LG LH 3000 - pytanie o USB

czesiu91

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio TV LCD LG 37 LH 3000 ma on wejście USB 2.0 niestety pisze że tylko dla serwisu. Pomyslałem że może będzie się dało zrobić takiego moda jak jest podany do LG 50PQ3000 na LG 50PQ6000 tylko że dla modelu LH 3000 na LH 4000 albo LH 5000. Wiem że te plazmy z seri PQ200R też mają wejście USB tylko dla serwisu a jednak w menu serwisowym da się je odblokować i obsługuje nawet DivXy a w tych LCDkach z seri LH 5000 są nawet DivXy HD więc może ten model LH 3000 też będzie je obsługiwał chociaż zadowolę się samymi divXami;) Da się coś zrobić w tej sprawie:-D

Albo wiek ktoś może jak wejść do menu serwisowego? Wydaje mi się że odblokowanie USB będzie na podobnej zasadzie jak w plaźmie PQ200R tylko nie wiem w jaki sposób wejść do tego menu a przytrzymanie Przycisku "OK" na pilocie i TV przez 5s nic nie daje tak jak to jest w tych plazmówkach
 
Ostatnia edycja:

wasyl1985

New member
usb działa:)

witam, odblokowałem w menu serwisowym opcje usb w tv lg37lh3000:)
filmy ,zdjęcia, muzyka wszystko działa.
przytrzymałem na pilocie i w telewizorze przycisk menu ok. 5s, potem wprowadziłm kod (0000) .potem jednocześnie nacisnąłem przycisk ok w pilocie i w tv.
po dostaniu się do opcji w menu przechodzimy do :
tool option3
EMF(JPG,MP3) zmieniamy na 1
divx wybieramy SD lub HD
wychodzimy przyciskiem return na pilocie .
wyłanczamy tv
po włączeniu w menu mamy ikone usb:)

tak samo jest w modelach lh4000 można odblokować oglądanie divx . taka sama procedura
pozdrawiam...
 

maruco

New member
wasyl1985 napisał:
witam, odblokowałem w menu serwisowym opcje usb w tv lg37lh3000:)
filmy ,zdjęcia, muzyka wszystko działa.
przytrzymałem na pilocie i w telewizorze przycisk menu ok. 5s, potem wprowadziłm kod (0000) .potem jednocześnie nacisnąłem przycisk ok w pilocie i w tv.
po dostaniu się do opcji w menu przechodzimy do :
tool option3
EMF(JPG,MP3) zmieniamy na 1
divx wybieramy SD lub HD
wychodzimy przyciskiem return na pilocie .
wyłanczamy tv
po włączeniu w menu mamy ikone usb:)

tak samo jest w modelach lh4000 można odblokować oglądanie divx . taka sama procedura
pozdrawiam...

dokładnie - i powinno wszystko byc ok :)
 

czesiu91

New member
Ja nie wiem co jest nie tak z tym moim TV... Nie mogę wejść ani do tego menu serwisowego ani zaktualizować firmware a robię wszystko według instrukcji. Nie wiecie czego to może być wina? Czy może mogą mieć znaczenie różne piloty od LG albo coś w tym stylu? No ale w sumie piloty do modeli LH3000 powinny być dostarczane takie same więc ja już nie mam pojęcia. Proszę pomóżcie:)
 

marko27

New member
Pewnie masz wgrany soft 3.24 Aby wejść do menu serwisowego musisz zmienić na 3.15 (Najnowszy dostępny na stronie LG.) Katalog z softem na pendrive, pendrive do telewizora, wejdź w menu, zaznacz OPCJE i naciśnij 7 razy przycisk FAV na pilocie. Powinno Ci wyświetlić na górze szczegółową wersję softu w TV a na dole znaleziony soft do podmiany. Jak chcesz podmienić to "OK" na pilocie. Po zmianie bedziesz mógl wejść do menu serwisowego z pilota.
 

czesiu91

New member
marko27 napisał:
Pewnie masz wgrany soft 3.24 Aby wejść do menu serwisowego musisz zmienić na 3.15 (Najnowszy dostępny na stronie LG.) Katalog z softem na pendrive, pendrive do telewizora, wejdź w menu, zaznacz OPCJE i naciśnij 7 razy przycisk FAV na pilocie. Powinno Ci wyświetlić na górze szczegółową wersję softu w TV a na dole znaleziony soft do podmiany. Jak chcesz podmienić to "OK" na pilocie. Po zmianie bedziesz mógl wejść do menu serwisowego z pilota.
Wielkie dzięki, było dokładnie tak jak napisałeś
 

