Loewe Xelos, czy Sharp?

mczdeb

New member
Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu telewizora 32" i po wielu godzinach szperania, czytania i oglądania najciekawiej zaprezentowały się Loewe Xelos i Sharp LC32GD7E.

Jak wygląda sprawa dodatkowego wyposażenia Xelosa? Bo zaczynam się gubić w jego oznaczeniach, przez co ciężko porównywać ceny. Poza tym ja zasadniczo mogę porównać jedynie to co zobaczę (jakość obrazu), a jak to wygląda pod względem jakości elektroniki, czy różnica cenowa między Loewe a Sharpem wynika faktycznie z jakości sprzętu, czy tylko z marki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
obecnie ceny obydwu marek są mocno zblizone.
wyposażenie również.
Nawet porównujac w testach zajmuja miejsca obok siebie - jedynie dzsign świadczy o różnych firmach.
Oczywiscie menu zupełnie inne / Loewe prowadzi po ekranie/
Ale najlepiej sprawdzić na własne oczy.
pozdrawiam
 

GIMI

New member
Hej

Roznica miedzy Sharpem a Loewe pomijajac design jest jednak spora. Oczywiscie Loewe stosuje w swoich telewizorach panele Sharpa ale elektronika juz nalezy do Loewe. Popros w sklepie aby ktos puscil Ci na obu telewiozrach jednoczesnie jakis film rysunkowy lub np. "Piratów z Karaibów" - zobaczysz wówczac delikatnie trojwymiarowy obraz na Loewe i płaski na Sharpie. To jest własnie górowanie Loewe nad innymi firmami. Popros aby ktos puscil Ci jakikolwiek film na obu telewizorach, wazne oczywiscie aby byly z jednego zrodla i podobnie podpiete (bez strat jakosci)!
Pamietaj ze Loewe moze Ci zaoferowac wbudowany tuner satelitarny do odbioru Cyfry, dyskt twardy jesli potrzebujesz, no i oczyscie o wiele ciekawszy design od Sharpa.

Pozdrawiam

GIMI
 

huling

New member
GIMI - czy porównywałeś dokładnie te modele telewizorów, o których pisał mczdeb, czy piszesz ogólnie o Loewe i Sharpie. Sharp LC32GD7E jest produkowany wspólnie z Loewe i ma jego elektronikę. Sharp LC32GD7E również ma wbudowany tuner satelitarny do odbioru Cyfry. Pytam, bo mam ten sam dylemat, który z nich wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
znakomita jakość obydwu.
Sprawdź a własne oczy.
Już ostatnie pokazy kilka razy zakonczyły się zwyciestwem Loewe.
Lepsze wyposażenie bierze - górę .
pozdrawiam
 

marmizg

New member
Fajnie gadacie :)

Ale tak naprawde czy widzieliscie obydwa modele ?
Czy moze posiadacie jeden z niech w domu ?

Loewe to lub tamto.... Sharp to lub tamto...
Czy moze popatrzyliscie sobie na jeden lub drugi
przez 10 minut w sklepie ?

Powiem otwarcie... mam GD7E i nie jestem
waw w stanie powiedziec ze ten model jest Naj.
Przez chwile widzialem Loewe.

W sklepie widzialem obok siebie Samsunga i Sharpa.... i
wybralem Sharpa.

W Loewe wiecej bajerow... ktorych moze ktos uzyje.

EEEhhhh.... zamow pokaz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
swoje opinie z porównań opieramy wyłącznie na podstawie testów.
Test trwa kilka godzin.
Oczywiscie ,ze Sharp stoi obok Loewe.
test z różnych źródeł , z różnych złącz i różnej kolejnosci.
Ale zawsze najważniejsza jest ocena osób ogladajacych
Bo każdy ma inna wrażliwość i inny wzrok.
pozdrawiam
 

helper

New member
Witam!

Korzystam z 37GD7 i uważam, że jest to jeden z najlepszych lcd na rynku. Jego tuner analogowy wymaga jednak bardzo dobrego sygnału.
Co do twardego dysku w Loewe, to należy pamiętać, że jest to dodatek, za który się płaci. Za podobne pieniądze można sobie zafundomać po prostu nagrywarkę DVD z twardym dyskiem.
 

