Lg Lh 9000

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Koledzy

A jak na tym LG z czernią, ale nie jak mamy cały czarny ekran ale jak mamy np wiele gwiazd na niebie...

Jak to wtedy wygląda ??
 

LUPO78

Banned
najlepiej będzie jak się przejdziesz do sklepu i puścisz jakąś swoją płytkę dla porównania,w moim z podświetleniem ccfl LG z czerni i samym obrazem w SD jestem zadowolony,a obraz z BD powala na kolana-w LH9000 jest zdecydowanie lepszy niż u mnie,a na pewno po obejrzeniu w HD obrazu w LH to nie wstaniesz z kolan :smile:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Byłem w MM - ogładałem materiały z BD

Obraz super :) - no i ta czerń :)

Ale jak w tym TV z obrazem SD ??

Mam akurat Dremboxa 8000i w sumie juz z niego wychodzi skalowany do 1080i obraz ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie w tym co pokaze na ekranie TV...

Rozne opinie czytałem, ale co maja do powiedzenia w tej kwesti uzytkownicy forum ??

Materiał HD gdziekolwiek bym nie czytał wygląda super

Ps

Co z modele LG 42LH9500 ?? Wyjdzie ?? Bo design ma zupełnie inny, a newsy o nim były juz w sierpniu poprzedniego roku

Mysle tez czy nie poczekać na te nowe modele z cES 2010 - 42LE7500...

Nowsza konstrukcja, inny design

Ale pewnie cena kosmiczna bedzie choć kto wie

Kurcze, sam nie wiem co zrobić, LH9000 to model 2009 ale z drugiej strony juz sprawdzony i tez chyba dostał jakąs nagrodę na CES 2009
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
LG mają wszystkie bardzo dobre skalowanie SD począwszy od najniższych modeli jak LH2000,wliczając w to też monitory z tunerem TV
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Koledzy, macie jakiegos linka opisujące to podświetlenie LED backlight w LG LH9000 ??

Wiem ze to podzielone jest na jakies bloki, itd ale jakieś szczególy...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Lupo78

A skad masz te informacje ze RGB ?

Pogrzebałem troche w necie i wyglada na to ze on ma tzw podświetlenie backlight

Podświetlenie podzielone na 240 blokow na ekranie ( nie wiem ile ledow ma kazdy blok )
a niektorzy nawet piszą ze LH 9000 ( LH90 na USA ) ma tych bloków tylko 80,
dopiero model LH9500 ( LH95) ma ich 240...

To ja juz nie wiem jak to jest naprawde, hmmm

Tu opisuja nowszą serie LH9500 ktorej wogole nie było u nas chyba

LH 9500 - nowe LCD od LG - Newsy sprzętowe

Gdzies wynalazłem w sieci ze LH9000 ma tych diód podswietlających cos w okolicy 3096 czy jakos tak ale niemoge tego znalezc teraz

Wiec jak to jst naprawde ?

Raczej na 100 % to zadne podswietlenie RGB

Jest tez sporo rozbierzności na roznych stronach www

Jedni podaja Dynamic Contrast Ratio
spacer.gif
5.000.000:1
a inni :

Dynamic Contrast Ratio
spacer.gif
2.000.000:1
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
powiem ci szczerze że przez twoje pytania zacząłem się bardziej zagłębiać w temat led i już mam mętlik w głowie - tu masz lh90 na LG us LG 42LH90 Televisions - 42" Class Full HD 1080p Full LED Backlighting 240Hz LCD TV (42.0" diagonal) - LG Electronics US na pewno LH9000 będzie miał matryce podświetlaną od tyłu,a nie krawędziowe ,a jak to już niedługo będą inaczej nazywać -/- tu znalazłem jeszcze takie artykuły,może ci pomogą w ustaleniu prawidłowej nazwy Google Tłumacz Podświetlenie LED Wszystko co trzeba wiedzieć o monitorach LCD : NVISION.pl -/- Podświetlenie LED Wszystko co trzeba wiedzieć o monitorach LCD : NVISION.pl -/-
 

lejzi69

New member
Uwaga 42lh9000 zakupiłem w saturnie w poznaniu za 5500 plus ipod touch 2g 8gb gratis 2 lata gwarancji niestety ciagle ze wzglegu na moja niewystarczajaca znajomosc tematu nie moge optymalnie go ustawic a wiem ze z niego mozna o wiele wiecej wyciagnac niz to co ja mam moze zmiana dekodera na Motorola VIP1910 HD ktory nadejdzie lada chwila cos nowego powie
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Panowie, piszcie prosze Ci co mają te TV jak wrazenia

Ciagle sie motam i motam

W domu mam juz Sony 40Z5500 ( wkurza mnie ) plazme Panasonic 42G20 i musze wkoncu wybrac jakis TV z ktorego bede zadowlony...

