LG seria LH5000

viera

New member
tv lh 5000

telewizory z ekranem powyzej 32'' maja to do siebie ze podczas pracy w ciemnych warunkach/ogladanie wnocy bez wspomagania oswietlenia czy doswietlenia pokoju wysylaja znaczny strumien swiatła z ekranu tak ze nasz wzrok nie moze sie dostosowac do przyjecia tej ilosci swiatla i odczuwa sie niekiedy pieczenie w oczach ...w przypadku tv lg tak dobrano parametry czujnika swiatla aby dla ogladajacego w kazdych warunkach obraz był dostosowany do sytuacji panujacej w pomieszczeniu szczegolnie z wrocono uwage na kwestie zaciemnionego pokoju i i nistety czujnik dziala prawidlowo bo sam sie przekonalem ze przy wylaczonym do zera podswietlaniu matrycy oczy nie pieką ...ja radzę jednak pomieszczenie doswietlac a bedzie kazdy z nas mogł cieszyc sie z obrazu przy tym nie odczuwac dolegliwosci z pieczeniem oczu. atak chcialem dodac ze sa w sprzedazy dekodery mpeg4/mpeg2 firma podaje ze sprawdzane byly na tv
37 lg6000 mam nadzieje ze pasuja takze do innych tv lg pozbawionych
wejscia mpeg4 tv naziemnej bo jak wam wiadomo juz w kilku miastach polski nadawany jest przekaz naziemny ..chyba nie strzele gafy jezeli wymienie Poznan,wARSZAWĘ zielona g ora, byc moze zagan byc moze jest jeszcze jedno miasto o ktorym zapomnialem...jezeli kogos bedzie interesowala strona z dekoderem do tv lg to nastepnym razem w kleję abyscie mogli zobaczyc jak to wyglada i ile kosztuje..
 

LUPO78

Banned
tv lh 5000

no zgadza się ale są tacy którzy lubią jak im po gałach świeci telewizor,znam też takich którzy mają tak kolory nie naturalnie ustawione że np. czerwony przechodzi w kolor purpurowy.To jest dopiero głupota :fool:
 

maruco

New member
LUPO78 napisał:
no zgadza się ale są tacy którzy lubią jak im po gałach świeci telewizor,znam też takich którzy mają tak kolory nie naturalnie ustawione że np. czerwony przechodzi w kolor purpurowy.To jest dopiero głupota :fool:

co gorsza niektórzy uważają, że jeżeli tak nei jest to oznacza to wade sprzętu :/
 

mad_dog

New member
Lg 42lh5000

Witam

Jestem nowy na forum i nie mam pojęcia jak założyć własny wątek :( Mam pytanie na temat lg 42lh5000 i proszę o pomoc. Kupiłem ten telewizor ponieważ ma 200hz i wydaje mi się że opcja ta powinna zapewnić super płynny obraz ale tak nie jest. Nie zależnie od źródła obraz najwyrazniej "przycina" i nie jest cały czas płynny jak chyba powinien być. Film blu-ray odtwarzany z ps3 slim może i wygląda ładnie ale animacja nie jest cały czas płynna tylko co kolejną scenę przeciąga/przycina. To samo dzieje się na freeview a jak podłączę laptopa przez hdmi celem oglądnięcia filmu divx rezygnuje po kilku minutach bo obraz szarpie poprostu, wygląda to tak jak by zachowana była ilość klatek, jest płynnie i wyraznie a za chwilę jakoś by ich zabrakło i obraz przytnie. Nie znam się na tym więc spakowałem swoje ps3 razem z filmem blu-ray i udałem się do sklepu w którym zakupiłem telewizor. Obsługa była na tyle miła że pozwolili mi podłączyć ps3 do takiego samego lg lh5000 tylko 37 cali i ten sam problem. Żeby było smieszniej na 100hz-owym samsungu LE40B651T było tak samo. Dlaczego tak jest? czy może tak ma być? może ta technologia nie jest jeszcze do końca dopracowana? Uprzejmie proszę was o pomoc. Dzięki
 

