LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Dan_DeeM

New member
Czesc!
Dziekuje!..Link znowu chodzi..sciagnalem to wsio i
zainstalowalem,ale cos chyba mam skopane.
Jak otworze uncrop(em) MKV jakis plik *mkv to nie mam
w ogole "podgladu" (Click to preview)..funkcja "Start" jest
ciemna i nie moge jej "aktywowac"..czyli kaplica :(
Moze moglbys cos podpowiedziec lub doradzic..bo jw. proba
przepuszczenia pliku *mkv przez uncrop MKV nie udala sie!

:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

Na podgląd trzeba poczekać nawet kilkanaście sekund. A plik przed obróbką należy dodać do kolejki, czyli najpierw wciskasz >QUEUE< a dopiero potem >START<.
 

kane77

New member
Poszedłem do wypożyczalni i wymieniłem na płytę innego dystrybutora i poszła bez problemów. a co do aktualizacji to czy można ją zrobić bez połączenia z siecią? w instrukcji mam opisany tylko ten sposób. i kolejne pytanie, jak mam wpiąć w sieć odtwarzacz,jeśli sieć jest zabezpieczona hasłem wep? nigdzie nie widzę możliwości wpisania go...
Podejrzewam, że nie wychodzę na zbytniego inteligenta ale po prostu tych rzeczy nie wiem
 

Dan_DeeM

New member
Zabezpieczenie WEP dotyczy tylko połączenia bezprzewodowego (WI-FI), a odtwarzacz łączysz przewodem. Trzeba zwróćić uwagę czy kabel jest z przeplotem (u mnie przeplot nie działał). Ale aktualizację można przeprowadzić przez pendrive'a lub płytę (plik z rozszerzeniem .ROM).
 

adam6150

New member
Poszedłem do wypożyczalni i wymieniłem na płytę innego dystrybutora i poszła bez problemów. a co do aktualizacji to czy można ją zrobić bez połączenia z siecią? w instrukcji mam opisany tylko ten sposób. i kolejne pytanie, jak mam wpiąć w sieć odtwarzacz,jeśli sieć jest zabezpieczona hasłem wep? nigdzie nie widzę możliwości wpisania go...
Podejrzewam, że nie wychodzę na zbytniego inteligenta ale po prostu tych rzeczy nie wiem

..."innego dystrybutora"? :?: Może dali ci płytke "własnej produkcji":cool: najwazniejsze, że poszła...

Łatwiej zrobić aktualizację "po kabelku" , sama sie robi. Postepuj tak jak jast tam napisane i wszystko sie uda.
 

kane77

New member
No z tym dystrybutorem to też mi się wydaje że to jakieś lipne tłumaczenie. Jutro kupuję router więc chyba wytrzymam jeszcze dwa dni bez jednego filmu. Inna sprawa, że ta płyta, której nie mogłem odtworzyć bardzo długo się ładowała (jakiś pasek stanu się w końcu nawet pokazywał, a druga płyta wystartowała jak normalne dvd, znaczy się natychmiast :)
Dzięki wielkie za porady i pozdrawiam
 

Kontrop

New member
Na podgląd trzeba poczekać
nawet kilkanaście sekund. A plik przed obróbką należy dodać
do kolejki, czyli najpierw wciskasz >QUEUE< a dopiero potem
>START<.

Czesc!

Dziekuje za pomoc!..Ciekawa sprawa:

1.Na Leptopie (Vista Premium) Uncrop mi nie dziala!
Nie mam podgladu..po wcisnieciu QUEUE..i pozniej START
wyskakuje na chwilke "okienko"..jakby Telnetu..i koniec!
0 Bajtow. :(

2.Na PC (Windows XP Prof) mam po 2-3 sek podglad i robiac
jw. wyskakuje podobne okienko i zaczyna "mielic"..trwa to
dosyc dlugo (chyba tak powinno byc..albo?)..testowy plik
(The Final Destination*mkv 4,4 GB) mielil kilka godzin.
Odczyty parametrow dla org. i uncropa takie same (MKV Edytor) :)

Pytanko:
Czy ten Uncrop poprawia (naprawia) pliki na ktorych
wystepuja "artefakty"..np:w 1080p o profilu wiekszym jak
4.1...np: 5.1..ew. czym mozna zmiec profil *mkv pliku z 5.1
na 4.1..a moze najlepiej sciagac w 720p ???


