Lg Lh 9000

peciol

New member
witam,czy ktoś może powiedzieć co ten tv jest wart prócz kolosalnej ceny ,full led i jak on sie ma do innych podobnych jakościowo?,jak radzi sobie z sygnałem sd?...
 

peciol

New member
Lg 47 Lh9000

Cóż ,informacji się nie doczekałem:) własnie go zakupiłem ,prezentuje się okazale i elegancko(poprzednio miałem sony Z5500). To wygaszanie miejscowe to uczta ogladając wieczorem,czyta z pena mkv:).Mnóstwo kombinacji w ustawieniach przy których trzeba sie nasiedzieć zeby ustawić optymalny obraz do SD I HD,na razie tyle...:)
 
Ostatnia edycja:

Mariusz_i_Goska

New member
peciol napisał:
Cóż ,informacji się nie doczekałem:) własnie go zakupiłem ,prezentuje się okazale i elegancko(poprzednio miałem sony Z5500). To wygaszanie miejscowe to uczta ogladając wieczorem,czyta z pena mkv:).Mnóstwo kombinacji w ustawieniach przy których trzeba sie nasiedzieć zeby ustawić optymalny obraz do SD I HD,na razie tyle...:)
Cześć. Jak byś mógł pochwal się trochę. Jakby nie patrzeć to alternatywa do Philipsa i do nowej Toshiby szczególnie, że miałeś sony Z5500. Jak sygnał SD po ustawieniach, jak dźwięk, jak skalowanie obrazu.
 

peciol

New member
Witam ponownie,widzę że jednak jakieś zainteresowanie jest tym tematem.Konkretnie,bo nie chce lać elaboratu : po ustawieniach sygnał SD jest na przyzwoitym poziomie ,ja oglądam z odległości ok.obraz porównywalny z SONYM Z5500,naprawdę znaczacych różnic się nie dopatrzyłem a oko i słuch mam wybredny jako stary audiofil.Jedyna różnica jaką no może mi się rzuciła to taka że w Zetce można uzyskać jeszcze cieplejsze kolory,tylko pytanie czy to nie za sztuczny obraz,rzecz gustu.Trzeba się troche pobawić żeby odkryć ktore ustawienie ma no co wpływ..głosniki..cóż ,ja słucham przez wzmacniacz creeka i paradigm studio ale sprawdzilem to cóś tam zamontowane i moge stwierdzic ze co do jakosci mogli sie za ta kase trochę lepiej przyłożyc.Nie jest to pudełkowaty dzwięk ,chodzi bardziej o tony wysokie(mały bajzel),dól poprawny ale to nie subwoofer ; niektóre tv crt sonego miały miesisty bas tu mi go brakowało(TO TAK NA MARGINESIE),W KAŻDYM RAZIE NIE DUDNI
HD-obraz z wysokiej pólki,pokazuje naturalne kolory nawet przy ociepleniu,testowałem rownież dvd z fergusona ŁZY SŁOŃCA-czerń tam powala w tych ciemnych scenach.
200Hz TRUE MOTION pytanie czy to marketing czy faktycznie oko ludzkie potrafi to rożróżnić ? wydaje mi sie ze tzw efekt teatru nie jest az tak bardzo widoczny jak np w zetce,tak mi sie wydaje,mnie osobiscie ten efekt nie przeszkadza.
Na razie tyle moich spostrzeżen,za dużo nie miałem czasu sie pobawić ale powiem tak zetke zdyskwalifikowałem ze względu na CCFL,zależało mi lokalnym wygaszaniu kto tego w życiu nie widział niech sie nawet nie wypowiada.Ja ogladam filmy wieczorami i to jest naprawde bajer,nocne sceny jak w realu.Żaden CCFL ani edge led tego nie pokaże,nawet plazma do 8 tys. wiem bo porownywałem Pioneera i Samsunga(chyba że KURO ale to już historia )nie widziałem PHILIPSA w akcji w hd ale w MM widziałem go na sygnale SD i powiem że obrabia świetnie tylko miałem wrażenie że coś ma z tymi kątami jak zresztą wszystkie philipsy.W LG tego nie widać na pierwszy rzut oka a wiadomo każdy LCD ma mniejsze lub wieksze problemy z tym.Toshibe równiez nie testowałem więc sie nie wypowiadam.W euro agd za 7600 pln kupiłem i mówiac szczerze za ta kase nie kupicie nic lepszego-tak mysle ,takie moje odczucie po wielomiesiecznych testach tego czy owego,zawsze można czekać i czekać az coś spadnie,philips nie tak szybko spadnie a przepaści miedzy tymi dwoma az takiej nie ma.Dobry sygnał z dobrej platformy cyfrowej i uczta dla oczu(nie polecam cyfry-mają do bani dekodery,n-ka to naprawde chyba na dzien dzisiejszy najlepsza platforma,porównywałem obie -na cyfrze jest ziarno a n-ka powala czystością, ja mam jak na razie VECTRE CYFROWĄ)
Jak mi sie co urodzi to dopisze,mam nadzieje że trochę pomogłem w temacie .
 

leoo

New member
Ciekaw jestem tylko czy gdyby postawić tv 100Hz i obok np. tego LG LH9000 to czy byłaby duża róznica pomiędzy płynnością na obu tv ? Według mnie (i nie tylko mnie) chyba nie, raczej marketing ale co jak co... ten LG wyświetla obraz rewelacyjnie jak na tv z EDGE LED, chociaż ostatnio widziałem na hdtvmanii test modelu z serii SL8000 na CCFL i jakość też była bardzo dobra, ba recenzent nawet chwalił głębie czerni ;) Nie zmienia to faktu, że do 7000 zł 42LH9000 to b.dobry wybór.
 

