LG LS570S -nowość?

A1one

New member
Witam !



Mam pytanie to innych posiadaczy czy udało się komuś włączyć Fullscreen na youtube i podobnych serwisach ??

youtube na fullscreen dziala przez premium(nie pamiętam dokładnie nazwy zakładki w settings), z poziomu przeglądarki tylko w oknie

co do myszki ja podłączałem zwykła myszkę przewodową i działała bez problemu - ale to tylko w formie testu
 

thug10

New member
youtube na fullscreen dziala przez premium(nie pamiętam dokładnie nazwy zakładki w settings), z poziomu przeglądarki tylko w oknie

co do myszki ja podłączałem zwykła myszkę przewodową i działała bez problemu - ale to tylko w formie testu

Dzięki za info. Faktycznie w premium jest fullscreen, ale .. ale nie wyswietla mi całej zawartości YT. Oczywiście pierwszy teledysk, który chciałem wyświetlić w wersji premium i nie dostępny.

Ma może ktoś patent na to wchodząc przez tą przeglądarkę ?

Czy można zainstalować inną przeglądarkę ?? Osobiście wolałbym operę albo, co kolwiek innego co zapamiętuje hasła.

Planuję zakup klawiatury bezprzewodowej, podłączał już ktoś ???
 

paweltbg

New member
ostatnie powiadomienia

witam. może ktoś napisać dokładnie o co chodzi w nowych powiadomieniach dla tego tv które ostatnio przyszły na pewno chodzi o:
1.pilota MMR tylko jakiego 200 czy 300 i
2.wsparcie dla smartfona i tableta
3. wsparcie dla bezprzewodowej klawiatury i myszki
ale szczegółów nie znam
a jeszcze jedno może ktoś napisać model karty sieciowej (wifi) do tego tv do dokupienia
dzięki
 
Ostatnia edycja:

wilku66

New member
Mam pytanko posiadam lg 37lh4020 nie moge ustawic obrazu twarze ludzkie sa czerwone jak sa reklamy jest ok ale w filmach to wystepuje jeszcze gorzej przy ogladaniu filmow z usb moze to wina softa 3.91 albo cos w menu serwisowym prosze o pomoc bylbym wdzienczy moze ktos ma taki tv lub go posiadal moje gg 34469063
 

NickSon

Member
Czy ten model jest na IPS? pytanie w zasadzie do posiadaczy modelu i tych co mieli doczynienia z matrycami IPS i całą resztą i potrafią z łatwościa rozróżnić te matryce. Kolory bledną pod kątem?

Niestety to forum nie jest zainteresowanie marką LG... z wiadomych względów tu z automatu idzie polecenie Sharp Philips Toshiba Nie ma nic przeciwko nim ale całkowicie pomijany jest LG.
Fanem LG nie jestem nawet pomimo to że w domu posiadam LG. LG ma sporo wad ale sztuki z IPS potrafią ładnie "zagrać" i sa tańsze np od Panasonica (ips alpha).
W domu mam też Philipsa ;) tak samo jak LG na IPS (produkcji LG) i nie kupie nigdy nic na VA Raz kupilem najwyzsze modele samsunga i sony po tyg wróciły do sklepu...
 
Ostatnia edycja:

paweltbg

New member
witam próbował ktoś może udostępniać filmy z kompa do tv? jak to się robi ? i czy komp musi cały czas być włączony podczas oglądania filmów
Już sam sprawdziłem, napiszę może kogoś zainteresuje. otóż ściągamy i instalujemy darmowy program ze strony lg (nero 4) i dalej udostępniamy w nim pliki które chcemy udostępnić wcześniej trzeba wyszukać urządzenia w naszym przypadku tv i po robocie. ale jest jeden minus musi być włączony komp i program bo w przeciwnym razie udostępnianie zostanie przerwane (także musi chodzić komp i tv) ...lepiej nagrać na pendrive
chyba że ktoś zna inny pomysł taki w którym komp może być wyłączony
 
Ostatnia edycja:

A1one

New member
NickSon nie znam sie na matrycach ale z danych które ktoś zamieścił w Twoim innym temacie

R - LG Display Co.Ltd. TN
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2010г/
Y - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2011г/
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
D - AU OPTRONICS CORP. TN
T - AU OPTRONICS CORP. AMVA
M - SHARP CORPORATION МVA
S - SHARP CORPORATION МVA

mam 32ls570 ale szczerze mówiąc nie wiem jak odczytać ten for code, mam s/n tv, jeśli Ci na tym zależy powiedz jak odczytać for code a postaram się pomóc.

mój tv ma s/n xxxMAZVxxxxx - cyfry są chyba niepotrzebne, jesli u mnie V oznaczałoby matrycę to miałbym:

http://www.panelook.com/LD320WUD-SBA1_LG Display_31.5_LCM_overview_13005.html

S-IPS, 120Hz, nie wiem tylko czy to się w ten sposób czyta
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
NickSon nie znam sie na matrycach ale z danych które ktoś zamieścił w Twoim innym temacie

R - LG Display Co.Ltd. TN
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2010г/
Y - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2011г/
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
D - AU OPTRONICS CORP. TN
T - AU OPTRONICS CORP. AMVA
M - SHARP CORPORATION МVA
S - SHARP CORPORATION МVA

mam 32ls570 ale szczerze mówiąc nie wiem jak odczytać ten for code, mam s/n tv, jeśli Ci na tym zależy powiedz jak odczytać for code a postaram się pomóc.

