LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

jacek67m

New member
należy dokładnie czytać
W przypadku telewizorów CINEMA 3D Smart TV wyprodukowanych w 2011 r. serwis 3D World będzie oferowany w formie aplikacji, natomiast w modelach z 2012 r. będzie on dostępny w postaci zakładki w panelu nawigacyjnym.
lge
 

sam650

New member
witam mam pytanie i prosze pilnie o odpowiedź, otóż raz na jakis czas tak na około 20 włączeń telewizora na ekranie wyświetlają mi sie cienkie pionowe mało widoczne paski gdy wyłącze telewizor paski znikają co to moze oznaczac? czyzby telewizor sie psuł? telewizor ma 4 miesiące. Proszę o pomoc! :( Dzięki.

Witam.

Mam chyba podobną sytuację w okolicy, z tym że objaw występuje cały czas: na całym ekranie (dowolne źródło, w tym grafika ekranowa itp.) są pionowe czarne paski zasłaniające właściwy obraz. Dokładniej, na całym ekranie są pionowe czarne regularne pręgi o grubości 2 pikseli. Pręgi te są od siebie odległe o następne 2 "poprawne" piksele.
Żadne regulacje, włącznie z przywracaniem ustawień fabrycznych nic nie dają.

Czy miał ktoś podobną sytuację i wie co ewentualnie można zrobić przed zgłoszeniem do serwisu?
 

borgowy

New member
należy dokładnie czytać
W przypadku telewizorów CINEMA 3D Smart TV wyprodukowanych w 2011 r. serwis 3D World będzie oferowany w formie aplikacji, natomiast w modelach z 2012 r. będzie on dostępny w postaci zakładki w panelu nawigacyjnym.
lge


Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to kol. Guti się myli ? (czyli dotyczy wszystkich Smart TV - np.: LW570S i LW5500).

Oczywiście jak My rozumiemy tę zapowiedź - a jak rozumie ją producent ...... - poczekamy zobaczymy .
 

guti

New member
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to kol. Guti się myli ? (czyli dotyczy wszystkich Smart TV - np.: LW570S i LW5500).

Oczywiście jak My rozumiemy tę zapowiedź - a jak rozumie ją producent ...... - poczekamy zobaczymy .
a co ma data produkcji do serii modelowej. Wszystkie serie LW to modele z 2011r. i nie ważne, że część z nich wyprodukowano teraz na początku 2012r. Albo będzie dotyczyło wszystkich albo wcale.
Proste. Sam posiadam 55LW570S i liczę, że jeszcze doczekam się ciekawych aktualizacji ale i tak nie będę w pełni korzystał z przeglądarki w TV bo od tego jest inny sprzęt. Brakuje mi głównie TVN Player i mam nadzieję, że to nam dorzucą do oprogramowania.
 

mofasa

New member
Mi najbardziej zależy na aplikacjach, szczególnie tvnplayer i vod.tvp. Niby mam internet w TV ale co z tego jeżeli jest mało polskich, przydatnych aplikacji.
Proponuję pisać do nich jak najwięcej. Dopiero co kupiłem TV, topowy model z internetem za którego dałem niemałe pieniądze, a producent nie planuje już aktualizacji.
 

al-aksa

New member
słuchajcie czy możęcie w skrócie powiedziec jak model 42LW570S skaluje sygnał SD, jak z czernią i kątami, jak sprawdza się 3D pasywne?
 

srcp

New member
słuchajcie czy możęcie w skrócie powiedziec jak model 42LW570S skaluje sygnał SD, jak z czernią i kątami, jak sprawdza się 3D pasywne?
Ogladam programy wyłącznie w DVBT z nadajnika z Katowic Kosztowy i nadajników czeskich wszystkie są w SD i różnic w jakości obrazu między naszymi i czeskimi nie zauważam ,jeżeli są to programy nagrane w słabej jakości to daje się to zauważyć natomiast z satelity odbieram programy HD niekodowane i tam jakość jest zdecydowanie lepsza.Pasywne 3D nie dorównuje prawdziwemu 3D , oglądam rzadko i tylko w jakości HD przy SD według mnie nie warto , ale sama konwersja robi wrażenie.
 

srcp

New member
dzięki scrp za Twoją opinię ... czyli na SD daje radę? a z jakiej odległości oglądasz?
Dokładnie nie mierzyłem ,wydaje mi sie że około 2,5 do 3m.Mam tv 47Lw570S i kiedy oglądam 3D mój wzrok obejmuje obszar wiekszy niż ekran tv i to mi przeszkadza.Wiekszy ekran byłby lepszym rozwiązaniem.
 

lgfan

New member
.Pasywne 3D nie dorównuje prawdziwemu 3D , oglądam rzadko i tylko w jakości HD przy SD według mnie nie warto , ale sama konwersja robi wrażenie.
A ja się z tym nie zgodzę, 3D jest rewelacyjne, ale wszystko zależy od efektów w samym filmie, a co do konwersji do 3D to niby widać ale bez rewelacji, wolę oryginalne 2D.
 

srcp

New member
A ja się z tym nie zgodzę, 3D jest rewelacyjne, ale wszystko zależy od efektów w samym filmie, a co do konwersji do 3D to niby widać ale bez rewelacji, wolę oryginalne 2D.
Zgadzam się lgfan ,żle zrozumiałem pytanie.Dla mnie słowo pasywne skojarzyło się z konwersją 2D /3D zamiast z typem okularów, a w nich efekty 3D są super nie ma żadnego migotania obrazu.
 

krysto68

New member
Witam mam takie pytanko czy jest jakaś mozliwość zmodyfikowania firmware od lg ,żeby można było dodać do niego np:tvn player,flascha itp.Pozdrawiam
 

jacek67m

New member
Witam mam takie pytanko czy jest jakaś mozliwość zmodyfikowania firmware od lg ,żeby można było dodać do niego np:tvn player,flascha itp.Pozdrawiam
tylko aktualizacje mają taką możliwość ale LG jak mi wiadomo nie przewiduje tego w modelach z 2011
 

lgfan

New member
Witam mam takie pytanko czy jest jakaś mozliwość zmodyfikowania firmware od lg ,żeby można było dodać do niego np:tvn player,flascha itp.Pozdrawiam
tylko aktualizacje mają taką możliwość ale LG jak mi wiadomo nie przewiduje tego w modelach z 2011
No chyba że jakaś mądra głowa zmodyfikuje ten firmowy soft od LG ;-)
 

ovner

New member
ciężko będzie z modyfikacją bo partycje są kodowane
2011 BCM models use BCM35230 platform, which is similar to other ones but has more security at CFE2 bootloader (partitions encrypted signature verification) so booting custom firmware is not possible and those are currently not supported "
źródło Achievements - Openlgtv
 

zbyniu4

New member
Nie chce mi wierzyć żeby LG olało modele z roku 2011 i nie dodało najnowszych aktualizacji a jeżeli tak zrobią to będzie po prostu nie wporządku. Przecież to ledwie jeden model wstecz i brak wsparcia ???????? Zresztą to ta sama seria z nazwą Cinema 3D Smart Tv. Jakoś nie mogę w to uwierzyć.
 
Do góry