Pozostałe dwa sprzedam
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Ja oglądałem 42LH9000 w MM (Warszawa, ul. Ostrobramska) sygnał SD (nawet przyzwoitej jakości). Co do skalowania SD, ja nie miałem zastrzeżeń, a bawiłem się nim z pół godziny. Podobało mi się też odwzorowanie kolorów, takie naturalne (bez kalibracji) Jedynie wyżej bym ocenił skalowanie SD w Toshibie SV685 i Philipsie 9704. Oba LCD, miałem takie wrażenie miały też trochę lepszą czerń od LG. Ogólnie ten LG to bardzo ciekawy LCD, mający mnóstwo ustawień. Szkoda tylko, że chyba 46" czy 47" w tej chwili to max, mi by bardziej zależało na 52".

HDTV-Fan porównaj sobie, jeżeli możesz tego LG z Toshibą SV685 (obydwa LCD na LEDach).
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Mam kolejne pytanie do uzytkownikow

Ten LG ma funkcję: Realne Kino

Dzieki tej funkcji mozna pozbyc sie trzęsienia obrazu ( drgań ) co przy trybie 1080p/24 jest bardzo pomocne...

Jak rozumiem działa ten tryb TYLKO przy opcji 1080p/24 czy na stałe ?

Czy ja coś zle rozumiem ?

Jest tez napisane ze nie mozna go uzywac razem z funkcją TruMotion 100 Hz/200Hz

To chyba niezbyt dobrze ? Bo kwestia 24p to jedno a 100 Hz to drugie chyba...

Moze mi to ktoś rozjaśnić :) ?

Chodzi o to czy mogę poprawić filmy mkv czy tez bluray ( płynnosc i tzw drgania ) uzywajac jednoczesnie Realne Kino i bez zabawy w przełaczanie ( wyłączanie ) funkcji TruMotion 100 Hz ( 200 Hz z gory wykluczam za nietarualnosc... )

Na infolini LG mało co wiedzą...
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Mam kolejne pytanie do uzytkownikow

Ten LG ma funkcję: Realne Kino

Na infolini LG mało co wiedzą...
ma taką funkcję,a jeśli chodzi o infolinie to nie tylko w LG mają pojęcie o wszystkim i niczym czy to do samsunga napiszesz lub zadzwonisz,panasa lub też innej firmy -zaufaj że masz już pewnie większe pojęcie czytając te forum i szukając w necie na temat LCD niż ci goście tzw eksperci i infolinii :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
To ze ma taką funkcję to ja o tym wiem :)

Ale jak wygląda połączenie tej funkcji z TruMotion i wogole z sygnałem 1080p/24
 

LUPO78

Banned
nie wiem czy już pisałem ci taką propozycję,ale weź płytkę z filmem nagraną 1080p/24 i przejdź się do sklepu gdzie będzie taki tv i zapytaj się sprzedawcy czy jest możliwość sprawdzenia tv przetestowania,to nic trudnego,w końcu to nie lizak i nie kosztuje 50gr.bynajmniej będziesz widział na własne gałki co potrafi tv i czy cię zadowoli :eek:k:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No to tak musze zrobic tylko ze w MM pewnie mi nie pozwola puscic mojej płytki, ale moze trafie na kogos miłego z obsługi kto sie zgodzi... ehhh

No ale opinie uzytkownikow ktorzy maja ten TV tez by były super :)

Mysle ze to bardzo niedocenianiy produkt bijący o głowe niektore produkty o wiele drozsze

A przy obecnej cenie 4600-5000 zł bezkonkurencyjny nawet
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No więc TV kupiony

Działa jak narazie bardzo fajnie, ale dzwięk do kitu - głownie ten cichy :(

Nie dosc ze malutka regulacja ciechego dzwięku - nawet na 1 jest dosc głosno - to przy wielu kanałach słychac jakby jakies swierszczenia w tle - na innym TV tego nie było - moze to przez zabawe zmianami w tonach niskich i wysokich

Moze jest jakiś łatwy sposob podłaczenia lepszych zewnetrznych głosnikow - kino domowe mam swoją drogą

Pozatym obraz naprawde super, z pierwszych obserwacji raczej nie ma co uzywac( a moze jednak ma :) ) sciemniania LED, bo całe menu wyświetlane na TV z tunera wygląda wtedy dość kiepsko - bo TV probuje sciemniac nawet info pasek, wtedy wyglada brzydko

Ale za to obraz jednak jest sporo fajnieszy, lepsza czerń , z boku nawet ie wpada w granat jak to jest na matrycach IPS z natury...

No i przy ledach rownomierne podswietlenie :)

Zobacze jak w nocy - bo moze warto przyciemniac obraz jednak...

Ale w ciągu dnia nawet czarny jest super

Widze ze to badziej monolog niz dyskusja z kims ;)

Ps

Ktoś się orientuje czy będzie wersja nowej lini z przekątną 42 cale i podświetleniem backlight LED jak w LH9000 ???

Bo z tego co czytam to jakby tylko raczej dopiero od 47 cali :(
 
Ostatnia edycja:

Rictusgrin

New member
HDTV_Fan, może pokusiłbyś się o małą recenzję jak już zapoznasz się lepiej z tym LG?
Sam zastanawiam się nad wyborem LG 42 LH9000 lub Sharp LC-40LE700E. Z zagranicznych recenzji wynika że local dimming w tym telewizorze LG przynosi więcej szkód niż pożytku (zanikanie detali, poświata, słaba czerń pod kątem).
 
Do góry