LUPO78

Banned
mad_dog napisał:
Witam

Jestem nowy na forum i nie mam pojęcia jak założyć własny wątek :( Mam pytanie na temat lg 42lh5000 i proszę o pomoc. Kupiłem ten telewizor ponieważ ma 200hz i wydaje mi się że opcja ta powinna zapewnić super płynny obraz ale tak nie jest. Nie zależnie od źródła obraz najwyrazniej "przycina" i nie jest cały czas płynny jak chyba powinien być. Film blu-ray odtwarzany z ps3 slim może i wygląda ładnie ale animacja nie jest cały czas płynna tylko co kolejną scenę przeciąga/przycina. To samo dzieje się na freeview a jak podłączę laptopa przez hdmi celem oglądnięcia filmu divx rezygnuje po kilku minutach bo obraz szarpie poprostu, wygląda to tak jak by zachowana była ilość klatek, jest płynnie i wyraznie a za chwilę jakoś by ich zabrakło i obraz przytnie. Nie znam się na tym więc spakowałem swoje ps3 razem z filmem blu-ray i udałem się do sklepu w którym zakupiłem telewizor. Obsługa była na tyle miła że pozwolili mi podłączyć ps3 do takiego samego lg lh5000 tylko 37 cali i ten sam problem. Żeby było smieszniej na 100hz-owym samsungu LE40B651T było tak samo. Dlaczego tak jest? czy może tak ma być? może ta technologia nie jest jeszcze do końca dopracowana? Uprzejmie proszę was o pomoc. Dzięki
może winy zacznij szukać w plejce lub samej płycie ewentualnie jeżeli łączyłeś kablem hdmi plejke i lapka podejżewam że tego samego kabla użyłeś też w sklepie o ile przez takiego łączyłęś sprzęt.to i w kablu,mam rozumieć że do obrazu z normalnej anteny nie masz zastrzeżeń?opisz dokładniej czym łączyłeś jak się zachowuje na zwykłej antenie,a postaram się czi pomuc :cool:
 

mad_dog

New member
42lh5000

to nie wina ps3, po podłączeniu do samsunga 42" led wszystko smiga. Mam podłączoną antenę do freeview (angielska darmowa telewizja satelitarna) i jest to samo też obraz "chaczy" Może poprostu ten telewizor ma za małą moc obliczeniową i zdaża mu się przycinać ale dla mnie co 2 sekundy to zbyt często więc wolę odlądać bez 200hz wtedy obraz wyświetlany jest z tą samą szybkością
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
mad_dog napisał:
to nie wina ps3, po podłączeniu do samsunga 42" led wszystko smiga. Mam podłączoną antenę do freeview (angielska darmowa telewizja satelitarna) i jest to samo też obraz "chaczy" Może poprostu ten telewizor ma za małą moc obliczeniową i zdaża mu się przycinać ale dla mnie co 2 sekundy to zbyt często więc wolę odlądać bez 200hz wtedy obraz wyświetlany jest z tą samą szybkością
kolego poprostu już masz odpowiedz!!!w ilu hercach komp i ps wyswietla obraz?komp 60hz no nie?
 

hustlerambition

New member
Wczoraj nabyłem ten model ......o czym nie wiedzialem nawet bo osoba od ktorej kupilem go nie wiedziala czy to jest lh3000 czy 4000 i ile godzin miała zrobione.......

po wejsciu do menu serwisowego wyswietlilo mi sie lh5000 i jak zobaczylem w google co to za model to sie bardzo milo zdziwilem , bo zaplacilem 1200zl heh
37 cali.......


pytanie czy ktoś nie ma ksiązki od tego telewizora? moze by chcial odsprzedać ? moje gg 7705090

aaaa chcialem tez sie dowiedzieć gdzie sie sprawdza ile godzin ma matryca przepracowane.....zakładka "power off history" ??? tam same skróty są i nie wiem ktorre to dokładnie.
 

LUPO78

Banned
hustlerambition napisał:
Wczoraj nabyłem ten model ......o czym nie wiedzialem nawet bo osoba od ktorej kupilem go nie wiedziala czy to jest lh3000 czy 4000 i ile godzin miała zrobione.......

po wejsciu do menu serwisowego wyswietlilo mi sie lh5000 i jak zobaczylem w google co to za model to sie bardzo milo zdziwilem , bo zaplacilem 1200zl heh
37 cali.......


pytanie czy ktoś nie ma ksiązki od tego telewizora? moze by chcial odsprzedać ? moje gg 7705090

aaaa chcialem tez sie dowiedzieć gdzie sie sprawdza ile godzin ma matryca przepracowane.....zakładka "power off history" ??? tam same skróty są i nie wiem ktorre to dokładnie.
na stronie lg polska ściągnij se instrukcje w pdf do tego modelu
 

radek75s

New member
Witam, dziś dzięki swojej ślubnej kupiliśmy Ten model ;>
I w związku z tym pytanie, jak podłączyć lapka przez hdmi (gniazdo w lapku). Stosuje się do instrukcji, i kupa. Obraz na lapku gaśnie, w TV nic nie ma.
Za to divx z hdd ładnie świeci ;)
 

LUPO78

Banned
radek75s napisał:
Witam, dziś dzięki swojej ślubnej kupiliśmy Ten model ;>
I w związku z tym pytanie, jak podłączyć lapka przez hdmi (gniazdo w lapku). Stosuje się do instrukcji, i kupa. Obraz na lapku gaśnie, w TV nic nie ma.
Za to divx z hdd ładnie świeci ;)
hej a co to się stało że kupiłeś ten model jednak antyk ci się odwidział?
 

