Lg bd550

stashek

New member
Wyłączanie zasilania dysku USB

Witam.

Posiadam LG BD550 i podpięty pod niego dysk 1GB WD MyBook. Po wyłączeniu odtwarzacza dysk nadal "świeci" :-( - talerze się nie kręcą, ale widać, że dysk dostaje zasilanie.
Zna może ktoś sposób na to, żeby dysk się całkowicie wyłączał?
Czy to kwestia dysku czy odtwarzacza?

PS
Dodam, że ten sam dysk podłączony do telewizora Samsung PS50B650 - wyłącza się całkowicie po wyłączeniu TV.
 

don_tkaczu

New member
Wielkie dzięki, Panowie :). 550-tka już stoi na półce, wszystko popodłączane i faktycznie bez problemu (i dysk, i dźwięk wielokanałowy) hula, ale... mam pewien problem.

Otóż przy próbie odtworzenia niektórych plików .mkv (np. koncert Iron Maiden "666", film "Helikopter w ogniu", "Titanic", "Silent Hill", "Skazani na Shawshank", "Alien") pojawia się komunikat "plik może nie być poprawnie odtworzony"... Nie za bardzo wiem, o co chodzi, bo najwyraźniej nie ma to związku z wielkością pliku :-(. Pliki przepuściłam przez program MKVMerge, pousuwałam zbędne ścieżki dźwiękowe, próbowałam nawet zmienić rozdzielvczośc, ale wszystko na nic, odtwarzacz odmawia współpracy z tymi plikami i już! Zna ktoś może jakieś lekarstwo? Z góry buziaki za pomoc :)

Miałem podobny problem, chyba chodzi o rozdziałkę filmu, próbowałem chyba wszystkiego, jedyne co mogę Ci polecić to :
uncropMKV 1.5 + kodeki ffdshow_rev3342_2010331_clsid , u mnie trwa taki proces tym programem około 3-6 godzin ale film potem śmiga.... :) Jeżeli pomogłem to możesz darować sobie te buziaki za pomoc ;)
 

cc23

New member
Problem z dyskiem zewnetrznym SYGATE 500gb

Witam,
pokrótce opisze problem.

1. Zakup LG BD 550 2 miesiace temu, wszystko dzialo super i bez problemow, odgrywa z grubsza 90%+ wszystkiego zassanego, dysk zewn 3.5 cala SYGATE 500gb czyta szybko i bez problemu...niestety pojawil sie (1) problem - "ś" po zaktualizowaniu softu "ś" elegancko czyta................ale! od tego momentu nie widzi mi dysku zewnetrznego. Rozne rzeczy robilem , niewiele brakowalo a juz by bluras polecial za okno.

Moje pytanie jest co z tym fantem zrobic? Gdzie mozna sciagnac starszy soft zeby wrocic do niego?
W czym tkwi problem?

Pozdrawiam
 

adam6150

New member
Miałem podobny problem, chyba chodzi o rozdziałkę filmu, próbowałem chyba wszystkiego, jedyne co mogę Ci polecić to :
uncropMKV 1.5 + kodeki ffdshow_rev3342_2010331_clsid , u mnie trwa taki proces tym programem około 3-6 godzin ale film potem śmiga.... :) Jeżeli pomogłem to możesz darować sobie te buziaki za pomoc ;)

Chodzi o profil pliku.Nasze playery pokazują prawdłowo pliki mkv do profilu 4.1. Te z wyższym np. 5.1 mogą być nie pokazywane. Stąd ta informacja "plik może nie być prawdłowo odtw... Takiej informacji nalęzy szukac w opisie pliku. Wyglada to tak w opisie :
video
Format profile:high@4.0 lub 4.1 (spotkałem też 3.1)- te pliki będą odtwarzane prawidłowo.
Format profile;high@5.1 mogą nie chodzic dobrze ale wiele razy mi poszły(na BD LG 370)- takich plików nalezy unikać( powstają arte... kty lub w ogóle nie chodzą
 

morcizny

New member
mam pytanie. mianowicie mam ten bd550 podpiety kablem hdmi do tv sharp le824. problem mój polega na tym, że sam się włącza po ówczesnym wyłączeniu. denerwuje mnie ten fakt bo w ten sposób cały czas będzie chodził. zauważyłem że po odpięciu kabla hdmi łączącego bd z tv wyłącza się normalnie. ma ktoś pomysł co zrobić z tym fantem? dziękuje z góry za pomoc
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
miałem to w swoim niezbyt szczęśliwym odtwarzaczu Sharp przeszło po ponownej instalacji softu ale i tak oddałem do sklepu ;)
 

Markojag27

New member
Co do samoczynnego włączania się lg, to ja w swoim Sharpie Aquos wyłączyłem obsługę aquos link i odtwarzacz wyłącza się normalnie.

