LG seria LH7000 - wszystko o ........

z_marian

New member
No i 37LH7000 już w domu, podłączony (na razie tylko kablówka po analogu - daje radę). Bardzo fajny design, dość sporo opcji ustawień obrazu. Wszystko fajnie, tylko jest małe ale - na pięciu kanałach (zawsze tych samych) spośród 64 w głośnikach słychać takie "pykanie" (jakby iskra przeskakiwała pomiędzy elektrodami). Nie wiem czyja to wina (kablówki czy tv). Wcześniej miałem podłączone inne modele LCD LG oraz zwykły tv i takich trzasków nie było. Nie wiem jak się tego pozbyć, a jest to trochę denerwujące. Zmiana ustawień nic nie daje. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 

maruco

New member
z_marian napisał:
No i 37LH7000 już w domu, podłączony (na razie tylko kablówka po analogu - daje radę). Bardzo fajny design, dość sporo opcji ustawień obrazu. Wszystko fajnie, tylko jest małe ale - na pięciu kanałach (zawsze tych samych) spośród 64 w głośnikach słychać takie "pykanie" (jakby iskra przeskakiwała pomiędzy elektrodami). Nie wiem czyja to wina (kablówki czy tv). Wcześniej miałem podłączone inne modele LCD LG oraz zwykły tv i takich trzasków nie było. Nie wiem jak się tego pozbyć, a jest to trochę denerwujące. Zmiana ustawień nic nie daje. Spotkał się ktoś z czymś takim?


pykanie zazwyczaj jest wynikiem słabego sygnału - więc spróbuj może troche lepiej antene ustawic ;)
 

Artur75

New member
lg47lh7000

z_marian napisał:
No i 37LH7000 już w domu, podłączony (na razie tylko kablówka po analogu - daje radę). Bardzo fajny design, dość sporo opcji ustawień obrazu. Wszystko fajnie, tylko jest małe ale - na pięciu kanałach (zawsze tych samych) spośród 64 w głośnikach słychać takie "pykanie" (jakby iskra przeskakiwała pomiędzy elektrodami). Nie wiem czyja to wina (kablówki czy tv). Wcześniej miałem podłączone inne modele LCD LG oraz zwykły tv i takich trzasków nie było. Nie wiem jak się tego pozbyć, a jest to trochę denerwujące. Zmiana ustawień nic nie daje. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Chyba wiem o czym piszesz. W moim telewizorze na jednym z 79 kanałów też pojawiają się te "trzaski". Raz są raz ich nie ma. Zawsze na tym samym. I jeszcze jedno. Do telewizora mam podłączone cztery zewnętrzne kamery z fonią monitorujące otoczenie budynku. Po przełączeniu na podgląd w przypadku dwóch kamer także słychać "trzaski". I tak samo jak w przypadku jednego kanału telewizyjnego, raz są innym razem ich nie ma.
 

z_marian

New member
Tylko jak do chwili obecnej nie mogę zdiagnozować, gdzie tkwi przyczyna. Próbowałem podłączać telewizor z uziemieniem i bez (bez efektów), kupiłem separator galwaniczny i założyłem na kabel antenowy, ale też nie pomogło. Co do jakości sygnału z anteny to raczej nie ma się do czego przyczepić i uważam, że jest bardzo dobry. Rozmawiałem z kolegą z kablówki i powiedział mi, że czekają na nowy wzmacniacz i jak dostaną to spróbuje podmienić z obecnym, może to coś pomoże. Później zostanie chyba tylko reklamacja.
 

perc

New member
Ciekawe czy LH 7000 odbiera kablówkę nie gorzej od Samsunga B650?
No i jak jest tu z input lagiem (z PS3), w Samku niektórym przeszkadza.
 

z_marian

New member
misiek972 napisał:
Ciekawe czy smuży czy daje radę.może ktoś sprawdzał?
Według mojej opinii "daje radę". Na kanałach sportowych (na analogu) nie zauważyłem smużenia przy oglądaniu piłki nożnej czy tenisa. Obraz z kablówki jakościowo jest bardzo dobry (bez zabawy z ustawieniami). Niestety nie mogę się odnieść porównawczo do Samsunga B650 gdyż go nie widziałem. Puszczałem również dvd przez hdmi i jest świetnie (pewnie jakiś "videofil" by coś znalazł - zresztą jak w każdym innym LCD). Nie mogę się doczekać aż kablówka przejdzie na "cyfrę" żeby zobaczyć kanały HD.
 