LUPO78

Banned
radek75s napisał:
Pisałem wcześniej, ślubna u koleżanki zobaczyła :D
no widzisz i co żałujesz że taki wybrała?chyba lepszy niż ten ancior który ty tak bardzo chciałeś.komp już działa ci po kablu? jeżeli nie to sprawdz ustawienia karty graficznej na wstępie
 

LUPO78

Banned
radek75s napisał:
Mała podpowiedź, co i jak?[/sprawdz odświerzanie jakie jest ustawione i najpierw sprubuj wyszukać tv ale przed tem musisz zmienić ustawienia tak aby po podłączeniu nie ginoł ci obraz na lapku poprubuj jeżeli nic nie zrobisz to będe wieczorem i sporubuje bardziej pomuc bo trraz z chaty wybywam dobrze by było jak ci sie nie uda byś napisał jaką masz kartę graficzną
 

LUPO78

Banned
radek75s napisał:
Mój lapek: HP DV7 1103 ea
wysłałem ci prywatną wiadomość tam masz wszystko opisane mam nadzieję że pomogłem w razie czego opisz co jest jeszcze nie tak za jakąś godzine będę na forum i spróbuję dalej pomóc
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Witam chciałem wam nadmienic ze LCD przede wszystkim powinno sie skalibrowac i wtedy ten system OPC mozecie całkowicie wyłaczyc.Ja skalibrowałem model 42LH7000 i powiem wam ze rewelacja natomiast modelu 5000 jeszcze nie kalibrowałem.Podziele sie opinia jak zrobie.Pozdro....

GoogleSearchIconShadow.gif
SuperSearchIconShadow.gif
 

red_spider

New member
42 lh 5000

Witam,

mam ten tv od kilku dni. W zasadzie korzystam z niego jako monitor do ps3. Menu wyświetlane w 1080p bardzo ładne, podobnie zdjęcia. Gry, głównie w 720p, działają bardzo przyzwoicie. Trzeba trochę popracować nad ustawieniami, niemniej sama obsługa jest bardzo czytelna i prosta. Przy grach wyłączam kontrast dynamiczny oraz dynamiczny kolor. Czystość dźwięku jak dla mnie bardzo przyzwoita, biorąc pod uwagę wielkość głośników. Niestety mam problem z synchronizacją dźwięku z głośników i sprzętu grającego (podłączonego przez component). We wcześniejszym tv (grundig cinaro 26') nie miałem tego problemu, więc nie jest to raczej wina ps3. Minusem jest jakoś odtwarzania z usb. Te same zdjęcia odtwarzane na ps3 olśniewają, puszczone z usb już nie (gorsza ostrość, mniejsza paleta kolorów). Inteligentny sensor wg mnie to kiepskie rozwiązanie. Nie ma takich ustawień, które by mi odpowiadały, niemniej pewnie to trochę kwestia gustu. Przy oglądaniu filmów w 200 Hz niezależnie od nośnika, należy liczyć się z poświatą wokół głów postaci. W grach nie jest to zauważalne.
Minusem dla mnie jest też harczenie, które nie dobiega z głośników. Któryś układów wydaje przykre dźwięki, np. w momencie gdy z głośników nie dobiegają żadne dźwięki. Harczenie nie występuje cały czas, niemniej trudno mi stwierdzić od czego zależy.
Plus za obracaną stopkę.
Póki co nie używam tego tv do oglądania telewizji (nie mam anteny), niemniej na dniach pewnie zakupię jakąś cyfrową telewizję, więc wtedy napiszę o wrażeniach.
Po przesiadce z 26' na 42' musiałem się przyzwyczaić do wielkości ekranu;)
Szczególnie polecam InFamous. Gra się w nią wyśmienicie (w porównaniu z 26').
 

maruco

New member
killpit napisał:
Witam chciałem wam nadmienic ze LCD przede wszystkim powinno sie skalibrowac i wtedy ten system OPC mozecie całkowicie wyłaczyc.Ja skalibrowałem model 42LH7000 i powiem wam ze rewelacja natomiast modelu 5000 jeszcze nie kalibrowałem.Podziele sie opinia jak zrobie.Pozdro....

GoogleSearchIconShadow.gif
SuperSearchIconShadow.gif

dokładnie - dobre ustawenie TV to podstawa :)
 
Do góry