Lg uf7787

virusiek

New member
Witam,
chciałbym dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tego modelu (49uf7787), gdyż w internecie mało się o nim mówi. Czy jest on sensownym konkurentem w przedziale do 3000pln?
Jak wygląda sprawa matrycy i jego odświeżania? Wszędzie we specyfikacji podają jedynie marketingowe 1400Hz.
Dzięki za info
 

m3ss

New member
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum choć czytam je od lat i zawsze pomagało mi w wyborze tylko razem nie miałem czasu na analizę postów i stało się jak się stało. Zarejestrowałem się właśnie po to, aby osoby zainteresowane 49uf7787 ostrzec przed zakupem tego "wynalazku" ale po kolei:
TV kupiony w środę 9.12 po 21 około 23 pierwsze uruchomienie, na naszych twarzach przerażenie, na ekranie widać pionowe pasy, szersze, węższe, na przemian dość nieregularnej szerokości.

Oglądamy, zaczyna mnie to wkurzać w telewizorze za 3kPLN niby nie drogi, ale spodziewałem się raczej czegoś lepsze.

No to dalej, kontakt z działem serwisowym LG przez infolinię, gość tak naburmuszony, jakby wyrok tam odsiadywał, a nie pracował. Kazał przez formularz opisać problem, dołączyć kilka zdjęć, oczywiście formularz dział raczej słabo, można dołączyć tylko jedno zdjęcie jpg i to w dodatku mocno skompresowane i zmniejszone <200kB

Odpowiedź:
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż przedstawiony na załączonej dokumentacji zdjęciowej efekt - delikatne pionowe pasy widoczne na ekranie w określonych sytuacjach - jest zjawiskiem bandingu, które jest cechą paneli LCD/LED. W każdym telewizorze typu LCD/LED zjawisko to będzie mniej lub bardziej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
Wojciech W.
LG Electronics Polska.

Po kolejnych próbach kontakt, zgodzili się przysłać do mnie serwisanta, który stwierdzi czy coś jest nie tak.

W międzyczasie znajomy podpowiedział mi, żeby spróbować wymienić w sklepie (euronet) na inny egzemplarz. Pojechaliśmy gości w sklepie pooglądali w milczeniu i zgodzili się na wymianę na sony kdl-50w755, za co serdecznie dziękuję kierownikowi sklepu (Bielsko obok Auchan)

Dla niedowiarków galeria, sami oceńcie h t t p : / / drv.ms/1JbtIqi

I jeszcze jako ciekawostka telewizor to niby 4K ale w kategoriach LG to zwykły LED h t t p : / / 1drv.ms/1I8tqW6

Ogromny plus LG należy się za webos 2.0, pilota magic, łatwość konfiguracji, współpracę z każdym dekoderem, kinem domowym, raspberry PI. Ale mimo tego jakość obrazu jest najważniejsza, nawet kosztem obsługi
 

outcastno1

New member
Witam,
chciałbym dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tego modelu (49uf7787), gdyż w internecie mało się o nim mówi. Czy jest on sensownym konkurentem w przedziale do 3000pln?
Jak wygląda sprawa matrycy i jego odświeżania? Wszędzie we specyfikacji podają jedynie marketingowe 1400Hz.
Dzięki za info

Moj model zachowuje sie normalnie i dziala prawidlowo, osobiscie polecam tv bardzo fajny.
To nic osobistego ale jak czytam wasze forum to zastanawiam sie czy to nie forum milosnikow sony. Pozdr.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Fajnie jak by ktoś coś mądrego napisał o tym modelu :) bardziej szczegółowo :)

A co tu kolego pisać, TV ma mierną matrycę 60Hz, więc nikt zorientowany w temacie takiego wynalazku nie kupi, bo w TV najważniejsza jest jakość obrazu oraz płynność (brak smużenia), a ten model nie spełnia tych warunków i nic więcej tu się nie wymyśli. Jak masz mniejszy budżet, to zamiast tego badziewnego modelu Ultra HD, kup sobie przyzwoity TV Full HD na matrycy 120Hz :) Jeśli chcesz koniecznie LG to masz niedrogi model FHD LG 55" LF652V na matrycy 120Hz. Masz jeszcze Samsunga J6200, czy starszy model H6400.
 

outcastno1

New member
hm nie wiem moze sie myle (popraw mnie jesli sie myle) ale z tego co wiem obraz na satce i antenie nie ma wiekszej czestotliwosci odswiezania niz 50hz wiec nie kumam co ci da matryca 120hz, a sztuczne podbijanie odswiezania programowe ma praktycznie kazdy tv, rozumiem co innego jezeli bralibysmy pod uwage podlaczenie takiego tv pod komputer wtedy ma to jakis sens 120hz jestesmy wykorzystac te 120hz do tego waznym czynnikiem jest opóznianie wyswietlanego obrazu a z tego co widzialem w teście nie ma on najgorszego, powiedzmy ze jest sredniakiem.
 

Pan_S

New member
hm nie wiem moze sie myle (popraw mnie jesli sie myle) ale z tego co wiem obraz na satce i antenie nie ma wiekszej czestotliwosci odswiezania niz 50hz wiec nie kumam co ci da matryca 120hz, a sztuczne podbijanie odswiezania programowe ma praktycznie kazdy tv, rozumiem co innego jezeli bralibysmy pod uwage podlaczenie takiego tv pod komputer wtedy ma to jakis sens 120hz jestesmy wykorzystac te 120hz do tego waznym czynnikiem jest opóznianie wyswietlanego obrazu a z tego co widzialem w teście nie ma on najgorszego, powiedzmy ze jest sredniakiem.

Błądzisz okrutnie ...
 

mnoowak

New member
A co tu kolego pisać, TV ma mierną matrycę 60Hz, więc nikt zorientowany w temacie takiego wynalazku nie kupi, bo w TV najważniejsza jest jakość obrazu oraz płynność (brak smużenia), a ten model nie spełnia tych warunków i nic więcej tu się nie wymyśli. Jak masz mniejszy budżet, to zamiast tego badziewnego modelu Ultra HD, kup sobie przyzwoity TV Full HD na matrycy 120Hz :) Jeśli chcesz koniecznie LG to masz niedrogi model FHD LG 55" LF652V na matrycy 120Hz. Masz jeszcze Samsunga J6200, czy starszy model H6400.
Jesteś pewny że ten tv ma 60 Hz? W tamtym roku przed wejściem na rynek tego modelu szukałem info o matrycy i znalazłem 100Hz... jednak wcale bym się nie zdziwił jakby było 60 Hz bo matryca jest wolna. Pisałem o tym tv w innym wątku ale napiszę jeszcze raz.

Minusy

Wolna matryca
Clouding !!!!
Czerń - minus IPS
Wydaje mnie się że ogólna jakość obrazu powinna być lepsza

Plusy

Kolory/kąty widzenia... plus IPS
Webos 2.0 - działa wyśmienicie szybko
Uhd - pliki z internetu wyglądają pięknie

Drugi raz bym go nie kupił

Wysłane z mojego LG-D802
 
Do góry