Lg 50pm670s

gabor2

New member
Witam,

upatrzyłem sobie plazmę jak w temacie w cenie 2999 zł - odpowiada mi cena, wielkość i te skromne dane, jakie mogę wyczytać o nim w necie.
Czy ktoś wie coś więcej na temat tego TV, ewentualnie może ktoś taki posiada? Będę wdzięczny za rady i jakiekolwiek informacje.
 

gabor2

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? prostopadle po jednej stronie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic 42pv60
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ładny obraz z "n" i żeby czytał mkv z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi i napisy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? "n"
10.Jakie urządzenia ? "n" i dvd
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli byłaby taka opcja to bardzo chętnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? LG
17.Preferencje co do wielkości ? 50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brzydki obraz kanałów SD
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia

Rozmawiałem z człowiekiem z fabryki LG i mówił, że jest to nowa, bardzo udana seria, ale czy można im wierzyć? :niewiem:
 

Ssocka

New member
Tutaj masz teścik.
Obecnie nadal się waham pomiędzy PM670 a PA6500+LG Bluray/z LG Smart/.
Nie jest łatwo, bo tego pierwszego jeszcze nie widziałem na żywo, a jakość PA6500 mi wystarcza.
 

gabor2

New member
Czyli nici z podpowiedzi, bo nikt tego modelu tv nie ma? Dziwne, bo Kiki pisał post że testuje ten sprzęt, a nie potrafi mi pomóc :(
 

slawko1077

New member
Jak wypadają plazmy LG - model Lg 50pm680s w stosunku do E6500 Samsunga i ST50 Panasonica, czy warto sobie nimi zawracać głowę. Ceny nowych plazm LG wyglądają dość atrakcyjnie. Czym różni się Lg 50pm670s od modelu 50pm680s poza niewielką różnicą ceny. Na polskiej stronie LG nic o nich nie ma, a przydały by się jakieś dane szczegółowe, przede wszystkim różnice w stosunku do ubiegłorocznych modeli.
 

gabor2

New member
680 ma wifi, do 670 trzeba dokupić adapter. Innych różnic nie zauważyłem, ale nawet nie wiem gdzie te TV można na żywo zobaczyć, wszędzie mówią, że mogą sprowadzić, ale na miejscu nie mają.
 

Trane

New member
Kupiłem LG 50PM670S na początku sierpnia w Saturionie, po pewnym wahaniu zrezygnowałem z LG 50PA6500. Po trzech tygodniach używania 50PM670S mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, choć jakość obrazu po pierwszym włączeniu (na ustawieniach fabrycznych) była bardzo rozczarowująca, wręcz gorsza, niż w poprzednim TV LG 50PQ3000, któremu padła matryca. Jednak po ustawieniu TV przy pomocy "Kreatora obrazu II" jakość obrazu zdecydowanie się poprawiła. Poziom czerni jest niewątpliwie lepszy, niż w PQ3000, płynność obrazu również. Trzeba oczywiście wyłączyć wszystkie zbędne rozwiązania typu dynamiczny kontrast, oszczędzanie energii itp. - dramatycznie pogarszają obraz.
Bajery internetowe także są ok - pełna przeglądarka, YouTube w HD, nie tak jak w niektórych modelach Panasonica, gdzie rozdzielczość YouTube jest ograniczona do SD.
Obsługa funkcji internetowych przy pomocy pilota z zestawu jest uciążliwa, więc dokupiłem pilot magic i moduł wifi. Te elementy są w zestawie 50PM680S, więc jakbym dziś miał zdecydować, wybrałbym 50PM680S.
Ktoś na tym forum napisał, że według info od LG, matryce w 50PM670S i 50PA6500 są takie same, więc wybór jest prosty - chcesz Internet - kupuj 50PM670S, jak go nie potrzebujesz - 50PA6500.
Za cenę 50PM670S, uwzględniając parametry i funkcje, nie kupi się nic lepszego - porównywalne modele Samsunga i Panasonica są sporo droższe, a też mają wady.
 

slawko1077

New member
Trane czy masz porównanie do Samsungów albo Panasonica z podobnego przedziału cenowego ?. Jak spisuje się filtr antyodblaskowy w tym modelu
 

Trane

New member
Jak wypadają plazmy LG - model Lg 50pm680s w stosunku do E6500 Samsunga i ST50 Panasonica, czy warto sobie nimi zawracać głowę. Ceny nowych plazm LG wyglądają dość atrakcyjnie. Czym różni się Lg 50pm670s od modelu 50pm680s poza niewielką różnicą ceny. Na polskiej stronie LG nic o nich nie ma, a przydały by się jakieś dane szczegółowe, przede wszystkim różnice w stosunku do ubiegłorocznych modeli.

