LG 50PQ3000 mod na 50PQ6000

Jacaw

New member
W sumie może i racja. Generalnie fajna sprawa, gdyby tylko można było wielkość napisów regulować to byłoby po prostu super. :)

A przy okazji, jak wygląda u Was (tj. posiadaczy PQ3000 lub 6000) sprawa wyświetlania fotek panoramicznych ? Niestety u mnie telewizor uparł się i nie rozciąga ich na cały ekran tylko do proporcji 4:3 i przez to mam czarne pasy u góry i dołu (co normalne przy panoramie), ale też po bokach. :-(
 

kol

New member
seneka napisał:
Kupiłeś 50PQ6000 i czujesz że zostałeś wyruchany ? A teraz jak mocherowy beret będziesz wmawiał wszystkim że każdy kto jest sprytniejszy od ciebie to oszust i złodziej.
Zgłoś się tutaj: www.pis.org.pl/main.php Napewno cię wysłuchają.
No tak widzę, że ktoś mnie, źle zrozumiał ;)
Panowie jestem prawnikiem i niestety pewnymi rzeczami człowiek przesiąka, mój wpis traktujcie jako odmienny punkt widzenia w razie draki z producentem.
Nie kupiłem 50PQ6000 miałem 2 tygodnie 42pc51, ale okazało się, że był niesprawny o czym pisałem pod wątkiem, w którym opisywałem jego wady i jak musiałem się uporać z serwisem.

Ale Ty pewne epitety też mógłbyś sobie darować bo to obniża poziom tego forum;(
 

grzesio95o

New member
witam
jeśli wejdę do menu serwisowego i zmienię ustawienia (żeby był divx) w 42pq3000 to utracę gwarancję ???(Proszę o jak najszybszą odpowiedż)
 

Lasica

New member
Oficjalnie tak.

Z drugiej strony kto Ci udowodni, że to Ty zmieniłeś? Mógł zmienić spzredawca, a jak do tego jeszcze LG podaje na swojej stronie, że ten model obsługuje divx to już chyba pozamiatane moim zdaniem.

Jakbyś coś przestawił i TV by nie wstał - to wtedy mogliby Ci odmówić gwarancji.

Z drugiej strony jakie są seriwsy każdy widzi...byleby wyprzeć się nieodpłatnej naprawy i obciążyć właściciela.

Podsumowywująć - wszystko zależy od interpretacji serwisanta.
 

MrYogi

New member
Lg Pq200r

Witam serdecznie. Udało mi się "odblokować" w tym TV LG PQ200R port USB SERWISOWY!! Wgrany firmware umożliwia obsługę portu USB więc dlaczego miałbym z tego nie skorzystać :) Informacja producenta że port tylko "serwices only" wprowadza W błąd - port albo działa albo nie :) Skoro działa czemu z tego nie skorzystać! W opcjach trybu serwisowego TOOLS OPTION przechodzimy do USB i zmieniamy wartość 0 na 1 "photo muzik" albo na 2 "DiVix". Powiem tylko że port ten obsługuje nie tylko pendriv`e ale też dyski USB!! Za każdym uruchomieniem pamięci USB (pendrive`a lub dysku) uruchamia się kreator co chcemy uruchomić Divix, photo czy muzykę. Pozdrawiam
 

Qjanusz

New member
MrYogi napisał:
Witam serdecznie. Udało mi się "odblokować" w tym TV LG PQ200R port USB SERWISOWY!! Wgrany firmware umożliwia obsługę portu USB więc dlaczego miałbym z tego nie skorzystać :) Informacja producenta że port tylko "serwices only" wprowadza W błąd - port albo działa albo nie :) Skoro działa czemu z tego nie skorzystać! W opcjach trybu serwisowego TOOLS OPTION przechodzimy do USB i zmieniamy wartość 0 na 1 "photo muzik" albo na 2 "DiVix". Powiem tylko że port ten obsługuje nie tylko pendriv`e ale też dyski USB!! Za każdym uruchomieniem pamięci USB (pendrive`a lub dysku) uruchamia się kreator co chcemy uruchomić Divix, photo czy muzykę. Pozdrawiam

Brawo! :eek:k:
To bardzo dobra wiadomość.
 

Lewiathan

New member
MrYogi napisał:
Witam serdecznie. Udało mi się "odblokować" w tym TV LG PQ200R port USB SERWISOWY!! Wgrany firmware umożliwia obsługę portu USB więc dlaczego miałbym z tego nie skorzystać :) Informacja producenta że port tylko "serwices only" wprowadza W błąd - port albo działa albo nie :) Skoro działa czemu z tego nie skorzystać! W opcjach trybu serwisowego TOOLS OPTION przechodzimy do USB i zmieniamy wartość 0 na 1 "photo muzik" albo na 2 "DiVix". Powiem tylko że port ten obsługuje nie tylko pendriv`e ale też dyski USB!! Za każdym uruchomieniem pamięci USB (pendrive`a lub dysku) uruchamia się kreator co chcemy uruchomić Divix, photo czy muzykę. Pozdrawiam

Potwierdzam w moim nowym 50PQ200R też to działa!!!:D
 

Jacaw

New member
No to widzę, że robi się jeszcze ciekawiej, skoro nawet PQ200R da się odblokować. :)

A tak przy okazji, pytam z ciekawości bo jego PQ3000 nie mam zamiaru zamieniać, ale czy ktoś wie co to za model PQ2000 ? Widziałem go na niemieckiej stronie LG i patrząc na specyfikację nie zauważyłem jakiejś różnicy między PQ3000, a PQ2000.