Knys

New member
Witam kolegów. Czy ktoś z Was odpalał już filmy w divixie przez usb. Mi jedynie działa jeden film z napisami, reszta nie chce działać.To znaczy leci film, ale za cholere napisów. Wiem film i napisy mają tą sama nazwe. Co robie nie tak?
 

noohoo

New member
Knys napisał:
Witam kolegów. Czy ktoś z Was odpalał już filmy w divixie przez usb. Mi jedynie działa jeden film z napisami, reszta nie chce działać.To znaczy leci film, ale za cholere napisów. Wiem film i napisy mają tą sama nazwe. Co robie nie tak?

Napisy najlepiej jak są w formacie MicroDVD z rozszerzeniem .sub zamiast txt. Ponadto zauważyłem, że TV odtwarza wszystkie filmy w 25 FPS i trzeba niestety synchronizować napisy dla filmów, które oryginalnie mają inny FPS niż 25.
 

Knys

New member
Juz po zmianach wyswietlaja mi sie napisy. Ale z synchronizacja sa takie problemy ze glowa boli. Napisy wyprzedaja dialogo nieraz o pol minuty. Co zrobić? Dodam że w kompie i na zwykłym dvd z divixem wyswietlaja sie dobrze.
 

noohoo

New member
Załaduj napisy w Subtitle Workshop, zmień wyjściowe FPS na 25 i zapisz zmiany. Następnie z pomocą notatnika wykasuj pierwszą linijkę z pliku (Subtitle Workshop dodaje oznaczenie FPS i TV nie rozpoznaje napisów).
 

Knys

New member
Bardzo dziekuje Wam, juz napisiki wyświetlaja się jak powinny. Jestem bardzo zadowolony z wyboru tego LCD.
 

z_marian

New member
A wie ktoś jak wyeliminować czarne pasy z dołu i góry ekranu występujące przy niektórych programach. Dodam, że opcja "pełna szerokość" działa u mnie jedynie przy TVNCNBC gdzie ładnie obcina pasy rozciągając obraz - przy innych kanałach pasów nie rusza? A drugie pytanie to jak wejść w menu serwisowe?
 

amelia25

New member
z_marian napisał:
A wie ktoś jak wyeliminować czarne pasy z dołu i góry ekranu występujące przy niektórych programach. Dodam, że opcja "pełna szerokość" działa u mnie jedynie przy TVNCNBC gdzie ładnie obcina pasy rozciągając obraz - przy innych kanałach pasów nie rusza? A drugie pytanie to jak wejść w menu serwisowe?

czesto zalezy to od sygnalu jaki masz dostarczony do odbiornika - jezeli nie da sie go upscalowac do pelnego ekranu nietety bedziesz musial ogladac z pasami - żeby sprawdzic czy da sie upscalowac zobacz format wyswietlania w ustaiwieniach :)
 

polbart1

New member
noohoo napisał:
Załaduj napisy w Subtitle Workshop, zmień wyjściowe FPS na 25 i zapisz zmiany. Następnie z pomocą notatnika wykasuj pierwszą linijkę z pliku (Subtitle Workshop dodaje oznaczenie FPS i TV nie rozpoznaje napisów).
Witam! Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i napisy dalej wyprzedzają film o kilka - kilkanaście sekund. Mam Subtitle Workshop 2.51. Ładuje napisy, na starcie mam ustawione (od gory): tryb pracy: klatki, wejsciowe FPS 25, FPS 25, pracuj w trybie: oba, ANSI, ANSI, Deflaut. Zapisuje plik jako MicroDVD. Otwieram go notatnikiem i kasuje piarwsza linie "{1}{1}25.000". Napisy ładuje na pendrive z taka sama nazwa jak film... no i jak napialem wyżej wyprzedzaja film o kilka, kilkanascie sekund. Jakaś rada? Już przerabiałem chyba wszystkie możliwości...
 

noohoo

New member
polbart1 napisał:
Witam! Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i napisy dalej wyprzedzają film o kilka - kilkanaście sekund. Mam Subtitle Workshop 2.51. Ładuje napisy, na starcie mam ustawione (od gory): tryb pracy: klatki, wejsciowe FPS 25, FPS 25, pracuj w trybie: oba, ANSI, ANSI, Deflaut. Zapisuje plik jako MicroDVD. Otwieram go notatnikiem i kasuje piarwsza linie "{1}{1}25.000". Napisy ładuje na pendrive z taka sama nazwa jak film... no i jak napialem wyżej wyprzedzaja film o kilka, kilkanascie sekund. Jakaś rada? Już przerabiałem chyba wszystkie możliwości...

Ja używam wersji Subtitle Workshop 4 beta. W 2.51 zmiana fps ograniczała mi się do dopisania {1}{1}25.000 na początku pliku a reszta wartości klatek nie przeliczona. W media info wyciągam wartość FPS filmu i wpisuje do Subtitle Workshop, następnie zmieniam FPS na 25, zapisuję plik i usuwam pierwszą linię.
 
Do góry