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

Dan_DeeM

New member
UncropMKV poprawia właśnie takie pliki. Profil jest ustawiony domyślnie na 4.1 i taki powinien być bo profil 5.1 jest najczęściej przyczyną artefaktów. Następną przyczyną jest niezgodność wysokości filmu ale Uncrop też to poprawia. Co do czasu obróbki, wszystko zależy od mocy obrabiającej maszyny. U mnie film 1080p obrabia średnio 3,5 godziny.
 

anormalniak

New member
witam

Jestem bardzo zadowolony z zakupu BD370. Ale.. dzisiaj odtwarzajac film, obraz zaczal pixelowac (smuzyc). Oto info filmu :

Pełna ścieżka : I:\incoming\Post.Grad.REPACK.720p.BluRay.x264-Felony\f-post.grad.720.x264.repack.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,37 GB
Czas trwania : 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.068 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-01-06 18:56:03
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 28 min.
Przepływność bitów : 5.418 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.559 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 688 pikseli
Proporcje obrazu : 1,860
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.257
Rozmiar strumienia : 3,35 GB (77%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 80 r1376 3feaec2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=5559 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 957 MB (21%)
Język : Angielski


Pozdrawiam. Widze ze profil kodowania video 3.1, takze nie wiem czemu jest taki obraz. czy spotkaliscie sie z takim objawem ?
A propos co daje najnowsze firmware ? Bo na stronie LGe jest lakonicznie napisane...

Pozdrawiam
 

Dan_DeeM

New member
Z tego co widzę może to być wina wysokości video. Jest 1280x688 a powinno być 1280x720. Odtwarzacz nieraz nie radzi sobie z takimi odstępstwami. Spróbowałbym to przepuścić przez >uncropMKV< i powinno hulać.
 

demo84

New member
witam

Jestem bardzo zadowolony z zakupu BD370. Ale.. dzisiaj odtwarzajac film, obraz zaczal pixelowac (smuzyc). Oto info filmu :

Pełna ścieżka : I:\incoming\Post.Grad.REPACK.720p.BluRay.x264-Felony\f-post.grad.720.x264.repack.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,37 GB
Czas trwania : 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.068 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-01-06 18:56:03
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 28 min.
Przepływność bitów : 5.418 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.559 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 688 pikseli
Proporcje obrazu : 1,860
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.257
Rozmiar strumienia : 3,35 GB (77%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 80 r1376 3feaec2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=5559 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 957 MB (21%)
Język : Angielski


Pozdrawiam. Widze ze profil kodowania video 3.1, takze nie wiem czemu jest taki obraz. czy spotkaliscie sie z takim objawem ?
A propos co daje najnowsze firmware ? Bo na stronie LGe jest lakonicznie napisane...

Pozdrawiam


a jaką prędkością nagrałeś??? ja nagrywam max x8 i jest wszystko ok :eek:k:
 

Kontrop

New member
Czesc!

Moze ta "sprawa" nie ma wiele wspolnego z BD 370,ale
wydaje mi sie, ze warto podzielic sie opiniami na pon. Temat:

Chodzi mi o filmy w 3D oraz w Imax (nie jestem pewien czy
one tez sa w 3D).

Ogladalem 4 Filmy w 3 D (te same jako Blue-R i DVD):
1.Polar Express
2.Podroz do wnetrza ziemi
3.Oszukac przeznaczenie 4
4.Caroline

Wszystkie 4 D-3 jako DVD zrzucilem Fabem na dysk kompa i
wypalilem na DVD-RW nosnikach..efekt 3 D wysmienity.

