Lg dp1

sdragon3

New member
Po trzeciej rozmowie ze wsparciem technicznym LG w temacie braku odtwarzania w YT stwierdzono, że serwery działają już poprawnie. Skierowano mnie do serwisu LG. Zapakowałem urządzenie, udałem się do wskazanego punktu... i tu niespodzianka ;) SPEC od LG rezyduje w poniedziałek, środę i piątek. Jutro napewno nie zdążę. W poniedziałek należy spodziewać się kolejnej relacji z FRONTU ;)

Reklamowałem e-mailem że YT nie działa i otrzymałem odpowiedź:

[FONT=&quot]"Dziękujemy za zwrócenie się do Działu Obsługi Klienta. Bardzo nam przykro, że produkt naszej marki stał się powodem niedogodnej dla Pana sytuacji.
Uprzejmie informujemy, że sprzęt wymaga sprawdzenia. Prosimy o wysłanie urządzenia na adres Autoryzowanej Stacji Serwisowej:
Serwis RAGZ
Al. Piłsudskiego 143
92-236 Łódź
Prosimy o zamówienie kuriera firmy Stolica UPS pod numerem: 801-900-877 lub 22-489-48-77
podając numer płatnika: 86 10 AA, w celu zwolnienia z opłat za transport.
Do przesyłki zapakowanej w oryginalne opakowanie należy dołączyć kartę gwarancyjną
podstemplowaną i podpisaną przez sprzedawcę, ksero dowodu zakupu
"

PS. Zainstalowałem najnowsze firmware i dalej nie ma YT, a po CIFS też nie działa połączenie z win7.

Jutro odeślę do Łodzi


[/FONT]
 

Yamato

New member
nic ci nie pomoze wyslanie lg do serwisu w sprawie problemow z YT, ja jak kupilem sprzet od razu sprawdzilem dzialanie YT i dzialalo przez jakis tydzien, do momentu kiedy Wy na forum zaczeliscie zglaszac problemy, wtedy cos sie stalo, jak sie okazuje YT robil duza przebudowe u siebie ze wzgledu na wprowadzenie na rynek nowej wersji flasha 10.2 z pelna obsluga GPU itp (wiecej info tutaj Adobe Flash 10.2 już dostępny. Akceleracja odtwarzania wideo teraz jeszcze lepsza :: PCLab.pl ), wiec pewnie teraz pora na technikow lg, musze napisac pewnie nowego softa pod te zmiany i tyle w temacie ...
 

kgmed

New member
nic ci nie pomoze wyslanie lg do serwisu w sprawie problemow z YT, ja jak kupilem sprzet od razu sprawdzilem dzialanie YT i dzialalo przez jakis tydzien, do momentu kiedy Wy na forum zaczeliscie zglaszac problemy, wtedy cos sie stalo, jak sie okazuje YT robil duza przebudowe u siebie ze wzgledu na wprowadzenie na rynek nowej wersji flasha 10.2 z pelna obsluga GPU itp (wiecej info tutaj Adobe Flash 10.2 już dostępny. Akceleracja odtwarzania wideo teraz jeszcze lepsza :: PCLab.pl ), wiec pewnie teraz pora na technikow lg, musze napisac pewnie nowego softa pod te zmiany i tyle w temacie ...

Nic nie pomoże, ale może zmieni podejście LG do klienta końcowego takiego jak My w kwestii szybkiej reakcji na istniejący problem. Ja zdecydowanie udam się do serwisu LG.
Do Yamato: na forum jesteś jedynym użytkownikiem tego urządzenia który widział poprawne działanie YT. Ja urządzenie mam w posiadaniu od 31.01.2011r. i YT od początku nie działa. Twój meldunek o jego poprawnym działaniu jest na forum właśnie z tą datą...
 

Yamato

New member
data datą, a sprawdzałem pewnie wcześniej, może z rana lub dzień przed także tym bym się nie sugerował, swoją drogą ostatnio na obcojęzycznych stronach lg np właśnie holenderskiej znikła informacja, iż dp1w obsługuje
Youtube, picase itp ...
 