GIMI

New member
Hej

Helper - GD7 to zpewnoscia dobry telewizor. Loewe produkuje swoje telewizory na matrycach Sharpa. A akurat GD7 jest robiony na elektronice Loewe. Nie znaczy to jednak, ze ma te same systemy poprawy obrazu!
Dysk jest ciekawym elementem bo wygodnym i niewidocznym. Jak kupisz sobie nagrywarke to bedzie stala pod telewizorem, bedziesz potrzebowal dobrego scarta lub componentu, zasilania itd. A ile razy wypalisz DVD?
Klima tez nie jest konieczna aby samochod mogl ruszyc z miejsca...

Huling - Tak, porównywałem jakosc obrazu na Sharpie 32 i 37 oraz na Loewe 32 i 37 (akurat na Xelosach). Dalej uwazam ze Loewe daje wiecej czadu! Obejrzyj sobie jakis film animowany lub dobrze zrobiony materiał na DVD, podlacz to do obu TV przez HDMI albo component i wtedy zobaczysz roznice. Widoczny na Loewe bedzie delikatny trojwymiar. Na Sharpie obraz bedzie plaski.

Oczywiscie do kazdego LCDka trzeba podlaczyc dobry sygnal bo inaczej bedzie lecial "Koszmar z ElmStreet"...

Bajerow sie nie wykorzysta? Telegazety sie nie wykorzysta, systemow poprawy obrazu sie nie wykorzysta? Satelity sie nie wykorzysta? Dziwne stwierdzenia...

Pozdrowienia

Gimi
 

helper

New member
Witam!

Warto pamiętać, że firma Sharp Corporation jest de facto właścicielem Loewe i nie sądzę, aby poprzez wprowadzanie nowych modeli pod logo Sharp wykorzystywała gorsze komponenty niż do produktów z logo Loewe.
To, że Loewe zasłynęło z fantastycznej jakości swoich odbiorników crt nie oznacza wcale, że produkuje lepszą elektronikę obsługującą matryce lcd.
Wbrew pozorom może być właśnie odwrotnie, a współpraca strategiczna obu firm może mieć na celu umocnienie obu brandów na rynku europejskim. Np. bogate Niemcy mają olbrzymie zaufanie do "swoich" produktów, właśnie np. Loewe.
 

GIMI

New member
Czesc Helper

Po pierwsze:
Sharp NIE JEST i nie bedzie wlascicielem LOEWE! Fakt posiadania 29% akcji Loewe nie oznacza wplywu na strategiczne decyzje. Proponuje tu poczytac lekture z zakrecu zarzadzania.
Po drugie:
Nie twierdze ze Loewe stosuje gorsza elektronike do modeli GD7. Jendak systemy poprawy obrazu to sprawa softwarowa a takze patentowa. ZADEN z obecnie stosowanych przez Loewe systemow poprawy obrazu NIE JEST obecny w telewizorach Sharpa. Do Sharpa nie jest wykorzystywana gorsza elektronika a co najwyzej OKROJONA (np. brak DVB-C).
Po trzecie:
Jakosc obrazu w LCD przy dobrym sygnale w Loewe jest bardzo dobra. Poniewaz ta kwestia jest akurat subiektywna proponuje, abys sam przekonal sie o tym sprawdzajac to w sklepie (oba modele, podlaczone do jednego zrodla po takiej samej jakosci kablu i tym samym polaczeniem itd...)
Po czwarte:
Ksenofobia w elektronice????

Pozdrawiam

GIMI
 

Mcintosh

New member
Zarówno Loewe jak i Sharp to dobry pomysł. Należy jednak zauważyć że i Loewe zaczyna stosować w swoich TV LCD panel od innych dostawców niż Sharp. Ostatnio w seri Concept 32 panele są Samsunga.
Chodzi pewnie o to żeby zbić cenę. Co widać po cench Loewe. Ta poza tym elektronika wspomagająca panel bardzo dobra zarówno w Loewe jak i Sharp. Zaletą paneli Sharp jest taka ich konstrukcja która sprawia że oglądając masię wrażenie że obraz jest trójwymiarowy.Polecam stronkę ona wyjaśni więcej http://sharp-world.com/products/device/about/technology/index.html
 

tomm

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem Loewe Xelosa A32 i mogę jednoznacznie stwierdzić,że obraz nie jest ,,delikatnie trojwymiarowy" a w pełni trojwymiarowy - i jak to określiła ładniejsza połowa - efekt teatru telewizji.
Efektu trójwymiarowości nie spotkałem u konkurencji i nie przyszło mi do głowy żeby go poszukiwać - natomiast w Loewe od razu rzucił się w oczy i to na słabiutkim kabelku euro Ham-y. Jutro wymieniam na dobrej jakości component, zobaczymy jaki będzie efekt.
 