Luphis

New member
Raczej dużej różnicy między 100Hz a 200 by nie było. Ale mogę się mylić ;) Opis tego Lh 9000 bardzo ciekawy, i rzeczywiście obraz robi wrażenie. Szkoda tylko, że tyle kosztuje, ale co poradzić, za jakość się płaci :p Mimo wszystko będę musiał się w końcu na jakiś model zdecydować
 

peciol

New member
leoo napisał:
Ciekaw jestem tylko czy gdyby postawić tv 100Hz i obok np. tego LG LH9000 to czy byłaby duża róznica pomiędzy płynnością na obu tv ? Według mnie (i nie tylko mnie) chyba nie, raczej marketing ale co jak co... ten LG wyświetla obraz rewelacyjnie jak na tv z EDGE LED, chociaż ostatnio widziałem na hdtvmanii test modelu z serii SL8000 na CCFL i jakość też była bardzo dobra, ba recenzent nawet chwalił głębie czerni ;) Nie zmienia to faktu, że do 7000 zł 42LH9000 to b.dobry wybór.



Woli sprostowania...ten LG to nie EDGE LED lecz Full Led;)

PO TYGODNIU eksploatacji...:) obraz rewelka! jeśli ktoś już go zakupi i odbiera sygnał z tunera cyfrowego niech pamięta że sygnał SD aby był naprawde na dobrym poziomie niech wyłączy skalowanie i przełaczy na SDTV CVBS, wyłączyć wszystkie ulepszacze łącznie z TRUMOTION.
 

leoo

New member
a tak to fakt

Tak, moja pomyłka, pomyliło mi się z modelami z serii SL9000 gdzie jest EDGE, tutaj oczywiście jest Full LED. Widziałem go na próbce Full HD z Bluraya obraz ideał - dzięki Peciol za mini reckę, bo pokaz był fajny ale pobawić się nie dali ;)
 
Ostatnia edycja:

mirogster

New member
Mam prosbe o potwierdzenie, czy patrzac na ekran pod katem ok 45 st. podczas wyswietlania jasnych napisow np. na ciemnym tle widoczne jest ich 'zdublowanie'? tak jakby odbijaly sie od tafli ekranu?
Widzialem podobny efekt chyba na sl8000 oraz w jakims review w sieci.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mam prosbe o potwierdzenie, czy patrzac na ekran pod katem ok 45 st. podczas wyswietlania jasnych napisow np. na ciemnym tle widoczne jest ich 'zdublowanie'? tak jakby odbijaly sie od tafli ekranu?
Widzialem podobny efekt chyba na sl8000 oraz w jakims review w sieci.


Mylisz SL 9000 z LH 9000. LH nie ma szyby więc nie ma odbić i podwójnego obrazu pod kątem.

Pozdrawiam
 

Dztka

New member
Ja tam i na SL u kumpla nie widzialem zadnego odicia. Dla mnie osobiscie to jakas paranoja z tymi odbiciami w sl-ach.
 

mirogster

New member
Nie paranoja tylko fakt. Ale jezeli oglada sie na wprost nie widac zupelnie wiec nie przeszkadza:D.
Hmmm nagle nabralem ochoty na LH :) Musze zobaczyc go jeszcze 'in vivo' w jakims markecie, ale o to troche trudniej :(
Jak rozumiem w LH9000 brak jest mozliwosci podlaczenia do internetu i bajerow w rodz. widgetow??
PS. Sledzicie co sie dzieje na CES ? Masaaakra :)))
 

maks028

New member
Witamm wszystkich :)

Mam pytanko dotyczace LG 42 LH9000 ; chodzi Mi ile potrzebuje pradu (w praktyce ) , czy jest niezawodny, i czy nada sie na odbior cyfrowego polsatu lepiej niz sharp LC40LE700, dzieki z gory i pozdrawiam :-o:-o:-o
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Czyli pomijajac redcoona to okolo 5000 tys

No słyszałem o redcoon kupe kiepskich ocen

Czyli szukam nadal i ponawiam prosbe o optymalne ustawienia :)

Z tego co czytałem ich 200 HZ jest kiepskie ale mam obecnie Sony Z5500 i tez nienajlepiej to wyglada dla oka

100 Hz zdecydowanie styknie, LG ma dobre 100 Hz ??
 

LUPO78

Banned
mam w 100hz w LG i naprawdę jestem zadowolony w przeciwieństwie jak to co nie którzy twierdzą że widzą teatr-ja teatr też widzę tylko że w poniedziałki na jedynce po 20tej,ale najlepiej to się przejdź do sklepu gdzie będzie LH9000 i zobacz czy trumotion 200hz ustawia się na wysoką,niską lub wyłącza,a na pewno tak jest to na ustawieniu na niskim powinien być 100Hz(tak mi bynajmniej się wydaje)ale najlepiej sprawdzić organoleptycznie,osobiście to widziałem ten tv i obraz naprawdę rewela i sam tv też.Żebym stał teraz przed zakupem tv to brał bym go poważnie pod uwagę -/- jeżeli chodzi ogólnie o sklepy internetowe najpierw się zorientuj w który dany tv jest z polską gwarancją producenta,po prostu napisz lub zadzwoń do nich-/- na pewno w OLE OLE jest polska gwarancja tylko że cena dzisiaj wysoka,ale polecam śledzić u nich cenę bo jutro może już być o 1000zł taniej , po prostu ceny skaczą w tym sklepie,ale sklep pewniak bo należy do tej samej grupy euro net co euro rtv agd
 
Ostatnia edycja:
Do góry