ArtArt

New member
U mnie YT dziala poprawnie moze z raz sie zacielo a mam lg od tygodnia mam tylko problem z przeslaniem filmu z kompa na lg
 

pkomp

New member
YT jest w ogóle dziwny - potrafią jedne filmy działać inne nie....Do tego pozostawiam komputer - w czym masz problem z połączeniem z komputerem?jest wątek w Połączeniach o win7 i udostępnianiu plików.
 

kgmed

New member
U mnie YT dziala poprawnie moze z raz sie zacielo a mam lg od tygodnia mam tylko problem z przeslaniem filmu z kompa na lg

Czy możesz zamieścić foto z twojego działającego YT tak jak ja zamieszczam z mojego. Obecnie pozycja piąta w zakładce polecane.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    238,8 KB · Wyś: 286

Yamato

New member
mam to samo, ciekaw jestem czy tak samo sie dzieje na standardowym socie... ja po drodze juz 2x zmienialem soft na najnowszy ze strony lg nl
 

Yamato

New member
sprawa z niedzałającym serwisem YouTube oraz z losowym niedziałaniem dostępu do zasobów sieciowych CIFS przez lg dwp1 jest już znana w serwisie LG, dzwoniłem dziś i konsultant, z którym
rozmawiałem poinformował mnie, iż firma aktualnie działa nad rozwiązaniem tego problemu tj pracują nad nowym softem, który ma rozwiązać definitywnie ten problem, aktualnie niestety nie mógł podać dokładnej daty wydania nowego softu a więc czekamy ... dodatkowo wspomniał, iż aktualnie nie ma sensu wysyłać do serwisu lg tych odtwarzaczy ponieważ serwisanci nic w tym momencie nie zrobią :)

firma ma umieścić nowy soft na stronie www ( w tym ponoć również na polskiej odsłonie )
 

Koziczek

New member
Problemy z odtwarzaczem

Witam wszystkich zadowolonych(?) posiadaczy odtwarzacza LG DP1-W :krol:

Tak sie sklada, ze jakies 2 tygodnie temu zakupilem ten wynalazek i jak narazie sa z nim same problemy. Moze ktorys z forumowiczow bedzie w stanie mi cos ciekawego powiedziec na temat tego ustrojstwa.

Problem 1: Wszystkie pliki mkv jakie posiadam nie sa poprawnie odtwarzane, bez wzgledu na to jaka rozdzielczosc ma plik, bitrate itp. Objawia sie to w nastepujacy sposob: w trakcie odtwarzania pliku nagle lapie "stopklatke", taka zawiecha trwa kilka lub kilkanascie sekund i po tym czasie obraz jest odtwarzany w przyspieszonym tempie bez dzwieku. Po kolejnych kilkunastu sekundach odtwarzanie pliku wraca do normy - obraz i dzwiek jest odtwarzany w normalnym tempie. Zeby bylo ciekawiej takie zjawisko pojawia sie notorycznie, co wlasciwie uniemozliwia ogladanie filmu. Logicznym rozwiazaniem wydalo mi sie aktualizowanie firmware'u i tu sie pojawia nastepny problem.

Problem 2: Ten zlom nie wykrywa oprogramowania w katalogu glownym na "pendraku", ktory wsadzam w port usb. Obojetnie czy jest sformatowany na fat32 czy ntfs. Sprawdzalem tez na kilku innych "pendrakach" i efekt zawsze ten sam. Na ekranie pojawia sie radosna informacja, ze odtwarzacz nie moze wykryc oprogramowania.

Problem 3: Nieszczesne USB. Mam kilka roznych dyskow na usb oraz "pendrakow" i zauwazylem, ze bardzo czesto odtwarzacz ma problem z zamontowaniem napedu. Kilkunastokrotnie w trakcie odtwarzania filmow/muzyki zdarzylo sie tez, ze kochany "eldżik" postanowil odmontowac napedy i dopiero po restarcie urzadzenia ponownie je z wielkim bolem montowal.

Czy tez macie takie szopki z tym sprzetem? Ktos moze mi zasugerowac jakies rozwiazanie? Moze cos przeoczylem?

