LG seria LH7000 - wszystko o ........

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce pojawi się nowa rodzina telewizorów LG serii LH 7000
42lh7000_1237302093327_l.jpg

http://www.lge.pl/prodmodeldetail.d...Id=01&modelCodeDisplay=42LH7000&model=NOTHING
 

z_marian

New member
Na wygląd nie można narzekać (na "surowe" parametry chyba też nie), kwestia tylko kiedy będą w sprzedaży oraz jaka będzie ich cena? Jeszcze nie dostałem zamówionego tv (37lg7000) więc teoretycznie mógłbym poczekać na 37lh7000.
 

ravik74

New member
Lg42lh7000

Witam. Od niedawna poszukuję TV LCD do kompa i jeszcze jakiś czas temu chciałem zakupić Sony KDL 46W4500 ale zanalazłem dużo tańszy(~ 5.200PLN -cena na skąpiec.pl ) i porównywalny do KDL 46W5500 telewizor LG 42LH7000 tylko jest jeden mały problem: NIE MA GO (chyba jeszcze) w sklepach. Czy ktoś wie kiedy ten telewizor może się pojawić np. w sieci RTV EURO AGD lub w innych sklepach?
oto link do danych technicznych .xga.pl/telewizory-lcd-full-hd/LG 42 LH 7000.php#produkt
 

chrzan85

New member
Filmy i wydarzenia sportowe jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze. Telewizor LH4000 wyposażony w technologię Full HD 100 Hz wyświetla wyraźny obraz, bez drgań i rozmazywania. Gdy oglądasz filmy nagrane w standardzie 24p, system 24P Real Cinema firmy LG wyświetla płynny i ostry obraz, bez konieczności stosowania konwersji. Dodatkowo, efektywny system oszczędzania energii Smart Energy Saving System z czujnikiem Intelligent Sensor umożliwia zmniejszenie zużycia energii o 70%. Żegnajcie, niewyraźne sceny! Właśnie tak powinna wyglądać telewizja
 

viera

New member
lg seria lh7000

ale slodzisz ,czy aby napewno tak jest byc moze cos poprawili ze tak dobrze odbiera bez zadnych niedomagan az nie chce mi sie wierzyc...mam nadzieje ze niedlugo obejrze sobie w ktoryms sklepie jeden z tych modeli ...
 

ksvrl

New member
LG seria LH7000

Już jest dostępny, na ceneo są trzy sklepu w których jest od ręki.

Czy ktoś go widział na własne oczy i może powiedzieć czy obraz rzeczywiście wygląda tak dobrze jak jego parametry na papierze.

Pozdrawiam
Jacek
 

robotxx

New member
dzis ogladalem te tv w euro agd

obraz calkiem przyjemny , na pewno lepszy niz na poprzednich modelach .ale wiadomo , ustawienie sklepowe , sygnal dvd bez mozliwosci jakichkolwiek zmian
 

ksvrl

New member
Nowa seria samsunga

Wszyscy którzy się zastanawiają nad zakupem tego modelu polecam zwrócenie uwagi na nowe produkty samsunga a konkretnie seria B6000 i B7000. Nie wielka różnica w cenie a produkt o dwie klasy wyższy jak na moje oko. Wiem bo sam się zastawiałem nad kupnem LG ale jak zobaczyłem te nowe cudo samsunga to już nie wrócę do LG. Samsung jak zwykle dał ciała z promocją a może TV jest tak dobry że sam się wypromuje :roll:

Ogólne zalety serii B7000 i B6000:
- Kontrast w granicach 1000 000 : 1
- Czas reakcji 4 ms.
- Technologia LED
- 50% mniejsze zużycie prądu
- Jeszcze cieńszy niż LGHL7000 z możliwością zawieszenie bezpośrednio na ścianie.
- Fuullllllll bajerów
- Design

Ja poczekam jeszcze na testy czy niema w nim jakiegoś babola i chyba biorę go.
 

raskuba

New member
no nie wiem, kiki czekam na testy tego telewizorka, a jeśli chodzi o modele samsunga, będą może i miały kupę bajerów ale im więcej techniki tym łatwiej się coś jeb... ;P. a zresztą czy ktoś będzie chciał tyle pieniędzy przepłacać, nie sądze by jednak była aż taka różnica między lg a samsungiem, napewno samsung będzie droższy ;P, a to jest główna chyba kwestia dla przeciętnie zarabiającego Polaka :)
 

z_marian

New member
kiby napisał:
Po świętach przywiozą mi 47lh7000 to coś napiszę.
Też jestem ciekaw opinii na temat tego TV. Sam zamówiłem model 37 calowy ale póki co sklep nie może sprowadzić bo nie ma w hurtowniach, więc mógłbym się wycofać w razie czego i zamówić coś innego.
 

Artur75

New member
Mam ten telewizor od kilku dni.

