Lg bd 560

clunky

New member
Witam.
Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Chodzi o napisy wmuxowane w plik mkv. Czy ten player odczytuje je poprawnie (wmuxowane moga byc tylko srt lub ssa/ass, więc teoretycznie powinno to chodzic), czy mozna wybrac jedne sposrod kilku sciezek? Z gory dzieki za odpowiedz.
 

maximuss83

New member
Panowie,

Waham się z zakupem więc prosiłbym o informację, abym miał pewność. Mianowicie chodzi mi o pliki muzyczne flac... czy ten player je odtwarza? jeden z użytkowników wspomniał o tym, że tak, jednak w specyfikacji nie ma o tym ani słowa. Jak jest faktycznie?
 

Vonda

New member
Czy ktoś wie na jakim chipsecie jest bd 560 ? (i czy 570 ma ten sam) ...
zastanawiam się czy wybrac WD TV Live czy bd 560 (cena prawie ta sama - na plus WD jest DLNA, ale to nie blurey ... a to mogłoby się czasem przydać ;-)) - pytanie tylko czy LG ma porównywalne możliwości jeśli chodzi o kompatybilnośc z różnymi formatami /szczególnie różnymi "odmianami" mkv ...no i jakośc obrazu z tychże...)
 
Podobnie jak poprzednik mam dylemat WD Live czy LG 560 , pytanie do użytkowników
dotyczące napisów , czy jest możliwość zmiany rozmiaru czcionki , położenia i przesunięcie +/- w czasie .
 

Kolina

Member
Witam.
Czy ten odtwarzacz odtwarza filmy HD zapisane w mp4 z dzwiekiem kodowanym w AAC ??? Pytam poniewaz mam TV LG37LE5500, ktory w swojej specyfikacji odtwarza taki format zarowno obrazu jak i dzwieku jednakze mam sytuacje, iz teledyski w tym formacie (2 kanalowy dzwiek) odtwarza bez problemu natomiast filmy odtwarza tylko obraz a odnosnie dzwieku podaje, ze nieobslugiwany format dzwieku (filmy maja 6 kanalowy dzwiek). W zwiazku z powyzszym zastanawiam sie nad zakupem tego odtwarzacza i chcialbym wiedziec czy bedzie czytal takie pliki. Z gory THX
 

adam6150

New member
Panowie,

Waham się z zakupem więc prosiłbym o informację, abym miał pewność. Mianowicie chodzi mi o pliki muzyczne flac... czy ten player je odtwarza? jeden z użytkowników wspomniał o tym, że tak, jednak w specyfikacji nie ma o tym ani słowa. Jak jest faktycznie?

NIE. I nie potrafie powiedzieć, czy jakikolwiek czyta. Chyba żaden.
 

muzyk219

New member
Witam.
Czy ten odtwarzacz odtwarza filmy HD zapisane w mp4 z dzwiekiem kodowanym w AAC ??? Pytam poniewaz mam TV LG37LE5500, ktory w swojej specyfikacji odtwarza taki format zarowno obrazu jak i dzwieku jednakze mam sytuacje, iz teledyski w tym formacie (2 kanalowy dzwiek) odtwarza bez problemu natomiast filmy odtwarza tylko obraz a odnosnie dzwieku podaje, ze nieobslugiwany format dzwieku (filmy maja 6 kanalowy dzwiek). W zwiazku z powyzszym zastanawiam sie nad zakupem tego odtwarzacza i chcialbym wiedziec czy bedzie czytal takie pliki. Z gory THX

Odtwarza.Bez problemu, obojętnie czy to 2 czy 6 kanałów.Bez różnicy na format pliku
 