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sensowne sugestie :cry:

BTW: jutub dzialal mi po zakupie sprzetu :p a teraz przestal :-D ale wiadomo "co jest piec" :krol:
 

Yamato

New member
nie mam zadnych z problemow, ktore wymieniles powyzej, (poszukalem troche na zagranicznych forach i rowniez nic nie znalazlem) wiec albo masz uszkodzonego lg'ka albo masz spieprzone napedy zewnetrzne (skiepszczony system plikow na dysku, jakies wirusy/trojany lub konkretnie niepodefragmenowane dyski), innej opcji nie widze, koniec i kropka, wiec jak mozesz wykluczyc ta opcje to wysylaj playera na serwis i nie narzekaj, bo jak widzisz na forum jeszcze nikt na ten temat nie narzekal :>
 
Ostatnia edycja:

Koziczek

New member
Jezeli chodzi o uszkodzenie napedow/system plikow/wirusy/trojany to moge spokojnie to wykluczyc. Dyski/"pendraki" pracuja poprawnie po podlaczeniu do laptopow, programy antywirusowe nie szaleja a material hd jest odtwarzany poprawnie. A to cale zacinanie sie filmow wyglada tak jakby procesorek w odtwarzaczu sie nie wyrabial z przetworzeniem ilosci danych. Przynajmniej tak to moge odniesc do "swiata komputerow".
Nadal intryguje mnie kwestia update'u softu na odtwarzaczu. Czy cos robie nie tak?
- sciagam soft z LG NL
- wypakowuje na "pendraka" do katalogu glownego
- wpycham "pendraka" w odtwarzacz
- klikam pilotem w opcjach odtwarzacza, zeby sprawdzil sobie aktualizacje
- a ten radosnie twierdzi, ze nie ma softu i apdejta nie zrobi :shock:

Cos mi sie rzucilo w oczy. Plik z softem po wypakowaniu ma rozszerzenie .11 natomiast starszy soft .02 - czy przypadkiem to nie powinno byc rozszerzenie .bin? Moze dlatego ten odtwarzacz nie widzi softu :krol:
 

Hinek

New member
Problem 3: Nieszczesne USB. Mam kilka roznych dyskow na usb oraz "pendrakow" i zauwazylem, ze bardzo czesto odtwarzacz ma problem z zamontowaniem napedu. Kilkunastokrotnie w trakcie odtwarzania filmow/muzyki zdarzylo sie tez, ze kochany "eldżik" postanowil odmontowac napedy i dopiero po restarcie urzadzenia ponownie je z wielkim bolem montowal.
Można tylko podłączać dyski USB z własnym zasilaniem, LG ma za słaby zasilacz aby je samodzielnie pociągnąć. Nie ma u mnie problemów z wykrywaniem napędów USB, poza tym że często chce hasła do tych urządzeń(?) Mało tego, czasami chce hasła sam do siebie i muszę go restartować.
 

Koziczek

New member
Można tylko podłączać dyski USB z własnym zasilaniem, LG ma za słaby zasilacz aby je samodzielnie pociągnąć. Nie ma u mnie problemów z wykrywaniem napędów USB, poza tym że często chce hasła do tych urządzeń(?) Mało tego, czasami chce hasła sam do siebie i muszę go restartować.

:hmm:
Mam stacje dokujaca z wlasnym zasilaniem do podlaczenia dyskow 2.5 oraz 3.5 cala, oraz WD mybook z wlasnym zasilaczem. Efekt ten sam - mkv swiruje :???:

btw: zmiana rozszerzenia na .bin w pliku z firmware'm nic nie zmienila, odtwarzacz nie wykrywa pliku i nie chce dokonac aktualizacji. Cos mi sie wydaje ze w piatek rano spieprze komus w sklepie samopoczucie :mrgreen:
 

kgmed

New member
Byłem wczoraj w serwisie LG i rzeczywiście na chwilę obecną nie mogą nam pomóc.
Mam dwa dyski 2,5 cala i czasami zdarzało się "nierozpoznane urządzenie USB" - miało to miejsce przy włączaniu urządzenia (zbyt duży pobór prądu przy rozruchu dysku wraz z urządzeniem?).
Obecnie nie wiedzieć czemu problem znikł. Jeden dysk mam podłączony na stałe, drugi przed chwilą włączyłem i zadziałał bezproblemowo.

U mnie na razie odtwarzanie plików multimedialnych jest OK.

Co do aktualizacji firmware... okazało się, że trzeba na pena wypakować firmware wraz z załączonym plikiem txt. ;) LG rozpoznaje wtedy aktualizację i pyta czy aktualizować. Na razie nie zdecydowałem się na ten krok, bo nie mam pewności powrotu do obecnie działającej (bez YT) stabilnej wersji.
 
Do góry