Jeżeli tego nie zrobię, to Tv próbuje współpracować z LG i np. działa funkcja wyłączenia Lg za pomocą pilota od TV.

Ja mam natomiast inne pytanie. Czy ktoś próbował odpalić obraz płyty blu-ray?
 

lennox2

New member
Jaki polecalibyście dysk 1TB? Obecnie mam 0,5 tb no i od pewnego czasu to za mało - co jakiś czas muszę coś skasować, żeby upchnąć i obejrzeć coś nowego. Myślę, że dysk 2-krotnie większy rozwiązałby mój problrm, ale boję się kupować tak w ciemno, żeby po rozpakowaniu i podłączeniu nie okazało się, że zakup nie chce współpracować z odtwarzaczem.

Z góry dzięki za sugestie (ale chodzi mi oczywiście o dysk zasilany tylko przez USB)
 
Ostatnia edycja:

black_uru

New member
Odtwarzacze MANTY nie widzą dysków 2.5 cala. Sam miałem z tym problem - dysk SAMSUNG 500 GB. Zapewne chodzi o pojemność i formatowanie ( FAT 32)
 

radziow

New member
WD Elements Desktop 2TB - pracuje w miarę(kilku sekunowe zwisy po wybraniu rodzaju mediów i wejściu pierwszy raz na dysk) sprawnie więc mniejsze pojemności powinny również pracować.

ups.
Nie doczytałem do końca - mój ma własne zasilanie...

Jaki polecalibyście dysk 1TB? Obecnie mam 0,5 tb no i od pewnego czasu to za mało - co jakiś czas muszę coś skasować, żeby upchnąć i obejrzeć coś nowego. Myślę, że dysk 2-krotnie większy rozwiązałby mój problrm, ale boję się kupować tak w ciemno, żeby po rozpakowaniu i podłączeniu nie okazało się, że zakup nie chce współpracować z odtwarzaczem.

Z góry dzięki za sugestie (ale chodzi mi oczywiście o dysk zasilany tylko przez USB)
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
Dziękuję za odpowiedź, ale... no właśnie, mi chodzi o dysk maksymalnej wielkości, który 550-tka pociągnie samodzielnie. Obecnie mam dwa dyski - jeden własnie WD o pojemności 320 gb i 1 Seagate 0,5 TB. I co ciekawe - ten drugi, mimo, że o większej pojemności a jednocześnie mniejszych gabarytach (znacznie cieńszy), "zaskakuje" od razu po podłączeniu, natomiast WD po podłączeniu wymaga ponownego uruchomienia odtwarzacza... Podłączam go przy wyłączonym BD, włączam BD i... odtwarzacz go nie wykrywa. Dopiero wyłączenie BD i jego ponowne uruchomienie powoduje, że WD staje się "widoczny" dla BD i odtwarzanie jest bezproblemowe. Nie wiem, na czym polega problem, ale z oczywistych przyczyn takie pierepałki trochę mnie zniechęcają do WD...

No więc raz jeszcze doprecyzuję, o co mi chodzi - proszę o sugestie, jaki dysk zewnętrzny (firma i sprawdzony model) o jak największej pojemności, zasilany tylko przez USB, pociągnie mój BD 550?

Informacja, jaką otrzymałam z LG brzmi: "Urządzenie wspiera dyski USB bez dodatkowego zasilania, o ile ich pobór mocy jest zgodny ze standardowym zasilaniem przez łącze USB 2.0. Jeżeli pobór mocy jest większy, dysk nie będzie wykrywany przez ten model, wymagane będzie dodatkowe zasilanie".

Tyle tylko, że mi te całe USB 2.0 nic absolutnie nie mówi, a nie chciałabym się obudzić w przysłowiową dłonią w nocniku, kiedy po wydaniu 200 - 400 zł na duży dysk okaże się po jego podłączeniu, że mój BD go nie widzi i już!
 
Ostatnia edycja:

qset

New member
w specyfikacji swojego lg w danych technicznych sprawdz jaki jest pobor mocy z usb (chyba jest DC 5V 500 mA) sprawdz dysk ktory chcesz kupic i porownaj
pozdr...
 

lennox2

New member
Dziękuję za sugestię i linka. Tylko, że 750-tka to będzie za mało :-(. Ten 1 TB, o ktorym pisałam wyżej to raczej chyba niezbędne minimum... Ale i tak dziekuję:)
 

lennox2

New member
Mam jeszcze pytanie dot. menu. Otóż kiedy wcisnę "info display", po prawej stronie pojawia się drzewko "strona kodowa". I tam, na 3. od dołu pozycji jest filoetowy kwadracik "ABC" z jakimś "CP" do wyboru. O co chodzi?
 
Do góry