stronie www.loewe.de. Sam jestem ciekaw jak zmienią mój TV (Xelos A32).

Pozdrawiam wszystkich

GIMI
 

Arq1112

New member
Sharp 37 GD7E

Witam.

Wiem, że to nie ten temat, ale chciałbym o coś zapytać....
Mam problem, mam Sharp'a 37 GD7E i niewiem jaki posiada on odbiornik satelitarny...Chciałbym zakupić moduł dostępu i niewiem z jakimi będzie współpracował....z góry dziękuje za odpowiedź....:cool:
 
Do góry