muzyk219

New member
Podobnie jak poprzednik mam dylemat WD Live czy LG 560 , pytanie do użytkowników
dotyczące napisów , czy jest możliwość zmiany rozmiaru czcionki , położenia i przesunięcie +/- w czasie .
Nie ma takiej możliwości. Co do rozmiaru czcionki i położenia napisów,także nie ma takiej możliwości. Dodam tylko ze naprawdę, czcionka jest bardzo adekwatna ze swoja wielkością do ogólnego ekranu a położenie takze jest właściwe. Nie trzeba sie tym martwić.
Nie posądzam nikogo a tym bardziej Ciebie o lenistwo ale jeśli chodzi o przesunięcie napisów w czasie wzgdlędem materiału video czy to az tak trudno by to sprawdzic np. czy to w Bestplayerze albo SubEdit Playerze? Czasami mi sie trafi plik który ma rozjechane napisy z filmem i wtedy szybko "zgrywam" napisy z czasem do materiału video i już. to zjamuje najwyżej minutę, dwie. Bywa ze czasami trzeba sprawdzić i początek i powiedzmy, środek filmu by mieć pewnośc że wszystko gra.Wcześniej od razu pakowałem film na zewnętrzny dysk i podpinałem go do BR. a potem niemiła niespodzianka gdy chciało się obejżeć film i tu klops w postaci rozjechanych napisów. Teraz z miejsca , od razu włączam BestPlayera i sprawdzam. Jeśli ok. to na zew. dysk i heja!. Pisze o tym bo często czytuje takie zapytania. Rozumiem ze ktoś pyta bo chce kupić dany odtwarzacz i chce wiedzieć. Dlatego grzecznie odpowiedziałem na pytanie.
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
Czy ktoś próbował odblokować DLNA ?
Gdzieś wyczytałem, że jest taka możliwość (na elektrodzie chyba ...)

PS Nikt nie wie jaki toto ma procesor (chipset) ? to dość istotna informacja ;-)
która by pozwoliła zorientować się jakie ma możliwości przez porównanie a innymi odtwarzaczami ... niestety nie znalazłem w sieci zdjęć ze ściągniętym radiatorem ... ale może ktoś trafił na jakieś info ...)
 

gedymin67

New member
[SIZE=+1]:szukaj:
"Odtwarzacz Blu-ray LG BD 560/570 został zbudowany w oparciu o procesor BROADCOM BCM7630 - rdzen MIPS.
Posiada 256 MB pamięci NAND FLASH oraz dwa banki pamięci RAM DDR: 128MB i 256 MB.
System operacyjny - uCLinux."
[/SIZE]
 

Vonda

New member
:szukaj:
"Odtwarzacz Blu-ray LG BD 560/570 został zbudowany w oparciu o procesor BROADCOM BCM7630 - rdzen MIPS.
Posiada 256 MB pamięci NAND FLASH oraz dwa banki pamięci RAM DDR: 128MB i 256 MB.
System operacyjny - uCLinux."
[/SIZE]

Wow :blagam: - jak to znalazłeś ? ... nawet teraz mając cytat nie jestem w stanie tego znaleźć w google ... (może jakiś link ?)

Poczytałem trochę o tym chipsecie - ze strony producenta wynika, że jest to jednchipowe rozwiązanie dla blueray;ów ale nie ma ani słowa o dekodowaniu formatów typu mkv,l divx-hd itp. ..., o dekodowanych systemach kompresji dźwięku nie wspominając ... nie ma też podanej częstotliwości pracy ale skoro wydajnośc wystarcza do "gęstych" płyt to pewnie i do mkv ...
 
Ostatnia edycja:

taiszo

New member
Witam,

Mam prośbę do osób, które posiada LG-560 lub BD-570
Czy ktoś mógłby mi podać link lub napisać w jaki sposób wgrać do filmu .mkv plik .srt z napisami? Chodzi mi o to , aby po wgraniu do filmu napisy miały czarne tło.

Próbowałem poprzez mkv merge GUI , ale po wgraniu napisów tym programem film nie chce się włączyć na odtwarzaczu.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc
 

kuba7111

New member
Mój LG nie wyświetla literki "ś" w środku wyrazu. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Pan w serwisie powiedział, że to nie jest wina sprzętu, tylko sposobu kodowania napisów (?).
 

adam6150

New member
Mój LG nie wyświetla literki "ś" w środku wyrazu. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Pan w serwisie powiedział, że to nie jest wina sprzętu, tylko sposobu kodowania napisów (?).

Robiłeś aktualizację oprogramowania? Ja miałem podobny problem z literką ś w swojej 370-tce. Po aktualizacji wszystko jest OK.
 

Gawronnek

New member
witam, napiszcie proszę jakich używacie obudów lub dysków USB z tym LG, właśnie się przymierzam do kupna tego odtwarzacza, miał być 370 ale różnica w cenie jest 50 zł, a ten jest nowszy i odsługuje NTFS
 
Do góry