czesiu91

New member
jaskolgks napisał:
Witam, dzisiaj kupilem ten TV i chcialem sie zapytac czy traci sie gwarancje po zmianie softu
Po zmianie softu nie, ale po odblkowaniu USB raczej tak. Producent zresztą sam udostępnia uaktualnienia softów na stronie LG
 

majk_b

New member
a mógłby ktoś dokladniej wytłumaczyc na jakiej zasadzie dziala ta opcja usb bo tez mam ten tv ale nie wiem czy warto. chodzi o to ze jak wgram filmy, muzyke, zdjecia na mptrójke lub pena i podłącze dio tv to bede mogł te filmy oglądac, jesli tak jakie rozszerzenia to obsluguje i czy da sie tą funkcje z powrotem ukryć?
 

czesiu91

New member
majk_b napisał:
a mógłby ktoś dokladniej wytłumaczyc na jakiej zasadzie dziala ta opcja usb bo tez mam ten tv ale nie wiem czy warto. chodzi o to ze jak wgram filmy, muzyke, zdjecia na mptrójke lub pena i podłącze dio tv to bede mogł te filmy oglądac, jesli tak jakie rozszerzenia to obsluguje i czy da sie tą funkcje z powrotem ukryć?

Tak, będzie można słuchać mp3 czy oglądać zdjęcia i filmy nawet w HD tylko trzeba odpowiednie funkcje odblokować. Ukryć z powrotem to można ale jest coś takiego jak historia zmian dla serwisu i oni tak czy tak mają wgląd do tego co się przy TV grzebało. Można liczyć tylko na szczęście że gwarancje i tak uznają albo mieć pech i wybulić za naprawę samemu ja zaryzykowałem i jestem zadowolony jak narazie;)
 

mmr13

New member
Witam
A czy tę procedurkę można również zastosować do LG LH 2000?
Do pewnego momentu wszystko działa i menu wygląda jak w opisie. Nie można tylko wykonać ostatniej zmiany.
Tylko nie wiem, czy ten TV ma takie możliwość jak seria 3000.

Pzdr
 

maruco

New member
jaskolgks napisał:
Witam, dzisiaj kupilem ten TV i chcialem sie zapytac czy traci sie gwarancje po zmianie softu

nie gwarancji nie traci - samo LG do swoich LCD daje nowy soft :) jak wyżej kolega słusznie zauważył, na stronce LG jest dostępna aktualizacja, gdybys miał tracic gwarancje to jaki sens miałoby udostępnianie aktualizacji?
 

amelia25

New member
czesiu91 napisał:
Tak, będzie można słuchać mp3 czy oglądać zdjęcia i filmy nawet w HD tylko trzeba odpowiednie funkcje odblokować. Ukryć z powrotem to można ale jest coś takiego jak historia zmian dla serwisu i oni tak czy tak mają wgląd do tego co się przy TV grzebało. Można liczyć tylko na szczęście że gwarancje i tak uznają albo mieć pech i wybulić za naprawę samemu ja zaryzykowałem i jestem zadowolony jak narazie;)

no cóż - to jest ryzyko, które każdy na własny rachunek musi podjac - skoro LG standardowo nie udostępniło USB to napewno jest jakas tego przyczyna :/
 

Jezz707

New member
Witam

Mam TV LG 42LG5000 i równiez chciałbym odblokowac wejscie usb.
Czy ktoś z szanownych userów juz odblokował taki TV?
Czytałem cały ten temat i kiedy wchodzę w menu serwisowe trzymając przycisk menu na TV i Pilocie przechodzę do menu w którym mam tylko tool option 1 (nie mam tool 2 i 3) i kilka innych opcji. Wersja firmware to 3.51

Czy da się zrobic cos w tej sprawie, czy w serii LG da się to zrobić tak jak i w serii LH ?
 

spajker

New member
Próbował ktoś wysyłać do serwisu TV z odblokowanym USB? Ciekawe czy faktycznie traci się gwarancje czy to tylko domysły.
 

keizel

New member
Witam
panowie mam pytanie czy model 32LH3000 das sie tak samo odblokowac USB jak w modelu 37LH3000, czy ta funkcja jest tylko dostepna dla TV 37 cali??????
 

luqx

New member
witam
uaktywniłem sobie usb w swoim lg37lh3000 zastanawia mnie jedna rzecz czy istnieje możliwość skierowania głosu który w odtwarzanych filmach z usb na amplituner . Ze zwykłej analogowej telewizji sygnal dzwiekowy idzie normalnie przez scart do amplitunera a jak odtwarzam filmy z usb to dzwiek juz nie idzie na amplituner.
 
Do góry