hawranek

New member
Witaj tomm!
Jestem zainteresowny od jakiegoś czasu właśnie tym lcd tylko że 37". Zastanawiałem się wcześniej nad samsungiem m61, panasonic lx500 i sharp gd7. Podoba mi się lx500 tylko że nie ma wersji 37 czy 40", dlatego będzie to na 99% Xelos. Będę ogromnie wdzięczny jak opiszesz wrażenia z jego użytkowania na forum. W szczególności jak masz możliwość to sprawdz jak odbiera ze zwykłej anteny dachowej najlepiej siatkowej i cyfre+, oraz jak zachowuje się przy połączeniu z kompem.
Pozdrawiam.
 

tomm

New member
hawranek napisał:
Witaj tomm!
Jestem zainteresowny od jakiegoś czasu właśnie tym lcd tylko że 37". Zastanawiałem się wcześniej nad samsungiem m61, panasonic lx500 i sharp gd7. Podoba mi się lx500 tylko że nie ma wersji 37 czy 40", dlatego będzie to na 99% Xelos. Będę ogromnie wdzięczny jak opiszesz wrażenia z jego użytkowania na forum. W szczególności jak masz możliwość to sprawdz jak odbiera ze zwykłej anteny dachowej najlepiej siatkowej i cyfre+, oraz jak zachowuje się przy połączeniu z kompem.
Pozdrawiam.

Witam,
tak jak napisałem odpaliłem Xelosa cztery dni temu, jak na razie zasilam go sygnałem z DVD-700 Denona. Do wczoraj na euro ham-y dzisiaj na componencie tech-linka. Tv ustawiony paramerami na ,,normal" - 60% możliwości. Obraz - wg. mnie bajka (a wiele się naoglądałem w trakcie 2 miesięcznych poszukiwań). Na początku przetestowałem go na filmie Królestwo niebieskie - sam film do bani lecz plenery cudowne, wyświetlona skomplikowana tekstura i koloryt arabskich wnętrz, tkanin, złoceń, dekorów powalała szczegółowością odwzorowania detali i kolorów. Czerń ma szczegóły, twarze naturalne kolory. Ale i tak największe wrażenie robi trójwymiarowość obrazu. Pierwszy plan to pierwszy plan. Drzewo to nie kartka papieru a gałęzie i liście, szeroki plan ma głębię, jeżeli wyświetlane są plenery górskie to widzisz głębię wąwozów. A najśmieszniejsze jest to, że na takie rzeczy zupełnie nie zwracałem dotychczas uwagi w bańkowym TV - choć podpietym do tego samego dvd i zupełnie nie spodziewałem się ich w LCD - a tu taka zmiana. Reasumując: nie żałuję żadnej wydanej złotówkij na xelosa. Tv mnie zaskoczył, gdyż nie spodziewałem się po niemcach polotu i finezji a jedynie solidności i niezawodności. Z przyjemnością opiszę jak ktoś będzie chętny, zachowanie xelosa na innych sygnałach - jestem w trakcie oczekiwania na tuner cyfrowy Ferguson DF-9000 jeżeli odpalę sygnał z tego zestawu sat sukcesywnie opiszę wrażenia.
pozdrawiam forumowiczów
 

