LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

Miran

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora tylko cena teraz nie jest za ciekawa pewno jest to wina słabej złotówki a modelu 650S w tej chwili nie ma w sklepach stacjonarnych a tam znowu są raty 0%.
Jak go nie kijem to go pałą wydaje się że chcą się pozbyć modelu 570S ja chcę 55 cali a to już spore kwoty może to nie najlepszy moment na zakup tego telewizora???
 

Cancan

New member
Ja kupiłem 47LW570s i jestem z niego zadowolony. Obejrzałem kilka filmów 3D i widać, że wiele zależy od jakości filmu. Oczywiście, że najlepsze efekty dają różne dema, sądzę jednak, że technika nagrywania 3D będzie się doskonalić i będzie coraz więcej coraz lepszych filmów. Co do mojego TV, to kupiłem go z dodatkowym pilotem (Magic Motion), który jest rewelacyjny i 7 parami okularów. I mimo, że cena TV spadła ostatnio o 150 zł, to i tak jestem zadowolony. Nie ma on co prawda opcji nagrywania ustawionej fabrycznie (w podstawowym pilocie nie ma przycisku REC), zastanawia mnie jednak, jak to jest z dyskiem twardym, gdy tę funkcję się uruchomi. Telewizor formatuje dysk do "swojego' formatu i nie widać potem dysku, gdy podłączymy go pod komputer. Czy dysku już nie można wykorzystać do innych celów ?
 

memeczyslaw

New member
witam mam pytanie co jakiś czas na ekranie telewizora wyświetlają sie cienkie czarne pionowe paski ale gdy wyłącze telewizor i wlącze ponownie, paski znikają co to moze oznaczac?
 

myszowaty75

New member
Witam. Mam takie pytanie ,czy tylko u mnie, czy u wszystkich trzeba dwa razy wcisnąć przycisk power na pilocie ,żeby wyłączyć telewizor
 

domala

New member
Witam wszystkich (mój pierwszy post). Mam pytanie do osób posiadających LG 55LW570S. Zastanawiam się nad zakupem tego TV, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Wiem, że w pasywnym 3D dość istotny jest kąt patrzenia w pionie, niestety TV będzie u mnie stał w taki sposób, że wzrok będzie na poziomie dolnej krawędzi TV, czy w takim wypadku efekt 3D jeszcze jest, czy zanika? Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z szanownych forumowiczów sprawdził to oglądając 3D mając wzrok na dolnej krawędzi TV z kilku różnych odległości. Z góry dziękuję za pomoc.
 

banker_2

New member
u mnie wystarczy raz :-o
chyba wiem o co chodzi, ale to nie dotyczy tyko przycisku power - zawsze gdy dłużej nie używam pilota pierwsze przyciśnięcie jakiegokolwiek kalwisza jest nieskuteczne, działa dopiero drugie i wszystkie kolejne. Wygląda to tak jakby nieużywany pilot "usypiał" i wpierw trzeba go wybudzić by zaczął działać.
 

archadeusz

New member
chyba wiem o co chodzi, ale to nie dotyczy tyko przycisku power - zawsze gdy dłużej nie używam pilota pierwsze przyciśnięcie jakiegokolwiek kalwisza jest nieskuteczne, działa dopiero drugie i wszystkie kolejne. Wygląda to tak jakby nieużywany pilot "usypiał" i wpierw trzeba go wybudzić by zaczął działać.

U mnie pilot po długim bezruchu działa za pierwszym naciśnięciem, może to wina słabych baterii?
 

archadeusz

New member
Ja kupiłem 47LW570s i jestem z niego zadowolony. Obejrzałem kilka filmów 3D i widać, że wiele zależy od jakości filmu. Oczywiście, że najlepsze efekty dają różne dema, sądzę jednak, że technika nagrywania 3D będzie się doskonalić i będzie coraz więcej coraz lepszych filmów. Co do mojego TV, to kupiłem go z dodatkowym pilotem (Magic Motion), który jest rewelacyjny i 7 parami okularów. I mimo, że cena TV spadła ostatnio o 150 zł, to i tak jestem zadowolony. Nie ma on co prawda opcji nagrywania ustawionej fabrycznie (w podstawowym pilocie nie ma przycisku REC), zastanawia mnie jednak, jak to jest z dyskiem twardym, gdy tę funkcję się uruchomi. Telewizor formatuje dysk do "swojego' formatu i nie widać potem dysku, gdy podłączymy go pod komputer. Czy dysku już nie można wykorzystać do innych celów ?