Słuchaj to nie chodzi o SN to Product code 9 literek w ukladzie XX.XXXxXXX Małą literką zaznaczyłem o która chodzi środkowa w tej grupie 7
Może masz małe rozeznanie w kwestii tv na VA i IPS ale matryce ips w warunkach domowych mozna poznać w 10 sekund.
Powiem jedno w sklepie tego nie zrobisz ZA CHINY i dlatego to mnie tak irytuje że muszę pytać szperać po necie. W dużych sklepach jak leca firmowe materiały to nie ma szans wszystkie tv zazwyczaj na maksa wysycone wykontrastowane że efekt blednięcia kolorów może być ledwo co dostrzegalny. Poza tym obrazy dynamicze często sceny zmieniają się co 3 sekundy zanim przesuniesz sie w bok leci juz co innego... na zieleniach i niebieskim tez tego nie zobaczysz. Najlepsza do tego testu jest twarz człowieka. Na IPS obraz bedzie Ci troche szarzał czeń sie pogorszy ale kolory jako takie sie nie zmienią.

Jeszcze wczoraj rozwazałem zakup LS5600 ale najprawdopodobniej nie siedzi w nim IPS literka w tym modelu to D :) dziwne bo wg tej sciągawki to by była matryca TN... w LS570s powinna juz być IPS z z tego co sie dowiedziałem powinienes mieć literkę W.
Powiem szczerze że dla mnie temat matryc to chora sprawa w monitorach komputerowych to jest na pierwszym miejscu w parametrach technicznych a w TV tajemnica...
Nie wiem czemu LG nie chwali się atutem jakim jest IPS np Panasonic to robi i na naklejkach którymi sa oblepione nowe tv jest duza wlepa IPS-LED... LG sie wstydzi... Albo robi sobie furtkę żeby stosować różne matryce w obrębie jednego modelu....

Poza tematem ktoś tu napisał że zacytuję "matryca 50Hz" ktos to wyjaśni? o ile to nie bełkot... Matryca ma jakies taktowanie?:) Ja myślałem że matryca to matryca wyswietli to co jej elektronika zapoda a jej ograniczeniem w wyświetlaniu następujących po sobie klatek może być co nawyżej czas reakcji.
Ja dziś w sklepie usłyszałem od Pana sprzedawcy że oni telewizory mają podłączony pod słaby sygnał 50 hercowy... Rozumiem słaby sygnał ale co maja herce do słabości lub nie :shock::shock::shock: dalej już tego Pana nie chciałem o nic pytać...
 

A1one

New member
Fakt nie znam się na matrycach - co do tego product code spróbuję go poszukać(powinien być na ściance tylnej czy gdzieś w menu?)
 

betman

New member

Strasznie ciężko znaleźć ten model na oficjalne stronie LG. Jak się nie wpisze całego numeru w wyszukiwarce u nich to nie sposób go znaleźć zaznaczając właściwe opcje wyboru.

A nawet jak się go w ten sposób wyszuka to specyfikacji nie zobaczymy...

Generalnie zadowolony jesteś z tego telewizora? Czy ekran jest matowy czy błyszczący? Podstawka jest obrotowa czy sztywna?
 

A1one

New member
Podstawka obrotowa ale tylko wokół własnej osi, nie ma możliwości regulacji kąta - mój tv trochę giba się na boki,

Ekran raczej pól mat/pół połysk - ciężko mi jednoznacznie określić.

Z tv jestem zadowolony - korzystam z tv cyfrowej naziemnej, od wczoraj podłączyłem również router, tv ma przeglądarkę internetową, można korzystać z myszki optycznej(mi działa najtańszy badziew)

Swojego kupiłem w MediaExpert - w tej cenie nie było niczego ciekawszego, zastanawiałem się nad philipsem 32pfl5007 i jeszcze jakimś samsungiem(oba droższe o 200-500zł) - lg wygrał ceną, możliwościami - jakość obrazu dla mnie jest jak najbardziej odpowiednia

Jeśli coś jeszcze potrzeba pytajcie - jeśli będę w stanie sprawdzić postaram się odpowiedzieć
 

betman

New member
Dzięki za info, właśnie biorę pod uwagę także tego Philipsa 5007.

Patrzyłem też na Samsunga ES5500, ale chyba jego podstawa w ogóle nie ma jakiejkolwiek regulacji.

Ciężko coś wybrać, ale po przejrzeniu prawie wszystkich marek/modeli 32" w okolicach 2000zł zostaje mi ten Philips lub coś dobrego od LG.
 

NickSon

Member
Tak, wychodzi na to że w LS570 jest IPS. Było by dziwne gdyby było inaczej :) Ale uwaga bo LS5600 prawdopodobnie ma coś innego i jak dla mnie dyskwalifikuje go jako telewizor na VA to sobie monitor można kupić :) tam zawsze siedzi sie prostopadle do ekranu...
Miałem za zadanie pomoc znajomej z zakupie 2szt 32 cali nie mialem czasu i kupilem pewniaka na IPS Panasonica 32E5E. Panasonic poprawił wygląd swoich TV Ramka nie jest super cienka ale wg mnie chyba ładniejszy od niskich modeli LG
Z tego co się dowiedziałem wszystkie nowe Lg miedzy innymi serie LS są z matrycą półmat. Panasonic E5E tez ma półmat ale chyba bardziej świecacy.
 
Do góry