tomm

New member
i jeszcze jedno: wygląd xelosa - poważny a jednak z polotem i wyłącznie w kolorze antracyt, srebrny to nie to, brak mu... dostojności. samsung m61 (planowałem jego zakup - w ostatniej chwili zdecydowałem się na xelosa) z jego dziwnym zakrzywionym panelem dolnym budził we mnie od początku obrzydzenie - kojarzył mi się z samochodową skrobaczką do szyby.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Loewe - mimo że to firma z tradycją i olbrzymim uznaniem na rynku niemieckim , to w Polsce dopiero raczkuje.
Ale coraz więcej osób dopytuje się o produkty tej firmy - co nie miało do tej pory miejsca .
Loewe to firma o najwyższych lotach. Problem był taki ,ze produkty tej firmy były najdroższe na rynku.
Obecnie nastapiło zblizenie do cen konsumpcyjnych. A jakość - jak w postach powyzej. Jeszcze wiekszą zaletą tej firmy jest trwałość produktów i tworzenie nowych rozwiązań technologicznych i uzytkowych.
Wbudowanie nagrywarki z twardym dyskiem, wbudowanie tunerów cyfrowych, mozliwość własnej konfiguracji , możliwość stworzenia sprzętu pod klienta - to tylko domena LOEWE.
http://www.loewe.de/individual_de,41807,53.html

"Wraz z nową linią produktów LCD - "Individual" - Loewe kompletnie redefiniuje pojęcie płaskich telewizorów i jest pierwszym producentem oferującym niezwykły stopień indywidualizacji zestawów telewizyjnych, które można skonfigurować na zamówienie, zarówno pod względem technologii jak i wzornictwa. Wraz z linią "Individual" Loewe potwierdza swoją wiodącą rolę w segmencie premium elektroniki użytkowej, po raz kolejny wyznaczając trendy i kierunek dziedziny"
http://www.dsv.com.pl/loewe/index.html
pozdrawiam
 

Piotrek_PP

New member
Kwestia czerni

Powiedzcie mi proszę bo już sam nie wiem, który z tych dwóch telewizorów GD7 czy Xelos A37 ma lepszą czerń? Mam na myśli przede wszystkim głębokość, a w drugiej kolejności gradację szarości?
Niestety w sklepach jest jasne oświetlenie i różnice się zacierają. Najlepiej takie rzeczy sprawdzać w zaciemnionym pomieszczeniu. Wtedy wszystko widać jak na dłoni ale niestety nie mam takiej możliwości :( .
Czy Xelos A37 i GD7 mają dokładnie te same matryce w tych modelach, czy też to jest tak że np Loeve ma ekran np.: taki jak ga6 + lepszą elektonikę, którą nadrabia?
Aktualnie mam w domu jvc 37s60 i czerń ma niestety słabą, jakby "zamgloną". Nie chciałbym popełnić drugi raz błędu.
 
Ostatnia edycja:

tomm

New member
Piotrek_PP napisał:
Powiedzcie mi proszę bo już sam nie wiem, który z tych dwóch telewizorów GD7 czy Xelos A37 ma lepszą czerń? Mam na myśli przede wszystkim głębokość, a w drugiej kolejności gradację szarości?
Niestety w sklepach jest jasne oświetlenie i różnice się zacierają. Najlepiej takie rzeczy sprawdzać w zaciemnionym pomieszczeniu. Wtedy wszystko widać jak na dłoni ale niestety nie mam takiej możliwości :( .
Czy Xelos A37 i GD7 mają dokładnie te same matryce w tych modelach, czy też to jest tak że np Loeve ma ekran np.: taki jak ga6 + lepszą elektonikę, którą nadrabia?
Aktualnie mam w domu jvc 37s60 i czerń ma niestety słabą, jakby "zamgloną". Nie chciałbym popełnić drugi raz błędu.


nie mam ŻADNYCH zastrzeżeń co do jakości czerni - w xelosie to nie jest czarna plama, widać w niej szczegóły. Obecnie jadę na 50% możliwości wyświetlania obrazu - i wystarczy, obraz w całości mnie satysfakcjonuje
 

maciekk

New member
loewe xelos 26

hej! jestem bardzo zainteresowany zakupem telewizorka jak w tytule. tylko dokladnie nie wiem jak wyglada sprawa wbudowanego tunera cyfrowego. rozumiem ze karte cyfry wklada sie w telewizor? jakie sa dokladnie rodzaje wyposazenia xelosa 26? nie moge znalezc zadnego www ktore to konkretnie opisuje bede wdzieczny za pomoc. pozdrawiam!
 
Do góry