Mam ten telewizor od tygodnia. Właściwie kupiłem go przypadkowo. Zamówiłem w sklepie internetowym EURO RTV AGD telewizor LG 47 lg 7000 za cenę 4999 zł. Po trzech tygodniach zadzwoniła do mnie pani i poinformowała, że LG ma problem z realizacją mojego zamówienia i w zamian proponuje mi model LG 47 lh 7000 w cenie 5299 zł. Jedynym warunkiem otrzymania tego telewizora w tej cenie było to, że musiał być dostarczony bezpośrednio do mojego domu. Zgodziłem się na tą propozycję tym bardziej, że w sklepie model lh kosztował 7499 zł.
Telewizor prezentuje się bardzo ładnie. Wisi na ścianie, jest lekki /chyba około 26 kg/ i cienki /4 cm/. Jego połyskliwa obudowa ładnie komponuje się z kinem domowym również LG. Na tej linii telewizor doskonale współpracuje z kinem. Wcześniej miałem telewizor Samsunga serii 5 i ta współpraca nie układała się tak dobrze jak teraz. Dźwięk z telewizora na pewno jest dużo lepszy niż w Samsungu serii 5. Dobrze działa wyjście optyczne audio. Telewizor świetnie przenosi dźwięk z nadawanych programów na głośniki kina. Nie ma żadnych opóźnień w stosunku do obrazu. Obraz jest bardzo czysty i to nie tylko z DVD ale również z anteny /sygnał analogowy z kablówki/. Telewizor posiada proste, intuicyjne menu i bardzo dużo ustawień indywidualnych. Jedyne, co mnie zaskoczyło to sortowanie zapamiętanych programów, nie jest zbyt wygodne – a może jest tyle, że jeszcze nie sięgnąłem do instrukcji. Nie znam się specjalnie na tym ale gdzieś wyczytałem, że prędkość reakcji matrycy wynosi 2,4 ms. Podobno to też dobrze. Bardzo podoba mi się praca sensora, który ustawia wyświetlany obraz w zależności od natężenia światła. W nocy obraz się przyciemnia / nie tracąc na ostrości i wygodzie oglądania/, przez co nie bolą oczy. Zużycie energii spada wtedy do 25% /telewizor posiada system oszczędzania energii/. W dzień telewizor pracuje na 100 % wydajności nie przejmując się światłem zewnętrznym ani refleksami /płyta ekranu jest matowa/. Fajnym rozwiązaniem jest bluetooth. Zdjęcia z telefonu można bez problemu wyświetlić na telewizorze. Podłączenie słuchawek bezprzewodowych też nie stanowi problemu. Wejście USB umożliwia bezpośrednie podłączenie nośnika danych. Bezpośrednio z nich telewizor odtwarza filmy w formacie DIVIX. Czy to działa jeszcze nie wiem, nie mam żadnego filmu w tym formacie, ale prawdopodobnie dzisiaj przyjdzie do mnie znajomy z takim filmem i sprawdzimy jak to wygląda w praktyce.
Sam telewizor nie wydaje żadnych dźwięków poza tymi, których oczekujemy. Samsung serii 5 który teraz zawiśnie w sypialni miał taką tendencję. Czasami brzęczał, często było słychać trzaski obudowy tak jakby były tam naprężenia a po wyłączeniu stygnąc „pykał” jak mój stary kineskopowy Sony.
Pilot działa z każdego miejsca. Piszę o tym, dlatego że w przypadku pilota od kina trzeba go skierować bezpośrednio na odbiornik. Sam pilot nie jest szczególnie ładny. Zaletą jest możliwość sterowania jednym pilotem telewizora i kina /ale tak jest w wszystkich przypadkach ujednolicenia sprzętu pod względem marki/.
I chyba to wszystko. Jeśli macie pytania, piszcie.
 

amelia25

New member
już Ci zazdroszcze tego TV
a próbowałeś może podpiąc PS3 albo Xboxa?
ciekawa jestem czy wspólpracują to dobrze jak w poprzednich modelach LG
 

Artur75

New member
amelia25 napisał:
już Ci zazdroszcze tego TV
a próbowałeś może podpiąc PS3 albo Xboxa?
ciekawa jestem czy wspólpracują to dobrze jak w poprzednich modelach LG

Nie jestem w stanie stwierdzić jak działa telewizor po podłączeniu konsoli. Żadnej nie posiadam oraz nie znam nikogo, kto takową by miał, aby to sprawdzić. Jedynie mogę powiedzieć, że po podłączeniu laptopa FujitsuSiemens w telewizorze wszystko ustawia się samo. W Samsungu serii 5 nie mogłem podłączyć FujitsuSiemens’a przez wejście PC /laptop nie posiada HDMI/. Musiałem to zrobić przez SVCD i na dodatek miałem kłopoty z dźwiękiem. W przypadku LG nie ma takiego problemu. W mojej ocenie gry z laptopa wyglądają w telewizorze świetnie, lecz chcę zaznaczyć, że nie jestem graczem i tak naprawdę nie wiem, czego mam oczekiwać.
Po podłączeniu PenDrive'a telewizor bez problemu czyta filmy w formacie divix.
 

maruco

New member
bardzo ciekawe wypowiedzi, jestem nowym forumowiczem i właśnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu
z waszych opinii wynika, że gra jest warta świeczki - poczekam tylko jeszcze na info jak konsola z tym działa, chociaż jeżeli kompa można bez problemu podłączyc to i PS3 nie powinno byc trudności
 

amelia25

New member
napewno będzie działa doskonale z konsolą - LG słynie z tego, że łatwo podpiąc dodatkowy sprzęt - czy to kompa, konsole czy audio
także śmiało - ja miałam okazję testowa to z 47LG7000, ale wiem, że LG dobrych rozwiązań nie zmienia a tylko słabsze ulepsza :)
 

maruco

New member
skoro tak to ide go zamówic - niesety jest to towar tak rozchwytywany, że ciężko trafic nawet w MM od ręki dostępny egzemplarz :/
 
Do góry