Te dwa wymienione przez Ciebie modele TV Samsunga i Panasonica nie spełniły moich warunków zakupu TV - plazma 50', cena do 3000 zł, SmartTV, więc tylko LG wchodził w grę. Co do porównania - były chyba takie w wątku o LG 6500. Z opinii z którymi się zetknąłem, plazmy LG w tym segmencie cenowym mają minimalnie gorszy poziom czerni od ich odpowiedników Samsunga i Panasonica, ale ja nie miałem okazji do takiego porównania w sklepie - zakup zrealizowałem przez Internet. Potencjalnie, poziom czerni w tegorocznych i ubiegłorocznych plazmach LG można w duzym stopniu poprawić pewnymi regulacjami po zdjęciu tylnej ścianki obudowy, ale na razie o tym nie myślę. Test tego TV, wg linku zamieszczonego przez Ssocka wskazuje, że ten parametr jest na poziomie "good" i w pełni się z tym zgadzam.
Model 50PM680S różni się od 50PM670S tak jak pisałem poprzednio, wbudowanym modułem wifi (dzięki temu 1 gniazdo USB jest wolne), pilotem magic w zestawie oraz chyba budową podstawy, co dla mnie nie ma znaczenia.
Co do filtra antyodblaskowego - jest kiepski, o ile wogóle jest (wg LG - filtr ma każdy model plazmy od LG). Dla mnie jednak nie ma to większego znaczenia - oglądam TV wyłącznie wieczorem, przy opuszczonych roletach. Niezły filtr i matowa matryca jest w jakimś droższym modelu LG.
 
Ostatnia edycja:

gabor2

New member
@Trane

Czy mógłbyś powiedzieć jak spisuje TV w przypadku odtwarzania filmów mkv przez USB z dysku lub pendriv'a? Chodzi mi głównie o jakość, możliwość wyboru ścieżek audio oraz jak radzi sobie z napisami srt.
Z góry dzięki za info :)
 

Trane

New member
@Trane

Czy mógłbyś powiedzieć jak spisuje TV w przypadku odtwarzania filmów mkv przez USB z dysku lub pendriv'a? Chodzi mi głównie o jakość, możliwość wyboru ścieżek audio oraz jak radzi sobie z napisami srt.
Z góry dzięki za info :)

Zbyt intensywnie tego nie testowałem - trochę avi, mp4 i mkv w rozdzielczościach do 1080p z napisami srt - wszystko działało bez zarzutu. Wyboru ścieżek dźwiękowych nie sprawdzałem - wszystkie pliki filmowe mam z oryginalnym dźwiękiem. Opcja odtwarzania przez USB nie jest dla mnie zbyt ważna - mam dodatkowy zewnętrzny player, który obsługuje chyba wszystie formaty. Dodatkowo, ze strony LG pobrałem programik, który tworzy coś w rodzaju serwera mediów na moim laptopie. Po jego zainstalowaniu, w menu TV pojawia się nowe źródło danych i można odtworzyć wszystkie pliki z wcześniej zadeklarowanego folderu. Działa idealnie! Podobnie zresztą funkcjonuje opcja udostępniania mediów np. ze smartfona w ramach opcji DLNA, oczywiście po zainstalowaniu na nim odpowiedniej aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Mam pytanko odnośnie tego telewizora gdyż jestem zainteresowany kupnem tylko nie mogę znaleźć czy jest to telewizor z technologią 3d pasywnego czy aktywnego?

Dzięki!
 

gabor2

New member
A nie wiecie, gdzie w Warszawie można ten model na "żywca" obejrzeć? Bo w sklepach internetowych niby dostępny, ale czy stoi gdzieś na półkach?
 

gabor2

New member
Miałem kupić ten tv, lub 680s, obleciałem wszystkie sklepy i nigdzie na miejscu nie ma - szukał mi nawet znajomy po hurtowniach i podobno niedostępny.
Teraz niestety zmuszony pewnie będę kupić Samsunga 51e6500.
 
Do góry