Co to znaczy że, nie ma ustawionej fabrycznie opcji nagrywania? można to jakoś ustawić, czy tylko za pomocą pilota magic motion można nagrywać?
 

zmysl84

New member
Hej!
Mam zamiar kupić sobie dysk zewnętrzny (z zasilaczem) 2TB 3,5'' - (Lacie, WD Elements , Seagate Expansion). A może jakiś inny polecacie?
Czy ktoś z Was podłączał dysk o takiej pojemności do TV LG 570S (u mnie 32'')?
Chodzi mi o kompatybilność, czy nie ma z którymś z nich jakichś problemów itp.?

W miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź / pomoc!
 
Ostatnia edycja:

uberman

New member
Od dołu można patrzeć. Kiepski obraz (zarówno w 2D i 3D) jest wtedy kiedy patrzy się od góry. Jednak najlepiej sam się o tym przekonaj siadając przed TV w sklepie. Lepsze to niż późniejsze żałowanie. Ja oglądam ten tv w taki sposób jak piszesz, czyli mając dolną ramkę na wysokości oczu. I uważam że obraz jest ok.
 

zmysl84

New member
chyba wiem o co chodzi, ale to nie dotyczy tyko przycisku power - zawsze gdy dłużej nie używam pilota pierwsze przyciśnięcie jakiegokolwiek kalwisza jest nieskuteczne, działa dopiero drugie i wszystkie kolejne. Wygląda to tak jakby nieużywany pilot "usypiał" i wpierw trzeba go wybudzić by zaczął działać.

Też tak mam, ale czasem i nie wiem od czego to zależy.
Muszę dwa razy nacisnąć na klawisz POWER, aby włączyć TV (nie zawsze tak mam), ale zauważyłem, że to nie jest wina baterii, gdyż jak wcisnę raz przycisk to dioda czuwania na TV mignie (to znaczy, że złapało sygnał z pilota). Więc możliwe, że jakiś stan uśpienia ma TV, a nie pilot, gdzie za pierwszym razem wybudza się TV, a następnie drugim przyciśnięciem włącza.
 

memeczyslaw

New member
ponawiam pytanie na temat czarnych cienkich pionowych pasków na ekranie, bo nikt mi na to nie odpowiedział licze na pomoc, dzieki!
paski wyświetlają sie bardzo rzadko, raz na jakiś czas, a jeśli już sie pojawią wystarczy wyłączyć telewizor i włączyć ponownie wtedy już ich nie ma, czy to powód do niepokoju i trzeba telewizor reklamować?
 

pfpawel

New member
ponawiam pytanie na temat czarnych cienkich pionowych pasków na ekranie, bo nikt mi na to nie odpowiedział licze na pomoc, dzieki!
paski wyświetlają sie bardzo rzadko, raz na jakiś czas, a jeśli już sie pojawią wystarczy wyłączyć telewizor i włączyć ponownie wtedy już ich nie ma, czy to powód do niepokoju i trzeba telewizor reklamować?

Spróbuj wyłączyć lokalne przyciemnianie LED, mi po tym paski zniknęły
Po jakims czasie i przyciemnianie zaczęło działać poprawnie
 

archadeusz

New member
ponawiam pytanie na temat czarnych cienkich pionowych pasków na ekranie, bo nikt mi na to nie odpowiedział licze na pomoc, dzieki!
paski wyświetlają sie bardzo rzadko, raz na jakiś czas, a jeśli już sie pojawią wystarczy wyłączyć telewizor i włączyć ponownie wtedy już ich nie ma, czy to powód do niepokoju i trzeba telewizor reklamować?

To nie jest normalny objaw, przyczyną może być wada matrycy albo układu sterującego, czy nawet samego softu. Ja sam zauważyłem, że w trybie gra (ps3 w trzecim porcie hdmi) lokalne przyciemnianie jest wyłączone, ale gdy tylko włączę usługę premium i zaraz wyłączę, to przyciemnienie się aktywuje. Więc obstawiałbym właśnie soft. Reklamować? ja bym reklamował, kto wie może się pogorszyć.
 

memeczyslaw

New member
Spróbuj wyłączyć lokalne przyciemnianie LED, mi po tym paski zniknęły
Po jakims czasie i przyciemnianie zaczęło działać poprawnie

ok dzięki tylko gdize znajde tą opcje, bo jej nie widze?


aha jeszcze jedno czy można jakoś uregulować efekty 3d? czy tylko moge ustawić korekta obrazu, wrażenia 3d i punkt oglądania?
 
Ostatnia edycja:
Do góry