I nie znalazł ktoś przypadkiem sposobu na wyświetlanie fotek panoramicznych na pełnej szerokości ekranu, bo to chyba jedyna rzecz, która mnie trochę irytuje ?
 

janu

New member
I nie znalazł ktoś przypadkiem sposobu na wyświetlanie fotek panoramicznych na pełnej szerokości ekranu, bo to chyba jedyna rzecz, która mnie trochę irytuje ?

Nie bardzo wiem, co masz na myśli. Przed chwilą zrobiłem panoramiczne zdjęcie mojego 50PQ6000 z reklamą aparatem canona SX100IS (ten model ma taką opcję), przełożyłem kartę sdhc z aparatu do czytnika, wetknąłem czytnik do portu usb telewizora, i widzę to zdjęcie pięknie na całym ekranie. Więc u mnie to działa. Chętnie bym to zdjęcie tu wkleił na dowód, ale nie za bardzo wiem, jak to zrobić.
No ale można powiedzieć, że to PQ6000 tak ma ....
janu
 
Ostatnia edycja:

kroll15

New member
Co do odblokowania TV LG PQ200R
Po włączeniu TV, przytrzymuję OK na pilocie i TV. pokazuje prosbe o haslo wpisuje 0000. Niestety następnie okno to EZ Adjust bodaj. takie małe w lewym górnym rogu. Niestety nie ma tam ani tool options, ani nigdzie nic zwiazanego z USB.
 

BladyPL

New member
Dziś zamówiłem 50PQ200R tak więc z ciekawością śledzę wątek ;) Co prawda korzystam z WD HD Player'a ale skoro można coś odblokować to czemu tego nie zrobić.
 

tywon

New member
Witam, czy ktoś testował (lub wie czy jest szansa) odpalić ten tryb na LH3000? Wolał bym wiedzieć czy działa zanim coś "popsuję" :)
Różnica jest taka że to LCD ale też mam w nim USB servisowe.
 

Jacaw

New member
janu: niestety u mnie uparcie są pasy po bokach i z tego co czytam nie tylko ja mam ten problem. Co ciekawe wygląda na to, że u jednych działa na cały ekran u innych są pasy... i nie bardzo widzę wspólny mianownik tych przypadków. Napisałem nawet do LG, a oni mi odpisali, że tak jest prawidłowo i powinno tak być. :-(
 

Kura34

New member
tywon, u mnie działa na tym samym TV.

"press OK on remote (pointing to TV) and OK on TV (on side) at same time (takes about 5 seconds) - password is 0000 when asked - go into 2. service option 3 and change DivX to HD and JPG to 1"

Ale mam pytanie do innych forumowiczów, czy Wam działają wszystkie napisy? u mnie jedne tak inne nie. I nie chodzi o że muszą być o tej samej nazwie co film bo jeden plik z napisami mi nie działa i jak w to samo miejsce wrzuciłem napisy od innego filmu i zmieniam ich nazwę na taką jak film to już je łapie. Czyli tak jakby w środku pliku już czegoś nie łapał... oba pliki są wyświetlane w formacie klatkowym.

BTW: czy wiecie jak ustawić aby nie "rozświetlał" tak obrazu bo przejściu do trybu USB, telegazety itd?
 

janu

New member
zdjęcia na całym ekranie

jacaw: A sprawdziłeś, czy zdjęcie które chcesz oglądać na całym ekranie, jest naprawdę panoramiczne (tzn. o proporcji boków zgodnej z proporcją boków ekranu) ? I czy nie jest czasem zapisane w trybie progresywnym ?
Tu fragment instrukcji PQ6000 z moim komentarzem:




Obsługiwane pliki zdjęć (*.JPEG)






Wymiary: 15360
x 8640 To jest panorama: Proporcje boków 1 : 1,77



Format Progressive: 1024 x 768 To NIE JEST panorama: Proporcje boków 1 :1,33
• Odtwarzać można tylko pliki JPEG.

• Dla plików JPEG obsługiwane jest tylko skanowanie linii bazowej


(tylko SOF0, SOF1).



• Nieobsługiwane pliki są wyświetlane w postaci map bitowych.

janu
 
Ostatnia edycja:

Jacaw

New member
janu: to raczej nie jest to. Właśnie zrobiłem fotkę o rozmiarach 1365:768 (czyli coś około 1,78) i niestety nadal są pasy po bokach i u góry, czyli zdjęcie nadal jest wyświetlane w okienku 4:3.

Ten problem zaczyna być coraz ciekawszy, bo czemu jedni mają z tym problem, a inni nie ? A może ktoś z tych co im się wyświetlają panoramy na cały ekran są w stanie podać jaką mają wersję firmware (jak się nie mylę to można to sprawdzić chyba przez funkcję diagnostyka w ustawieniach).
 

Tygrrysek

New member
A wie ktos jak sie wchodzi w menu serwisowe w nowej wersji firmwaru? bo trzymanie menu n a pilocie i tv, ani ok nic nie daje. napewn o sie jakos da, tylko spryciarze zmienili kombinacje :)
 

Jacaw

New member
Tygrrysek: a tak z ciekawości kupiłeś telewizor z nową wersją, czy sam wgrałeś jakąś aktualizację ? A jeśli wgrałeś, to ze strony LG można ją ściągnąć ?
 
Do góry