Nie wiem jak to wyglada w Imax na org.DVD czy B-R ..moze
ktos z Was ma jakis Imax-film i podzieli sie swoimi spostrzezeniami??..mam zamiar kupic kilka DVD w Imax..wiec:

Kazda opinia i uwagi beda mile widziane!


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

rizzon

New member
Instalował ktoś tom wersje V7.159.00 co nowego wnosi.

Ja zainstalowałem najnowsze oprogramowanie i niestety od tamtej pory mam problemy z .mkv.

Pliki, które wcześniej działały bez najmniejszego problemu teraz odtwarzają się, ale z okropnymi artefaktami. To wyraźnie wina nowego softu bo wcześnie nie miałem problemu z żadnym plikiem.

Miał ktoś ten problem?

Czy jest jakiś sposób na powrót do starszego oprogramowania?
 

popo2579

New member
Witam wszystkich :)
Posiadam w koncu od wczoraj LG370
Pierwsze wrazenia super!
Po szybkim wrzucaniu kolejnych plytek z roznymi formatami widac ze odtwarza wszystko to co chcialem(nawet pliki x264 ! co mnie nawet zdziwilo)
Obraz super,nawet w divix ,napisy tez...ale
Ogladnalem w calosci pierwszy film i mnie zaczela glowa bolec :shock:
Zwykly divix w avi.
Przez caly film obraz delikatnie sie przycinal(klatkowal).Szczegolnie to bylo widoczne jak sie delikatnie w bok przesuwal.Wygladalo tak jakby procesor nie wyrabial albo jakiegos kodeka brakowalo...
Plik ktory odwarzalem:

Law Abiding Citizen DVDRip XviD-ARROW (bardzo fajny film ;) ) :

Source: DVD
Size: 1.44 GB
Video Codec : XviD (.avi)
Video Bitrate : 1337kbps
Video: 640×272 (2.353) at 23.976 fps
Audio: 448 kbps AC3 5:1 ACM Codec
Runtime: 104 mins
i jeszcze z wlasciwosci pliku :
-szybkosc danych 212 kb/s
-rozmiar probki video 12 bitow

Odtwarzalem z plytki.Ale pozniej skopiowalem z kompa na pendriva i to samo sie dzialo...
Zmienialem w odtwarzaczu na inne rozdzielczosci i to samo.
Inne pliki w avi sprawdzalem ale tylko pobieznie i wygladaja chyba OK,ale bede na 100% pewny jak ogladne w calosci a nie urywki.
Na kompie ten film bez problemu chodzi i nie przycina go

Odtwarzacz jest nowy wczoraj kupiony.Nie wiem jaki firmware ma...I nie wiem co mam zrobic?
Mial ktos podobny problem?
Co jest w tym pliku co mu nie pasuje i co mam zrobic zeby mi plynnie odtwarzal ten plik?
 

Tomek_sm

New member
napisał napisał:
Ja zainstalowałem najnowsze oprogramowanie i niestety od tamtej pory mam problemy z .mkv

U mnie po aktualizacji wszystko ok sprawdziłem na kilku mkv i jest git (aktualizacja po kablu)
 
Ostatnia edycja:

popo2579

New member
nie no Tv mam w miare dobry 40 '' i 100 Hz ma :
Sony Bravia KDL-40W5500 ;)
LG podpialem do tv kablem hdmi co byl w orginalnie zapakowany zestawie(troche cienki jest ale mysle ze to nie jego wina)
...sam nie wiem,myslalem ze akurat ze zwyklymi plikami avi nie bedzie mial zadnych problemow
 

derik

New member
Witam , bo niema problemu z tego rodzaju plikami. Może to jakiś wyjątek :) u mnie jedynie na niktórych 1080p pojawiają się artefakty poza tym git przez DUŻE G!!!
pzdr.
 
Do góry